Teraz jest 23 października 2018, 03:56 - Wt

• Reklama

Zakup w ciemno - totalne "pudło"

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

gabriel@dag.pl

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Zakup w ciemno - totalne "pudło"

Post20 lipca 2018, 08:59 - Pt

mogło to być noir extreme

anon777

Post20 lipca 2018, 21:42 - Pt

ej no chyba wiem co mam w szafie :?

Arek$

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post21 lipca 2018, 23:04 - So

Burberry London - miał sporo pozytywnych opinii jak na początku kariery z perfumami szukałem info i kupiłem - nie był ani nie jest drogi . Zakup okazał się klapą.... pare dni , nie dałem rady i sell.

Reggie88

Post30 lipca 2018, 08:41 - Pn

Ostatni blind-buy: JACQUES BOGART Bogart Pour Homme.
Kupię: Loewe - 001 Man.

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post30 lipca 2018, 15:34 - Pn

Arek$ napisał(a):Burberry London - miał sporo pozytywnych opinii jak na początku kariery z perfumami szukałem info i kupiłem - nie był ani nie jest drogi . Zakup okazał się klapą.... pare dni , nie dałem rady i sell.

zrob testy na jesien/zima i mozesz zmienic zdanie ;)

PachnącyMariusz

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post31 lipca 2018, 09:20 - Wt

Perry Ellis M. Sprawka Jerremy Fragrance..

Euz

Forumowicz

Post31 lipca 2018, 16:54 - Wt

Kolega wyżej musiał mi przypomnieć o tym wielkim rozczarowaniu jakim jest Perry Ellis M. Chyba nawet ktoś tutaj na forum wrzucił info, że są testery na iperfumy 30 zł/100ml, a że miał przypominać Allure to wziąłem. Beznadzieja, zapach tak sztuczny, że odrzucał z miejsca, nie miał tez tych mistycznych parametrów o których pisano na fragrantice, znikał dość szybko i stawał się bliskoskórny.

lester86

Forumowicz

Post02 sierpnia 2018, 10:14 - Cz

Skoro już wszyscy cisną Perry Ellis M to dodam od siebie, że mi się od razu kojarzył z ciastem świątecznym. Jak kolega wyżej wspomniał o sztuczności to powiązałem fakty, że moja mama zawsze dodawała te olejki do ciast ze sztucznymi aromatami... ;) Niby fajnie się to wspomina, ale chemią rzeczywiście to trochę leci.

PachnącyMariusz

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post02 sierpnia 2018, 11:40 - Cz

Chemią i starym dziadem jak powiedziała moja małżonka XD

lester86

Forumowicz

Post03 sierpnia 2018, 08:53 - Pt

Ferrari Cedar Essence - najgorszy ferrari jakiego miałem okazję wąchać i chyba w ogóle największy zawód zapachowy jakiego doznałem w całej swojej historii zapachowej. Chyba wolałbym EDT z biedronki za 10 zl. Szczerze mówiąc mam problem z wyczuciem tu jakichkolwiek składników poza cukrem - tzn. zakładam że chodzi o arbuza który jest w składzie. Zapach jest bardzo "pusty", krótkotrwały i ogólnie nie mogę o nim nic ciekawego powiedzieć bo nic się w nim nie dzieje. Cedru tutaj nie ma, ani żadnych innych drzew. Jest tylko arbuz, może słodka pomarańcza (nie cytrusowa, raczej skórka) i może mięta ale to nie jest dobre połączenie. Te "sea notes" w składzie to chyba kranówka.
Kupiłem jako jedna z czterech 10ml buteleczek w zestawie (w zestawie Essence: Vetiver, Leather i Musk). Ogólnie poza Leather i Amber to cała saga Essence jest przeciętna.
Essence Musk ujdzie (takie 2,5-3/6), ale to żaden hit, szkoda kasy.
Vetiver Essence dla wielbicieli Encre Noire, to nie moje ponure klimaty (nie jest aż tak ponury jak Encre).
Leather Essence to nie jest do końca moja bajka, ale doceniam kompozycje. Pachnie naprawdę dobrze (co najmniej 4/6), chyba jeszcze jestem za młody na niego - wg mnie dla 40+.

