Teraz jest 15 listopada 2018, 21:58 - Cz

• Reklama

Jak przelewać perfumy do małych fiolek.

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

PachnącyMariusz

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: Jak przelewać perfumy do małych fiolek.

Post11 marca 2018, 20:03 - N

Ja nie mam cierpliwości żeby przepsikiwać. Mój sposób jest szybki i niezawodny. Potrzebna jest strzykawka i igła (jak najgrubsza). Igłę łamię tak aby zostało pół centymetra. Nakładam igłę na strzykawkę i wprowadzam do tego cypelka co jest pod atomizerem (atomizer trzeba zdjąć naturalnie).
Przyciskam ten cypelek i trzymam wciśnięty jednocześnie ciągnąc tłok strzykawki. Pobieram tyle ile potrzeba, wyjmuję zakładam atomizer i gotowe.

BlueJeans

Moderator

Post11 marca 2018, 20:10 - N

Tak z ciekawości się spytam, czym piłujesz lub łamiesz igłę?

Bazyli

Aktywny forumowicz

Post11 marca 2018, 20:18 - N

A mnie bardziej interesuje, czy atomizer po takiej operacji nie doznaje żadnego uszczerbku?

baszurek nadaje mobilnie...
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros - świat zamknięty w butelce...

rzetelskik

Forumowicz

Post11 marca 2018, 20:25 - N

Też mam pytanie - jakie macie sposoby na nietypowe flakony? Zastanawiam się nad zrobieniem paru odlewek z mojego flakonu Body Kouros, którego flakon jest taki sam jak zwykłego Kourosa jednak nie uśmiecha mi się psikanie w nieskończoność. Ktoś ma jakiś specjalny sposób? Choćby na przykładzie Kourosa właśnie?

PachnącyMariusz

Forumowicz

Post11 marca 2018, 20:48 - N

BlueJeans napisał(a):Tak z ciekawości się spytam, czym piłujesz lub łamiesz igłę?

Łamię ją wyginając w jedną stronę do prawie 90 stopni a potem z powrotem i łamie się za każdym razem. Ta część gdzie jest ostre jest cały czas w tej nakładce, ona działa jako oparcie podczas wyginania.

baszurek napisał(a):A mnie bardziej interesuje, czy atomizer po takiej operacji nie doznaje żadnego uszczerbku?

baszurek nadaje mobilnie...

Nie zdarzyło mi się.

Na tym zdjęciu igła jest troche za długa w sumie lepiej jak by było połowę tego ale tak na szybko mi się ułamało.
Chodzi o to żeby ta izolacja między igłą a nasadką była uszczelką podczas zaciągania płynu.
Na niektórych atomizerach nie zadziała. Np w moim testerze Bleu de Chanel edt jest taka kratka zamiast pustej dziurki.

Obrazek

Obrazek

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post31 marca 2018, 18:02 - So

Próbowałem patentu z igłą. Nawet fajny (tani, prosty, precyzyjny, szybki), ale niestety działa w kratkę (np. nie udało mi się z flakonami Amouage).
Na szczęście nie niszczy atomizera, więc można do woli próbować, jeśli nie szkoda Wam igieł i strzykawek.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post18 kwietnia 2018, 11:37 - Śr

Też ostatnio próbowałem i rzeczywiście, niektóre atomizery mają tak maleńką tą dziurkę, że nie ma szans włożyć w nią igłę.
Z jednym flakonem mi się udało i bez dodatkowego uszczelnienia między plastikiem igły a plastikiem atomizera flakonu udało mi się całkiem łatwo i przyjemnie odciągnąć kilka ml soku.
Super wygony sposób na robienie dekantów!
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

PachnącyMariusz

Forumowicz

Post18 kwietnia 2018, 13:15 - Śr

Właśnie sposób jest super ale nie działa na wszystkie flakony. problem kratki na dziurce (np.BdC), za mała dziurka albo flakon bez możliwości zdjęcia atomizera (np One Million). W takich przypadkach obawiam się że nie obejdzie się bez przepsikiwania.

hrhrhr

Aktywny forumowicz

Post19 kwietnia 2018, 22:39 - Cz

Machiavelli napisał(a):Próbowałem patentu z igłą. Nawet fajny (tani, prosty, precyzyjny, szybki), ale niestety działa w kratkę (np. nie udało mi się z flakonami Amouage).
Na szczęście nie niszczy atomizera, więc można do woli próbować, jeśli nie szkoda Wam igieł i strzykawek.

a to ciekawe, rozlewałem tak myths i figment bez zadnego problemu. jak wyglada ta cala 'kratka'?

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post20 kwietnia 2018, 04:42 - Pt

Miałem na myśli, że raz działa, raz nie. Sorry, wiem że w obliczu rzeczywistych "kratek" w niektórych atomizerach, nie powinienem używać tej gry słownej. :oops:
W moim Interlude rurka była zwykła (może miała trochę mniejszą średnicę, ale igła wchodziła). Natomiast po dociśnięciu i zassaniu sok nie wchodził do strzykawki, a nieznaczna jego ilość wyciekała nieznacznie po bokach.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

PachnącyMariusz

Forumowicz

Post20 kwietnia 2018, 08:44 - Pt

Miałem tak samo przy Oriflame Manful. Niby wszystko ok ale sok nie leciał.

Tracershy

Forumowicz

Post15 czerwca 2018, 14:24 - Pt

Ja się nie bawię w przelewanie do fiołek bo mi to średnio wychodzi. Miałem też takie małe fiołki ale za duża chmura leciała przy jednorazowym psiknięciu. Teraz po prostu pakuję do torby pełnowymiarowy flakon jak wychodzę z domu. Fakt, czasem jest torba ciężka :lol:

pe3lwroc

Forumowicz

Post16 czerwca 2018, 00:43 - So

Zycze Ci aby nigdy żaden flakon Ci się nie zbił ;)

Tracershy

Forumowicz

Post16 czerwca 2018, 06:32 - So

Te flakony mają dosyć grube szkła to chyba trzeba się bardzo się postarać żeby się zbiło.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do O perfumach ogólnie