Teraz jest 23 listopada 2017, 15:46 - Cz

• Reklama

Zapach Cologne z dużą mocą i trwałością

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

JKJ

Aktywny forumowicz

Re: Zapach Cologne z dużą mocą i trwałością

Post24 stycznia 2017, 18:07 - Wt

Od siebie dorzucę Ermenegildo Zegna - Acqua di Bergamotto.
Dla mnie to kompozycja zachowana w iście kolońskiej stylistyce, tak na w pół drogi między dziadem, a hiper nowoczesnym milusińskim zapachem dla mas. Eleganckie, delikatnie cierpko-gorzkie.
Oczywiście trwałość i projekcję najlepiej sprawdzić samemu, choć ja nie narzekam.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post24 stycznia 2017, 19:02 - Wt

Dla przypomnienia tytuł wątku brzmi: Zapach Cologne z dużą mocą i trwałością
Patrząc do wątku o Zegna - Acqua di Bergamotto czy np. na fragrantice jest raczej słabo z parametrami.

Apeluję więc trzymajmy się tematu.

A jak wrzucacie coś co ma opinię *ujową to napiszcie że np. zaaplikowałem 43 psiknięcia DHC2013 i trzyma do wieczora i wg mnie ma parametry doprawdy znakomite, a sformuowanie "ja nie narzekam" może oznaczać wszysytko, ktoś może nie narzekać że po 3h zapachu nie czuje, ale nas w tym temacie to nie satysfakcjonuje

JKJ

Aktywny forumowicz

Post24 stycznia 2017, 20:23 - Wt

Może wypadało by najpierw samemu przetestować, a nie opierać się ślepo opinią innych. Charakterystyczną cechą tych kompozycji są problemy z trwałości, u jednych to 3h, a u drugich 8h. W kategorii „cologne” to dość duża loteria, zwłaszcza w średnim segmencie.

Może trochę nieprecyzyjny zapis "ja nie narzekam" bo powinno być, 4 chmury z flakony ok. 6h trwałości, ok. 2h projekcji u mnie.
Kilka postów wyżej jest wspomniany Issey Miyake, ostatnio pisano o jego tytanicznej 3h trwałości, mimo iż fora mogą sugerować nieco inne parametry.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post24 stycznia 2017, 20:30 - Wt

JKJ napisał(a):Może wypadało by najpierw samemu przetestować, a nie opierać się ślepo opinią innych. Charakterystyczną cechą tych kompozycji są problemy z trwałości, u jednych to 3h, a u drugich 8h. W kategorii „cologne” to dość duża loteria, zwłaszcza w średnim segmencie.

Może trochę nieprecyzyjny zapis "ja nie narzekam" bo powinno być, 4 chmury z flakony ok. 6h trwałości, ok. 2h projekcji u mnie.
Kilka postów wyżej jest wspomniany Issey Miyake, ostatnio pisano o jego tytanicznej 3h trwałości, mimo iż fora mogą sugerować nieco inne parametry.

Nikt się ślepo nie sugeruje chodzi o to żeby precyzyjnie określać co się ma na myśli ;)
"Problemy" z trwałością Cologne raczej nie są charakterystyczną ich cechą, prawie wszystkie są poniżej średniej, jak ktoś przy skórze czuje Cologne po 6h to jest święto o lepszej projekcji raczej można zapomnieć, wyjątki zmieszczą się na palcach jednej (a może dwóch?) ręki.

JKJ

Aktywny forumowicz

Post24 stycznia 2017, 20:41 - Wt

JKJ napisał(a):prawie wszystkie są poniżej średniej,

Bo "Cologne" powinny mieć swoją odrębną średnią z ewentualnym pominięciem tych wyjątków o których wspominasz, a otrzymamy prawdziwy obraz ich trwałości.

M_Michal

Forumowicz

Post24 stycznia 2017, 23:23 - Wt

Ale Zegna - Acqua di Bergamotto daje sobie świetnie radę jak na tego typu perfumy. Trwałość 6-7 godzin z niezłą projekcją. Polecam przetestować. Ja byłem pozytywnie zaskoczony.

mar79

Aktywny forumowicz

Post25 stycznia 2017, 11:26 - Śr

PdM Gallowey może nie do końca Cologne, ale coś tam takiego jest i ma moc.

Mikâil

Forumowicz

Post25 stycznia 2017, 11:34 - Śr

Proponuję SANTA EULALIA CITRIC.
Próbkę możesz kupić tu: http://moodscentbar.com/pl/glowna/454-c ... &results=7

Piękne, naturalne cytrusy bez metalicznych nut. Koncentracja zapachu - perfumy ;)
.

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post25 stycznia 2017, 11:59 - Śr

Mikâil napisał(a):Piękne, naturalne cytrusy bez metalicznych nut. Koncentracja zapachu - perfumy ;)

Z sugerowaniem się koncentracją proponuję jednak uważać, bo zazwyczaj nijak ma się ona do rzeczywistej trwałości i projekcji. Moja Peau D'Espagne ma koncentrację EdC, a wygrywa z wieloma wodami perfumowanymi. I w drugą stronę, ostatnio testowałem ekstrakty Lengling, które miały średnią trwałość 4-5 godzin (jednego nie czułem już po 2 godzinach, przytykając nos do ciała).
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na TheEleganceof.pl

Mikâil

Forumowicz

Post25 stycznia 2017, 12:44 - Śr

Oczywiście pełna zgoda ;) Jest tak jak napisałeś.

Na mnie Citric parametry miał bardzo dobre ale proponuję autorowi zakup próbki i przekonanie się na własnej skórze, gdyż na mojej skórze latem Dior Homme Cologne potrafił siedzieć do 8 godzin.

Tak czy inaczej Machiavelli musisz przyznać, że taka koncentracja "wody kolońskiej" jest rzadko spotykana. Warto przetestować i ocenić samemu :) Kompozycyjnie, jeżeli ktoś lubi cytrusy chyba nie może się nie spodobać.
.

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post25 stycznia 2017, 13:04 - Śr

Mikâil napisał(a):(..)

Nie miałem na celu podważyć twojego doświadczenia z tą wodą. Sam jej nawet nie poznałem i nie oceniam jej. Po prostu chciałem zwrócić uwagę, że sama koncentracja nie jest dobrym wyznacznikiem parametrów. O wiele istotniejszy wydaje mi się "charakter". Najlepszym przykładem chyba będzie Interlude i Jubilation - oba tego samego producenta, z tą samą koncentracją, ale parametrami różnią się mocno i raczej nie ma w tym nic zdrożnego - po prostu to zupełnie innych charakter i składniki.
Od wody kolońskiej osobiście nie oczekuję wysokiej koncentracji i tytanicznych parametrów, bo wydaje mi się to sprzeczne z jej lekkim, "zwiewnym" charakterem.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Post25 stycznia 2017, 13:42 - Śr

Machiavelli napisał(a):
Mikâil napisał(a):(..)

Nie miałem na celu podważyć twojego doświadczenia z tą wodą. Sam jej nawet nie poznałem i nie oceniam jej. Po prostu chciałem zwrócić uwagę, że sama koncentracja nie jest dobrym wyznacznikiem parametrów. O wiele istotniejszy wydaje mi się "charakter". Najlepszym przykładem chyba będzie Interlude i Jubilation - oba tego samego producenta, z tą samą koncentracją, ale parametrami różnią się mocno i raczej nie ma w tym nic zdrożnego - po prostu to zupełnie innych charakter i składniki.
Od wody kolońskiej osobiście nie oczekuję wysokiej koncentracji i tytanicznych parametrów, bo wydaje mi się to sprzeczne z jej lekkim, "zwiewnym" charakterem.