Mirx

Aktywny forumowicz

Post03 sierpnia 2018, 09:03 - Pt

Mam trochę inne spojrzenie na serię Ferrari Essence. Co do jednego się zgodzę, faktycznie ten cedr jest słaby. Pozostałe z którymi się zetknąłem to perfumy przynajmniej dobre. W szczególności bardzo miły dla nosa jest Noble Fig – u mnie nawet w najgorsze dni 4,5/6, a zdarza się, że zaliczam go do bardzo dobrych (5/6). To samo Radiant Bergamot – naprawdę trudno się tu do czegoś przyczepić, tym bardziej mając na uwadze bardzo niską cenę. Może szału nie robi, ale to całkiem solidne perfumy. Bright Neroli również gdzieś koło 4,5/6. W przypadku Leather spokojnie daję mu troszkę poniżej 5/6 – na równi z Essence Oud.

lester86

Forumowicz

Post03 sierpnia 2018, 11:37 - Pt

Zaszło tu dość spore nieporozumienie ;) Mówiąc o serii Essence chodziło mi o linię EDP w nieprzezroczystych flakonach gdzie wszystkie nazywają się "nazwa składnika + Essence" np. Vetiver Essence albo Leather Essence. Z tej linii Essence Oud testowałem kilka razy z 10ml buteleczki, jednak to zapach fajny do powąchania w zaciszu domowym, nie wyszedłbym w tym na ulice - wrócę do testów w zimę. Dla mnie pachnie jak fondue czekoladowe.

Ty do tej linii włączyłeś unisex-ową serię EDT z Bright Neroli, Noble Fig, Radiant Bergamot i Pure Lavender to to dla mnie zupełnie inna linia, którą uważam za wybitną w tej klasie cenowej.
Ferrari Bright Neroli to wg mnie zapach doskonały (dla mnie jedno z niewielu 6/6 nawet jakby cena była 2x), w moim własnym rankingu bije na głowę Tom Ford Neroli Portofino do którego miałem 2 podejścia i z niezrozumiałych dla mnie względów on mi śmierdzi. Mój nr 1 na wakacje i walczy z Hawasem o nr1 na wiosnę :)
Noble Fig (4/6) jest dla mnie klimatem podobne do Radiant Bergamot tylko bardziej ugładzone i zielone. Mniej wyraziste, jednak w tym wypadku w pozytywnym znaczeniu. Radiant Bergamot jest tylko OK (3-4/6), ale to ze względu na styl kompozycji a nie jakość składników - jest zbyt "kolońskie" i oldschoolowe. Lawendy nie miałem okazji wąchać.

rafikdm

Forumowicz

Post03 sierpnia 2018, 16:16 - Pt

Joop! Homme
Zupełnie nie moja bajka
Jakby co mam na sprzedaż ;)

dawit123

Post07 sierpnia 2018, 10:45 - Wt

Może nie w ciemno ale Invictus Aqua, zbyt sztuczny balonowy dla mnie, sprobowałem na sobie przez 2 dni i myślałem "ok, dam mu szanse" jednak to nie to.
Jakby ktoś chciał mam do oddania 50ml bez 4 psryków :)

marg-o123

Forumowicz

Post08 sierpnia 2018, 07:47 - Śr

Molinard Patchouli Eau de Parfum - piękna, mocna paczula... Lubię paczulę... Ale ta mnie zeżarła :lol:
"Zapach jest językiem, który nie potrzebuje słów" - Jacques Polge.

dawzim

Forumowicz

Zakup w ciemno - totalne "pudło"

Post07 września 2018, 19:52 - Pt

Pure Malt do tej pory najgorzej wydane pieniądze. Dam mu jeszcze ostatnią szansę jak zrobi sie chłodniej.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Cirrrrus

Forumowicz

Post10 września 2018, 07:49 - Pn

Hugh Parsons Hyde Park - miało być zielono, świeżo, wiosennie. Miał się kojarzyć z Dunem od Diora a okazał się dziadem o ponadprzecietnych parametrach. Chociaż czesto nie zgadzam się z tym określeniem w stosunku do wielu opisywanych na forum perfum to w tym przypadku stwierdziłem, że to określenie jest adekwatne do moich odczuć. To chyba jedyny zapach, który wywołał u mnie tak nieprzyjemne odczucia.

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post10 września 2018, 15:56 - Pn

dzieki Tobie wstrzymalem kupno flakonu ;) a mialem nadzieje ze to Dune z lepszymi parametrami

Cirrrrus

Forumowicz

Post10 września 2018, 16:11 - Pn

Ja też miałem taką nadzieję. Na szczęście nie było problemu ze zwrotem.

KrzysiekPL

Forumowicz

Post10 września 2018, 22:36 - Pn

Dla mnie takim kompletnym pudłem było Daarej Rasasi, na szczęście nie kosztowało mnie dużo.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna