Teraz jest 23 września 2018, 22:51 - N

• Reklama

Puste flakony

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

Czy powinno się sprzedawać puste flakony?

tak
23
23%
nie
75
77%

Liczba głosów : 98

• Autor
  • Wiadomość

pingwin

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: Puste flakony

Post31 maja 2018, 18:41 - Cz

No oczywiście - i właśnie tego dotyczy ta dyskusja :D - a mianowicie, aby puste flakony niszczyć/tłuc czyniąc je nieprzydatnymi do użycia. :mrgreen:
.:: STRAGAN PINGWINA ::.
Kup Pan dekant. Mam 200 flaszków.

Konrad00

Forumowicz

Post31 maja 2018, 19:02 - Cz

Gdybym miał odlewkę z forum i pusty flakon, chętnie bym przelał do flakonu
Ładniej wygląda i atomizer lepszy

Zainspirowany tematem próbowałem wlać wodę do pustego CAHS i nie wyszło

Karasov

Forumowicz

Post31 maja 2018, 19:40 - Cz

pingwin napisał(a):No oczywiście - i właśnie tego dotyczy ta dyskusja :D - a mianowicie, aby puste flakony niszczyć/tłuc czyniąc je nieprzydatnymi do użycia. :mrgreen:

Nie trzeba tłuc, można grawerować, wiercić i znakować laserowo szkło. Tym sposobem i wilk syty i owca cała. Dlaczego niektórzy z uporem maniaka tylko by wszystko niszczyli:( Nie każdy kto kupuje taki flakonik jest oszustem upatrjącym w tym spory zysk, naprawdę tak trudno to zrozumieć.

pingwin

Aktywny forumowicz

Post31 maja 2018, 19:50 - Cz

Karasov napisał(a):Nie każdy kto kupuje taki flakonik jest oszustem upatrjącym w tym spory zysk, naprawdę tak trudno to zrozumieć.

Zysk spory, bo z oszustwa jeszcze większy, a więc można sobie pozwolić na zakup flakonu. A takie zdobienie jaki ma sens? Przecież dzieł sztuki się nie niszczy... Jaka to wartość tego przewierconego szkła? A dla odmiany jak nie sprzedajesz to po co niszczyć :)

Oczywiście, że nie każdy. Tak samo jak nie każdy kierowca to pirat drogowy - ale co to wnosi? I tak warto zapisać pasy czy nałożyć kask. Jak wspomniałem, tylko część flakonow jest nabywane przez oszustów. Ale z szacunku do kupujących warto butelki tluc, a nie sprzedawać za kilka złotych. Sam kiedyś możesz trafić na tą flaszkę . Filmik już tu krążyl ale wstawię raz jeszcze LINK USUNIĘTY
Ostatnio edytowano 01 czerwca 2018, 09:41 - Pt przez pingwin, łącznie edytowano 1 raz

Karasov

Forumowicz

Post01 czerwca 2018, 00:36 - Pt

Nie sprzedaję, ani nie kupuję pustych flakonów od bardzo dawna, sprzedałem takowy flakon kilka lat temu tylko jeden raz, a w zasadzie to oddałem za darmo bo osoba która kupiła pokrywała tylko koszty przesyłki, podobnie postępowałem z korkami i uwierz mi nie zarabiałem na tym nigdy, a nawet wielokrotnie pokrywałem koszty wysyłek będąc tym samym stratny. Nie mam zamiaru więcej się produkować w tym wątku bo to bezcelowe, na zakończenie poruszę jedną kwestię i nie robię tego złośliwie, życzył bym sobie więcej konsekwencji od osób prezentujących Twoją postawę, bo na co ta cała batalia o puste flaszki jak puentujesz to filmikiem z instruktażem dla potencjalnych Januszy biznesu, co z tego że ten filmik gdzieś krążyły, po co go powielać i edukować czarną strefę? To by było na tyle. Jeśli to nie kłopot to proszę edytuj swój post i usuń link. Dobranoc

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post01 czerwca 2018, 09:37 - Pt

Tak trochę offtopowo - czy są tu jacyś kolekcjonerzy pustych flakonów? Oczywiście nie chodzi mi o osoby, które potem je odsprzedają.

grembi

Bardzo aktywny forumowicz

Puste flakony

Post01 czerwca 2018, 09:40 - Pt

Ja myślałem żeby ścianę w salonie udekorować pustymi flaszkami tzn przez całą długość i szerokość robię szklane półeczki w odstępach co 20cm, układam flakony i robię szczelną zabudowę szkłem.