Stare wersje obu tych zapachów praktycznie nie różnią się parametrami, na mojej skórze...wg. mnie nie jest to najlepszy przykład... ;) :ugeek:
Mente et Malleo

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post25 stycznia 2017, 13:51 - Śr

agat1969 napisał(a):Stare wersje obu tych zapachów praktycznie nie różnią się parametrami, na mojej skórze...wg. mnie nie jest to najlepszy przykład... ;) :ugeek:

Projekcją też się nie różnią? Ja mam co prawda nowe, ale pomijając dużą różnicę w projekcji, to Interlude trzyma się na mojej skórze przez prawie dobę, a Jubilation ok. 8-10 godzin.

krzsmi11

Forumowicz

Post07 lipca 2017, 21:13 - Pt

Panowie lato w pełni, pogoda sprzyja noszeniu tego typu zapachów więc postanowiłem odkopać wątek, może ktoś dorzuci swoje trzy grosze. Ostatnio złapałem fazę na zapachy kolońskie, klasyczne. W ciągu paru ostatnich dni testowałem min.
- Villoresi Acqua di Colonia - świetny zapach, naprawdę mi się spodobał, czuć wysoką jakość składników, jednak parametry są takie sobie. O ile trwałość jest w miarę i te 7-8h daje o sobie znać, tak projekcja znika po 1h. Szkoda wielka ale nie skreślam go jeszcze :)
- Acqua di Parma Colonia Assoluta - też fajny, klasyczny koloński. Na dodatek ma naprawdę niezłe parametry. Dzisiaj wyraźnie je czułem przez 3-4h, później bliskoskórnie ale te 8h spokojnie na mnie siedział. Dodać muszę, że moim zdaniem nie są to perfumy dla nastolatka aczkolwiek ja mam 31 lat i czułem się w nim bardzo dobrze.
- E. Zegna Mediterranean Neroli - wiązałem bardzo duże nadzieje w tym zapachu i niestety bardzo się rozczarowałem. Z opinii w internecie liczyłem na solidne pachnidło i o ile pod względem kompozycyjnym nie mogę mu nic zarzucić tak parametry są bardzo słabe. Po 5h nic już nie czułem. Jeśli weźmiemy pod uwagę cenę jaką trzeba zapłacić za te perfumy to okaże się, że na rynku są tańsze propozycje i napewno nie gorsze.

pblonski

Forumowicz

Post10 lipca 2017, 13:00 - Pn

agat1969 napisał(a):Poszukuję wody, która ma w nazwie "Cologne", choć niekoniecznie musi tą cząstkę w nazwie zawierać , ważne, żeby to był zapach koloński, który posiada dużą trwałość i projekcję.

Chyba jeszcze nikt nie podał

Cologne Indélébile Frederic Malle
Cologne Royale Christian Dior

Oba warte uwagi, a Malle naprawdę długo trwa w moim przypadku.

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post10 lipca 2017, 23:31 - Pn

♤ Malle nie znam, a Dior dość szybko opuszcza moją skórę, zupełnie nieadekwatnie do ceny!
Artur

mar79

Aktywny forumowicz

Post11 lipca 2017, 14:51 - Wt

Farmacia Ss Annunziata- Aromadite

zoltar

Forumowicz

Post12 lipca 2017, 13:54 - Śr

Pure White Cologne- Creed

mkriso

Post12 lipca 2017, 17:32 - Śr

Dior Homme Cologne. U mnie trwalszy niż DHS 17. Natomiast często porównywany Mercedes Benz Cologne o wiele krócej, ale na wypad na rower czy bieganie się idealnie nadaje :-D

Wysłane z mojego LG-H870DS przy użyciu Tapatalka

wersus

Post18 lipca 2017, 12:56 - Wt

zgadzam się z wieloma osobami ale dodam od siebie DIOR Eau Sauvage Cologne. Zapach z założenia lekki wyjątkowo długo utrzymuje się na mnie. Jak na standardy wody kolońskiej - ponad przeciętnie.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna