Teraz jest 18 listopada 2018, 23:58 - N

• Reklama

Zapach którego nigdy nie użyję

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

ŁukaB

Aktywny forumowicz

Re: Zapach którego nigdy nie użyję

Post03 lipca 2018, 12:26 - Wt

pittipi, Dior Homme Parfum to Ty szanuj! To jest panteon mainstreamu. Kompozycyjnie mistrzostwo. Mało jest zapachów (nawet w niszy), które mogłyby się z nim równać. Widocznie jeszcze nie dojrzałeś do takiego kalibru. Za kilka lat, będziesz nosił z dumą.
Co do 1 Million... co to zapach wieśniacki? Siana? A może gnojówki? To, że jest masowo używany i podrabiany (jak też wspomniany Invictus
i Sauvage), tylko może dobrze świadczyć o tym, że mamy do czynienia z ogromnym hitem, który zawładnął nosami milionów ludzi na świecie. Tym bardziej, że wspomniane perfumy posiadają bardzo dobre parametry (które z tego co widzę cały czas są pożądane wśród użytkowników perfum - byle mocniej i dłużej :lol: ).

pittipi

Post03 lipca 2018, 13:25 - Wt

ŁukaB szanuję niezmiernie DHP i zgadzam się że to klasa, po prostu do mnie nie pasuje totalnie, a za parę lat jak do niego dojrzeję to zabije go reforma :lol:
To nic że melon ma parametry; Ultra Male i Spicebomb Extreme też mają, a kompozycyjnie deklasują miliona, poza tym jeszcze na nikim ich nie wyczułem. Mówiąc wieśniacki miałem na myśli to że pachnie tandetnie, po prostu tak go odbieram.

Salvin

Aktywny forumowicz

Post05 lipca 2018, 19:25 - Cz

To kup teraz flakon albo dwa DHP i schowaj do bezpiecznego miejsca :) Jak za parę lat dalej ci się nie spodoba to sprzedasz jako vintage za fortunę :d

Co do tematu, niezmiennie od lat: Fahrenheit. Chyba już nie ma dla niego szans.

vinmcqueen

Post06 lipca 2018, 21:56 - Pt

jacgues napisał(a):Nigdy na pewno nie użyję Lalique White i Al Haramin L'Aventure oraz wszystkich tanich, podobnych, chemiczno-bazarowych perfum.

Syntetyczne okropieństwo. Pomijając aspekty zdrowotne (mdlenie, ból i zawroty głowy wiele mówią o toksyczności tych aldehydów), w mojej ocenie po prostu śmierdzą. Równie dobrze można się wysmarować kostką do kibla...

Co do Lalique White, może nie aż w takim tonie, ale generalnie przyznałbym Ci rację, ale w tym tygodniu stało się coś dziwnego - założyłem do pracy białe polo, z braku laku strzeliłem się parę razy LW i... nagle to zaczęło grać. Czułem się w tym po prostu świeżo, tak jakby LW podkreślała świeżość wypranej koszulki i to mi naprawdę grało. Aż sam się zdziwiłem jak moje postrzeganie jakiegoś zapachu mogło się zmienić z powodu tak prozaicznej rzeczy jak koszulka.

Meltphace

Forumowicz

Post12 lipca 2018, 16:41 - Cz

Invictus - wzdryga mnie na samą myśl o założeniu go choć raz. Poza tym Le Male, mimo że niezmiernie lubię tą kompozycję, nie użyłbym go już nigdy, mając potem zamiar wyjść z domu. Jego czasy trochę już przeminęły w moim odczuciu.
Everything is in it's right place

https://www.fragrantica.com/member/830737/

Arek$

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 3

Post22 lipca 2018, 09:19 - N

Tom Ford TW - Psiknałem na rękę i jedno słowo : MASAKRA, nawet ciężko było to zmyć.

pedrodelsol

Forumowicz

Post23 lipca 2018, 11:55 - Pn

vinmcqueen napisał(a):
jacgues napisał(a):Nigdy na pewno nie użyję Lalique White i Al Haramin L'Aventure oraz wszystkich tanich, podobnych, chemiczno-bazarowych perfum.

Syntetyczne okropieństwo. Pomijając aspekty zdrowotne (mdlenie, ból i zawroty głowy wiele mówią o toksyczności tych aldehydów), w mojej ocenie po prostu śmierdzą. Równie dobrze można się wysmarować kostką do kibla...

Co do Lalique White, może nie aż w takim tonie, ale generalnie przyznałbym Ci rację, ale w tym tygodniu stało się coś dziwnego - założyłem do pracy białe polo, z braku laku strzeliłem się parę razy LW i... nagle to zaczęło grać. Czułem się w tym po prostu świeżo, tak jakby LW podkreślała świeżość wypranej koszulki i to mi naprawdę grało. Aż sam się zdziwiłem jak moje postrzeganie jakiegoś zapachu mogło się zmienić z powodu tak prozaicznej rzeczy jak koszulka.

Zgodzę się że LW jest okropnie syntetyczny. O ile otwarcie jeszcze ujdzie o tyle im dalej w las tym gorzej. Mi po parunastu minutach przypomina zapach nowego sterylnego bandażu opatrunkowego :?

