Teraz jest 23 września 2017, 06:38 - So

• Reklama

Proszę o pomoc i wyliczenie prawdopodobieństwa [plastiki]

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

rudy11114

Bardzo aktywny forumowicz

Proszę o pomoc i wyliczenie prawdopodobieństwa [plastiki]

Post21 grudnia 2016, 13:51 - Śr

Cześć.

Sprzedałem niedawno odlewkę (poza forum). Odlewka była nalewana do plastiku 5ml ZAKRĘCANEGO. Większość z Was na pewno wie jak to wygląda, a i niektórzy pewnie sami je posiadają i wysyłają.

Nalałem tam perfumy. Zakręciłem, zakleiłem izolacyjną taśmą w miejscach wiadomych (jak zazwyczaj szkła) nakleiłem etykietkę (również standard) oraz władowałem to do koperty - jak zawsze bąbelkowej.
Dodatkowo w tym przypadku wysyłałem nie Pocztą Polską, a inpostem. Z tego właśnie względu pozwoliłem sobie na dodatkowe zabezpieczenia (poczta wysyłam sam plastik w kopercie, bez folii ze względu na gabaryt) - tutaj z kolei dowaliłem dodatkowo folii bąbelkowej, bo u tego przewoźnika wymiary i gabaryt jest inny.

Kupujący natomiast dostał przedmiot rozwalony. Folii bąbelkowej dodałem tyle ile jest pod plastikiem znajdującym się na zdjęciu - czyli nie mało.... To nie szkło to plastik - moim zdaniem NIE za cienki.

Obrazek

Napisał też sprzedawca, że list było czuć z daleka i go nie odbierał od listonosza (NIC NIE PODPISYWAŁ, tylko znalazł to oto w skrzynce na listy). Jak to możliwe, że POLECONY list jest bez podpisu?

Jak Olga zwróciła słusznie uwagę, etykieta nie jest rozmazana. Też troszkę dziwne.

Te same piątki jak i inne sample wysyłam również PP listami. Bez żadnych zabezpieczeń - koperta bąbelkowa, zaklejenie taśmą i tyle. Nie dodaję folii - nic się nie działo nigdy.

Z ciekawości zrobiłem eksperyment i wziąłem 2 puste te same plastiki. Do jednego nalałem full płynu, drugi pusty. W buciorach poskakałem po nich... Ani rysy, ani wgięcia malutkiego...
Jakaś wada fabryczna? Ale niby jaka, skoro przed nalaniem zawsze porządnie sprawdzam czy się dokręcają, czy dociskają, czy są do użytku?
viewtopic.php?f=52&t=18167 SPRZEDAM/ZAMIENIĘ
viewtopic.php?f=36&t=12931 KUPIĘ/ZAMIENIĘ

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Re: Proszę o pomoc i wyliczenie prawdopodobieństwa [plastiki

Post21 grudnia 2016, 14:04 - Śr

nie wiem czy to coś pomoże, ale ... też mi tak kiedyś inpost zrobił, też było zapakowane w folii bąbelkowej i jeszcze w ich twardej kopercie i plastików było kilka a jeden z nich nie dojechał.
co do tych plastików to one tez bywają wadliwe raz miałem tak że fiolka z jakichś powodów się wyskoczyła

a polecone wrzucają do skrzynki bez problemu wystarczyło kiedyś tam jakiś świstek podpisać czy listonoszowi zgłosić, to dział od dawna.

rudy11114

Post21 grudnia 2016, 14:08 - Śr

Czyli prawdopodobieństwo, że to normalna wada jest duże?
jeśli natomiast nie podpisał odbiorca nic InPostowi, na temat niepodpisywania listów tylko wrzucania do skrzynki (o niczym nie wie, nic takiego nie życzył sobie) to trzeba robić sprawę :D

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post21 grudnia 2016, 14:16 - Śr

a jaki rodzaj przesyłki wybrałeś?
bo prawdę mówiąc to niespotkałem się żeby "polecone inpost" tak działało https://twoj.inpost.pl/pl/centrum-pomoc ... ny-allegro

natomiast polecone dostarczane przez pocztę polską tak robią

supermariobros

Super Perfumaniak

Post21 grudnia 2016, 14:23 - Śr

Wysłałem kiedyś flakon w oryginalnym kartoniku, foli bąbelkowej i kopercie bąbelkowej i flakon doszedł z idealnie urąbaną szyjką :mrgreen:
Nie wiem jak oni to robią!

