Teraz jest 17 grudnia 2017, 22:11 - N

• Reklama

Nasze perfumowe plany na nadchodzący 2018.

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Cookie13

Mega Perfumaniak

Re: Nasze perfumowe plany na nadchodzący 2018.

Post07 grudnia 2017, 13:48 - Cz

Scarlatti napisał(a):Ja w ogóle uważam że lepiej jeśli ktoś nie zna się na zapachach niż jak się zna, bo jak się nie zna to wiele rzeczy będzie odbierać jako coraz to nowe, a jak się zna to coraz więcej rzeczy będzie odrzucać, także ja do perfum podchodzę jak do angielskiego - niby znam ale kiedy chce potrafię nic nie rozumieć bo tak mi się podoba.

Wobec tego powinieneś czym prędzej przestać czytać to Forum oraz na nim się udzielać, bo to nieuchronnie grozi poszerzaniem swoich olfaktorycznych horyzontów. Czekam na decyzję. Bądź konsekwentny.

M_Michal

Forumowicz

Post07 grudnia 2017, 13:53 - Cz

Zakup próbek i testy, testy, testy. Może jakiś flakon, bo i kilka pomysłów w głowie lata.

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post07 grudnia 2017, 13:54 - Cz

Greg napisał(a):J Artplum, a jakie są Twoje plany?

No tak, jako załozyciel tematu powinienem zacząć od siebie :oops:
Chciałbym, żeby rok 2018 był u mnie rokiem porządków.
Mam bliżej nieokreśloną liczbę flakonów, odlewek i próbek. Nie wiem ile tego jest. Często nie pamiętam, że coś (głównie odlewki) już mam i kupuję nowe... :?
Chciałbym więc w pierwszej kolejności cały ten bajzel uporządkować, czyli spisać, posegregować, poustawiać, jak się należy.
Myślę, że sensownie byłoby części tego dobrobytu się pozbyć, bo niektóre flakony kurzą się od paru lat, użyte tylko po zakupie, a niektóre stoją nawet nierozpakowane, a nie są to wcale zakupy typu "lokata kapitału" :P . Tak więc może i ja otworzę jakiś straganik.
Co do zakupów, to z pewnością nie zrezygnuję z poznawania nowych zapachów, ale tu planuję raczej się skoncentrować na próbkach i odlewkach i to o obniżonym "litrażu". A jeśli chodzi o flakony, to właśnie planuję zrobić listę, którą na pewno tu wrzucę, ale nie będzie tego dużo.
Planuję też trochę więcej czasu poświęcić na poszerzenie wiedzy teoretycznej o perfumach.
A co z tego wyjdzie, to się okaże po roku ;)
Artur

Cookie13

Mega Perfumaniak

Post07 grudnia 2017, 14:20 - Cz

No i jeszcze byłoby miło, gdybyś w końcu sfotografował swój zbiór, a fotki umieścił w odpowiednim dziale.

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post07 grudnia 2017, 15:24 - Cz

Przy okazji porządków i to powinno dać się zrobić ;)
Poza tym chciałbym pouzupełniać swoje krótsze, lub dłuzsze recenzje, bo też się sporo zaległosci zrobiło.
Niestety, bardzo ostatnio mało czasu na wszystko... Ziemia się szybciej kręci, czy coś? :shock:
Artur

Cookie13

Mega Perfumaniak

Post07 grudnia 2017, 15:55 - Cz

Doskonale :) . Czekam zatem na efekty sesji zdjęciowej.

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post07 grudnia 2017, 16:51 - Cz

Ja za to nie mam postanowień redukujących kolekcję (może dlatego, że mam jeszcze wrażenie kontroli nad zakupami perfum).

Zamiast tego chciałbym skupić się przede wszystkim na poznawaniu kolejnych pachnideł w dodatku tych mało znanych nawet w kręgu pasjonatów. Nauczyłem się w tym roku, że poza forum, blogami i internetowymi bazami perfum istnieją baaardzo niszowe marki, które często prezentują naprawdę wysoki poziom, a są nieznane. To ich odkrywaniu poświęcam 2018 rok!

Prócz tego w planach jest kolejna odsłona Trójmiejskiego Spotkania MIłośników Perfum. Pierwsza edycja spotkała się ze sporym zainteresowaniem, więc myślę, że warto kontynuować tę inicjatywę.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na TheEleganceof.pl

Lucjan

Moderator

Post07 grudnia 2017, 17:37 - Cz

Moim celem na nadchodzący rok jest osiągnięcie magicznej liczby 1000 pachnideł w pojemności co najmniej 10 ml i jestem na bardzo dobrej drodze by to osiągnąć :lol: :mrgreen:

audiolab8000s

Aktywny forumowicz

Post07 grudnia 2017, 17:50 - Cz

Bendigo napisał(a):disaster3 - mam to samo, ech...

i ja również

Scarlatti

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post07 grudnia 2017, 19:39 - Cz

Cookie13, co rozumiesz przez pojęcie "znać się na perfumach vel zapachach". Jako osoba z najliczniejszą rodziną postów pewnie masz na ten temat przemyślenia. Okazuje się że ja też mam, bynajmniej nie wchodzące tak dosłownie na drogę molekularną, gdyż jak wiemy z obserwacji ciężkiej choć niewidocznej materii w fizyce kwantowej - atomy przychodzą znikąd i nie ma na to wytłumaczenia.

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post07 grudnia 2017, 22:10 - Cz

Scarlatti napisał(a): jak wiemy z obserwacji ciężkiej choć niewidocznej materii w fizyce kwantowej - atomy przychodzą znikąd i nie ma na to wytłumaczenia.

To nie atomy, tylko motocykliści biorą się ch... wie skąd :P

Lucjan napisał(a):Moim celem na nadchodzący rok jest osiągnięcie magicznej liczby 1000 pachnideł w pojemności co najmniej 10 ml i jestem na bardzo dobrej drodze by to osiągnąć :lol: :mrgreen:

Wierzę w Ciebie! Ale jak to 10ml? To nie będzie 30ml? :?

Machiavelli napisał(a):J Nauczyłem się w tym roku, że poza forum, blogami i internetowymi bazami perfum istnieją baaardzo niszowe marki, które często prezentują naprawdę wysoki poziom, a są nieznane. To ich odkrywaniu poświęcam 2018 rok!

Mam nadzieję, że się podzielisz wrażeniami!
Artur

Scarlatti

Forumowicz

Post08 grudnia 2017, 01:13 - Pt

Niedługo możemy spodziewać się recenzji (o ile dadzą mi te zapachy energię)

- Bleu De Chanel
- Azzaro Twin
- Gucci Guilty Pour Homme
- YSL l'Homme parfum intense
- Boucheron Jaipour
- Cartier Eau De Cartier EDP 2016
- Baldessarini Secret Mission
- Cartier Dun Soir Intense

I pamiętajmy że "Nie dla zera butelka Perriera" dlatego nie mogę się napić.

srG

Perfumaniak

Post08 grudnia 2017, 04:00 - Pt

Machiavelli napisał(a):
Zamiast tego chciałbym skupić się przede wszystkim na poznawaniu kolejnych pachnideł w dodatku tych mało znanych nawet w kręgu pasjonatów. Nauczyłem się w tym roku, że poza forum, blogami i internetowymi bazami perfum istnieją baaardzo niszowe marki, które często prezentują naprawdę wysoki poziom, a są nieznane. To ich odkrywaniu poświęcam 2018 rok!

Dobrze, że zmieniłeś zdanie, bo pamiętam jak o tym dyskutowaliśmy. Sugerowanie się w znaczącym stopniu forami przy poznawaniu podwórka mocno zawęża spektrum. Dopiero później warto, a w zasadzie trzeba kierować się konkretnymi forami/blogami/osobami.

Artplum napisał(a):Przy okazji porządków i to powinno dać się zrobić ;)

A zatem piekło zamarzło ;)

M_Michal napisał(a):Zakup próbek i testy, testy, testy. Może jakiś flakon, bo i kilka pomysłów w głowie lata.

Na propsie :D Powodzenia, Michał!

Ja planuję jedynie zakup setki Freetrappera i pewnie zabiorę się za swój notatnik + testy premier.
Oby mi tylko nie przyszło do łba robienie niepotrzebnych backupów, bo już słyszę szydzenie ze strony Emery :mrgreen:

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post08 grudnia 2017, 06:39 - Pt

srG napisał(a):Dobrze, że zmieniłeś zdanie, bo pamiętam jak o tym dyskutowaliśmy. Sugerowanie się w znaczącym stopniu forami przy poznawaniu podwórka mocno zawęża spektrum. Dopiero później warto, a w zasadzie trzeba kierować się konkretnymi forami/blogami/osobami.

Do wszystkiego musi człowiek dojrzeć. :D Chociaż uważam, że kolejność, którą obrałem, sprawdziła się w moim przypadku. Zanim zacząłem czytać blogi i fora trochę błądziłem po podwórku. Z perspektywy czasu uważam, że mało wyniosłem z tamtego okresu, bo miałem nikłą wiedzę, nieobrany kierunek, nie wiedziałem na jakich aspektach zawiesić uwagę. Nie mogłem skutecznie pokategoryzować doświadczeń, przez co dużo zapomniałem, zbyt powierzchownie analizowałem, przez co wiele niuansów mi uciekło.

Lektura i dyskusja pozwoliły mi nieco bardziej świadomie poznawać i oceniać pachnidła. Nauczyłem się je grupować, rozrózniać style, porównywać, zwracać uwagę na konkretne aspekty. Mogłem skupić się nie na tym, co mam poznać, tylko jak mam to zrobić, by możliwie jak najwięcej wynieść z takiego doświadczenia. No i przede wszystkim, dzięki rozbiórkom, mogłem tego wszystkiego stopniowo popróbować w zgodzie z moimi zasobami finansowymi.

Rozszerzanie spektrum w miarę wzrostu doświadczenia w moim przypadku okazało się skuteczne. Oczywiście to tylko jeden model rozwoju, a jest wiele innych. Każdy z nas ma w tym aspekcie inne preferencje i imho, każdy sam powinien dojść do tego, jaki sposób poznawania tematu jest dla niego najlepszy.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

BlueJeans

Moderator

Post08 grudnia 2017, 06:41 - Pt

Powiem wam, że fajnie się to czyta. Chociaż z tymi redukcjami i nie kupowaniem nowych flakonów trochę brzmimi jak AA "na sylwstra w tym roku nic nie wypiję", "wytrzymam 3 miesiące bez %% z palcem w..." :P

M_Michal

Forumowicz

Post08 grudnia 2017, 09:35 - Pt

srG napisał(a):Na propsie :D Powodzenia, Michał!

Dzięki! Po części to Twoja zasługa. ;) Powoli przeglądam oferty, grupuję marki i wyobrażam sobie pachnidła. :lol:

Cookie13

Mega Perfumaniak

Post08 grudnia 2017, 10:21 - Pt

Scarlatti napisał(a):Cookie13, co rozumiesz przez pojęcie "znać się na perfumach vel zapachach". Jako osoba z najliczniejszą rodziną postów pewnie masz na ten temat przemyślenia. Okazuje się że ja też mam, bynajmniej nie wchodzące tak dosłownie na drogę molekularną, gdyż jak wiemy z obserwacji ciężkiej choć niewidocznej materii w fizyce kwantowej - atomy przychodzą znikąd i nie ma na to wytłumaczenia.

^ Na temat poproszę.
Pytanie brzmi; jaka jest Twoja decyzja? Bo masz dwie, a właściwie to nawet trzy opcje.

1. Jako człowiek poważny, będąc konsekwentny i mając na uwadze fakt, że czytanie Forum oraz udzielanie się na nim sukcesywnie prowadzi do coraz lepszego rozeznania w świecie zapachów, definitywnie opuszczasz PerfuForum.
2. Jako człowiek poważny, w myśl sentencji "errare humanum est" składasz publiczną samokrytykę przyznając, że to co zacytowane jest poniżej to kocopoły;

Scarlatti napisał(a):Ja w ogóle uważam że lepiej jeśli ktoś nie zna się na zapachach niż jak się zna, bo jak się nie zna to wiele rzeczy będzie odbierać jako coraz to nowe, a jak się zna to coraz więcej rzeczy będzie odrzucać, także ja do perfum podchodzę jak do angielskiego - niby znam ale kiedy chce potrafię nic nie rozumieć bo tak mi się podoba.

Zarówno w przypadku opcji numer 1. jak i numer 2. wychodzisz z twarzą. W przeciwnym razie, czyli jak będziesz kluczył, pisał obok tematu, owijał w bawełnę etc., zachodzi opcja numer trzy, czyli tracisz zdolność honorową i przestajesz być partnerem do dyskusji.
Pytanie brzmi; jaka zatem jest Twoja decyzja?

srG

Perfumaniak

Post08 grudnia 2017, 15:57 - Pt

Machiavelli napisał(a):
Do wszystkiego musi człowiek dojrzeć. :D Chociaż uważam, że kolejność, którą obrałem, sprawdziła się w moim przypadku. Zanim zacząłem czytać blogi i fora trochę błądziłem po podwórku. Z perspektywy czasu uważam, że mało wyniosłem z tamtego okresu, bo miałem nikłą wiedzę, nieobrany kierunek, nie wiedziałem na jakich aspektach zawiesić uwagę. Nie mogłem skutecznie pokategoryzować doświadczeń, przez co dużo zapomniałem, zbyt powierzchownie analizowałem, przez co wiele niuansów mi uciekło.

Lektura i dyskusja pozwoliły mi nieco bardziej świadomie poznawać i oceniać pachnidła. Nauczyłem się je grupować, rozrózniać style, porównywać, zwracać uwagę na konkretne aspekty. Mogłem skupić się nie na tym, co mam poznać, tylko jak mam to zrobić, by możliwie jak najwięcej wynieść z takiego doświadczenia. No i przede wszystkim, dzięki rozbiórkom, mogłem tego wszystkiego stopniowo popróbować w zgodzie z moimi zasobami finansowymi.

Rozszerzanie spektrum w miarę wzrostu doświadczenia w moim przypadku okazało się skuteczne. Oczywiście to tylko jeden model rozwoju, a jest wiele innych. Każdy z nas ma w tym aspekcie inne preferencje i imho, każdy sam powinien dojść do tego, jaki sposób poznawania tematu jest dla niego najlepszy.

Jasne, że czytanie blogów i for jest pomocne, tego nie negowałem. Chodziło mi jednak o mocne sugerowanie się tym, odnośnie tego co warto testować, bo pamiętam, że o tym wtedy rozmawialiśmy. Wiadomo, że najlepiej najpierw poznawać takie marki jak LI, Slumberhouse, DP czy Durga, bo to marki "pewniaki" o określonej już pozycji na rynku, ale później lepiej nie ograniczać się do for i testować wszystko co dostępne. Jasne, są fora i blogi, gdzie można znaleźć każdą dobrą nową markę czy zapach, ale wielu z tych rzeczy nie ma u nas, a najlepiej poznać najpierw własne podwórko z oczywistych względów (chyba, że ktoś ma nieograniczony budżet, ale niech takich szlag :) ).

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post08 grudnia 2017, 17:01 - Pt

@srG Pod tym względem pełna zgoda. Nie pamiętałem dobrze tamtej dyskusji, toteż myślałem, że chodzi Ci o coś innego.

Scarlatti

Forumowicz

Post08 grudnia 2017, 17:38 - Pt

Dlaczego się taki pobudzony zrobiłeś? Osobiście uważam Cię za osobę dobrze znającą się na perfumach bo uważam że są grupy znające się i znające się świadomie, ta pierwsza często rezygnuje z dalszych etapów. Do coraz lepszego rozeznania prowadzi głównie otwarcie siebie w tej dziedzinie.
Sam nie wiem co myśleć o tym co napisałem :D
Nie można generalizować, to jakby twierdzić że każdy urodzony w kraju muzułmańskim jest wierzący a nie świecki, oczywiście że tak nie jest mimo że wydaje się iż tak musi być.

Moja decyzja jest taka że wybieram koło ratunkowe dla tego pytania 50/50, a jak to nie pomoże to telefon do przyjaciela - czy z tego forum nie wiem, bo jeszcze się z nikim nie spoufaliłem przez pocałunek :D
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do O perfumach ogólnie