Bay

Post23 lipca 2018, 19:34 - Pn

Serwus ;)
A mnie Lalique White się bardzo podoba i ze zgrozą stwierdzam, że przy okazji ich aplikacji nie mam objawów omdleń, zawrotów głowy itp :P
Zaś pewnie już nigdy więcej nie skorzystam z usług Paco Rabanne 1 Million - zamulony zaraz po aplikacji :(
Dano nam dwoje uszu i jedne usta,
by dużo słuchać i mało mówić
;)

wasylz

Forumowicz

Post23 lipca 2018, 21:43 - Pn

Trochę źle sformułowane pytanie - bo użyję w sumie każdy zapach - bo jak się przekonać czy mi się podoba czy nie?

PachnącyMariusz

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post24 lipca 2018, 11:40 - Wt

Powinno być Którego zapachu nie użyję już nigdy ponownie :D

pe3lwroc

Forumowicz

Post30 lipca 2018, 16:15 - Pn

Bentley for men Absolute.Kojarzy mi się z charakterystyczną stęchlizną wnętrza starego domku na ośrodku wypoczynkowym :lol: Stary tapczan ,krzesełka z dermy ,rozpadająca się szafa - te klimaty .. :lol: i zarazem zupełnie nie moje klimaty perfumowe .. ;)

Ruben

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post30 lipca 2018, 17:21 - Pn

Teraz obraziłeś wszystkich fanów Gucci I :lol: (ja się do nich nie zaliczam)

pe3lwroc

Forumowicz

Post30 lipca 2018, 18:05 - Pn

Heheh ,nikogo nie zamierzam obrażać ,choc sam się obrażam na krytyków np,Diora Sporta 17.. :lol: Wracając do tematu słabych parametrów nie można zarzucic Bentleyowi.Ładnie daje o sobie znać z nadgarstka już 3cia godzinę. Im dalej tym staje się na mnie bardziej pieprzny , trochę przypomina mi Montale Intense Pepper.

drEvil

Forumowicz

Post29 września 2018, 15:20 - So

Praktycznie każdy zapach Serge Lutens- aromaty do ciasta, nie dość, że mocarne, to jeszcze duszące.
Rasasi Rumz Al Rasasi Leo Pour Lui- broń chemiczna na oudzie.
Adidas Active bodies- przez skojarzenie z szatnią po wuefie. Od jednego psiknięcia każda koszulka wydaje się przepocona na amen.
troll, <cyrkiel/węgielnica> żydo-mason <cyrkiel/węgielnica>
Deutsche&Kabana, Japador, Boos, Versage, L'honne, Guqi, Entirety, Aqcuad id GiQ

flypaw

Forumowicz

Post29 września 2018, 15:24 - So

Lutensa lubię. Zgadzam się z Active Bodies- nie używałem i nie użyję. Tak samo AMen i jego klony oraz Joop! Homme- za słodkie jak na mój nos.

NGL7

Bardzo aktywny forumowicz

Post30 września 2018, 13:19 - N

Zdecydowanie JPG Ultra Male.... wiedziałem to już wcześniej, ale dostałem próbkę do jakiegoś zakupu i stwierdziłem, ze sprawdzę czy coś w moim odbiorze się zmieniło...no nie zmieniło się, wręcz powiedziałbym,że jest jeszcze gorzej. słodycz nie do przebrnięcia, mdląca słodycz...ta gruszka trochę ratuję sprawę, ale dalej jest bardzo źle: mdląco i nużąco, no nie wyobrażam sobie tym pachnieć, ale też fakt, ze mam uczulenie na słodkie perfumy W mojej ocenie na pewno nie Male a już na pewno nie ultra

Piano

Post02 października 2018, 13:49 - Wt

paco rabanne l'aphrodisiaque black

zapach z zalozenia wydaje sie byc fajny ,na mnie niestety po aplikacji jest mocno wyczuwalny zapach uryny ktory utrzymuje sie przez dlugi czas , nawet po kapieli...

stahu

Post02 października 2018, 22:48 - Wt

każdy zapach z nutą piżma...nie rozumiem tego dlaczego tak sie dzieje ale moje pierwsze skojarzenie to zawsze uryna...i choćby nie wiem jak złożona była dana kompozycja i ile innych komponentów miała zawsze ta nuta przebija się na pierwsze miejsce. Nie rozumiem tego ale nie mam zamiaru walczyć z moją naturą..raz kiedyś już nie pamietam już jakie to perfumy były ale też z nutą piżma zapach skojarzył mi z zapachem.......spoconego konia w stajni...brrr a taki był ładny, amerykański

ósmy_krasnoludek

Forumowicz

Post04 października 2018, 14:09 - Cz

TF Tobacco Vanille - potężna dawka słodkości, nie dla mnie :?

Skarbowy

Bardzo aktywny forumowicz

Post11 października 2018, 16:14 - Cz

Przypomniałemm sobie o odlewce Montale Cuir d'Arabie. Yyy luźny stolec wielbłąda zawinięty w sķórę zerwaną ze skunksa. Wrzucę komuś jako gratis :D
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna