Teraz jest 26 września 2018, 11:29 - Śr

• Reklama

Perfumowe Oscary 2017

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Re: Perfumowe Oscary 2017

Post28 października 2016, 13:48 - Pt

Obecnie omawiam temat z naszą Ekipą.

Mamy już zielone światło od naszego Gospodarza (dzięki Fqjcior! Mam nadzieję, że dołączysz do głosowania i nominujesz swoje typy ). Obecnie omawiam z moderacją kwestie promowania wątku i zbudowania ankiet.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Mikâil

Forumowicz

Post29 października 2016, 18:46 - So

Zgadzam się z kolegą który twierdzi, że parametry to jedne z kryteriów wyboru najlepszego zapachu i nie powinny mieć własnej oddzielnej kategorii. Zgadzam się również, że nie zawsze da się określić na jaką porę roku dany zapach jest przeznaczony. Jest wiele zapachów "całorocznych" które sprawują się świetnie zarówno w lato jak i zimę.

Pomysł świetny ☺ pójdźmy jednak minimalistycznie ;)
.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post29 października 2016, 20:45 - So

Machiavelli napisał(a):Obecnie omawiam temat z naszą Ekipą.

Mamy już zielone światło od naszego Gospodarza (dzięki Fqjcior! Mam nadzieję, że dołączysz do głosowania i nominujesz swoje typy ). Obecnie omawiam z moderacją kwestie promowania wątku i zbudowania ankiet.

Ależ nie ma za co! Świetna inicjatywa i oczywiście że dołączę swoje typy! :)
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post06 listopada 2016, 20:24 - N

Widzę, że rozmowy z Fqjciorem i "Zieloną Gwardią" ;) przyniosły skutki i temat jest podpięty, dziękuję bardzo.

Skoro temat jest już widoczny, a do końca roku pozostały niecałe dwa miesiące, myślę, że nie ma na co czekać i możemy zacząć nominacje.

Po przeanalizowaniu wątku jeszcze raz i uwzględnieniu wszystkich propozycji kategorii, zdecydowałem, że ograniczymy je do poniższej piątki (jeśli dużo osób będzie chciało nominować zapachy w jeszcze jakiejś kategorii, możemy ją zawsze dodać).

1. Najlepsze pachnidło dla panów.
2. Najlepsze pachnidło dla pań.
3. Najlepsze pachnidło dla pań i panów (unisex).
4. Najlepszy nos
5. Najładniejszy flakon

A teraz trochę o tym, jak będą przebiegać nominacje:

1) Nominujemy zapachy w tym wątku, których premiera miała miejsce w tym roku kalendarzowym (tj. od 1.01.2016 do 31.12.2016).
2) Każdy może nominować po jednym zapachu w jednej kategorii, ale nie musi nominować we wszystkich kategoriach.
3) Ten sam zapach może zostać nominowany w kilku kategoriach (co właściwie nie powinno mieć miejsca przy tak ułożonych kategoriach, ale może zdarzyć się np. tak, że najlepsze pachnidło będzie miało jednocześnie najładniejszy flakon).
4) Możemy zmieniać nominowane typy (byle by zmieniać nominację przez edycję swojego posta, a nie dopisywanie nowego, bo trudniej będzie mi to potem ogarnąć).
5) W każdej kategorii zostanie wybranych pięciu "kandydatów", którzy zdobędą największą ilość nominacji.
6) Nominacje każdego "zwykłego" użytkownika liczę pojedynczo, natomiast użytkowników ze statusem "perfumaniaka" (zwykłego, super i hiper) będę liczył podwójnie (taki ukłon w stronę najaktywniejszych użytkowników). Jeśli natomiast wszyscy się zgodzą, proponuję aby kandydaci nominowani przez naszego Gospodarza z automatu znaleźli się w ostatecznych "piątkach". Myślę, że Fqjcior ze swoim doświadczeniem jest idealną osobą do nominowania "pewniaków", ale decyzje w tej sprawie pozostawiam całej społeczności. :D
7) Na początku roku 2017 podliczę głosy i (mam nadzieję, że przy pomocy moderatorów) przygotuję ankiety. O tym ile czasu będzie na ich oddanie (myślę, że spokojnie można by dać co najmniej miesiąc, aby każdy chętny zdążył zapoznać się ze wszystkimi kandydatami), jeszcze pomyślimy.

W razie niepewności/pytań/propozycji, piszcie śmiało, a zawsze można coś pozmieniać (tzn, powyższe punkty nie są ostateczne i niepodważalne :lol: ).

ŻYCZĘ WSZYSTKIM DOBREJ ZABAWY I CZEKAM NA "GRAD" NOMINACJI. PAMIĘTAJCIE ŻE IM WIĘCEJ OSÓB SIĘ ZAANGAŻUJE, TYM WIĘKSZA BĘDZIE "MOC" TYCH WYBORÓW. :)
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Foitek

Forumowicz

Post07 listopada 2016, 10:05 - Pn

"Nominujemy zapachy w tym wątku, których premiera miała miejsce w tym roku kalendarzowym (tj. od 1.01.2016 do 31.12.2016)"

Gdzie można znaleźć listę perfum, które pojawiły się na rynku w 2016 roku?

everlasting

Forumowicz

Post07 listopada 2016, 11:46 - Pn

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post07 listopada 2016, 13:23 - Pn

Machiavelli napisał(a):2) Każdy może nominować po jednym zapachu w jednej kategorii, ale nie musi nominować we wszystkich kategoriach.

7) Na początku roku 2017 podliczę głosy i (mam nadzieję, że przy pomocy moderatorów) przygotuję ankiety. O tym ile czasu będzie na ich oddanie (myślę, że spokojnie można by dać co najmniej miesiąc, aby każdy chętny zdążył zapoznać się ze wszystkimi kandydatami), jeszcze pomyślimy.

wg tego to imo nominacja=oddany głos.

skoro to podliczysz to nie ma już sensu ankiet robić. bedziesz miał zwyciezców

descentered

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post07 listopada 2016, 14:06 - Pn

grzegorz01 napisał(a):
Machiavelli napisał(a):2) Każdy może nominować po jednym zapachu w jednej kategorii, ale nie musi nominować we wszystkich kategoriach.

wg tego to imo nominacja=oddany głos.

skoro to podliczysz to nie ma już sensu ankiet robić. bedziesz miał zwyciezców

Wydaje mi się, że punkt 7. ma jednak sens, w ten sposób zostanie wybrany "najlepszy z nalepszych". Czyli najpierw krótka lista, potem ponowne głosowanie na krótką listę.

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post07 listopada 2016, 14:16 - Pn

Zakładam, że nominacje będą różnorodne. Ci, których kandydaci nie przedostali się do ostatecznej piątki, będą mieli okazje oddać głos na jednego z ostatecznej piątki (nawet jeśli nie jest według nich najlepszy, to wybiorą najlepszego z nominowanych). Ponadto mam nadzieję (a może się tylko łudzę :D ), że jednak więcej osób zaangażuje się w głosowanie w ankietach, niż w nominowanie.
Nie wszyscy śledzą nowości, natomiast jeśli będą mieli już listę 5 zapachów, będą mogli pozwolić sobie na testy (z założenia, skoro zostanie tylko piątka, to jest to teoretycznie piątka najlepszych premier roku, także chyba warto testować ;) ) i oddanie głosu w ankiecie, co samo w sobie jest wygodnym i szybkim sposobem.

Oczywiście to, jak to wszystko wyjdzie, zależy od zaangażowania. Jeśli okaże się, że mało osób wyłoni swoje typy, może obejść się bez wybierania tych, którzy byli typowani najczęściej.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post07 listopada 2016, 14:32 - Pn

Myślę, że powinien być podział na mainstream i niszę.
Przynajmniej na najlepszy zapach roku: mainstream/nisza (już bez podziału na męski, damski, unisex).
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Artplum

Mega Perfumaniak

Post07 listopada 2016, 14:41 - Pn

everlasting napisał(a):http://www.fragrantica.pl/szukaj/

Naliczyłem coś koło 300 męskich.... Poznałem znikomą część :?
Jak żyć?
Artur

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post07 listopada 2016, 14:52 - Pn

Artplum napisał(a):
Naliczyłem coś koło 300 męskich.... Poznałem znikomą część :?
Jak żyć?

A jeszcze na poprzedniej stronie pisałeś:
"No i zastanawiam się, czy my aż tyle tych nowości znamy z danego roku, żeby je rozpatrywać w tak wielu kategoriach"
:D

Również zastanawiałem się, czy lepszy nie będzie podział nisza/mainstream zamiast płciowego? Z jednej strony, w obecnych kategoriach i tak jest miejsce na niszę, bo przecież w mainstreamie uniseksów jest bardzo mało, za to większość niszy to uniseksy.
Z drugiej strony, zastanawiam się jaka będzie popularność kategorii "najlepsze pachnidło dla pań" na forum zdominowanym przez mężczyzn? :lol:

Dlatego pytanie do Was: przyjmujemy w kategoriach podział Nisza/Mainstream, czy zostajemy przy D/M/U?

kyloe

Bardzo aktywny forumowicz

Post07 listopada 2016, 14:56 - Pn

@Machiavelli - nie uważasz, że wprowadzenie rozgraniczenia na mainstream i niszę byłoby sensowne ?

