Teraz jest 23 października 2018, 04:34 - Wt

• Reklama

Wiekszosc perfum mi sie nie podoba

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

zamek

Post04 sierpnia 2018, 21:27 - So

Dzien dobry,

Zaciekawil mnie ostatnio swiat perfum. Trzy zapachy ktore mi sie spodobaly to Dior Fahrenheit, seria Antonio Banderas oraz Dior Opium dla kobiet. I to wlasciwie tyle, bo wszystkie inne ktore mialem okazje sprobowac pachna mi... zle i plasko - jak dezodorant lub mydlo. Dla przykladu mam teraz na sobie Dior Homme Intense i jedyne co czuje to mydlo.

Istnieje gen "OR6A2" ktory sprawia, ze ludziom kolendra smakuje jak mydlo. Kolendre akurat lubie, ale zastanawiam sie jak z gustami innych uzytkownikow forum - czy tez "klika" wam jedynie maly odsetek dostepnych produktow?

Bazyli

Aktywny forumowicz

Post04 sierpnia 2018, 21:34 - So

Po pierwsze - dobry wieczór. Spory rozrzut... Spróbuj jeszcze dezodarantu marki "Derby" Made in Hungary... Koniecznie vintage, najlepiej wypust 85-89r. ...

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
- Uważam Bazyli, że jesteśmy pokoleniem zupełnie wyjątkowym. Nie sądzisz?
- Nic mnie to nie obchodzi.
- A co ciebie obchodzi?
- Wygodne buty, dobre papierosy, dobre skarpetki. Lubię leżeć, nawet sam.

Artplum

Mega Perfumaniak

Re: Wiekszosc perfum mi sie nie podoba

Post04 sierpnia 2018, 21:54 - So

Zamek, ja myślę, że przed Tobą jest długa i piękna droga poznawania perfum i głupio byłoby już na początku określać, ile z nich Ci się spodoba ;)
Testuj, chłopie, wąchaj, czytaj forum i blogi, dyskutuj... Za parę lat sam będziesz wiedział, jaki odsetek testowanych perfum Ci się spodoba.
Poza tym, co byś zyskał, gdybyś się dowiedział, że np. mnie spodobało się 23,15% poznanych zapachów? :P
Artur

Mirx

Aktywny forumowicz

Post04 sierpnia 2018, 22:56 - So

Mam kolegę, któremu podobają się obecnie dwa pachnidła - Amouage Beloved Man i Marinella 287. Takie ograniczenie ma wielkie zalety. Ileż miejsca w ten sposób zaoszczędzany. Ile mniej główkowania przy wyborze perfum na dany dzień. Nie wiem czy sam bym tak nie chciał. ;-)

rabarbary

Super Perfumaniak

Post05 sierpnia 2018, 09:32 - N

zamek napisał(a):zastanawiam sie jak z gustami innych uzytkownikow forum - czy tez "klika" wam jedynie maly odsetek dostepnych produktow?

Niestety nie...

supermariobros

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post05 sierpnia 2018, 10:39 - N

Najbardziej podobają się te najdroższe i najtrudniej dostępne :lol:
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

byluś

Forumowicz

Post05 sierpnia 2018, 12:06 - N

Mirx napisał(a):Mam kolegę, któremu podobają się obecnie dwa pachnidła - Amouage Beloved Man i Marinella 287. Takie ograniczenie ma wielkie zalety. Ileż miejsca w ten sposób zaoszczędzany. Ile mniej główkowania przy wyborze perfum na dany dzień. Nie wiem czy sam bym tak nie chciał. ;-)

Ile więcej $$$ zostaje w portfelu przy takim obrocie sprawy ;)
Niestety ale na tym forum, chyba jakiś promil userów ma ten komfort, że ma jeden czy dwa zapachy i nie potrzebuje więcej testować, poznawać itp i żyje im się dobrze.

ts-

Forumowicz

Post05 sierpnia 2018, 19:39 - N

No to nisza przed Tobą... Ja akurat nie przepadam za perfumami fougere (aromatyczne), wiekszosc z nich po prostu mi nie lezy. Ogólnie z mainstreamu niewiele mi sie podoba (chyba ze ma wiecej jak 6-8 lat). Jednak swiat perfum jest dosc bogaty i jest sporo kompozycji, ktore nie mają nic wspolnego z mydlem... Poczytaj forum, po pewnym czasie bedziesz wiedziec czego próbować i w jakim kierunku iść.

