Teraz jest 26 maja 2017, 00:52 - Pt

• Reklama

Azzaro Pour Homme Intense

Nowości i zapowiedzi perfum sieciowych i niszowych
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

michl11

Aktywny forumowicz

Post25 sierpnia 2015, 13:05 - Wt

Widać moda dalej trwa na odświeżanie - wzmacnianie starych klasyków ;)
Intesne, Extremy to i Azzaro chce miec coś takiego w ofercie.
Obrazek

Skład:
Cynamon - w głowie
Brandy i Wetiwer - w sercu
ambra i tonak w bazie

No nie powiem może być to ciekawa pozycja na nadchodzącą jesień-zimę. Może i cena być też atrakcyjna gdyż normalna wersja jest bardzo tania.

Argentum

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Azzaro Pour Homme Intense

Post25 sierpnia 2015, 13:09 - Wt

Utalentowany twórca, świetna piramida nut i ponadprzeciętna przeciętność kompozycji Azzaro, zwiastują coś dobrego.

Liczę na bombowy zapach.

kp93

Post25 sierpnia 2015, 13:13 - Wt

tylko że raz już coś podobnego zrobili
Obrazek
ale pewnie i tak kupię

Marcin__

Perfumaniak

Post25 sierpnia 2015, 14:13 - Wt

To, co wkleił kp93 - jest to Azzaro Pour Homme Intense z żenetą (wyciąg z gruczołów zwierzaka, który zwie się żeneta) - Azzaro wycofał ten zapach?
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

kp93

Post25 sierpnia 2015, 14:48 - Wt

nie wiedziałem że wycofali, zeszłej zimy kupowałem
to oszczędzam starego i czekam na nowego : ))

Marcin__

Perfumaniak

Post25 sierpnia 2015, 14:55 - Wt

kp93 napisał(a):nie wiedziałem że wycofali, zeszłej zimy kupowałem
to oszczędzam starego i czekam na nowego : ))

Ja też nie wiedziałem, dlatego się zapytałem. Jednak, na logikę, wszystko na to wskazuje.

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

snaut

Aktywny forumowicz

Post25 sierpnia 2015, 15:41 - Wt

Azzaro pour Homme Intense (klasyczny) wycofano już z produkcji, rozlewany był przez 20 lat i oczywiście przeszedł reformulację - stare wersje można rozpoznać po korku, kolorze logo i okrutnej mocy :D
Ten z 2015 roku to chyba koncentracja EDP i z tego co widzę zupełnie inny zapach. Na pewno wypróbuję :)

Marcin__

Perfumaniak

Post25 sierpnia 2015, 18:04 - Wt

Żeby doprecyzować:

ja mówiłem o TYM, Azzaro Pour Homme Intense z 1992 r.

TEN jest nowy.

W sumie Fragrantikę może sobie każdy odpalić i sprawdzić ;)

Scorrpion

Super Perfumaniak

Post25 sierpnia 2015, 18:18 - Wt

Również jestem ciekawy tej nowej odsłony zapachu w koncentracji EdP,mimo całkiem innego składu niż wcześniejsza wersja (mam i oszczędzam :) ),którą uważam za świetną.

lukasz1987

Forumowicz

Post07 września 2015, 07:35 - Pn

Ma ktoś jakieś info na jego temat? na zagranicznej fragrantice piszą że już pare osób ma i używa? ktoś? coś? :)

Dragonborn

Post09 kwietnia 2016, 18:51 - So

ten zapach był na ebayu sztuk 1 i w licytacji poszedł za 6O euro.

Nie mogę niestety go nigdzie znaleźć a bardzo chcę.

Ktoś coś?

Argentum

Post09 kwietnia 2016, 18:52 - So

A może ktoś się wypowie o samej kompozycji?

MHW

• Ostrzeżenia: 1

Post10 kwietnia 2016, 07:07 - N

Dragonborn napisał(a):ten zapach był na ebayu sztuk 1 i w licytacji poszedł za 6O euro.

Nie mogę niestety go nigdzie znaleźć a bardzo chcę.

Ktoś coś?

Za 6 euro? :O to świetna okazja.

