Teraz jest 21 lipca 2018, 00:57 - So

• Reklama

Beka z podrób

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

pingwin

Forumowicz

Re: Beka z podrób

Post03 lipca 2018, 14:38 - Wt

sulek napisał(a):Wyjedź na głęboką prowincję

Ale cześć podróbek jest z zachowaniem nazwy, czy wyglądu. Tutaj to ewidentny śmieć. Chyba każdy wie, że adidos to nie adidas a boss to nie boos
.:: STRAGAN PINGWINA ::.
Kup Pan dekant. Mam 200 flaszków.

sulek

Forumowicz

Post03 lipca 2018, 14:47 - Wt

Otóż nie.
Tak przypomina mi się sytuacja sprzed wielu, wielu lat.
Mój wujek z moją ciocią byli namiętnymi palaczami Cameli. Babcia, żeby przygotować się na rodzinną wizytę i, żeby jej dzieci miały wszystko zapewnione, przy okazji wizyty na bazarku postanowiła kupić również rzeczone papierosy.

Śmiechom nie było końca, gdy wyciągnęła na stół świeżutką paczkę... Papierosów Jin-Ling.

Paczka żółta, z jakimś zwierzem... Sam rozumiesz.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post04 lipca 2018, 10:55 - Śr

Artplum napisał(a):
Bazyli napisał(a):Córka mnie dzisiaj zaciagnęła do tzw. chińczyka...To gdzieś 1/3 ekspozycji...

Ożeż, k....! :?

Pełen asortyment. Można? Można.

Scarlatti

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post04 lipca 2018, 14:08 - Śr

Bazyli napisał(a):"...mnie dzisiaj zaciagnęła..."

Pierwszy raz widzę podróbkę La Nuita lub Libre - może to dobry flanker jednak?
Ps. Na Jin Lingach widniała koza, papierosy całkiem dobre to były w swoich latach.

sulek napisał(a):Wyjedź na głęboką prowincję i pokaż ludziom flakon oryginalny i podróbę.

Dokładnie, a większość uzna te tańsze za o wiele lepsze. To się tyczy też ludzi urodzonych w latach 70 którzy dorastając przeoczyli z wiadomych względów historię świata, subtelne nazewnictwo marek i domów mody (nawet ci z lat 80 mogli przeoczyć). Młodszych pokoleń to się już nie tyczy.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post05 lipca 2018, 10:58 - Cz

Trudno wymagać od ludzi z szeroko rozumianej prowincji, żeby wykazywali się znawstwem w tak wyrafinowanej materii, jak perfumy. Składa się na to szereg czynników, które sprawiają, że zapachy nie są dla nich towarem pierwszej, drugiej ani nawet trzeciej potrzeby. Podstawową przyczyną są oczywiście znacznie trudniejsze niż w metropoliach czy dużych miastach, warunki życia. Ludzie myślą - co jest zupełnie naturalne - przede wszystkim o zaspokojeniu najbardziej elementarnych potrzeb bytowych, co nadal często bywa trudne zważywszy na niskie zarobki i bezrobocie. A bardzo wielu już z tych urodzonych w latach 90., było zmuszonych opuścić Polskę w poszukiwaniu godniejszego życia.
Potencjalnych adwersarzy zachłyśniętych propagandą sukcesu rodem z TVN-u a obecnie niestety z TVP, mogę zaprosić na wycieczkę po pięknym skądinąd Podkarpaciu, gdzie takich enklaw niestety jest bardzo wiele.

kowal72

Forumowicz

Post05 lipca 2018, 13:09 - Cz

I jeszcze jedna perełka ;) Tylko w nazwie zamiast D winno być W :D
Obrazek

supermariobros

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post10 lipca 2018, 13:02 - Wt

Cookie13 napisał(a):Trudno wymagać od ludzi z szeroko rozumianej prowincji, żeby wykazywali się znawstwem w tak wyrafinowanej materii, jak perfumy. Składa się na to szereg czynników, które sprawiają, że zapachy nie są dla nich towarem pierwszej, drugiej ani nawet trzeciej potrzeby. Podstawową przyczyną są oczywiście znacznie trudniejsze niż w metropoliach czy dużych miastach, warunki życia. Ludzie myślą - co jest zupełnie naturalne - przede wszystkim o zaspokojeniu najbardziej elementarnych potrzeb bytowych, co nadal często bywa trudne zważywszy na niskie zarobki i bezrobocie. A bardzo wielu już z tych urodzonych w latach 90., było zmuszonych opuścić Polskę w poszukiwaniu godniejszego życia.

Dla mnie potrzebą bytową jest posiadanie co najmniej kilkudziesięciu flaszek perfum, później myślę, czy mam co do gara włożyć :lol:
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

KADET

Post10 lipca 2018, 21:38 - Wt

Podróby ze zmienioną nieznacznie nazwą. Jak kiedyś z elektroniką.
Np. zamiast PANASONIC - PANASCANIC.

Bazyli

Aktywny forumowicz

Beka z podrób

Post13 lipca 2018, 20:54 - Pt

Nie trzeba chodzić po "chińczykach"...Dziś wdepnąłem do drogerii jakiejś podrzędnej sieciówki (w galerii handlowej). Z oryginałów głównie Lacoste, Boss i Paco Rabanne, natomiast na sąsiednim regale - wszystko...ObrazekObrazek

I cytując klasyka Hajto - truskawka na torcie :D.

Obrazek

bazyli nadaje mobilnie...
"Drogie Panie, mężczyzna nigdy nie zapamięta waszej torebki. Perfumy zostaną w jego pamięci na zawsze." Olivier Creed
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do O perfumach ogólnie