Teraz jest 26 września 2018, 06:34 - Śr

• Reklama

The House of Oud

Nowości i zapowiedzi perfum sieciowych i niszowych
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

The House of Oud

Post05 czerwca 2018, 13:37 - Wt

W Q pojawiła się nowa marka: The House of Oud.
Flakony robią wrażenie, a zawartość...? Zna, testował ktoś? Jest coś wartego szczególnej uwagi?

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Re: The House of Oud

Post05 czerwca 2018, 17:03 - Wt

Flakony ładne, ale zawartość już taka fajna imho nie jest. Przede wszystkim nazwa i pochodzenie mogą być zwodnicze - nie są to arabskie "siekiery" oparte o oud. Kilka, które wąchałem miało dość łagodną, prostą konstrukcję, sporo akcentów kwiatowych, opartych na bazach z syntetycznego piżma (często wysłodzonych). Są to takie mało arabskie kompozycje, robione raczej pod Europejczyków, ale jakościowo i kompozycyjnie imho nie mają szans z np. Amouage (tym bardziej, że poziom cenowy jest podobny).
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

BlueJeans

Moderator

Post05 czerwca 2018, 18:45 - Wt

Nie pamiętam teraz dokładnie jak one pachniały. Natomiast wiem, że rok temu jak testowałem je w Hiszpanii to nic mi nie urwało, aczkolwiek nie były złe. Z chęcią podejdę po raz kolejny do tej marki przy najbliższej wizyty w Warszawie.

srG

Perfumaniak

Post05 czerwca 2018, 20:27 - Wt

Nic specjalnego.
Szczególnie biorąc pod uwagę kilka marek, które niedługo się pojawi na naszym rynku.

Karasov

Forumowicz

Post05 czerwca 2018, 22:18 - Wt

Mógłbyś mniej tajemniczo?

srG

Perfumaniak

Post05 czerwca 2018, 22:44 - Wt

To co mogę, ale nie wszystko, skrobnę Ci później na pw jak chcesz, ale wspomniałem o tym żeby ukazać kontrast, bo oprócz tych kilku rzeczy, które się pojawią, już od jakiegoś czasu na bieżąco pojawiają się naprawdę dobre marki (często nieoczywiste) i warto je poznawać. HoO zdecydowanie odstaje tutaj.
Dlatego rozczarował mnie ten wybór szczególnie, że marka nigdy nie miała specjalnie dobrej opinii. Ale w sumie nie musi mieć, bo koniec końców ma się jak najlepiej sprzedawać, a w Q. wiedzą co robią. Kwestia grupy docelowej.

Karasov

Forumowicz

Post05 czerwca 2018, 22:55 - Wt

Jeśli był byś tak uprzejmy to chętnie się dowiem, nie mam aż tak dobrego rozpoznania rynku jak Ty, a być może będzie to jedna z marek na które czekam już od dawna. Fajnie było by wiedzieć o tym ciut wcześniej.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post06 czerwca 2018, 10:00 - Śr

srG napisał(a):Dlatego rozczarował mnie ten wybór szczególnie, że marka nigdy nie miała specjalnie dobrej opinii. Ale w sumie nie musi mieć, bo koniec końców ma się jak najlepiej sprzedawać, a w Q. wiedzą co robią. Kwestia grupy docelowej.

Selekcja marek w firmach z takim doświadczeniem jak Q., na pewno nie jest dziełem przypadku. House Of Oud ma wizerunek stricte luksusowy, same kompozycje pewnie bardzo ładne, ale i zachowawcze.

gabriel@dag.pl

Bardzo aktywny forumowicz

Post13 czerwca 2018, 19:07 - Śr

też tak mi się wydaje
i spodziewam się dobrych ale nie awangardowych pachnideł

• Reklama

Powrót do Nowości i zapowiedzi