Dragonborn

Post07 maja 2016, 11:15 - So

Cynamonowiec z klasą.
Zapach mocno osadzony w trendach, a więc zapach można by rzec idealny. Moda na cynamon ożywa i ma się całkiem nieźle. Bób tonka to niekwestionowany król męskich słodkości. No i oczywiście wetyweria oferująca męską surowość. Do perfum idealnych brakuje tylko nut alkoholowych. Voila! Mamy brandy! No i nazwa! Co by tu wybrać? Może Azzaro Black? Azzaro Night? Azzaro Extreme? Zostańmy przy Azzaro Pour Homme Intense.
Napisałem to trochę z przekąsem, ale tak w gruncie rzeczy w moich przemyśleniach tkwi ziarno prawdy. Zapach stworzony tak, aby stał się hitem. Hitem zdecydowanie nie będzie, ale skupie się nad tym co ja odnalazłem dla siebie w tym zapachu skrojonym na miarę naszych czasów.
Pierwszy uderza cynamon. Jest to niewdzięczny składnik. Wie o tym każdy, kto tak jak ja mieszał sobie w domowym zaciszu olejki eteryczne, dobrej, czy gorszej jakości. Nie do końca dobry pomysł dla perfumiarzy amatorów. Tu cynamon o dziwo jest mocno cynamonowy i naturalny, choć na szczęście odarty ze swojej surowości i nieprzystępności, której czasami nie mogę zdzierżyć. Uderzenie jest ostre i trwa przez chwilę, a taka doza cynamonu może zniechęcić. Nawet fanów! Czekamy jednak dalej…
Zamiast o brandy, napiszę o tonce. Tonka bohaterem gentlemenów nowego pokolenia. Chcę ja każdy i każdy wypada mieć w swoim portfolio. A tutaj przebija się z powodzeniem dając ułagodzoną migdałowo waniliową nutę z chropowata nutką siana. Nie jest to jednak typowy bób tonka który gra role dominatora. Cynamon jednak walczy ramię w ramię, choć nuta głowy szybko mija.
Brandy, brandy… Mam problem z nutami alkoholowymi ale to prawda, jest zdecydowanie nutka wytawanego alkoholu, lekko owocowa, jednak z klasą ale gubiąca się w słodkościach. I tak ma być. Azzaro to jednak gentleman na lekkim rauszu a nie z czerwonym nosem i kiepskim oddechem.
To co jest fajnego oprócz oczywistej sztampy w nutach tych perfum jest to, że choć cynamon tutaj wiedzie prym, to nuty drzewne dodają mu bardzo dużo elegancji. Drewno i korzenie, w tym przypadku moja ulubiona wetyweria dodają temu zapachowi trochę monumentalizmu i klasy. Tonka nie jest tak zuchwała jak w innych zapachach bo nuta drewna trzyma ją przy ziemi mocnym uściskiem. Lubię określać zapach wetywerii mianem STERYLNY. Tutaj też doświadczam tego wrażenia surowej czystości i dystansu, co z ciepłem cynamonu daje skrajne uczucia, łączy się jednak w fantastyczny sposób.
Reasumując: cynamonowiec, który staje się bardziej korzenno/słodki w nucie serca z lekkim alkoholowym zacięciem, na ciepłej waniliowo/ambrowo/drzewnej podstawie.
Trochę brak mi jednak zapędów bardziej niszowych. Wiele perfum z sieciówek sięga po dość odważne nuty, nie porywając się na perfumy selektywne i ja zdecydowanie cieszę się z tego trendu. Tutaj jednak mamy wersję bezpieczną, co nie znaczy gorszą. Już zaprzyjaźniłem się z Azzaro Homme Intense i zapach służy mi wieczorami. Brakuje jednak czegoś, co wyróżniłoby ten zapach wśród innych. Doceniam kompozycję, idealnie skrojona dla mnie… A jednak brakuje jednego elementu… Polecam przetestować tylko fanom składników. Ciężko dostępny w Polsce, ale jak się chce, można wszystko. Ze mną zostaje na stałe.

