Teraz jest 15 listopada 2018, 15:22 - Cz

• Reklama

Gorsza trwałość perfum kupowanych w perfumerii internetowej

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

aligator

Forumowicz

Gorsza trwałość perfum kupowanych w perfumerii internetowej

Post28 września 2017, 08:43 - Cz

Dotychczas żyłem w przekonaniu,że czołowe perfumerie internetowe mają towar nie gorszy od douglasa,sephory.
Jednak ostatnio na fb w odpowiedzi na pytanie klientki o słabszą trwałość w porównaniu z douglasem,perfumeria oficjalnie odpisała,że ich sposób przechowywania w magazynach może trochę zmniejszyć trwałość perfum.Wcześniej podobne komentarze o słabszej trwałośći pojawiały się pod opisami perfum na ich stronie.Wtedy jednak nie zwracałem uwagi na takie komentarze,bo myślałem,że może to indywidualna sprawa nosa ,reformulacja perfum.
I tu mam pytanie czym różni się przechowywanie przez perfumerie internetowe od przechowywania przez taki douglas czy sephore ? czy faktycznie to sposób przechowywania przez perfumerię internetową pogarsza trwałość zapachów? Skoro wiedzą ,że ich przechowywanie pogarsza trwałość to dlaczego nie zmienią sposobu przechowywania na taki jak w douglasie,sephorze ? a może po prostu mają towar z gorszego zródła ? Sama perfumeria wiarygodna,reklamowana,nie posądzam ich o podróbki.Nie podaję nazwy,bo nie chcę nikomu szkodzić, chcę tylko poznać odpowiedz na pytanie.

dzonuejn

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Re: Gorsza trwałość perfum kupowanych w perfumerii interneto

Post28 września 2017, 08:49 - Cz

Ja bym bardziej stawial na reformulacje. A co do przechowywania to jezeli flakony nie sa wystawione na ekstremalne i zmienne czynniki (gorace powietrze, promienie sloneczne, mroz) to nie powinno sie nic stac.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post28 września 2017, 09:46 - Cz

Podeślij link do tej odpowiedzi.
Co to znaczy, ,że ich sposób przechowywania w magazynach może trochę zmniejszyć trwałość perfum? Co to znaczy trochę i jakie warunki temu sprzyjają?

aligator

Forumowicz

Post28 września 2017, 10:46 - Cz

iperfumy.pl by Notino W odróżnieniu od stacjonarnych perfumerii nasze marże są dużo niższe ponieważ nie ponosimy ponosimy kosztów najmu lokalu, co za tym idzie, perfumy przechowywane są w naszych magazynach. Może to przyczynić się do niewielkiego zmniejszenia trwałości zapachu. Musimy również podkreślić, iż posiadamy większy asortyment produktów, niż drogerie stacjonarne. Nabywamy je w drodze kontaktu z dostawcami, dzięki czemu uzyskujemy dużo niższe ceny zakupu

Nie wchodzi bezpośredni link,odpowiedz widoczna na facebooku iperfumy,pod postem z 19 września.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post28 września 2017, 10:51 - Cz

Dzięki. Znalazłem ten wpis.

BlueJeans

Moderator

Post28 września 2017, 10:57 - Cz

A myślisz ze Douglas lepiej przechowuje perfumy w towrzystwie swoich lamp na półkach? Zdaje się, że laska prowadząca bloga olfaktoria czy coś podobnego mówiła, że pracowała w Douglasie i z doświadczenia wie, że jezeli chcesz kupić u nich perfumy to proś o te z magazynu a nie napromieniowane z półki.

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post28 września 2017, 12:17 - Cz

tak te oświetlenie torzeczywiście zmora parametrów

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post28 września 2017, 12:23 - Cz

wiekszosc perfum w perfumeriach internetowych sa przeznaczone na inny rynek docelowy niz UE ,dlatego ceny sa tak atrakcyjne-ktos gdzies na jakims blogu pisal czy fragrze no chyba ze sie myle :D
generalnie chodzi o to ze wiekszosc jest spoza UE :P
Ostatnio edytowano 28 września 2017, 12:31 - Cz przez Belial Lord, łącznie edytowano 1 raz

BlueJeans

Moderator

Post28 września 2017, 12:25 - Cz

zmora jak zmora. Nie raz testery są wręcz gorące na regałach a dwa razy zdarzyło mi się, że zapach nieprzypominał zbytnio tego co miał i zaniosłem do Pani ekspedientki i powiedziała mi wprost, że skisł. Ja się zapytałem później czemu nie wymienią go na nowy? Pani na to odpowiedziała, że nie mają i z kolejnym niedługo stało by się to samo bo na tej półce zawsze bardziej przygrzewa...