Jeżeli to nie zapach za 10zł/ml to bym uwierzył w zniszczenie sampelka przez inpost ;)
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

rudy11114

Post21 grudnia 2016, 14:40 - Śr

Co do zapachu to Amłaż Lyric :D

Grzesiek, co do przesyłki: Allegro Polecony Inpost

"W przypadku przesyłek Allegro Polecony InPost, podczas odbioru wymagany jest podpis odbiorcy.
Przesyłkę Allegro Polecony InPost może odebrać przede wszystkim jej adresat lub dorosła osoba zastana pod adresem wskazanym na kopercie.

Co w przypadku, gdy doręczyciel nie zastanie nikogo pod wskazanym adresem? Przesyłka trafi do najbliższego Punktu InPost (POK lub PA). Twoją przesyłkę będzie mogła odebrać wówczas każda osoba, która wylegitymuje się w Punkcie ważnym dokumentem tożsamości (ze zdjęciem), a dane zameldowania podane na dokumencie będą tożsame z tymi zawartymi na kopercie."

Jak sam tekst ze strony mówi, no niestety, jeśli paka była bez podpisu zostawiona w skrzynce to sprawa pójdzie do sądu. I żebym miał po coś przez pół Polski zap*****lać na rozprawę, to to zrobię :mrgreen:
Dziwne, myślałem, że poczta też ma tak działać. Po to jest awizo... Jasne, jak ktoś coś podpisze na poczcie, że zezwala na wrzucanie poleconych do skrzynki bez podpisu, to owszem - listonosz może wrzucić.
Z kolei jeśli nie podpisze, to listonosz NIE MA TAKIEJ Opcji, albo MA:
zostawia na swoją odpowiedzialność po cichu (umówiony na słowo z adresatem). Wtedy natomiast konsekwencje będzie ponosił jak coś się stanie :D

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post21 grudnia 2016, 14:48 - Śr

rudy11114 napisał(a):Z kolei jeśli nie podpisze, to listonosz NIE MA TAKIEJ Opcji, albo MA:
zostawia na swoją odpowiedzialność po cichu (umówiony na słowo z adresatem). Wtedy natomiast konsekwencje będzie ponosił jak coś się stanie :D

nie do końca tak jest,
w zalweżności od tego co to jest to listonosz może zostawić domownikowi (lub innej osobie np. sąsiadowi), który deklaruje że przekaże danej osobie i to też jest dopuszczalne.
z tym podpisywaniem było tak ze ktoś mogł zwyczajnie zapomnieć o tym bo to taka bzdura lub mógł to zgłosić przy okazji i odbioru przesyłki na poczcie np ileś lat temu. Nie pamiętam dokładnie, ale to dotyczy Poczty Polskiej.
Ale żeby "polecony inpost" wrzucić do skrzynki to mi się nie zdarzyło, nie wiem jak to u nich jest rozwiązane.
wogóle to nigdy z tej opcji nie korzystam bo idzie u mnie straaasznie długo.

rudy11114

Post21 grudnia 2016, 14:54 - Śr

OK. Zobaczymy jak to wyjdzie. Będziemy działać :D

Dzięki!

rotos

Forumowicz

Post21 grudnia 2016, 15:21 - Śr

Jak wyglądała sama koperta? Jakieś ślady otwierania, dodatkowe zaklejanie taśmą?

yesigmaa

Forumowicz

Post21 grudnia 2016, 15:37 - Śr

Potwierdzam, jeśli tylko kopertę daje się wcisnąć w otwór do skrzynki na listy, to InPost nie zawraca sobie głowy dzwonieniem do drzwi. Już raz tak czekałem na sample (o kilka dni za długo jak się później okazało), aż w końcu nie zajrzałem do skrzynki...

rudy11114

Post21 grudnia 2016, 15:42 - Śr

rotos napisał(a):Jak wyglądała sama koperta? Jakieś ślady otwierania, dodatkowe zaklejanie taśmą?

Tak. Po zaklejeniu samej koperty doklejam brązową folię w razie otwarcia przez osoby nieuprawnione.
yesigmaa napisał(a):Potwierdzam, jeśli tylko kopertę daje się wcisnąć w otwór do skrzynki na listy, to InPost nie zawraca sobie głowy dzwonieniem do drzwi. Już raz tak czekałem na sample (o kilka dni za długo jak się później okazało), aż w końcu nie zajrzałem do skrzynki...

To nie ładnie z ich strony, na www. mają co innego napisane. Zobaczymy. Sprawę i tak trzeba zgłosić więc zobaczymy co odpiszą/oddzwonią.

Caruso

Post22 grudnia 2016, 00:51 - Cz

Wrzucanie poleconych do skrzynek to podobno u nich standard :)
Poczytaj sobie komentarze:
http://www.wykop.pl/link/3492227/czy-in ... -istnieje/
Zapraszam na mój straganik:
viewtopic.php?f=52&t=16493

rudy11114

Post22 grudnia 2016, 07:36 - Cz

Pytanie tylko czy to jest zgodne z prawem. Polecony = podpis zgodnie z informacją na ich oficjalnej stronie. Jest okres przedświąteczny, więc zapewne chodzi o to samo co wkleiłeś Arek - nie wyrabiają w tym okresie. Skoro przy poleconym ma się znaleźć podpis, to przypuszczam, że skoro listonosz nie wraca do oddziału miejscowego z przesyłką to ją doręczył, wziął podpis? Skoro zostawił w skrzynce list i sam podpisał to śmierdoli na odległość. Odbiorca powiedział, że zabierając ją ze skrzynki przesyłkę było czuć na odległośc. Może też ją naruszył, zepsuł i dlatego wrzucił? Jest dwie opcje, innej nie widzę. Za sfałszowanie podpisu jest dym, więc przy nowym roku z okazji nowego roku spokojnie może wylecieć z roboty i nad tym będzie trzeba popracować :mrgreen:

supermariobros

Super Perfumaniak

Post22 grudnia 2016, 07:54 - Cz

Skąd tyle nienawiści i złej energii?

Na inpost często najeżdżają ludzie w okresie świątecznym, że zawalają z czasem dostarczania przesyłek więc jak widać posuwają się nawet do łamania regulaminu, żeby tylko dostarczyć przesyłkę na czas (pomijam zniszczenie) i też jest źle, jak widać.

Gdyby to była rzeczywiście wielkiej wagi zawartość, można by było uprzykrzyć komuś życie- i całkiem słusznie! Ale robić komuś na złość za sampelek 5ml?
Oczywiście powie ktoś, że takich przypadków są setki/tysiące i dlatego czują się bezkarnie i może ma racje, ale nie zawsze trzeba "wykorzystywać" każdą szansę na dowalenie komuś ;)
Foliowy Ranger

rudy11114

Post22 grudnia 2016, 10:49 - Cz

Zniszczenie? To włącz sobie jeszcze raz zdjęcie. Nie wiem co bym musiał zrobić z tym samplem, żeby doprowadzić go do takiego stanu.
Ty natomiast jesteś pracownikiem tej o to powyższej firmy czy obrońcą uciśnionych? Jeśli to drugie - dobry uczynek przed świętami BN uczyniony.
Nienawiść? Chodzi bardziej o zasady niż o wartość samego przedmiotu. Dziś przedmiot za 35zł, jutro flakon za 8 stówek.
Może też po prostu wysyłając dziś czy jutro przesyłkę dopisać im na kopercie: "Z okazji okresu świątecznego zezwalam na rozpie.......nie przesyłki, złamanie regulaminu dostarczania listów. Nie będę dochodził roszczeń. Wesołych Świąt"?

