Teraz jest 21 listopada 2017, 01:27 - Wt

• Reklama

Bytom

Nowości i zapowiedzi perfum sieciowych i niszowych
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Re: Bytom

Post15 grudnia 2016, 20:48 - Cz

blackcat napisał(a):To Twoja opinia, wg mnie jest najlepsza wśród polskich firm odzieżowych tego segmentu.

Nie pisałem w kontekście porównania do innych polskich marek odzieżowych. Z czystej ciekawości, mogę wiedzieć, czemu uważasz Bytom za najlepszą z pośród polskich firm odzieżowych z tego segmentu?
Pytam, bo ciężko mi znaleźć cokolwiek czym Bytom by się wybijał (oczywiście oprócz Bytom edp ;) ). Choć jego polscy konkurenci też w niczym się nie specjalizują, to jednak mają coś, czym mogą się pochwalić (Vistula ma koszule Lantier z markowych tkanin, które są przyzwoicie odszyte, Próchnik ostatnio zaprezentował ładną stylistycznie kolekcję z dobrych tkanin, mimo że muszą jeszcze popracować nad krojem). W Bytomiu jednak nie mogłem nic takiego znaleźć.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na TheEleganceof.pl

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post15 grudnia 2016, 21:22 - Cz

faxide napisał(a):Ja bym porownal ten zapach z Amouage Interlude, tylko w wersji light! Bardzo fajne perfumy, tylko niech trochy cena spadnie :mrgreen:

Nie znam Interlude, ale skoro Bytom to wersja "light", to chyba nie chcę znać tego pierwszego ;) Wg mnie ten Bytom to killer. Ładny, nie powiem, ale urywa nos. Spośród polskich nowości najlepszy jest jednak Próchnik Grom.

blackcat

Aktywny forumowicz

Post15 grudnia 2016, 21:24 - Cz

Mam od nich trzy płaszcze ( dwa wiosenne i jeden zimowy wełniany), zdecydowanie byli najlepsi wśród konkurencji zarówno pod względem kroju jak i jakości materiału.
W garniturach praktycznie nie chodzę, ale z tego co oglądałem ich produkty są dobrej jakości. Zresztą współpraca z Zegna o czyms świadczy ;)

Próchnik Grom nie jest tegoroczną nowością ;)

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post15 grudnia 2016, 21:43 - Cz

Rozumiem. Cóż, ja nie użytkuję ich produktów, jednak z racji zainteresowań regularnie zaglądam i oglądam uważnie produkty. Dotąd jakoś mnie nie urzekły. Szczególnie krój i jakość szycia pozostawia imho wiele do życzenia. Ciągle mają strasznie powypychane ramiona, nieestetycznie, niesubtelnie wykończone obszycia dziurek, krzywo wszyte rękawy, często też zbyt wysoko umieszczony górny guzik. No i z tego co wiem, wszystko u nich jest szyte na fizelinie. Nie widzę też, aby wykazywali jakąkolwiek chęć "ewolucji". Chyba kiedyś miałem nawet lepsze mniemanie o ich produktach (chociaż może to nie kwestia obniżenia jakości, tylko zwiększenia mojej świadomości).

W każdym razie, moja wcześniejsza odpowiedź nie miała charakteru porównawczego. Po prostu nie widzę w Bytomiu nic, w czym by się oni specjalizowali. Tragedii nie ma, ale dla mnie to taka "odzieżowa miernota". ;) Tym bardziej zaskoczyło mnie więc, że wydali tak dobre pachnidło (na tle mainstreamu to na pewno nie są mierne :) ).
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

descentered

Forumowicz

Post16 grudnia 2016, 12:03 - Pt

Ich celem chyba nie jest specjalizacja (chyba, że chodziło Ci o wyróżnianie się). Mam wrażenie, że mają coraz szerszy asortyment i dodaja nowe segmenty (casual). Upodobnili się bardzo do Vistuli na przestrzeni lat, co trzeba im poniekąd zapisać na plus (ajkościowo krok do przodu). Nad fasonami faktycznie mogliby popracować, ale dla statystycznego mężczyzny w naszym kraju to i tak będzie niezły Mediolan;) Może starają się zagospodarować wyższą półkę odzieżową rzeczami o nieco słabszej jakości wykończenia (vs konkurencja), ale jeśli im się to udaje to trzeba przyznać, że odnieśli sukces.

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post16 grudnia 2016, 12:51 - Pt

Trochę pociągnę ten offtop (mam nadzieję, że moderator zamiast usunąć przeniesie do stosownego wątku dyskusję ;) ).
Pytanie, czy coraz szerszy asortyment to jest coś, czym można się pochwalić, jeśli nic z tego nie jest tak naprawdę dobre (ani ogólnie, ani w swojej klasie)? Możemy oczywiście subiektywnie rozpatrywać znaczenie terminu "dobra odzież", ale możemy też brać pod uwagę jakieś parametry (jak wspomniane wcześniej jakość szycia, krój, materiał, etc.) i jeśli je użyjemy, zobaczymy, że Bytom robi dużo, ale praktycznie prawie wszystko "na odwal", a przynajmniej ja mam takie wrażenie oglądając ich produkty. Jeśli ktoś ma co do tego wątpliwości, zapraszam na wspólny "maraton" po polskich sieciach odzieżowych, podczas którego przedstawię to na przykładach. ;)
Można tworzyć firmę odzieżową specjalizującą się w czymś konkretnym, można chociaż wyróżniać się właśnie czymś konkretnym, a można też robić dużo miernych rzeczy, ale to dla mnie nie świadczy o tym, że jest się w czymś dobrym... no może poza marketingiem, bez którego raczej ciężko byłoby im odnieść rynkowy sukces.
Nie mogę też brać pod uwagę tego, że statystyczny polski konsument nie jest szczególnie wymagający... to, że ktoś nie ma porównania i uważa że np. One Million jest najlepszym pachnidłem na świecie, nie oznacza, że jest tak rzeczywiście.

descentered

Forumowicz

Post16 grudnia 2016, 13:08 - Pt

Zgadzam się z tym co piszesz. Moje jedyna uwaga dotyczyła kwestii specjalizacji i wyróżniania się. Nie sądzę, że aż tak drastycznie odstają od konkurencji, a już na pewno w niczym szczególnym (podobnie jak Vistula czy Próchnik) się nie specjalizują (nie mają takiej strategii biznesowej). Mają szeroką ofertę od tanich, słabych jakościowo ciuchów z niezbyt ciekawymi fasonami po lepsze tkaniny i szycie na miarę. Podobnie jak inni. Ogólnie, zgadzam się, obiektywnie wypadają słabiej niż np. Vistula (z tego co czytam, to akurat w kontekście zapachów wyjatkowo nie), choć detale o których wspominasz będą trudno zauważalne dla przeciętnego konsumenta, co może prowadzić do ich sukcesu rynkowego (poprzez sprawny marketing). Jeśli jesteś z Warszawy, to chętnie wezmę udział w takim "maratonie", prośba o PW:)

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post16 grudnia 2016, 13:34 - Pt

Niestety, jestem z Trójmiasta, ale raz na jakiś czas bywam w Warszawie, więc jeśli kilka osób miałoby ochotę (w ramach podniesienia swojej świadomości odzieżowej) moglibyśmy coś przy okazji zorganizować. ;)

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post17 grudnia 2016, 22:43 - So

Machiavelli napisał(a): statystyczny polski konsument nie jest szczególnie wymagający... to, że ktoś nie ma porównania i uważa że np. One Million jest najlepszym pachnidłem na świecie, nie oznacza, że jest tak rzeczywiście.

Nie przesadzajmy. Mam porównanie i nie uważam, żeby Bytom musiał się wstydzić swoich wyrobów.
Ale ad rem.
Dzisiaj zajrzałem do salonu Bytomia i przeprowadziłem test nadgarstkowy. Cóż, inspiracja jest ewidentna i oczywista - próba naśladowania Interlude nie da się ukryć. Nie ma takich przypadków.
Jak na złość zapomniałem zabrać ze sobą próbki Interlude, zeby zrobić test hand to hand, ale i bez niego łatwo stwierdzić, kto tu kogo naśladuje.
Pozostaje kwestia, jak bardzo naśladuje.
Wydaje mi się, że Bytom mocno się stara, choć nie do końca mu to naśladownictwo wychodzi.
Interlude po prostu pachnie szlachetniej i ma zdecydowanie lepsze parametry.
Bytom to jakby taka spłaszczona, zubożona i osłabiona wersja.
Początek ma mocny i potrafi zmordować podobnie, jak Interlude, ale po ok dwóch godzinach cichnie, a po czterech czuć go już tylko bliskoskórnie.
Przy najbliższej okazji ponowię testy.
Myślę, że powinien go przetestować któryś z forumowych znawców GO - ciekawe, jak by się prezentował na takim tle ;)
Artur

ps1986

Aktywny forumowicz

Post17 grudnia 2016, 22:56 - So

Dzisiaj testowałem, pachnie jak syrop na kaszel. Totalnie nie moja "nisza" jeśli chodzi o perfumy. Jeżeli Interlude pachnie tak samo, to nawet nie chcę poznawać.

Danziger

Forumowicz

Post19 grudnia 2016, 15:14 - Pn

Wczoraj około 18 zarzuciłem go na przedramię. 2 strzały, siedzi bliskoskórnie do teraz.
Naprawdę jest moc.
Sam zapach po 2-3 godzinach zbyt się wysłodził i tak jak nie przepadam za TV Forda tak dosyć mocno zaczął mi go przypominać. Do 2 godzin "prawie" Interlude potem już nie bardzo.Zanika oregano, zanika kadzidło...

Interlude żyje, wibruje, jest lotny i zmienny. Tu mamy niezłą kopię ale to monolit.
Za ciężko, za duszno..

Ekspedientka proponowała mi go za prawie 200 zł na co miło się uśmiechnąłem i poszedłem na dalsze zakupy.
Wróciłem jeszcze za godzinę by zarzucić go na bloter.
Ta sama pani widząc moje zainteresowanie zaproponowała mi zniżkę 50% :mrgreen:
Twierdząc ,że : "tylko dziś taka cena promocyjna na ten najnowszy zapach"
Oczywiście nie mogła uwierzyć ,że to kopia znanego zapachu ale poprosiła o napisanie jej nazwy to na pewno sprawdzi... :D

Tak się złożyło ,że kolega miał na ręku Loewe 7 Anonimo i ciekawi opinii poprosiliśmy znajome o wyrok :)
2:0 dla Loewe ..
Do 100zł z pewnością opłaca się. Solidna trwałość i mimo wszystko dobry zapach.
Dla mnie to górna granica za 50 ml tego wynalazku.
Nie będę już gdybał czy to GO czy nie ;)

Na pewno warto sprawdzić.

Marrr

Forumowicz

Post19 grudnia 2016, 17:44 - Pn

Machiavelli napisał(a):Niestety, jestem z Trójmiasta, ale raz na jakiś czas bywam w Warszawie, więc jeśli kilka osób miałoby ochotę (w ramach podniesienia swojej świadomości odzieżowej) moglibyśmy coś przy okazji zorganizować. ;)

Chcielibyśmy się dowiedzieć w jakich sklepach/butikach (nazwy marek) Trójmieście podnosisz swoją świadomość odzieżową?

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post19 grudnia 2016, 18:09 - Pn

Marrr napisał(a):Chcielibyśmy się dowiedzieć w jakich sklepach/butikach (nazwy marek) Trójmieście podnosisz swoją świadomość odzieżową?

A niby czemu miałbym ograniczać się do Trójmiasta? W Trójmieście regularnie zaglądam do sieci odzieżowych (Vistula, Bytom, Próchnik, Boss, M&S etc.), ale to głównie żeby orientować się, "co jest grane". Mam w garderobie trochę produktów od tych producentów, ale obecnie raczej już bym ich nie wybrał (znalazłem lepszych).
Przede wszystkim odwiedzam sklepy specjalizujące się w produkcji/dystrybucji konkretnych produktów (np. koszule - E. Berg, buty - Klasyczne Buty, również E. Berg) oraz pracownie krawieckie. Przy okazji wakacji zawsze znajduję czas by odwiedzić co ciekawsze adresy (ostatnio np były to Marinella i Rubinacci w Neapolu). Poza tym zakupy online też pozwalają poszerzyć swoją świadomość, a że znaczna część producentów oferuje bezproblemowe zwroty nie podejmuje się ryzyka. W ten sposób poznałem choćby SuitSupply, EmbassyofElegance, Albert Thurston, Meermin, Charles Tyrwhitt, Polkap, Miler Spirit&Style (wymieniłem przykładowo po jednym, oferującym konkretną odzież/obuwie/akcesoria w, moim zdaniem, jakości dobrej lub bardzo dobrej).

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Post19 grudnia 2016, 19:59 - Pn

Dziś przy okazji zakupów spodni w salonie Bytomia
Powąchalem i.... kicha jak dla mnie
Sztuczne i płaskie pachnidło ... tylko tyle mogę napisać o tym zapachu po teście nadgarstkowym, może inaczej będzie się zachowywał globalnie, sprawdzę to przy okazji...
Mente et Malleo

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post20 grudnia 2016, 20:58 - Wt

Ok, uzupełniam swoją opinię po teście ręka w rękę z Intrelude.
Inspiracja jest wyraźna, ale już podobieństwo na przestrzeni akordów raczej niewielkie. Można je wyczuć tylko w otwarciu i to przez pierwsze 2-3 minuty, potem Bytom szybko gaśnie i staje się mocno "jednorodny" podczas gdy Amouage zachowuje swoją moc, głębię i złożoność. Na początku Interlude wydaje się słodsze, ale wszystko zmienia się po około 30-40 minutach, kiedy Bytom zaczyna się wysładzać i gaśnie. Po niecałych trzech godzinach Bytom praktycznie znika ze skóry, podczas gdy od Interlude nie można się odpędzić. :lol:

Moja fascynacja trochę więc osłabła. Parametry okazały się mizerne, ale i pod względem kompozycyjnym nie może się równać z Interlude w żadnej mierze po 2-3 minutach od aplikacji. Fakt, że inspiracja jest wyczuwalna i charakter jest podobny, ale to jednak zupełnie inna klasa.

Wciąż jednak jak na odzieżową markę, imho jest dobrze (choć nie rozpatruję aspektu opłacalności).

blackcat

Aktywny forumowicz

Post21 grudnia 2016, 07:54 - Śr

Machiavelli napisał(a):Wciąż jednak jak na odzieżową markę, imho jest dobrze (choć nie rozpatruję aspektu opłacalności).

Chanel, Dior, YSL, Hermes itp to też marki odzieżowe i nie uważam, by ten fakt czynił z nich zapachy "gorszego sortu".

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post21 grudnia 2016, 08:07 - Śr

blackcat napisał(a):Chanel, Dior, YSL, Hermes itp to też marki odzieżowe i nie uważam, by ten fakt czynił z nich zapachy "gorszego sortu".

Trochę inny segment. I kompletnie różny zasięg i wielkość kolekcji (zapachów). Poza tym nawet z tych, które wymieniłeś, uważam że dużo w ich kolekcjach jest zapachów banalnych, sympatycznych, mało wyrazistych. O zapachu Bytomia tego nie potrafię powiedzieć.

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post21 grudnia 2016, 10:48 - Śr

Machiavelli napisał(a): Poza tym nawet z tych, które wymieniłeś, uważam że dużo w ich kolekcjach jest zapachów banalnych, sympatycznych, mało wyrazistych. O zapachu Bytomia tego nie potrafię powiedzieć.

Dylemat - lepiej mieć w swoim portfolio zapachy banalne, sympatyczne i mało wyraziste, czy wyrazistego i nie do końca udanego klona ;)
Artur

Cookie13

Mega Perfumaniak

Post21 grudnia 2016, 11:06 - Śr

Czy to jest pytanie skierowane do zatwardziałych entuzjastów Generic Oils ?

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post21 grudnia 2016, 11:37 - Śr

Cookie13 napisał(a):Czy to jest pytanie skierowane do zatwardziałych entuzjastów Generic Oils ?

;)
Artur
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Nowości i zapowiedzi