MHW

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post28 września 2017, 14:22 - Cz

Ostatnio chciałem na promocji w hebe kupić niebieskiego Isseya. Tester cieplutki. Pudełeczka z nowymi perfumami także. Szczęście, że chwilę wcześniej byłem w superaptece i pracownica przyniosła dla mnie nowiutki tester tego zapachu z magazynu (pracowałem w tym miejscu, więc wiem, że perfumy w magazynach są odpowiednio przechowywane).
Psiknięte na rękę pachniały tak jak powinny, soczyście, mocno.

Zapach z ciepłego testera z hebe zwyczajnie śmierdział. Był skiśnięty. Poinformowałem pracownicę o tym fakcie. I poprosiłem, by przyniosła z magazynu świeży kartonik z perfumami, gdyż chciałbym dokonać zakupu.
Ta odparła, że tester i kartoniki stoją na półce od godziny, bo zapach sprzedaje się jak świeże bułeczki (w testerze brakowało przynajmniej połowy zawartości, a kartoniki były pokryte warstewką kurzu). Odparłem jej, że znam ten zapach, wiem jak powinien pachnieć i raczej mało kto go testuje i kupuje, bo to specyficzne perfumy.

Tak więc jestem zdania, że prędzej zapach w perfumerii stacjonarnej będzie narażony na utratę paramterów, niż z perfumerii internetowej, gdzie produkty przechowywane są w magazynach, a nie na oświetlonych półkach.
http://www.perfumoholik.pl
Mój blog poświęcony perfumom, a na nim recenzje, szybkie testy i autorskie zdjęcia.
Zapraszam!

Pierwsza polska recenzja Versace Eros Flame

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post28 września 2017, 14:30 - Cz

Taka prawda, że możemy sobie tylko gdybać w jakich warunkach są przechowywane perfumy w perfumeriach internetowych.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post28 września 2017, 14:51 - Cz

oczywiscie tu sie zgadzam, bo skad mamy wiedziec gdzie trzymaja itd...

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post28 września 2017, 16:32 - Cz

ale Mario nie możesz chyba narzekać na jakość moich odlewek :lol:
te testery na pewno trzymane są w ciemnym miejscu

siwy

Aktywny forumowicz

Post29 września 2017, 21:37 - Pt

Powiem tak - jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, żebym kupił skisłe perfumy stacjonarnie, natomiast kilkukrotnie w różnych perfumeriach internetowych, ostatnio w ip. Podobno perfumerie internetowe skupują towar zwrócony ze stacjonarek.

Homme

Forumowicz

Post30 września 2017, 12:59 - So

Zgadzam się coś jest na rzeczy, przy czym nie wydaje mi się, aby chodziło o sposób przechowywania. Bardziej obawiam się, że tanie perfumerie netowe mogą mieć czasem trefny towar. Często skupują towar na tzw. wewnętrznych aukcjach hurtowych. Mam swoją teorię spiskową... być może chodzi o w jakiś sposób wadliwe partie, do których wielkie marki perfumiarskie się nigdy nie przyznają, a w jakiś sposób chcą je opchnąć. Jak myślicie gdzie taki towar trafia? Na pewno nie do stacjonarek Sephory, czy Douglas. Winy szukałbym po stronie samych producentów. Internetowe perfumerie skupują jak najtaniej i sprzedają z zyskiem, nie są sami w sobie odpowiedzialni za jakość soku. My zwykli konsumenci możemy się tylko domyślać czemu często oryginalne flakony są do nabycia za 1/2, czy nawet 1/3 ceny stacjonarnej. Bywa tak, że wszystko jest ok, ale coraz częściej, przynajmniej z mojego doświadczenia spotykam się z wałkami. Do tego większość próbek, z którymi miałem do czynienia pachnie... uwaga uwaga - lepiej od flakonów tutaj już zarówno tych z tanich perfumerii jak i Douglasa czy Sephory.

Azarro Chrome zakupiony w Perfumesco ma zdecydowanie gorsze parametry od testerów w Douglas.
Dior Sauvage nabyty w OnlinePerfumy rozwija się na mojej skórze inaczej niż próbka 2015.
Mam próbkę Dior Homme Parfum sprzed paru lat. Po weekendzie kurier mi przynisienie flakon z Perfumesco. Jak się znowu okaże, że jest co innego to chyba przestanę kupować przez neta wysokopółkowe marki mainstreamowe :/
Ostatnio edytowano 30 września 2017, 13:23 - So przez Homme, łącznie edytowano 1 raz

thermomax

Aktywny forumowicz

Post30 września 2017, 13:23 - So

Homme napisał(a):My zwykli konsumenci możemy się tylko domyślać czemu często oryginalne flakony są do nabycia za 1/2, czy nawet 1/3 ceny stacjonarnej.

To jest akurat oczywiste. W przypadku perfumerii internetowych odpadają koszty związane z wynajmem lokalu, zatrudnieniem personelu, reklamą itd. S., D. czy sklepy internetowe płacą podobne ceny za towar od swojego dostawcy, reszta to narzut ustalany przez sklepy indywidualnie.

Osobiście jeszcze nie zauważyłem różnicy pomiędzy perfumami zakupionymi stacjonarnie a tymi ze sklepów internetowych.

Homme

Forumowicz

Post30 września 2017, 13:26 - So

Można się zgodzić, że wyższa cena perfumerii stacjonarnych częściowo wynika z dodatkowych kosztów, ale tylko częściowo. Na pewno nie wynika z tego cena o połowę, czy nawet cztery razy z hakiem wyższa za Encre Noire. W takie bajki nikt nie uwierzy.

ayy

Forumowicz

Post30 września 2017, 13:34 - So

thermomax napisał(a):To jest akurat oczywiste. W przypadku perfumerii internetowych odpadają koszty związane z wynajmem lokalu, zatrudnieniem personelu, reklamą itd. S., D. czy sklepy internetowe płacą podobne ceny za towar od swojego dostawcy, reszta to narzut ustalany przez sklepy indywidualnie.

Osobiście jeszcze nie zauważyłem różnicy pomiędzy perfumami zakupionymi stacjonarnie a tymi ze sklepów internetowych.

Tylko dlaczego ciągle ktoś ma wątpliwości że jego zakupiony w internecie flakon dziwnie wygląda albo zapach słabo trzyma?

Ja tam chciałbym wiedzieć skąd takie iperfumy biorą swój towar, ale że siedzą w Czechach to nikt tego nie skontroluje. Takie Encre Noire na stronie Lalique kosztuje 400 zł.

Don Raul de Lucho

Perfumaniak

Post30 września 2017, 13:40 - So

Homme napisał(a):Można się zgodzić, że wyższa cena perfumerii stacjonarnych częściowo wynika z dodatkowych kosztów, ale tylko częściowo. Na pewno nie wynika z tego cena o połowę, czy nawet cztery razy z hakiem wyższa za Encre Noire. W takie bajki nikt nie uwierzy.
Proponuję Ci zrobić test ręka w rękę EN z neta i ze stacjonarki, to może coś Ci uświadomi.
Mój stragan

Buena suerte, porque yo me voy a California.

Homme

Forumowicz

Post30 września 2017, 13:53 - So

Ale że co, ta sama jakość perfum, czy że większa cena wynikła z dodatkowych kosztów? Tego pierwszego nie wiem, a z drugim się tylko częściowo zgadzam. Przecież w ten sposób tzw. "kosztami" możnaby usprawiedliwić dowolną od czapy wziętą różnicę cen nawet i 10x więcej to ktoś by przyszedł i powiedział, że to dlatego, że panią ekspedientkę trzeba było zatrudnić :lol:
Następna strona

• Reklama

Powrót do O perfumach ogólnie