Żona pomysł szybko z głowy mi wybiła, a poza tym trochę tych flaszek na 12m2 potrzeba :))

Ja myślę że mogłoby to wyglądać dość oryginalnie

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post01 czerwca 2018, 09:44 - Pt

Mogłoby wyglądać oryginalnie zwłaszcza przy różnorodnych flakonach, chociaż nie dziwię się Twojej żonie :D

pingwin

Aktywny forumowicz

Post01 czerwca 2018, 09:46 - Pt

Ja mam jedną pusta flaszkę aktualnie od Shalimara 500ml. Chciałem tam kwiatka włożyć, ale wygrał rozum i zalicytowałem ja charytatywnie na rzecz pieskow. Mam nadzieję, że do oszustwa nie posłuży... To w sumie był dylemat,- ryzyko vs szczytny cel. Ale idzie w znane mi ręce więc chyba problemu nie będzie. Poszukaj na grupach na FB - tam znajdziesz wiele kolekcjonerek. Napisałem kolekcjonerek bo z mojego doświadczenia wiem, że kobietom bardziej zależy na flakonach (np przy zakupie odlewki).

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post01 czerwca 2018, 09:48 - Pt

Znam kobiety kolekcjonerki, mamy zresztą jedną w Polsce, która ma ogromną, skatalogowaną kolekcję, można by z jej zbiorów muzeum historii perfum zrobić.

pingwin

Aktywny forumowicz

Post01 czerwca 2018, 10:08 - Pt

Dobrze, że takie osoby są bo wylapują pewnie cześć aukcji na allegro ktore idą za grosze. Swojego czasu sam je licytowalem aby zrobić "wielkie rozbijanie" ale ku mojemu zdziwieniu ktoś zapłacił za to całkiem sporo pieniędzy (jak na kawałek szkla/śmieć). Niestety zapachy to sam mainstream więc chyba nie kolekcjoner wygrał :mrgreen:

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post01 czerwca 2018, 10:18 - Pt

Też się kiedyś zastanawiałam nad licytowaniem takich pustych flakonów, żeby je potem zniszczyć, ale dałam sobie spokój. Na aukcji o której piszesz kolekcjoner nie wygrał, raczej amator nalewania syfu do oryginalnych flakonów. Zresztą przynajmniej jeden z takich amatorów siedzi na perfuforum, bo jak raz podałam nick z allegro, to od razu urwała się aktywność z tamtego konta...

Konrad00

Forumowicz

Post01 czerwca 2018, 14:56 - Pt

grembi napisał(a):Ja myślałem żeby ścianę w salonie udekorować pustymi flaszkami tzn przez całą długość i szerokość robię szklane półeczki w odstępach co 20cm, układam flakony i robię szczelną zabudowę szkłem.

Żona pomysł szybko z głowy mi wybiła, a poza tym trochę tych flaszek na 12m2 potrzeba :))

Ja myślę że mogłoby to wyglądać dość oryginalnie
Zajebisty pomysł, nie daj się żonie
Teraz sam tego chce
Ale za malo flakonów wypróżniam
Dla mnie miałoby to klimat, gdyby to były tylko moje flakony, a nie kupne puste

maruz

Bardzo aktywny forumowicz

Post01 czerwca 2018, 18:08 - Pt

Dobry pomysl. Wysle Ci kilkanascie pustych flach, reszta forum tez sie pewnie dorzuci. Takie zdjecie wygra internety, lowelasowi z yt tez podrzuciszfote, szczena mu opadnie.

Lucjan

Moderator

Post01 czerwca 2018, 18:18 - Pt

rennifer_lopez napisał(a):Tak trochę offtopowo - czy są tu jacyś kolekcjonerzy pustych flakonów? Oczywiście nie chodzi mi o osoby, które potem je odsprzedają.

Ja jestem :lol: - nie wyrzuciłem żadnego flakonu z pudełkiem kupionego jako produkt

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post01 czerwca 2018, 20:44 - Pt

Lucjan ale nie pozbyłeś się ich dlatego, że chcesz mieć kolekcję czy masz zapędy do chomikowania i żal Ci wyrzucić? :)

Lucjan

Moderator

Post01 czerwca 2018, 20:58 - Pt

Przywołują i trzymają wspomnienia - zarówno radosne jak i bolesne... Może kiedyś przyjdzie czas by o tym osobiście porozmawiać Dorotko.

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post01 czerwca 2018, 21:02 - Pt

:)
przywołują wspomnienia - coś w tym jest

siwy

Aktywny forumowicz

Post03 czerwca 2018, 18:54 - N

Też zbieram flakony, szczególnie te, które kupiłem od nowości. :P
Jeśli mam duble, to idą do znajomej kolekcjonerki, mainstream też zbiera.

borysbrzytwa

Forumowicz

Post03 czerwca 2018, 22:11 - N

Każdy pusty flakon, a nawet nie pusty bo z małą końcówką do "dopsikania", oddaję koledze w pracy który polubił pasję zapachową.
Wyznaję zasadę "podziel się", z drugiej strony dzięki niemu mam eleganckie kartony do rozbiórek z hurtowni jakie objeżdża :) Korzyść obopólna ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do O perfumach ogólnie