Teraz jest 17 stycznia 2018, 12:10 - Śr

• Reklama

Nasze perfumowe plany na nadchodzący 2018.

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Artplum

Ultra Perfumaniak

Nasze perfumowe plany na nadchodzący 2018.

Post06 grudnia 2017, 22:47 - Śr

Proponuję taką zabawę.
Kto chce, niech napisze o swoich perfumowych planach na zbliżający się wielkimi krokami 2018.
Co chcemy kupić, co sprzedać, co poznać, na czym się skupić...
Za rok będzie można wrócić i zobaczyć, co nam się udało ;)
Zapraszam :)
Artur

lukesho

Moderator

Re: Nasze perfumowe plany na nadchodzący 2018.

Post06 grudnia 2017, 23:03 - Śr

Nie zwiększyć litrażu :) ale i tak pewnie się nie uda...

BlueJeans

Moderator

Post06 grudnia 2017, 23:06 - Śr

hmmm w moim przypadku chciałbym utworzyć kolekcje składającą się z max 20 zapachów w których znajdowały by się kompozycje na każdą okazje tj. retro, animalne, szyprowe, fougere + coś współczesnego. Każdą innowację chciałbym posiadać co najwyżej w dekantach. Wracając do wątku zakupów pewnie zaopatrzę się w Creed Boid du Portugal, MFK APLS i zapewne Pluriel masculin... Po premii rocznej rozważam również Roje Danger :D ale nie mam kompletnie jeszcze na ten zapach ciśnienia.

Greg

Aktywny forumowicz

Post06 grudnia 2017, 23:54 - Śr

Ja sobie zrobiłem coś takiego na początku 2017 roku - zanotowałem w kalendarzu zapachy, które chciałem mieć, takie, które mnie zaciekawiły itd - niedawno zerknąłem na listę i okazało się, że większość z nich w 2017 roku kupiłem w formie flakonu lub solidnie przetestowałem w formie odlewki. Ze sporą częścią zapachów, przy których rok temu postawiłem znak zapytania, się rozstałem i jakoś wcale mi ich nie brakuje.

Chyba po raz pierwszy od dawna nie mam zaplanowanej poważniejszej listy zakupowej, w 2018:
- chciałbym uzupełnić kolekcję o Narciso for Him oraz Bentleya Absolute - oba miałem, oba skończyłem, obu mi brakuje,
- chodzi za mną Chanel Sycomore i pewnie będę chciał, żeby prędzej czy później zagościł u mnie flakon,
- po zimie będę chciał lekko zredukować kolekcję i sprzedać te zapachy, które najrzadziej nosiłem,
- chętnie poszukam na lato 2018 czegoś lekkiego i przyjemnego, w 2017 odkryłem Allure Homme Sport Cologne Sport, obecnie bardzo dobrze zapowiada się Jo Malone Wood Sage & Sea Salt.

I chyba tyle... Artplum, a jakie są Twoje plany?

Scarlatti

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post06 grudnia 2017, 23:57 - Śr

Ja w ogóle uważam że lepiej jeśli ktoś nie zna się na zapachach niż jak się zna, bo jak się nie zna to wiele rzeczy będzie odbierać jako coraz to nowe, a jak się zna to coraz więcej rzeczy będzie odrzucać, także ja do perfum podchodzę jak do angielskiego - niby znam ale kiedy chce potrafię nic nie rozumieć bo tak mi się podoba.
Ostatnio edytowano 06 grudnia 2017, 23:59 - Śr przez Scarlatti, łącznie edytowano 2 razy

baszurek

Forumowicz

Odp: Nasze perfumowe plany na nadchodzący 2018.

Post06 grudnia 2017, 23:57 - Śr

W planach mam nadrobić stracone lata, podczas których trzymałem sie tylko 3-4 zapachów ( przy czym nie dać się zwariować, jak większość z Was ;)). I tak, jak do niszy raczej nie planuję się (chyba i na razie :) ) zbliżać, tak z mainstreamu, do tego co już posiadam, mam zamiar dokupić trochę klasyki (część zapachów już miałem, część znam, ale są też takie, których nie znam) i z pewnością będą to flakony, a nie odlewki ;).

