Teraz jest 23 września 2018, 22:36 - N

• Reklama

Moje pierwsze perfumy

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

mam katar

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Re: Moje pierwsze perfumy

Post25 czerwca 2018, 19:22 - Pn

Krzy napisał(a): niemniej te 2 wersy sprawily ze kupilem w ciemno i jest to moj ulubiony zapaszek w moich skromnych zbiorach

A mówią że na gównie najlepiej rośnie... :)

Ale fakt, o ile to był L'eau D'issey, to niezły początek, tak trzymać! Dobry, bardzo dobry zapach...
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów, noży
i przykazań Bożych

Tracershy

Forumowicz

Post12 lipca 2018, 16:40 - Cz

Dziś mam okazję przypomnieć sobie jeden z moich pierwszych perfum, które miałem 14 lat temu i po aplikacji zaskoczyło mnie jak bardzo dobrze je pamiętam. Ten zapach to Frey Oriflame.

https://www.fragrantica.pl/perfumy/Orif ... -2348.html

Fajnie go sobie przypomnieć bo to był naprawdę fajny zapach. Na początku cytrusowy i bardzo świeży, szybko robi się bardziej przyprawowy za sprawą majeranku, tymianku i kardamonu, ale wciąż jest świeżo. Mi się kojarzy trochę z ciepłą, domową szarlotką i jednocześnie z takim dziwnym poczuciem wolności. Nie znam żadnych perfum, które pachniały by podobnie. A jeszcze bardziej zaskoczyła mnie trwałość a mam flakon z datą ważności do 2007 roku. Użyłem go o 10 rano a po upływie 7 godzin dalej jest bardzo dobrze wyczuwalny. Butelka dziwna ale ciekawa, tylko nie da się tego postawić. Dostałem od znajomej, która stwierdziła że to jest tak stare, że i tak nikt tego nie kupi. Dla mnie świetny prezent :P
Załączniki
375x500.2348.jpg
375x500.2348.jpg (13.04 KiB) Przeglądane 863 razy

biaggi0303

Bardzo aktywny forumowicz

Post12 lipca 2018, 21:55 - Cz

Zapytaj czy zna Rochas'a... pewnie bardziej jej "podszedl" :lol:

Wakabaya

Post13 lipca 2018, 21:41 - Pt

W podstawówce używałem pomarańczowego Adidasa, bardzo mi się podobał i chyba kupię sobie żeby psiknąć od czasu do czasu. W gimnazjum przyszłą Cuba Gold, również mi się podobała, ale tyle osób tego używało, że poprzestałem chyba na drugiej butelce. Mój chrzestny jeszcze bardzo długo to nosił i teraz gdy poczuję ten zapach lub La Male, czyli praktycznie to samo, to zbiera mi się na wymioty. W liceum i na początku studiów był David Beckham Signature, również bardzo przyjemny zapach. Potem długo, długo nic i w poniedziałek nabyłem Blue De Chanel EDP. Kupiłem go pod wpływem impulsu. Całkowicie inny od mojego gustu, ale dam mu szansę. Na razie testowałem tylko na nadgarstku, ale zrobię w poniedziałek próbę przed publicznością i wtedy się dowiem czy go zostawić czy sprzedać. Jeśli spodoba się dziewczynie, którą podrywam, to go zostawię.

qudlat

Post13 lipca 2018, 23:33 - Pt

Pierwszymi był zapach Puma- Jamajka o ile mnie pamieć nie myli.
Z tych poważniejszych to Armani Code black. Po kilkunastu latach od wypsikania butelki rozważam ponowne ich włączenie do kolekcji, chociaż pewnie już zdążyli w nich coś namieszać przez ten czas.

pedrodelsol

Forumowicz

Post14 lipca 2018, 14:56 - So

Ja zaczynałem od dezodorantu "Kanion". Ach co to był za przyjemniaczek :D Natomiast pierwszymi perfumami spod znaku domu mody był Azzaro Chrome.

szok

Post15 lipca 2018, 12:16 - N

Pierwsze perfumy za własne, większe (jak na tamten okres) pieniądze kupiłem jakoś na początku technikum, padło na... L'eau D'issey. Pamiętam, że pierwszego dnia wylałem na siebie hektolitry, i nawet dostałem komplement od koleżanki. Sentyment do dziś :oops:

kantor

Post28 lipca 2018, 23:06 - So

Pierwsze samodzielnie kupione i używane (bo chyba wcześniej jakiegoś Adidasa dostałem od kogoś ale chyba mi się nie spodobał) to Paco Rabanne Ultraviolet jakieś 15 lat temu.

Zresztą moja historia perfumowa była bardzo prosta, najpierw Ultraviolet z 2-3 flakony, później Givenchy Pi Neo z 4-5, aż pół roku temu gdy kolejny flakon Pi Neo zbliżał się ku końcowi, uznałem że czas zmienić zapach, zaczęło się od przeglądania Fragrantici, zarejestrowania na forum, zakupiłem kilka dekantów na próbę ...i się zaczęło, zrozumiałem co mnie omijało przez te lata ;)

Voldo

Post14 sierpnia 2018, 18:13 - Wt

Pierwsze perfumy kupione za własnoręcznie zarobioną kasę to Old Spice Original. Kiedy to było, początek lat 90-tych, chciał człowiek zabłysnąć w pierwszej klasie szkoły średniej :D Wtedy był to powiew zachodu w naszym ponurym kraju. Czasem jeszcze do niego wracam, ale to już nie to co kiedyś ;)
Zapach to nic innego, jak dotyk, który czujemy z daleka. - Jean-Claude Ellena

challenger422

Post25 sierpnia 2018, 20:50 - So

Początek perfumowej zabawy to perfumowane deo od Mexxa i Adidasa stosowane od gimnazjum do liceum. Dopiero w klasie maturalnej kupione pierwsze "poważne" perfumy - Davidoff Cool Water.

75-tka szybko poszła, potem duża butla Lacoste Style in Play. Obie wody lubiłem, chociaż trwałość była rozczarowująca, zwłaszcza w przypadku tych drugich.

Potem poznałem to forum i od tej pory już ciężko zliczyć mi te odlewki i flakony.

marg-o123

Forumowicz

Post27 sierpnia 2018, 10:35 - Pn

"Być może Paryż" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Zapach jest językiem, który nie potrzebuje słów" - Jacques Polge.

dawzim

Forumowicz

Moje pierwsze perfumy

Post09 września 2018, 20:29 - N

D&G PH nie pamietam dokladnie 2002 może 2003. Kosztowaly wtedy 300zl za 125ml w lokalnej stacjonarce pamietam że dostałem fajny parasol w gratisie. No i jakieś 2 miesiace później, buchneli mi torbę podróżną z bagażnika przed wyjazdem na jakieś targi i sie pożegnaliśmy. To byla wersja z naklejką. Tęsknię. Potem za namową miłej pani w tej samej drogeri nabyłem Coolwatera, oj walił proszkiem do prania niemiłosiernie. Potem były jakieś hugo bossy, slynna biała puma, mex man przez dlugi czas. Kiedyś to było.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Wakabaya

Post09 września 2018, 23:26 - N

Pierwszą wodą toaletową był pomarańczowy Adidas, nie pamiętam dokładnie który, ale na 99% był to Sport Fever, później była Cuba Gold i David Beckham Signature Story for Him.

Pierwszym poważnym zakupem był Bleu de Chanel EDP, którego nabyłem w lipcu tego roku i od tego czasu poszło z górki, zainwestowałem w kilka odlewek i planuję zakup kolejnego flakonu innego zapachu.

MacGyver

Post20 września 2018, 20:24 - Cz

Jakiś Old Spice, albo jakiś inny dezodorant chyba. Potem w końcu lat 90-tych CW i kilka innych zapachów przywiezionych zza oceanu, których nie pamiętam. Dzisiaj, gdy wącham ponownie te zapachy, wydaje mi się, że je znam od dawna.
Daaaawno temu dziadek używał jakichś tanich wód po goleniu w stylu Rywala czy innego Brutala. Nie pamiętam dokładnie...

Vexovoid

Post23 września 2018, 11:35 - N

Lacoste Challenge kupione jakieś 6-7 lat temu. Mam je do dzisiaj. Natomiast pierwsze perfumy kupione kiedy trochę mocniej zagłębiłem się w temat, to kupione razem, zupełnie w ciemno :
Lalique Encre Noire
Bentley For Men
Beckham Homme

Kupowanie perfum w ciemno praktykuję do dzisiaj :mrgreen:
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do O perfumach ogólnie