myk

Forumowicz

Post06 sierpnia 2018, 09:49 - Pn

Zgadzam się z przedmówcą - nisza może być ratunkiem. Ja mam podobnie, nie byłem w stanie wybrać z mainstreamu niczego, co by się po jakimś czasie nie przeradzało w kompletnie nieciekawą papkę bez wyrazu. Otwarcia bywały fajne, ale co z tego jak baza była nieakceptowalna. Mam wrażenie, że panie z D i S w moim mieście zaraz mnie wyproszą z perfumerii, bo regularnie przychodziłem i wąchałem blotery nic nie kupując. Przewąchałem większość tego co mieli w obu sieciówkach i nic. Teraz testuję niszę i jest zdecydowanie lepiej, niestety też drożej, bo nie mając żadnej perfumerii niszowej w mieście muszę kupować próbki - poszła już na nie spoooora sumka, ale mam nadzieję, że niedługo już skompletuję swój zestaw zapachowych perełek na każdą porę roku.
Kupię odlewkę 10 ml Frapin L'Humaniste.

Bay

Post06 sierpnia 2018, 20:38 - Pn

serwus ;)
@zamek, a brałeś może pod uwagę nie używanie perfum ? to też jakaś opcja ;) po co się męczyć :P
Dano nam dwoje uszu i jedne usta,
by dużo słuchać i mało mówić
;)

myk

Forumowicz

Post06 sierpnia 2018, 20:55 - Pn

Za taką propozycję składaną na tym forum powinien być dożywotni ban ;)
Heretyk!!!

Bay

Post07 sierpnia 2018, 19:16 - Wt

Serwus ;)
Nie heretyk ale po prostu życzliwy ;)
Uważam, że nie można ludzi uszczęśliwiać na siłę 8-)
Każdy sam musi podjąć decyzję, ja sugeruję tylko drogę którą można podążyć ;)
Aż tyle i tylko tyle
Pozdrawiam Bay
Dano nam dwoje uszu i jedne usta,
by dużo słuchać i mało mówić
;)

Scarlatti

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post09 sierpnia 2018, 19:42 - Cz

Perfumy to więcej niż podobanie. Po pewnym czasie zapach staje się tylko dodatkiem dla tej olfa-relacji.

Voldo

Post13 sierpnia 2018, 19:03 - Pn

Żyłem sobie kiedyś spokojne używając tylko 2 perfum CW i szarego bossa plus jakieś antyperspiranty. Raz przy kolejnych zakupach CW natchnęło mnie zakup kilku próbek, poszło na chybił trafił co sklep oferował na pierwszej stronie. Paczka dojechała poniuchałem, po testowałem i na moje szczęście/nieszczęście trafiła się próbka Ziemi od Hermesa. Spodobała mi się bardzo, zacząłem szukać informacji w necie i trafiłem na to szacowne forum, a jak już tu trafiłem to się zaczęło :D . Kiedyś były 2 flaszki, teraz powoli rozglądam się za jakąś ładną gablotką żeby wszystko pomieścić :roll: . Więc nie martw się wszystko jeszcze przed Tobą :)
Zapach to nic innego, jak dotyk, który czujemy z daleka. - Jean-Claude Ellena

myk

Forumowicz

Post13 sierpnia 2018, 22:03 - Pn

Ja planuję ograniczyć się do max. kilku flaszek, na razie jestem na etapie szukania moich graali na każdą porę roku oraz okazję. Na flakony nie będę więc potrzebował gabloty, ale próbek już nie mam gdzie wsadzać, a kolejne 20 niszowców jedzie z Niemiec (wreszcie powącham wszystkie pozostałe Creedy, których jeszcze nie znam - między innymi Vetiver Geranium, VIW, Erolfa, Pure White Cologne i kilka innych - może wreszcie znajdę mój zapach na lato).

marg-o123

Forumowicz

Post14 sierpnia 2018, 08:56 - Wt

Długa i piękna droga przed Tobą... Szukaj, wąchaj... Jeszcze nie stanął na Twojej drodze "Signature Scent", który wyrazi Cię bez słów ;) Powodzenia w poszukiwaniach :)
"Zapach jest językiem, który nie potrzebuje słów" - Jacques Polge.

• Reklama

Powrót do O perfumach ogólnie