Teraz jest 15 października 2018, 15:55 - Pn

• Reklama

Beka z podrób

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

pingwin

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: Beka z podrób

Post06 października 2018, 15:56 - So

W świetle tego co napisałeś FM w żadnej mierze podróbkami nie są, albowiem podobieństwa do innych flakonów nie są oficjalnie rozpowszechnione przez firmę.
Nie wiem jak Ty, ale ja tego FM nigdy nie kupiłem i nie zamierzam xD. Zare kupiłem, bo chciałem na szybko ultra male, a później celem wyrównania rachunków kupiłem oryginał. Niemniej uważam, że Zara to też jest niefajna. Promocja i marketing danej kompozycji zapachowej tej kosztuje, a Zara nie włożyła w to ani grosza. Inna sprawa, że nikt też nie płaci McDonald's i innym za wypromowanie kanapki z wołowina.
Dla mnie granica jest cienka, a jeżeli nie to mam zupełnie inna niż stanowi prawo - bo w mojej ocenie FM i Zara to marne podroby.
.:: STRAGAN PINGWINA ::.
Kup Pan dekant. Mam 200 flaszków.

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post07 października 2018, 14:14 - N

Uważać można, co się chce. Wolny kraj. Tylko nie rozumiem dlaczego uczepiłeś się akurat Zary. Ile jest marek tworzących zapachy, które tutaj na tym forum nazywane są "zamiennikami" Aventusa? Te wszystkie też nazwiesz podróbami? A jak ocenisz relację pomiędzy np. Creed Green Irish Tweed i Davidoff Cool Water? Albo pomiędzy Creed Silver Mountain Water i Xerjoff Mefisto, Tom Ford Tuscan Leather i Acqua di Parma Colonia Leather? Kiedyś ktoś wpadł na to, żeby połączyć oud z różą, czy w takim razie wszystkie kolejne zapachy z tymi składnikami należy automatycznie zakwalifikować jako "podróby" bo czerpią z wcześniejszego pomysłu kogoś innego?
Obadwa z jednej zapialiście nuty,
Boście obadwa koguty. -
Kiedy głupstwo jeden powie,
Głupstwo drugi mu odpowie;
Potem płacą życiem, zdrowiem.
Co rzec na to? Wiem - nie powiem.

pingwin

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post07 października 2018, 15:11 - N

No właśnie. Chodzi o tę hipokryzje kiedy FM nazywacie podrobkamoli, a zary już nie. Dlaczego większość ludzi uczepilo się zatem FM? Bo to MLM? Jak to wpływa na produkt? Nijak.
Ilu z Was uzywalo FM bez pogardy, a ile teraz używa zary? :)

Podajesz przykłady względnie "normalnych" producentów, a na forum jest dział dla yodemy / FM które niewiele różnią się od wspominanej zary...

I wcale się jej nie czepiam, ale widzę podobieństwo. A to, że sprzedają jeszcze ciuszki jakoś ich usprawiedliwia?
Czym równiez różnią się te marki klonujace aventusa od FM?
Zary mam dwie, ale z szacunku dla autorów kompozycji kupiłem Aventusa oraz Ultra Male
.:: STRAGAN PINGWINA ::.
Kup Pan dekant. Mam 200 flaszków.

drEvil

Forumowicz

Post08 października 2018, 20:01 - Pn

Za dużo ideologii. Podróba z założenia i ma wprowadzić nabywcę w błąd, że kupuje mniej lub bardziej udolnie skopiowany oryginał. Zapachów podobnych nie zaliczałbym do podróbek i nie piętnował, za to praktykę, gdzie w ramach reklamy i promocji podaje się nazwę "odpowiednika"- już tak.
troll, <cyrkiel/węgielnica> żydo-mason <cyrkiel/węgielnica>
Deutsche&Kabana, Japador, Boos, Versage, L'honne, Guqi, Entirety, Aqcuad id GiQ
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do O perfumach ogólnie