Teraz jest 24 lutego 2017, 18:44 - Pt

• Reklama
perfumeria euforia

Trwałość perfum.

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

9452130

Forumowicz

Trwałość perfum.

Post08 stycznia 2017, 00:21 - N

Wiem że był podobny wątek ale chcę się upewnić. W miesiąc nazbierało mi się trochę perfum i wiem że starczy to na kilka lat bez dokupienia (a jadą 3 zamówienia... :D). Czy trwałość zmniejsza się po pierwszym użyciu? Czy jeśli są nie używane to mogą stać dłużej np? Jeśli tak to czy duża jest ta różnica? Większość trzymam w szafce w pokoju gdzie nie ma dostępu do nich światło. Zastanawiam się tak bo nie wiem czy mogę sobie wszystko pootwierać czy lepiej tylko kilka a resztę trzymać zamkniętą (mam sporo takich bo próbki się jeszcze nie skończyły więc flakonika nie otwierałem). No i mam też z 2 zapachy które chciałbym zostawić na sporo później bo mają na mnie dobre parametry i boję się że jak będę chciał kupić je za np 4 lata to przejdą reformulację i będzie kicha :D Czytałem nie raz że ktoś miał rozpoczęty flakonik X lat i nic się nie działo ale to chyba też zależy od jego szczelności? Bo raczej nie wszystkie tak samo szczelne są?

chaber108

Forumowicz

Post08 stycznia 2017, 06:31 - N

Też mnie interesuje ten temat. Często specjalnie nie testuje od razu, bo gdzieś czytałem, że po pierwszym psiknięciu dostaje się powietrze i szybciej się psują... Ciekawe jak to jest?

Southpaw

Forumowicz

Re: Trwałość perfum.

Post08 stycznia 2017, 10:33 - N

Rodzice mojej dziewczyny mają naprawdę pokaźną kolekcję. Niektóre ich flakony mają po 15 - 20 lat i nadal pachną dobrze. Trzymają je w ciemnej szafce. W niektórych flakonach wytrącił się już osad i przeróżne farfocle (np. B*men) ale mimo to pachną tak jak powinny. Inne z kolei zmieniły całkowicie swoją barwę (damski angel z roku premiery jest całkowicie zielony) a mimo to parametry ma świetne a sam zapach nie zmienił się.

Chociaż z drugiej strony wraz powiększaniem się moich zbiorów coraz częściej się zastanawiam co robić z flakonami latem gdy w mieszkaniu jest gorąco. W tym roku schowam wszystkie swoje zimowe zapachy do piwnicy a na półce zostaną same letnie psikacze :)

rotos

Forumowicz

Post08 stycznia 2017, 11:25 - N

Raczej nie ma problemów z przechowywaniem dłuższy okres czasu nawet napoczętych flakonów. Jakiś czas temu namiętnie używałem Aramisów (używam ich nadal dosyć często) i miewałem takie które stały po 6-8 lat po zrobieniu zapasów. Wiele innych także miewało postoje kilkuletnie czy to z uwagi na znudzenie czy zapomnienie w jakimś zakamarku. Nie zauważyłem wytrącania się czegokolwiek. Przechowywanie w normalnych warunkach, szafka raczej bez dostępu światła ale temperatury w przedziale 19 - 30 stopni.

rennifer_lopez

Forumowicz

Post08 stycznia 2017, 11:26 - N

Już chyba był tu podobny temat. Jeśli nie musisz, to tych zamkniętych nie otwieraj, tzn. jak chcesz to otwórz, podziwiaj ale nie psikaj, jeśli nie planujesz ich używać w dłuższym okresie czasu :) Piszę tak dlatego, bo zauważyłam że w długo nie używanych perfumach psuje się płyn, który zostaje w atomizerze. Miałam tak w przypadku dwóch flakonów, myślałam, że pefumy się zepsuły, ale nie, po kilku psikach wszystko wróciło do normy.
Mam flakony, które mają po 20 lat i więcej, niektóre zmieniły kolor, zazwyczaj trochę ściemniały, czasem zzieleniały (też mam staruszka Angela), natomiast jeśli chodzi o zapachy, wciąż są piękne :)

Perfumy trzymam w kartonikach, w szafce. Gdy zbliżają się upały w mieszkaniu nie da się wytrzymać i flakony lądują w piwnicy.

chaber108

Forumowicz

Post08 stycznia 2017, 12:29 - N

Też myślałem o piwnicy. W lato, w upały mamy ponad 30 stopni. Cały dzień słońce i 10 piętro - dodatkowo od dachu grzeje... Oczywiście flachy w ciemnej szafie.

9452130

Forumowicz

Post08 stycznia 2017, 15:02 - N

Zmiana koloru raczej zależy od aromatów. Kiedyś zajmowałem się trochę liquidami do epapierosow i też jak długo stały potrafiły zmienić kolor (wielu uznawano że dopiero wtedy się zapach w pełni przegryzł). Bo w sumie skład podobny całkiem jest. Tylko inny rodzaj alkoholu ewentualnie gliceryna zamiast niego. Aromaty kupowałem tej samej firmy od której mam iso e super...
A wracając do tematu to ten rok ostatni w bloku. Więc cześć tego na cześć tego lata mogę zanieść do piwnicy. Gorzej będzie potem w domku bez piwnicy gdzie pokój będę mieć na dachu a tam będzie cały czas gorąco.

Powrót do O perfumach ogólnie