supermariobros

Super Perfumaniak

Post22 grudnia 2016, 10:58 - Cz

Nie jestem ani pracownikiem inpostu ani obrońcą uciśnionych.
Złóż reklamację, do której masz prawo i skup się na tym, żebyś otrzymał satysfakcjonujące zadośćuczynienie ale nie musisz wcale starać się o zwolnienie pracownika, który zawalił.
Chyba, że satysfakcjonujące dla Ciebie będzie zwolnienie tego pracownika...

Sam raz się sparzyłem, tylko, że na PP.
Wysłałem flakon za 150zł, doszedł w kawałkach. Listem nie można wysyłać perfum/płynów więc podzieliliśmy koszty 50/50 między sprzedającego i kupującego. Poczta nawet by nie przyjęła takiej reklamacji.
Czy listem w inpost można wysyłać takie rzeczy?
Foliowy Ranger

rudy11114

Post22 grudnia 2016, 11:08 - Cz

Satysfakcjonujące będzie dla mnie to, że każdy odpowie za swój błąd. Inpost jako przewoźnik za zniszczenie listu niech sobie dochodzi wewnątrz kto był sprawcą, a pracownik niech odpowie za swój błąd ZŁEGO dostarczenia listu. Tak jak pisałem tym razem to, drugim razem co innego, przedmiot warty 20 razy więcej, ważne dokumenty lub inne rzeczy.

O czym teraz piszesz poniżej? "Czy można wysyłać inpostem takie rzeczy". Chodzi Ci o mój plastik czy Twój flakon?
Ostatnio edytowano 22 grudnia 2016, 11:09 - Cz przez rudy11114, łącznie edytowano 1 raz

Marks

Aktywny forumowicz

Post22 grudnia 2016, 11:09 - Cz

Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi sie zeby plastikowa fiolka 3 lub 5 ml została zniszczona w transporcie a zawsze wysyłam je poczta w kopercie babelkowej bez dodatkowych zabezpieczeń. O ile jestem jeszcze w stanie uwierzyć w możliwość zniszczenia małych sampli 2- 3 ml to plastik 5 ml jest tak gruby ze tylko imadło może dać mu rade.
Potwierdzam również ze na poczcie częstym jest wrzucanie przesyłek poleconych do skrzynki bez jakichkolwiek wcześniejszych ustaleń z odbiorca. Wszystko zależy od danej placówki poczty a właściwie od kierownictwa.

supermariobros

Super Perfumaniak

Post22 grudnia 2016, 11:13 - Cz

rudy11114 napisał(a):O czym teraz piszesz poniżej? "Czy można wysyłać inpostem takie rzeczy". Chodzi Ci o mój plastik czy Twój flakon?

Myślę, że w świetle regulaminu będzie to podlegać pod ten sam zapis.
Płyny/kosmetyki/perfumy.
Listem PP w teorii nie można wysyłać ani plastiku 5ml ani całego flakonu.
W inpost nie mam pojęcia.
Jeżeli jest tak samo, możesz jedynie mieć pretensję do nich o nieregulaminowe dostarczenie listu.
Foliowy Ranger

rudy11114

Post22 grudnia 2016, 11:42 - Cz

Właśnie dlatego chce działać i zobaczyć chociażby jak uwzględniają reklamacje, jak się za nią zabierają i co zrobią z CAŁĄ tą zaistniałą sytuacją.
Następna strona

• Reklama

Powrót do O perfumach ogólnie