Teraz jest 10 grudnia 2018, 20:23 - Pn

• Reklama

Zapach Polski

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

kio

Forumowicz

Re: Zapach Polski

Post23 maja 2017, 21:16 - Wt

Marrr napisał(a):w jednym z wywiadów Francis Kurkdjian powiedział, że Polska pachnie muzyką Chopina. On wie, co mówi.

A zatem do perfum należy dodać nuty...

... muzyczne? 8-)

SuperAIDS

Forumowicz

Post23 maja 2017, 21:42 - Wt

Dla mnie byłyby to zapachy z dzieciństwa tj czarny kwitnący bez, rumianek, rżysko, siano, las, kadzidło i stare kościelne ławki (Encre Noire) a na to wszystko zapach klatki schodowej u mojej babci w porze obiadowej 25 lat temu :D Niestety teraz bardziej zapach spalin, dymu i próbujące ze sobą walczyć zbyt mocno zaaplikowane pachnidła... za każdym razem w komunikacji miejskiej... Niestety za dużo życia w biegu.
Ghost don't exist and there's nothing to be afraid of. Except SuperAIDS!

ps1986

Aktywny forumowicz

Post23 maja 2017, 22:00 - Wt

Kacper Kafel napisał(a):Haha, zależy jakie miejsce ale miasta bym przedstawił raczej jako coś czego nie byłbym wstanie zrobić bez odruchu wymiotnego.
Użyłbym pewnie dużo nut tych brudnych i przygnębiających. Na pewno użyłbym para-methyl quinoliny ze sporą dawką cybetu( tutaj też stan uzębienia polaków można pokazać) i prawdziwego odzwierzęcego piżma lekko przytemperowanego nutami waniliowymi jako aspekt petów kiepskiej jakości wsiąkających w blokowe mieszkanko ( taki urynalny ,,trupi" wręcz aspekt, jak dla mnie niczym palone białko). Do tego nuty jaśminu, gardeni i kwiatu pomarańczy jako nawiązanie do palonych w kominie plastików i opon. Z galbanum w nucie głowy i ketonów malin oraz gożdzikowych nut zrobiłbym alkoholowy meliniarski zapach typu lakier do włosów, dodałbym też timberol hordy ambroxanu( to podkreśli też aspekt wódczano-piwny i nada perfumeryjności obecnych czasów), labdanum i mech dębowy oraz piżma różne w dużej dawce do bazy bystworzyć efekt upudrowanego niemytego ciała taki jak np. w Marquis De Sade Histoires des Parfums. Te perfumy by przedstawiały przeciętny obraz Polski i nie tylko, w lekko wyidealizowanym wymiarze ( w końcu do realistycznej wiernej kopii musiałbym, trupie jady, amoniak i kwasy ( masłowy i walerianowy) oraz związki siarki takie jak merkaptan metylu) pozyskać skądś.
Jeśli chodzi o pozytywne inne regiony, perły Polski to poszedłbym w kwiatowo-ozonowo-zielone nuty, np. narcyzy, lilie, czeremcha, hiacynty z nutą przeszywającego powietrza, poszycia leśnego, wyraźny drzewny akord, najlepiej sosnowy, może być też kadzidlany dymek i zielonych liści oraz nuty solarne bo na zewnątrz wychodzimy zwykle w słoneczną pogode.

Znalazł się europejczyk

American Beauty

Bardzo aktywny forumowicz

Post24 maja 2017, 20:20 - Śr

ps1986

Aktywny forumowicz

Post24 maja 2017, 21:15 - Śr

Wiem co to za typ, nie zmienia to mojej oceny

American Beauty

Bardzo aktywny forumowicz

Post24 maja 2017, 21:48 - Śr

Nie to miałem na celu. Bardziej chodziło mi o samą fotkę, jako akcent humorystyczny w stosunku do Twojej wypowiedzi :D

Żeby nie było- w żadnym calu nie zgadzam się z jego wywodem stronę wcześniej, ale hejtował tutaj nie będę bo i po co ;)

L3L

Forumowicz

Post25 maja 2017, 08:19 - Cz

Mi Polska najbardziej kojarzy się z zapachem siana oraz skoszonej trawy

Qidin

Post22 czerwca 2017, 14:24 - Cz

Wczoraj będąc w Warszawie na gali rozdania Gepardów Biznesu w powietrzu unosił się zapach kiszonej kapusty, grochówki oraz przepoconych koszul. Tak to pachniała elita i stolica w dniu wczorajszym ;)

Vetiver

Forumowicz

Post02 lipca 2017, 00:07 - N

Mi się Polska kojarzy ze szlacheckim folwarkiem.
Starym drewnem nasączonym dziegciem. Smażącą się w piecu gęsiną. Łąkami i lasami nieopodal. Zmętniałą wodą w stawku obok stajni, z której dolatuje zapach siana i koni.
Lnianym ubraniem suszącym się na wietrze.
Nakrochmaloną pościelą w łóżku, w którym leży ukochana.
Takie miejsca na pewno są w Waszym pobliżu, trzeba tylko się rozejrzeć.

selfcontrolispasse

Post22 listopada 2017, 11:09 - Śr

Vetiver napisał(a):Całkowicie zgadzam się z Aleksandrem.
Nuty solarne, zboże, nuty zielone, ziemia, temat sosnowo-żywiczny, owoce

Mogłoby to wyglądać tak:
głowa: jabłko, nuty zielone
serce: nuty solarne, słonecznik, zboże
baza: cedr, żywica sosnowa, paczula (ziemia)

brałbym w ciemno :D
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do O perfumach ogólnie