No, a tak konkretnie:
- YSL Kouros, Body Kouros, Opium (jescze nie wiem edt czy edp) + prawdopodobnie Oud Absolu.
- Givenchy Pi.
- Cartier Declaration.
- Cacharel Pour Homme.
- JPG Fleur Du Male.
- Boucheron Pour Homme i Jaipur Homme (obydwa raczej edp).
- TM A*Men.
- Davidoff Zino, no i oczywiście, Good Life.

To tak na pierwszy ogień :P (tak, tak, wiem, że będą glosy, że starocie i nuda, ale ja też jestem stary i nudny :P:P:P). Z pewnością trafią się też nie wiadomo skąd, niczym meteory, cudeńka o których istnieniu nawet jeszcze nie wiem, tak jak ostatnio Custo Man Barcelona :).

baszurek nadaje mobilnie...
"...Mędrce dawnych wieków

Zamykali się szukać skarbów albo leków

I trucizn – my niewinni młodzi czarodzieje

Szukajmy ich, by otruć własne swe nadzieje."

Scarlatti

Forumowicz

Post07 grudnia 2017, 00:16 - Cz

Ale dlaczego nie planujesz się do niszy zbliżać?
Bez niszy nie ma perfum, zapachów jest dużo ale uważam że nisza w perfumiarstwie jest nieprawidłowo odbierana. Zapachy lukratywne cenowo, pełen luksus, odbierany jest mianem niszy, a nisza to dla mnie coś odwrotnego - grunge i trampki to nisza, parafilie seksualne to nisza, a nisza w perfumach to dla mnie rzecz wyklęta, zapomniana. Amouage czy Montale (na przykład) to już żadna nisza dla mnie jak każdy je zna i używa coraz częściej.
Także nisza to zapachy tak rzadkie jak 50 centymetrowe podgrzybki spotykane poza Czarnobylskim lasem.
Ostatnio edytowano 07 grudnia 2017, 00:29 - Cz przez Scarlatti, łącznie edytowano 1 raz

baszurek

Forumowicz

Odp: Nasze perfumowe plany na nadchodzący 2018.

Post07 grudnia 2017, 00:28 - Cz

Z tym niezbliżaniem się do niszy to tak trochę przewrotnie napisałem ;), bo wiem, że jak się pewne wrota przekroczy, to już odwrotu nie będzie :P. A co do definicji niszy - zdecydowanie masz dużo racji w tym, co napisałeś. A więc mogę śmiało napisać, że wczoraj dotarł do mnie mój pierwszy niszowy flakon - One Man Show Gold Edition Jacques Bogart :lol:.

baszurek nadaje mobilnie...
"...Mędrce dawnych wieków

Zamykali się szukać skarbów albo leków

I trucizn – my niewinni młodzi czarodzieje

Szukajmy ich, by otruć własne swe nadzieje."

Scarlatti

Forumowicz

Post07 grudnia 2017, 00:32 - Cz

Zgadza się, to właśnie nisza, a o Arabian Night Bogarta czytałem iż to taki "śmierdziel niszowy" że po powąchaniu nie jesteś w stanie napisać komentarza, więc i niewiele o nim jest :D

gabriel@dag.pl

Bardzo aktywny forumowicz

Post07 grudnia 2017, 08:24 - Cz

plany jak w zeszłym roku :D
bardziej wyprofilować kolekcję w stronę paczulowców
i oczywiście zmniejszyć ilość
no do dwóch wiader :lol:

koorchuck

Aktywny forumowicz

Post07 grudnia 2017, 08:35 - Cz

Wszyscy chcą zmniejszać, a w wątku z nabytkami wrze, czy tylko ja tu widzę sprzeczność?
Ja tam planuję powiększać. :mrgreen:
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/2585/
-----------------------------------------------
https://www.parfumo.net/Users/Koorchuck
-----------------------------------------------
Stragan z odlewkami
viewtopic.php?f=52&t=19640

disaster3

Super Perfumaniak

Post07 grudnia 2017, 09:03 - Cz

Ja chciałbym móc się nie przywiązywać do zapachów i zredukować kolekcję.
Nie chce nic kupować i poznawać. Mam ich od cholery i są takie, których dawno nie używałem i teoretycznie mógłbym sprzedać ale jak spojrzę na półkę fragrantiki czego by się pozbyć to:
Tego nie bo szkoda - Rock Crystal, stary Bond - New Harlem, stary Rochas - Rochas Man (2007 czy 2008 rok)
Ten fajny,
Tamten unikat, jak mi się odwidzi to go ponownie nie kupię - Givenchy XR (2008 rok) - użyty może raz przez cały 2017, Davidoff Goodlife,
Tego mam 4 butelki, szkoda bo już nie produkują (DHS2012)
Tego mam 5 butelek (i cały czas straszą, że przestaną produkować) - Gucci PH II
Ten niby fajny ale jakoś nie pasuje mi teraz, może za 10 lat. - Cartier Declaration (stara butla jeszcze w folii nieodpakowana), na razie nie mogę zużyć oryginalnej próbki (też starej) 12,5ml

I tak, kuuuwwaa mogę z wieloma jeszcze innymi, których nie wymieniłem, zawsze znajdę jakieś wytłumaczenie aby nie sprzedać. Zredukowałem już naprawdę sporo a nadal jest ich ponad 50, nie licząc odlewek.

Na cholere kupiłem teraz Montale Santal Wood - jak mam odlewkę? A bo była promocja 156 PLN + przesył. No nie można była nie kupić. Ja pierdziele.

I tak się cieszę, że nie szaleje jak kiedyś i nie kupuję po kilka flakonów miesiecznie, tylko ostatnio zdarza mi się kupić 1 może 2 flaszki raz na parę miesięcy. Tylko jak już przyjdą to się sam siebie pytam, po co znowu to kupiłem, jak mam tego tyle że mogę się dalej w tym kąpać i jeszcze sporo zostanie!!!!

Plan jest taki aby nic nie kupować. NIC!!!!!!!
A będę się cieszył jeszcze bardziej jak uda mi się trochę sprzedać :?
Jak ja bym chciał się zamknąć w 10 flakonach!! Bardzo bym chciał ale na chwilę obecną to nie możliwe, samych Diorów mam 7 różnych sztuk (nie licząc backup'ów i żadnego nie sprzedam - nie bo nie)
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

lukesho

Moderator

Post07 grudnia 2017, 09:12 - Cz

disaster3 napisał(a):Ja chciałbym móc się nie przywiązywać do zapachów i zredukować kolekcję.
Nie chce nic kupować i poznawać. Mam ich od cholery i są takie, których nigdy nie używałem i teoretycznie mógłbym sprzedać ale jak spojrzę na półkę fragrantiki czego by się pozbyć to:
Tego nie bo szkoda
Ten fajny,
Tamten unikat, jak mi się odwidzi to go ponownie nie kupię
Tego mam 4 butelki, szkoda bo już nie produkują
Tego mam 5 butelek

I tak, kuuuwwaa mogę z wieloma jeszcze innymi, których nie wymieniłem, zawsze znajdę jakieś wytłumaczenie aby nie sprzedać. Zredukowałem już naprawdę sporo a nadal jest ich ponad 150, nie licząc odlewek.

Na cholere kupiłem teraz Habanitę, Bogarta PH - jak mam flakony? A bo była promocja. No nie można była nie kupić. Ja pierdziele.

I tak się martwię, że szaleje jak kiedyś i kupuję po kilka flakonów miesiecznie. Tylko jak już przyjdą to się sam siebie pytam, po co znowu to kupiłem, jak mam tego tyle że mogę się dalej w tym kąpać i jeszcze sporo zostanie!!!!