Robert z Barcina

Super Perfumaniak

Post08 maja 2016, 07:24 - N

Dragonborn napisał(a):Cynamonowiec z klasą.
Zapach mocno osadzony w trendach, a więc zapach można by rzec idealny. Moda na cynamon ożywa i ma się całkiem nieźle. Bób tonka to niekwestionowany król męskich słodkości. No i oczywiście wetyweria oferująca męską surowość. Do perfum idealnych brakuje tylko nut alkoholowych. Voila! Mamy brandy! No i nazwa! Co by tu wybrać? Może Azzaro Black? Azzaro Night? Azzaro Extreme? Zostańmy przy Azzaro Pour Homme Intense.
Napisałem to trochę z przekąsem, ale tak w gruncie rzeczy w moich przemyśleniach tkwi ziarno prawdy. Zapach stworzony tak, aby stał się hitem. Hitem zdecydowanie nie będzie, ale skupie się nad tym co ja odnalazłem dla siebie w tym zapachu skrojonym na miarę naszych czasów.
Pierwszy uderza cynamon. Jest to niewdzięczny składnik. Wie o tym każdy, kto tak jak ja mieszał sobie w domowym zaciszu olejki eteryczne, dobrej, czy gorszej jakości. Nie do końca dobry pomysł dla perfumiarzy amatorów. Tu cynamon o dziwo jest mocno cynamonowy i naturalny, choć na szczęście odarty ze swojej surowości i nieprzystępności, której czasami nie mogę zdzierżyć. Uderzenie jest ostre i trwa przez chwilę, a taka doza cynamonu może zniechęcić. Nawet fanów! Czekamy jednak dalej…
Zamiast o brandy, napiszę o tonce. Tonka bohaterem gentlemenów nowego pokolenia. Chcę ja każdy i każdy wypada mieć w swoim portfolio. A tutaj przebija się z powodzeniem dając ułagodzoną migdałowo waniliową nutę z chropowata nutką siana. Nie jest to jednak typowy bób tonka który gra role dominatora. Cynamon jednak walczy ramię w ramię, choć nuta głowy szybko mija.
Brandy, brandy… Mam problem z nutami alkoholowymi ale to prawda, jest zdecydowanie nutka wytawanego alkoholu, lekko owocowa, jednak z klasą ale gubiąca się w słodkościach. I tak ma być. Azzaro to jednak gentleman na lekkim rauszu a nie z czerwonym nosem i kiepskim oddechem.
To co jest fajnego oprócz oczywistej sztampy w nutach tych perfum jest to, że choć cynamon tutaj wiedzie prym, to nuty drzewne dodają mu bardzo dużo elegancji. Drewno i korzenie, w tym przypadku moja ulubiona wetyweria dodają temu zapachowi trochę monumentalizmu i klasy. Tonka nie jest tak zuchwała jak w innych zapachach bo nuta drewna trzyma ją przy ziemi mocnym uściskiem. Lubię określać zapach wetywerii mianem STERYLNY. Tutaj też doświadczam tego wrażenia surowej czystości i dystansu, co z ciepłem cynamonu daje skrajne uczucia, łączy się jednak w fantastyczny sposób.
Reasumując: cynamonowiec, który staje się bardziej korzenno/słodki w nucie serca z lekkim alkoholowym zacięciem, na ciepłej waniliowo/ambrowo/drzewnej podstawie.
Trochę brak mi jednak zapędów bardziej niszowych. Wiele perfum z sieciówek sięga po dość odważne nuty, nie porywając się na perfumy selektywne i ja zdecydowanie cieszę się z tego trendu. Tutaj jednak mamy wersję bezpieczną, co nie znaczy gorszą. Już zaprzyjaźniłem się z Azzaro Homme Intense i zapach służy mi wieczorami. Brakuje jednak czegoś, co wyróżniłoby ten zapach wśród innych. Doceniam kompozycję, idealnie skrojona dla mnie… A jednak brakuje jednego elementu… Polecam przetestować tylko fanom składników. Ciężko dostępny w Polsce, ale jak się chce, można wszystko. Ze mną zostaje na stałe.

Ty lepiej napisz gdzie udało Ci sie go powąchac i gdzie można go nabyc... ;)

LyremSz

Forumowicz

Post29 lipca 2016, 13:30 - Pt

Panowie, czy ktoś orientuje się dlaczego NIGDZIE nie można znaleźć tych perfum? Żadne strony w PL go chyba nie oferują w sprzedaży? Wycofano? :(
Intrygujący opis i chętnie bym go obwąchał :)

lukasz1987

Forumowicz

Post29 lipca 2016, 15:43 - Pt

Był ostatnio na e-glamour tester w liczbie kilku egzemplarzy po ok 90 zl :) jeśli ktoś kupił to niech coś o nim napisze :)

LyremSz

Forumowicz

Post29 lipca 2016, 16:24 - Pt

Hmmm... a wiadomo coś na temat jego regularnej sprzedaży?

Dragonborn

Post01 stycznia 2017, 22:42 - N

ja go kupiłem na stronie perfume club z tego co pamietam

https://www.perfumesclub.pl/pl/azzaro/a ... ?pid=74378

widzę, że jeszcze jest w sprzedaży,

Sklep polecaam, szybka wysyłka i profesjonalizm

• Reklama

Powrót do Nowości i zapowiedzi