Teraz jest 19 stycznia 2018, 02:27 - Pt

• Reklama

Przechowywanie perfum.

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

rabarbary

Super Perfumaniak

Re: Przechowywanie perfum.

Post15 stycznia 2014, 11:55 - Śr

archie.m90 napisał(a):spirytus skażony... wtf is this? :P

Normalny spirytus ale skażony substancjami uniemożliwiającymi picie, żeby np. pracownicy nie wypijali zamiast używać do celów pracowniczych. Tańszy, bo bez akcyzy. Ma smak i kolor odrażający, np. denaturat :)
Ostatnio edytowano 15 stycznia 2014, 11:56 - Śr przez rabarbary, łącznie edytowano 1 raz

siekier

Forumowicz

Post15 stycznia 2014, 11:56 - Śr

Denaturat

archie.m90

Super Perfumaniak

Post15 stycznia 2014, 12:02 - Śr

ale zwykły też może być (?)

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post15 stycznia 2014, 12:05 - Śr

Do mycia nawet alkohol nie jest potrzebny. Wystarczą ciepła woda z mydłem i woda utleniona.

konradzik

Aktywny forumowicz

Post17 stycznia 2014, 00:33 - Pt

nawet spirytus salicylowy z apteki ;) on jest skazony kwasem salicylowym :]

Jadwing

Bardzo aktywny forumowicz

Post17 stycznia 2014, 00:48 - Pt

Jeśli o moją wypowiedź chodzi, to miałam na myśli np. taki:
http://www.doz.pl/apteka/p10175-Spirytu ... 00_ml_Coel

używam go też do dezynfekcji. Mniej śmierdzący niż denaturat.
[flakony]*[dekanty]
Parturient montes, nascetur ridiculus mus.
(Quintus Horatius Flaccus)

disaster3

Super Perfumaniak

Post05 września 2014, 09:12 - Pt

podczepię się pod temat, bo niestety nie mogłem znaleźć odpowiedniego.
Czy uważacie, że trzymanie odlewek w plastikowych samplach (takich 5ml lub 10ml zakręcanych z Globe) będzie tak samo dobre jak trzymanie ich w szklanych flakonach z grubego szkła? (Globe)
Chodzi mi o trzymanie parametrów. Poza tym jak już ktoś wspomniał z tych plastikowych fiolek z atomizera wali trochę rybą :P (no coś w tym jest bo też coś takiego czuję :D ) Ogólnie zapach na skórze pachnie poprawnie ale te 1'sze kilkadziesiąt sekund/parę minut to czuć :D

Pytam dlatego, że o ile bierze się jakąś "piąteczkę" tak dla testów, dodatkowo zapachu, który można używać i do tańca i do różańca, to wiadomo, że w miarę szybko się go wypsika więc to nie ma znaczenia. Ale jak ma się pozycje, które raczej nie są do codziennego użytku i raczej na konkretne okazje a do tego na daną konkretną okazję ma się jeszcze innych z 5 zapachów i nie wiadomo czy się akurat tego użyje to takie 5 czy 10 ml to może i nawet na rok, 2 czy 3 lata wystarczyć i właśnie o takie sytuacje mi chodzi.

Nabyłem ostatnio 2 odlewki Olivera Durbano (Black Tourmaline i Rock Crystal po 10 ml) + inne takie tam (w sensie nie codzienne) no i właśnie mam je w plastikowych atomizerach. Zapachy są dość cenne i powiedzmy szczerze, że nie "everyday'e" W związku z tym, że ostatnio robię bardzo dużo odlewek to mam mały zapas flakonów szklanych z Globe z grubego szkła, więc mogę sobie je przelać.

Ciekaw jestem Waszego zdania na ten temat :) Dłużej się w to bawicie i na pewno w praktyce (a nie tylko w teorii) z wieloma podobnymi sprawami się spotkaliście.
Z góry dziękuje za odpowiedź. ;)
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

maruz

Post05 września 2014, 09:35 - Pt

W moich plastikowych dekantach również czuję "nadpsutą, rybną" nutę, która wyczuwalna jest również po aplikacji.
Staram się nie przelewać i nie kupować soków w plastikowych samplach.
Na Twoim miejscu disaster3, durbanowce przelałbym w szkło.

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post05 września 2014, 09:39 - Pt

Ja ten "rybi posmak" czuję tylko w samplach 5ml, w małych 3ml nie ma tego problemu wg mnie. Nie wiem jak 10ml bo takich plastików nie miałem.
Ale Durbano rzeczywiście można przelać, bo zbyt wartościowe to pachnidła :D

Hadrien

Forumowicz

Post05 września 2014, 09:50 - Pt

Nie mam co prawda takiego stażu jak koledzy z forum, ale podzielę się swoimi obserwacjami.
Czytałem kiedyś o tym, że plastik z którego wykonuje się plastikowe atomizery w żaden sposób nie reaguje z zapachem. Lecz kiedyś (wiosną) zostawiłem próbki w aucie. Jedna była w plastiku, druga w szkle (ten sam zapach). Kompletnie o nich zapomniałem, po jakimś czasie wyciągnąłem je i... z tą w plastiku już było coś nie tak. Specjalnie porównywałem na obu nadgarstkach. Wiadomo, że auto się nagrzewało, więc i z zapachami miało prawo się coś stać. Jednak w szkle wydawała mi się w lepszej kondycji.
Trzymam w szklanych, mam co prawda kilka plastikowych piątek z Globe ale tylko na wszelki wypadek.
Moje odlewki na sprzedaż
Jeśli masz jakieś pytania, to proszę o PW

Johno

Perfumaniak

Post05 września 2014, 09:53 - Pt

Zapach jest tylko pod nasadką, po aplikacji znika. Mam parę zapachów w fiolkach od ponad roku i nic się nie zmieniły.
Przy czym chwale sobie ich pancerność na wyjazdach.

archie.m90

Super Perfumaniak

Post05 września 2014, 10:06 - Pt

mi się w plastiku zdarzyły zepsute dekanty i to czasami nie po dlugim leżakowaniu np pol roku. Plastikowe 5ml sobie cenie bo można zabrać ze sobą.. do kosmetyczki, kieszeni w kurtce czy w spodniach ale na zapach którego używam rzadko lub jest drogi preferuje szkło.
Ostatnio edytowano 05 września 2014, 10:08 - Pt przez archie.m90, łącznie edytowano 1 raz

disaster3

Super Perfumaniak

Post05 września 2014, 10:07 - Pt

Nie, nie, spokojnie co do tych plastikowych to ok, one są w porządku (poza małymi niedociągnięciami), poza tym mają te plusy że mało miejsca zajmują. Pytam się głównie z przyczyn technicznych i trwałości tych bardziej wartościowych zapachów. Bo takiego Guccia PH II, czy Perry Ellis'a to bym sobie głowy nie zawracał. Przede wszystkim nie ta półka cenowa, a druga sprawa, te zapachy to można używać ciągle. A takiego Durbano to raczej wolę zimniejszą porą zaaplikować i to też nie kilka razy z rzędu, bo można zabić otoczenie a już w nagrzanych małych pokoikach w biurze to mogliby mnie wywieźć na taczce :D :P :P, że palonym grillem zajeżdżam i żebym w końcu zmienił ubranie bo dymem przeszło ;) więc okazji do jego użytku raczej dużo nie będzie ;)

To w takim razie sobie przeleje strzykaweczką z igłą :D, owinę taśmą teflonową i niech czeka na swoją kolej :)
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

Ofis

Post05 września 2014, 17:21 - Pt

Nie mogę stwierdzić, że któreś są lepsze.
Plastikowe bardziej mi pasują. Wysyłanie ich jest dużo bezpieczniejsze oraz wg mnie są szczelniejsze.
Natomiast (jeden) raz zapach mi się 'rozwarstwił' w plastikowym samplu. Nie wiem czy była to wina fiolki, czy czegoś innego.
Raz (jeden) mi się też fiolka plastikowa popsuła. Też nie wiem jak to wytłumaczyć. Skończyłem zapach, wlałem wodę, aby jeszcze "wyciągnęła" trochę zapachu i po jakimś tygodniu plastik się zaszronił. Byłem przekonany, że woda się zepsuła i zrobiło się z niej mleko ale jak wylałem to okazało się, że to plastik doznał wady. Nie wiem czy gdybym teraz wlał tam zapach to by to miało wpływ ale jakaś reakcja zaszła. :)
Sprzedaż/wymiana: viewtopic.php?f=52&t=7756

olunio_43

Forumowicz

Post02 stycznia 2016, 09:16 - So

zaginiony w akcji napisał(a):A co mrozem? Chodzi mi dokładnie o to, że zbliża się zima temperatury poniżej zera, często zamawiam perfumy z dostawą do paczkomatu i właśnie się zastanawiam czy może im zaszkodzić jak zostaną w paczkomacie na noc? Bo wiadomo nie zawsze można je odebrać zaraz tego samego dnia, a tam ta cieniutka blach drzwiczek nie ochroni przed mrozem, a perfumy nie zawsze są szczelnie wyowijane w folię bombelkową ( która jest świetnym termo izolatorem jakby nie było ). Ale przyjmijmy, że są narażone na ten mróz i co wtedy?

Chciałbym odświeżyć ten temat, a mianowicie czy zakup perfum przy -13 st. C nie wpływa radykalnie na perfumy? Z tego co pamiętam pisano, że zmiany temperatur im szkodzą, może zaczekać z zakupami do wiosny (ale teraz są nieraz promocje) ? Proszę Was jako fachowców o poradę :?:

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post02 stycznia 2016, 10:58 - So

Kupuj śmiało. Jednorazowy skok temperatury nie powinien mieć negatywnego wpływu. Najgorsze są częste wahania temperatury w szerokiej amplitudzie. Odradzałbym natomiast narażanie perfum na transport w ekstremalne upały, np. takie jakie miały miejsce w sierpniu.

olunio_43

Forumowicz

Post02 stycznia 2016, 13:47 - So

Dziękuję za szybką odpowiedź :D

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post02 stycznia 2016, 14:04 - So

olunio_43 napisał(a):Dziękuję za szybką odpowiedź :D

Mam nadzieję, że promocje Ci nie uciekną ;) :) .

rabarbary

Super Perfumaniak

Post02 stycznia 2016, 17:27 - So

W plastikowych "5" ten podejrzany zapach występuje u mnie tylko przy obwąchiwaniu sampla, natomiast po aplikacji perfum na skórę nie wyczuwam go.

Natomiast spotkałam się parokrotnie z teorią, że z tych 5-tek ciecz paruje, więc żeby trzymać tam tylko zapachy szybko zużywane.

Meister

Super Perfumaniak

Post02 stycznia 2016, 19:21 - So

rabarbary napisał(a):Natomiast spotkałam się parokrotnie z teorią, że z tych 5-tek ciecz paruje, więc żeby trzymać tam tylko zapachy szybko zużywane.

To chyba niestety prawda. Dostałem w takiej 5-ce małego sampla Original Vetiver Creeda, psiknąłem raz i chciałem sobie na cieplejszą porę zostawić. Dziś patrzę, a tam prawie nic nie ma :shock:
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do O perfumach ogólnie