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post07 listopada 2016, 14:59 - Pn

@Kyloe - myślę, że byłoby jak najbardziej sensowne i dlatego wciąż je rozważam. Boję się tylko, czy nie nie przerodzi się to znowu w dyskusję co właściwie jest niszą, a co mainstreamem. Chyba, że na wstępie przyjmiemy, że sugerujemy się opisem z fragratiki, który producent jest niszowy, który mainstreamowy. Wtedy nie widzę przeciwwskazań. ;)

Pytanie czy zostajemy tylko przy podziale

1) Najlepsza premiera mainstreamu
2) Najlepsza premiera niszy

czy jeszcze rozdzielamy to na płeć? np.

1) Najlepsza damska premiera mainstreamu
2) Najlepsza męska premiera mainstreamu
3) Najlepsza premiera niszy

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post07 listopada 2016, 15:08 - Pn

Machiavelli napisał(a):Chyba, że na wstępie przyjmiemy, że sugerujemy się opisem z fragratiki, który producent jest niszowy, który mainstreamowy.

myślę że nie ma co kombinować, można przyjąć potoczne pojęcie "niszy" chyba każdy instynktownie czuje co nią jest a co nie.
i zgadzam się z kolegami że rozróżnienie powinno być.
chyba nie ma sensu aby w jednej kategorii walczyły np. Armani i L'Erbolario
albo Creed Viking z Boss Scent :D

srG

Perfumaniak

Post07 listopada 2016, 15:56 - Pn

grzegorz01 napisał(a):myślę że nie ma co kombinować, można przyjąć potoczne pojęcie "niszy" chyba każdy instynktownie czuje co nią jest a co nie.

Jak widać po jednym temacie nie, skoro dla niektórych zapach jest kryterium niszy i nawet EN jest niszą :roll:

Artplum

Mega Perfumaniak

Post07 listopada 2016, 17:59 - Pn

Machiavelli napisał(a):A jeszcze na poprzedniej stronie pisałeś:
"No i zastanawiam się, czy my aż tyle tych nowości znamy z danego roku, żeby je rozpatrywać w tak wielu kategoriach"
:D

Dlatego pytanie do Was: przyjmujemy w kategoriach podział Nisza/Mainstream, czy zostajemy przy D/M/U?

Pisałem i dokładnie to podtrzymuję.
Nie przeraża mnie ilość premier, tylko moja nieznajomość tych premier ;)

Ja bym został przy płciach.
Artur

vego

Forumowicz

Post07 listopada 2016, 21:20 - Pn

Fajny pomysł. Jestem zdania, że minimalizm w ilości kategorii jest właściwą drogą na początek. Duża ilość opcji może zniechęcić i ubić temat w zarodku. Poczekajmy jaki będzie odzew, zawsze można w przyszłej edycji coś dodać na bazie zdobytych doświadczeń.

Co do podziału na mainstream i niszę, nie uważam żeby to było konieczne. Nie widzę nic niestosownego w tym, że jakiś tam Boss walczy z Amouage. Skoro dla kogoś bosik lepszy, to już prędzej ten drugi powinien się wstydzić, niż nie ten pierwszy krępować :) Kasa za flakon i nalepka na butli nie powinny mieć imo znaczenia w takim plebiscycie. Jak już powstanie lista najlepszych to i tak, jak już wcześniej wspomniano, każdy instynktownie będzie wiedział co jest niszą.

Tak wiec podział:

1. Najlepsze pachnidło dla panów.
2. Najlepsze pachnidło dla pań.
3. Najlepsze pachnidło dla pań i panów (unisex).
4. Najlepszy nos
5. Najładniejszy flakon

jest moim zdaniem ok na początek. Chyba najbardziej jestem ciekaw wyników 5 kategorii :)

Pozdrawiam i gratuluję koledze Machiavelli zaangażowania w temat i inicjatywy.

turbosnail

Hiper Perfumaniak

Post08 listopada 2016, 20:44 - Wt

naprawdę nie wiem po co wam flakon i nos
to już wolę ms i niszę

JayKay

Perfumaniak

Post08 listopada 2016, 20:54 - Wt

Najlepszy nos w ujęciu rocznym to rzeczywiście niemiarodajne jest...
Najładniejszy flakon kompletnie od czapy. Moim zdaniem.
Podział mainstream/nisza popieram.
Dobra inicjatywa :)
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do O perfumach ogólnie