Teraz jest 13 listopada 2018, 06:03 - Wt

• Reklama

Przechowywanie perfum.

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

lolek

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Przechowywanie perfum.

Post11 kwietnia 2013, 15:08 - Cz

Dla mnie to bez sensu trzymać, i w kartoniku i w ciemnej szufladzie/szafce. Mam wszystko wyjęte, jest zamknięte w ciemnicy, gdy wybieram perfumy na dzień mam okazję popatrzeć na flakony, bądź powąchać atomizer. A z tym kartonikiem że powstrzymuje wyparowywanie, nawet jak jest w ciemnie, to totalna bzdura... Poza tym nawet ta dawka światła która dochodzi do innych flakonów przy otwarciu szafki, jest mniej niż znikoma, jeśli patrzymy na przedłużenie trwałości, bez przesady, perfumy to nie wampiry, że najmniejszy foton im szkodzi...

ilikeperfum2

Forumowicz

Post11 kwietnia 2013, 15:17 - Cz

To co w takim razie robisz z kartonikami? Jak wskazywały wypowiedzi osób powyżej, warto jest mieć kartoniki. A jeśli je masz, co jest słuszną decyzją, to jaki jest sens trzymania ich w innym miejscu? Tym bardziej dla osób, które mają mnóstwo flakonów-powstałby bałagan. Podsumowując-flakony w kartonikach i w szufladzie to na pewno oszczędność miejsca, a od strony zaciemnienia na pewno nie zaszkodzą, a mogą minimalnie , jeśli już dmuchamy bardzo na zimne, pomóc.Więc jaki jest sens trzymania samych flakonów w szufladzie bez kartoników?

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post11 kwietnia 2013, 15:32 - Cz

ilikeperfum2 napisał(a):To co w takim razie robisz z kartonikami? Jak wskazywały wypowiedzi osób powyżej, warto jest mieć kartoniki. A jeśli je masz, co jest słuszną decyzją, to jaki jest sens trzymania ich w innym miejscu? Tym bardziej dla osób, które mają mnóstwo flakonów-powstałby bałagan. Podsumowując-flakony w kartonikach i w szufladzie to na pewno oszczędność miejsca, a od strony zaciemnienia na pewno nie zaszkodzą, a mogą minimalnie , jeśli już dmuchamy bardzo na zimne, pomóc.Więc jaki jest sens trzymania samych flakonów w szufladzie bez kartoników?

Sens jest i w trzymaniu jak i w nietrzymaniu. Co kto lubi,
jeden lubi mieć flakony na widoku u na tak zwanym wyciąngnięcie ręki,
co w tym złego ? Nic. Drugi lubi trzymac w kartoniku i luz, jest coś w tym złego ?
Nie. Nie rozumiem drążenia tematu i pisania : a ja to tak uważam...
Przecież jak ktoś chce to niech trzyma sobie flakony w bunkrze albo w toalecie
gdzie nonstop perfumy dostają w du**. Wolnoć Tomku w swoim domku...

lolek

Post11 kwietnia 2013, 16:12 - Cz

ilikeperfum2 napisał(a):To co w takim razie robisz z kartonikami? Jak wskazywały wypowiedzi osób powyżej, warto jest mieć kartoniki. A jeśli je masz, co jest słuszną decyzją, to jaki jest sens trzymania ich w innym miejscu? Tym bardziej dla osób, które mają mnóstwo flakonów-powstałby bałagan. Podsumowując-flakony w kartonikach i w szufladzie to na pewno oszczędność miejsca, a od strony zaciemnienia na pewno nie zaszkodzą, a mogą minimalnie , jeśli już dmuchamy bardzo na zimne, pomóc.Więc jaki jest sens trzymania samych flakonów w szufladzie bez kartoników?

Zupełnie nie rozumiem ostatniego zdania, natomiast odpowiadając na pytanie, część z pierwszych perfum opakowań wyrzucona, a pozostałe są obok, dużo miejsca nie zajmują :)

mathu

Aktywny forumowicz

Post11 kwietnia 2013, 16:19 - Cz

ilikeperfum2 napisał(a):Mathu, czy mógłbyś wyłożyć treści zawarte w tym speechu?

On nie jest ciapaty, tylko latynosko - kanadyjski.

Generalnie perfumy nie mają za bardzo daty ważności, on ma kilkaset zapachów trzymanych od wielu lat i nie zauważa żadnych zmian. Więc nie należy się tym w ogóle przejmować, tylko zachować odpowiednie warunki przechowywania (stała niska temperatura i brak światła słonecznego). Zabawa w lodówki, trzymanie w kartonikach itd. to bardziej voodoo.

ilikeperfum2

Forumowicz

Post11 kwietnia 2013, 21:22 - Cz

Sens ostatniego zdania jest taki, że w świetle zaoszczędzenia miejsca lepsze jest trzymanie w pudełku-co w tym dziwnego? Po co oddzielnie trzymać flakon i kartonik. Już wiem, że kartonik nie ma nic wspólnego z przedłużeniem trwałości perfum, ale nie widzę sensu pozbywać się go, przy jakiejś przeprowadzce zawsze się przyda kartonik więc nie oburzajcie się na moje rzekome doszukiwanie się czegoś tam, bo rzuciłem pytanie jak się ma pudełko do trwałości, dostałem odpowiedzi że nijak, przyjąłem to do wiadomości i stwierdzam, że będę trzymał w pudełkach tylko dlatego, bo pozwoli to zaoszczędzić miejsce, zresztą jaki sens trzymać gdzie indziej pudełka-wg. mnie flakon i kartonik do niego to rzeczy ze sobą związane i należy je trzymać razem. Rozumiem argument za trzymaniem bez pudełka-gdy chcemy patrzeć ciągle na ładne flakony, ale mi jeśli używam codziennie perfum nie sprawia problemu wyjęcie i włożenie z powrotem do kartonika, więc nie rozumiem argumentu o rzekomym byciu flakonu na widoku, na wyciągnięcie ręki, dostępności bo w pudełku też jest dostępny, i tylko o to mi chodzi, dlatego napisałem o braku sensu trzymania oddzielnie kartoników.Wyraziłem się jasno?

mathu

Aktywny forumowicz

Post11 kwietnia 2013, 21:42 - Cz

Trzymam butelki poza kartonikami bo są ładniejsze niż kartoniki... Wystarczy?

A pudełka też mam.

ilikeperfum2

Forumowicz

Post11 kwietnia 2013, 21:45 - Cz

Spox, wyraziłem tylko swoją opinię, widzisz Ty wolisz patrzeć na flakon, i to rozumiem jak już wyżej napisałem.

Marciu

Post11 kwietnia 2013, 21:47 - Cz

Ja trzymam w pudełkach. Zawsze. I w szafce. Odlewki i perfumy typu Mexx i Bruno Banani stoją na szafce :lol:

Btw, ciapati - padłem :lol:

Kwiatek, you made my day :D

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post12 kwietnia 2013, 07:52 - Pt

Ilikeperfum2 potrafisz kulturalnie polemizować. Gratuluje, to bardzo dobra cecha i potrzebna w naszych progach ;-)
Marciu-you welcome ;-)

dandys

• Ostrzeżenia: 1

Post12 kwietnia 2013, 08:51 - Pt

Chłopaki, macie jakieś środki pochłaniające wilgoć w miejscach gdzie trzymacie stuff ?
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1027/
Money for nothin' and chicks for free

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post12 kwietnia 2013, 13:19 - Pt

dandys napisał(a):Chłopaki, macie jakieś środki pochłaniające wilgoć w miejscach gdzie trzymacie stuff ?

Ja ma proste urządzenie, które wchłania wilgoć,
stoi na parapecie więc z dala od perfum, a czemu pytasz ?

Marciu

Post12 kwietnia 2013, 15:42 - Pt

dandys napisał(a):Chłopaki, macie jakieś środki pochłaniające wilgoć w miejscach gdzie trzymacie stuff ?

Nie posiadam.

lukesho

Moderator

Post12 kwietnia 2013, 15:44 - Pt

Ja również nie mam. Jeśli wiem, że nie będę używał jakiegoś zapachu (albo jest to backupowy flakon, jak kilka sztuk M7), to dodatkowo okręcam go szczelnie parafilmem. Tak na wszelki wypadek :) Dotyczy się to także dekantów.

ilikeperfum2

Forumowicz

Post12 kwietnia 2013, 21:30 - Pt

Nie będę już zanudzał, tylko ostatnie pytanie-rozumiem, że w świetle powyższych ustaleń wystarczy trzymać w szufladzie i nie jest do tego potrzebne np. okręcanie parafilmem, nawet jeśli perfumy będą długo leżały nieużywane?
Aha poza tym mam jedno pytanie, ale nie chce tworzyć osobno wątku na 1 odpowiedź-co oznacza napis na pudełkach wód toaletowych fl.oz. i czemu np.Bvlgari Aqva ma po tych literach napis U.S. a inne perfumy nie??

Marciu

Post12 kwietnia 2013, 21:59 - Pt

trochę nie w temacie, ale jako, że wiem, to odpowiem.

fl oz to bodajże amerykańskie oznaczanie objętości(nie znam rozwinięcia skrótu...)

1,7 fl oz - 50 ml
3,4 fl oz - 100 ml

Ja swoich perfum nie okręcam parafilmem...

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Post12 kwietnia 2013, 22:00 - Pt

ilikeperfum2 napisał(a):Aha poza tym mam jedno pytanie, ale nie chce tworzyć osobno wątku na 1 odpowiedź-co oznacza napis na pudełkach wód toaletowych fl.oz.

fl.oz - to skrót terminu (fluid ounce).Oznacza on uncję,czyli miarę objętości używaną np.w USA.

Dla przykładu:

1 fl.oz = 30ml
1.3 fl.oz = 40ml
1.7 fl.oz = 50ml
2.5 fl.oz = 75ml
3.4 fl.oz = 100ml

rezox

Aktywny forumowicz

Post12 kwietnia 2013, 22:00 - Pt

oz. to uncje

ilikeperfum2

Forumowicz

Post12 kwietnia 2013, 22:06 - Pt

Dzięki, wychodzi na to że skoro to amerykańskie określanie, to po prostu U.S. na pudełku jest potwierdzeniem że to miary pochodzące od nich.

lukesho

Moderator

Post13 kwietnia 2013, 23:22 - So

ilikeperfum2 napisał(a):Nie będę już zanudzał, tylko ostatnie pytanie-rozumiem, że w świetle powyższych ustaleń wystarczy trzymać w szufladzie i nie jest do tego potrzebne np. okręcanie parafilmem, nawet jeśli perfumy będą długo leżały nieużywane?

Nie ma potrzeby okręcania parafilmem. Ja okręcam, bo mam go po prostu sporo, a stanowi bardzo szczelną izolację od zewnętrznego świata ;) Wystarczy, aby odlewki były solidnie dokręcone, wtedy mogą bez problemów leżakować kilka lat.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do O perfumach ogólnie