Teraz jest 17 lipca 2018, 18:45 - Wt

• Reklama

D.S. & Durga - I Don’t Know What

Nowości i zapowiedzi perfum sieciowych i niszowych
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Machiavelli

Aktywny forumowicz

D.S. & Durga - I Don’t Know What

Post30 maja 2018, 19:53 - Śr

Pojawiła się ciekawostka od Durgi:

Obrazek

https://www.fragrantica.pl/wiesci/Wzmac ... -2091.html

Jestem strasznie ciekaw tego tworu. W teorii ma rzekomo podkręcać parametry innych perfum. Patrząc na skład wydaje się prawdopodobne, że zmieni również ich zapach, bo wymienione substancje nie są bezwonne, więc I Don’t Know What zapewne posiada swój, wyraźny zapach.

Oczywiście pojawiła się krytyka, jak można żądać prawie 1000 zł za miks kilku molekuł. Chyba wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że tak wygląda spora część rynku perfumeryjnego. Chociaż nie dziwię się szoku, bo Durga przyzwyczaiła nas jednak do czegoś innego, a tworu pokroju I Don’t Know What chyba prędzej spodziewalibyśmy się po Schoenie. :D

Jeśli ktoś miał okazję testować, podzielcie się spostrzeżeniami.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na TheEleganceof.pl

Cookie13

Sensei Perfuforum

Re: D.S. & Durga - I Don’t Know What

Post31 maja 2018, 12:07 - Cz

Niby podkręcacz, ale o koncentracji EDP i posiadający własny, oparty na aromomolekułach zapach. Ciekawe, jak to zadziała.

kyloe

Bardzo aktywny forumowicz

Post31 maja 2018, 12:31 - Cz

Z biznesowego punktu widzenia każda koncepcja jest dobra żeby zgarnąć kilka baksów. Cena tego czegoś jest absurdalna, natomiast olfaktorycznie - jeśli nie jest to neutralne zapachowo, to ja podziękuję

1901

Forumowicz

Post31 maja 2018, 12:41 - Cz

Marka DS&Durga zaprezentowała nowy produkt na który nie składają się nuty, ale surowce perfumiarskie używane do uzyskiwania w perfumach przestrzeni i strukturalności.

Forma bez treści? Nuty bez nut? Eau de Parfum bez parfum? Bezwonna esencja bergamotki?

Edit:
Opis w oryginale, na anglojęzycznej fragrze, nie brzmi już tak absurdalnie.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post01 czerwca 2018, 09:38 - Pt

Z tego co wyczytałem, to jest to coś jakby baza większości ich perfum zamknięta w flakonie. Pomysł nie nowy, ale hype w internecie jest. Cena mocno przesadzona, mimo iż mam świadomość, że duża część marek sprzedaje mniej za więcej, bo większość obecnych perfum to syntetyki. Ale firmy jednak nie mówią o tym otwarcie, przez co mamy wrażenie, że kupujemy coś wyjątkowego. Kupić na raczej nie kupię, ale jak będzie możliwość to chętnie przetestuję. Nie lubię perfum opartych w 100% na molekułach, bo wydają mi się puste, ale też niczego nie skreślam na starcie. A nóż mnie ten duet znów zaskoczy.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post02 czerwca 2018, 11:17 - So

Trudno abstrahować od kwestii ceny w przypadku wynalazków tego typu. To musiała by być rzecz naprawdę genialna, żeby zaakceptować koszt jej nabycia. Pytanie tylko, co to właściwie miałoby znaczyć "genialna" w tym konkretnym przypadku? Podkręcenie parametrów danego zapachu o 300%? A może o 500% ;) ?
Wietrzę ściemę.

kyloe

Post02 czerwca 2018, 12:30 - So

Czyli to „działa” tylko z zapachami D.S. & Durga czy z innymi też ?

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post02 czerwca 2018, 13:06 - So

kyloe, to jest bardzo dobre pytanie. :D Drugie, które mi się nasuwa, jest nieco bardziej ogólne - czy to w ogóle działa?

Moim zdaniem nie sztuka wydać dobrze utrwaloną bazę, którą będzie czuć pod koniec trwania pachnidła i już po tym jak zniknie (coś jak podkład z Iso E Super). Ale jeśli D.S. i Durdze udało się jakimś cudem uzyskać roztwór, który nie ingeruje w kompozycję pachnidła, a jedynie rzeczywiście podkręca parametry, to ja widzę tutaj spory sukces. Choć, patrząc na podane składniki (o ile to wszystkie), w ogóle nie spodziewam się takiego efektu. Niemniej test na pewno będzie, jak tylko się u nas pojawi.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na TheEleganceof.pl

gabriel@dag.pl

Post03 czerwca 2018, 11:09 - N

ciekawostka którą przy odrobinie szczęścia i wiedzy można można zrobić samemu
tym bardziej że nowe flaszki Durgi mnie zupełnie nie odpowiadają
w odróżnieniu od starych które są dla mnie genialne

siwy

Aktywny forumowicz

Post03 czerwca 2018, 23:28 - N

Odrobinę OT...
podkręcacz, a właściwie całą linię, wypuścił również Guerlain - nazywa się on Les Delices de Bain.
https://impressium.pl/guerlain/161-les- ... -bain.html (jak coś to sorki za linka do konkretnej perfumerii, ale tam jest toto opisane ;) ).

srG

Perfumaniak

Post04 czerwca 2018, 19:24 - Pn

gabriel@dag.pl napisał(a):ciekawostka którą przy odrobinie szczęścia i wiedzy można można zrobić samemu
tym bardziej że nowe flaszki Durgi mnie zupełnie nie odpowiadają
w odróżnieniu od starych które są dla mnie genialne

Niestety jesteśmy w mniejszości i większość osób je chwali :?
Dla mnie również stare flakony były świetne, jedynym ich minusem był brak opcji 100ml. Nowe natomiast są tak "sterylne", nudne i co najgorsze - z papierowymi etykietami, których nie znoszę. Niby tylko butelka, ale szkoda.

Podobno David szykuje jeszcze fajną, większą niespodziankę, na którą zdecydowanie bardziej czekam niż na I Don't (...), ale pewnie trzeba będzie poczekać "trochę" czasu. Póki co ostatnie premiery, pomijając White Peacock Lily, są dla mnie na minus, szczególnie jak zestawi się je z genialnymi pozycjami, które wycofali.

• Reklama

Powrót do Nowości i zapowiedzi