Plan jest taki aby nic nie kupować. NIC!!!!!!!
A będę się cieszył jeszcze bardziej jak uda mi się trochę sprzedać :?
Jak ja bym chciał się zamknąć w 100 flakonach!! Bardzo bym chciał ale na chwilę obecną to nie możliwe, samych L'Artisanów, Montale, Muglerów mam w cholerę (nie licząc backup'ów i żadnego nie sprzedam - nie bo nie)

Poprawiłem Twoją wypowiedź - teraz pasuje do mnie :D

disaster3

Super Perfumaniak

Post07 grudnia 2017, 09:35 - Cz

No widzisz, dobrze, że nie jestem sam ze swoimi problemami tylko są ludzie, którzy mają podobnie :P :D
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

yhmmma

Perfumaniak

Post07 grudnia 2017, 10:54 - Cz

Ja w Nowym Roku chcę dojść do sytuacji, gdzie spojrzę na swoją kolekcję i powiem sobie :
' jest już kompletna, nic nie kupuję '
Optymalnie to by było tak z 20 zapachów łącznie - flakony + odlewki

Nie chcę już nic poznawać, bo ciągle coś, a tylko wprowadza mi to większy zamęt i nigdy nie pozwoli dojść do sytuacji, którą chcę osiągnąć.

Na pewno flakony, które muszę jeszcze mieć w kolekcji:

- CDG BLACK
- Lalique Encre Noir Extreme
- Clinique Happy - bo skończył się mój aktualny flakon
- Tom Ford Plum Japonais
- Tom Ford Oud Mineralle

Odlewki:

- Armani Prive Cuir Noir
- Thierry Mugler A*men Ultra Zest

Jak osiągnę ten stan to będzie CUDOWNIE :mrgreen:
Chociaż się nie łudzę :geek:

Don Raul de Lucho

Perfumaniak

Post07 grudnia 2017, 11:05 - Cz

koorchuck napisał(a):Wszyscy chcą zmniejszać, a w wątku z nabytkami wrze, czy tylko ja tu widzę sprzeczność?
Ja tam planuję powiększać. :mrgreen:
Wiesz, bo nasze plany zwykle brutalnie weryfikuje rzeczywistość :oops:

Ja planów nie mam :P bo i tak pewnie bym ich nie zrealizował :lol:
A właściwie to mam jeden, zamiast trwonić kasę na flakony kupić w końcu zegarek :roll:

flypaw

Forumowicz

Post07 grudnia 2017, 11:08 - Cz

Dla mnie mnie must have na 2018 to 3 flakony:
-Yerbamate Lorenzo Villoresi,
-Lavs Unum,
-La Liturgie des Heures Jovoy,
wszelkie inne zmiany, uszczuplanie lub dodatkowe flaszki, wyjadą w praniu.. :D

Bendigo

Bardzo aktywny forumowicz

Post07 grudnia 2017, 11:44 - Cz

disaster3 - mam to samo, ech...

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post07 grudnia 2017, 12:22 - Cz

Na nadchodzący rok planuję nieśpiesznie aczkolwiek sukcesywnie robić backupy, tego co już mam. Ale priorytetem (i tu akurat nic się nie zmieniło) będzie poznawanie coraz to nowych zapachów. Jak więc widać, założenia są proste i klarowne, zatem ich realizacja nie powinna nastręczać żadnych problemów.

abisal

Forumowicz

Post07 grudnia 2017, 13:34 - Cz

Perfumowe plany...hmm na pewno używanie tego, co nazbierałem. Planuję osuszyć odlewki, żeby się dobrać wreszcie do flaszek :)
Czas najwyższy zacząć cieszyć się z tego, co już mam. Nie chce mi się już gonić za królikiem. Zakupowo marzą mi się jeszcze dwie pozycje (Quiet Morning Miller et Bertaux, Myrrhe Armaniego), ale nieśpieszno mi do kupna (o ile w ogóle do nich dojdzie).
Następna strona

• Reklama

Powrót do O perfumach ogólnie