Teraz jest 24 czerwca 2018, 02:11 - N

• Reklama

Przechowywanie perfum.

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

domurst

Perfumaniak

Re: Przechowywanie perfum.

Post05 listopada 2011, 14:06 - So

Większość trzymam we flakonach w zamkniętej szafce, a 4-5 flakoników, które w danym momencie (pora roku) najczęściej używam na półce w łazience. Teoretycznie nie jest to najmądrzejsze, bo perfumom ponoć najbardziej szkodzi, po pierwsze - światło, po drugie - wilgoć. Ja w każdym razie swoimi zapachami rotuję i nie zauważyłem żeby po 3 miesięcznym pobycie w łazience ich jakość się zmieniała.
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post05 listopada 2011, 14:06 - So

ja mam swoje skarby na półce za szybą ;)
jakoś nigdy nie miałem nawyku trzymania ich w łazience

pirath

Super Perfumaniak

Post05 listopada 2011, 14:07 - So

ja swoje z łazienki (ślepa, kaloryfer wyłączony) przeniosłem do pokoju na półkę za szybą. (rada lich'a) ponoć nagłe wahania temperatury i wilgotność podczas kąpieli i prysznica mają znaczenie....

tylko zastanawia mnie o jak mocnym nasłonecznieniu mówimy w kategorii szkodliwe? okna mam od południa, a perfumy stoją w szafie plecami do okna, czyli trafia na nie światło odbite od ściany naprzeciw. szkodzi im taka operacja światła? przesłonić czymś tę półkę? nie chcę popadać w paranoję ale ładny szmal tam stoi i szkoda by się popsuły :D

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post05 listopada 2011, 14:08 - So

pirath napisał(a):ja swoje z łazienki (ślepa, kaloryfer wyłączony) przeniosłem do pokoju na półkę za szybą. (rada lich'a) ponoć nagłe wahania temperatury i wilgotność podczas kąpieli i prysznica mają znaczenie....

tylko zastanawia mnie o jak mocnym nasłonecznieniu mówimy w kategorii szkodliwe? okna mam od południa, a perfumy stoją w szafie plecami do okna, czyli trafia na nie światło odbite od ściany naprzeciw. szkodzi im taka operacja światła? przesłonić czymś tę półkę? nie chcę popadać w paranoję ale ładny szmal tam stoi i szkoda by się popsuły :D

nie wpadaj w panike, nic im nie będzie ;) zwłaszcza teraz kiedy słońca nie uświadczysz

Kuba

Post05 listopada 2011, 14:08 - So

W pokoju, w zamkniętej szafce.
kolekcji nie mam duzej bo tylko 10 zapachów, których używam na zmiane, wiec nie zdążą sie przeterminować.
Ciekaw natomiast jestem jak radzą sobie inni, co mają znacznie pokaźniejsze kolekcje

belor

Post05 listopada 2011, 14:09 - So

Też w okolicach 10 flakonów, stoją sobie na półce w łazience - jest ciemno (ślepa) ale na pewno wilgotno, nie zauważyłem pogorszenie ich jakości. Myślę, że to się dzieje w jednak bardzo długiej perspektywie.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post05 listopada 2011, 14:09 - So

Maleńkie pomieszczenie zwane garderobą, bez okien, bez grzejnika, 99% czasu ciemność z wyjątkiem krótkich chwil, gdy z garderoby korzystam. Wszystko stoi na sporej półce, część swobodnie, część w plastikowych pojemnikach. Dekanty i próbki w drewnianych skrzyneczkach z wieczkiem. Do moich perfum mam dostęp tylko ja. W łazience nie trzymam żadnych perfum. Żaden "postronny" użytkownik łazienki nie zauważy, że perfumy to moja pasja. I dobrze :)
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

pirath

Super Perfumaniak

Post05 listopada 2011, 14:10 - So

fqjcior - liczyłem na małe centrum dowodzenia rodem z filmów szpiegowskich ;) tajne przejście albo obrotowa ściana otwierana na pilota, lub pociągnięcie za książkę na półce :D wchodzisz, subtelny skan siatkówki oka, badanie linii papilarnych, jeszcze tylko voice control i rozsuwają się stalowe zasuwy blokujące potężne wrota jak od skarbca, w której znajdują się zamrażarki i chłodziarki criologixa kryjące poszczególne elementy kolekcji....

no chyba że w celu uniknięcia dekonspiracji podałeś wersję "oficjalną", a w rzeczywistości jest po mojemu ;)

maniek69

Aktywny forumowicz

Post05 listopada 2011, 14:11 - So

Ja moje flakoniki częściowo trzymam w szufladzie (10szt.) a reszta najczęściej czyt. ostatnio używane stoją na szafce (9szt.) Wszystko zawsze musze mieć pod ręką, ponieważ wącham moje dzieciątka kilka razy dziennie. Za każdym razem prawie, jak obok przechodze musze cos powąchać :) Zawyczaj jest to szybka seria, każdy po niuchu :)

pirath

Super Perfumaniak

Post05 listopada 2011, 14:12 - So

wąchasz korek, czy psik w bloter?

maniek69

Aktywny forumowicz

Post05 listopada 2011, 14:12 - So

Atomizer, tam jest najlepsza nuta.

pirath

Super Perfumaniak

Post05 listopada 2011, 14:13 - So

ja co jakiś czas psikam w korek i odstawiam. nawet po kilku dniach zapach się utrzymuje w korku i pachnie w sposób w jaki perfuma się rozwija, tzn. właściwy bez często mylącej i ulotnej głowy.

maniek69

Aktywny forumowicz

Post05 listopada 2011, 14:14 - So

Szkoda mi marnować wody psikając w korek. Z atomizera czuć wszystko.

pirath

Super Perfumaniak

Post05 listopada 2011, 14:15 - So

słyszałem że ortodoksyjni fani długowiecznego składowania perfum zalecają trzymanie ich do góry dnem, ale po co opróżniać rurkę? wydaje mi się że ciecz w rurce lepiej zabezpiecza (spowalnia) proces odparowywania cieczy z flaszki w postaci oparów ;)

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post05 listopada 2011, 14:16 - So

pirath napisał(a):fqjcior - liczyłem na małe centrum dowodzenia rodem z filmów szpiegowskich ;) tajne przejście albo obrotowa ściana otwierana na pilota, lub pociągnięcie za książkę na półce :D wchodzisz, subtelny skan siatkówki oka, badanie linii papilarnych, jeszcze tylko voice control i rozsuwają się stalowe zasuwy blokujące potężne wrota jak od skarbca, w której znajdują się zamrażarki i chłodziarki criologixa kryjące poszczególne elementy kolekcji....

no chyba że w celu uniknięcia dekonspiracji podałeś wersję "oficjalną", a w rzeczywistości jest po mojemu ;)

Pirath mógłbyś pisać książki ;) Niezła wizja. Takie rozwiązanie mam w planie we własnym domu, który od pół roku stawiam :)
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

pirath

Super Perfumaniak

Post05 listopada 2011, 14:17 - So

Robercie sam sobie odpowiedziałeś - odpowiednio przechowywane ;)

pirath

Super Perfumaniak

Post05 listopada 2011, 14:19 - So

swoją drogą to ciekawe. czy niezależnie od najbardziej skrajnych warunków zapach nie ma prawa zmienić swoich właściwości w ciągu 36 miesięcy od otwarcia czy przyjęto tzw. warunki laboratoryjne, czy też średnią temperaturę, wilgotność otoczenia i nasłonecznienie.

a co jeśli będę go woził fabrycznie zamkniętego w samym flakonie np. na podszybiu w samochodzie? też mi zagwarantują że w momencie otwarcia będzie pachniał jak powinien?

pirath

Super Perfumaniak

Post05 listopada 2011, 14:20 - So

teoretycznie flakonik jest zamknięty w gruby karton i odcięty od światła. aż do momentu zakupu i otwarcia. co innego temperatura. pewnie zakładają wahania w zakresie od temperatur minusowych do plus 30-40 stopni. nie wiadomo jak to będzie przewożone (spedycja) i magazynowane, w końcu perfumy się produkuje i przewozi cały rok. nośnikiem jest alkohol więc temperatury do powiedzmy -20 stopni nie powinny wyrządzić szkody zapachowi. problem pojawi się zapewne przy niższych gdy alkohol zamarznie.
kiedyś perfumom w fiolkach z korkiem bardziej szkodził kontakt ze skórą albo sebum skóry niż czas, światło i wilgoć. na pewno atomizer sam w sobie znacząco wydłużył ich bezwzględną przydatność do zużycia.

aleksander

Super Perfumaniak

Post05 listopada 2011, 14:21 - So

fqjcior napisał(a):Pirath mógłbyś pisać książki ;-)

Mógłby.
Ma wyobraźnię, styl i lekkie pióro.

Dlatego tak dobrze zarabia.

pirath

Super Perfumaniak

Post05 listopada 2011, 14:21 - So

aleksandrze, dziękuję za uznanie, jednak pisanie ma się nijak do mojej pracy a tym bardziej do coraz niższych poborów.... co chyba boli najmocniej :(
Następna strona

• Reklama

Powrót do O perfumach ogólnie