Teraz jest 21 listopada 2017, 05:23 - Wt

• Reklama

Zapachy mocno... Inspirowane!

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Krzysztof M.

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Zapachy mocno... Inspirowane!

Post14 listopada 2016, 09:14 - Pn

Moim zdaniem tylko niektóre imitacje od Zary są OK. Jak tylko jestem gdzieś w CH to od 5 lat włażę i testuję co nowego mają. Niektóre Zary są nietrwałe i/lub spłaszczone czyli nieudaczne naśladownictwo i brakuje tzw. tego czegoś.
Mi się wydaje, że 9.0 po prostu doceniłem jako zapach. Do Diora mu brakuje, ale DH jest dla mnie wyjątkowy.
Gdyby Dior Homme nigdy się na rynku nie pojawił, ciekawe jaka byłaby wtedy nasza tutaj czkawka na temat 9.0.
Poza tym super byłoby gdyby wszystko stało bez cen w nieoznakowanych identycznych flakonach, byłby to raj dla szczerych wielbicieli wonnych uciech.

jns-jns@wp.pl

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post14 listopada 2016, 09:18 - Pn

Zgadzam się z ostatnim zdaniem :mrgreen:

Waszek

Forumowicz

Post24 listopada 2016, 20:16 - Cz

Polecam przetestować Zara 8.0 ma naprawdę dobre parametry, długo się trzyma i przyjemny zapach :)

Rocky555

Post26 listopada 2016, 00:24 - So

Xellu napisał(a):W Silesii powącham 9.0 ?
Ktoś się orientuje?

W Silesii chyba nie ma, ale jest w Galerii Katowickiej - dzisiaj widziałem. Przy okazji polecam powąchanie słodziaka Tobacco Collection Rich Warm Addictive porównywanego na anglojęzycznej fragrantica do Tobacco Vanille Toma Forda... Z tegorocznych zapachów ciekawy jest też Exclusive Oud (w Katowicach go już nie widziałem) porównywany z kolei do Oud Royal z Armani Prive Line.

jns-jns@wp.pl

Forumowicz

Post26 listopada 2016, 07:08 - So

Zara Vibrant Leather ciekawy jestem tego wynalazku.

bmatt

Forumowicz

Post26 listopada 2016, 14:37 - So

8.0 to taki całkiem miły świeży fiołkowiec o olbrzymiej projekcji i gigantycznej trwałości jak na tego typu zapach. Niestety po jakimś czasie wychodzi z niego jakaś nieprzyjemna chemiczna nuta przypominająca środki czyszczące. Mimo to, w tej cenie można polecić.

7.0 to klimaty żółtego Burberry Men, trochę Versace Blue Jeans, o 9.0 wszystko już napisano.

Warto dodać, że wszystkie z nich występują też w wersji travel o pojemności 20ml w cenie kilkunastu (15? 19?) zł.

Piter_o

Forumowicz

Post08 lutego 2017, 19:02 - Śr

Dzisiaj w końcu miałem okazję przetestować Zare 9.0, i w moim odczuciu tak jak wspomniano wcześniej zapach jest wręcz identyczny do Valentino Uomo Intense, o wiele bardziej niż do Homme. Ewidentnie czułem słodycz już na początku, w moim Diorze z 2014 otwarcie wydaje mi się bardziej ''surowe'' jeżeli już to szminkowe.
Szkoda że już nie ma tych wersji 20 ml, chętnie bym przetestował.

supermariobros

Super Perfumaniak

Post09 lutego 2017, 11:18 - Cz

jns-jns@wp.pl napisał(a):Zara Vibrant Leather ciekawy jestem tego wynalazku.

Toż to Aventus, tylko mniej owocowy i niestety o całkiem przeciętnych parametrach.
Ale sam zapach jest całkiem fajny.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

jns-jns@wp.pl

Forumowicz

Post17 lutego 2017, 12:46 - Pt

VL sprawdzałem na bloterze.Aventusa nie miałem jeszcze więc ciężko mi się odnieść o podobieństwie ale muszę stwierdzić,że Vibrant jest całkiem niezły. Jednak czy kupię produkt Zary póki co nie jestem przekonany.Pomyślę nad tym.

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Re:

Post11 marca 2017, 19:34 - So

adique napisał(a):Zara Vibrant Leather - bardzo podobny do Creed Aventus. Cena 89 zł za 100 ml.

pierwszy post wiec witam ;)

zgadza sie jak najbardziej wypisz wymaluj Aventus owocowy :P dzis sprawdzalem nadgarstkowo i oczywiscie nie ta jakos skladnikow jak creed ale naprawde daje rade.jak psiknalem ok godziny 13 tak teraz po prysznicu jak szurne nosem to jeszcze cos wyczuwam.trzeba sie blizej zapoznac z tym zapachem od Zary :P ale na chwile obecna jestem mile zaskoczony

Przemol

Forumowicz

Post11 marca 2017, 21:30 - So

Miałem dziś okazje obadać Vibrant Leather Edit : testowałem Rich leather
- na mój nos aventus jest ale tylko w otwarciu - bez fajerwerek .
Po 1 h jakoś dziwnie się wysładza.

Edit : Testowałem Rich leather

NewUser

Forumowicz

Post13 marca 2017, 16:36 - Pn

Ja sprawdziłem sobie ostatnio Vibrant Leather i Aromatic Future. Aventusa nigdy nie miałem okazji powąchać w oryginale ale ten mi się podobał. Jeśli chodzi o AF to jest dosyć podobny do Sauvage ale chyba nie na tyle żeby szło je pomylić, używam Diora dość często ale kiedyś jednak sprawdzę ręka w rękę. Trwałość AF zaskakująco dobra, natomiast VL przeciętnie.

9452130

Forumowicz

Post14 marca 2017, 20:03 - Wt

Testował ktoś nowe Man Silver i Man Uomo? Z tego co widzę to o innego niż Silver i Uomo?

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post14 marca 2017, 20:45 - Wt

Rich leather avik tylko w otwarciu dalej zupelnie inna bajka,natomiast vibrant leather jest bardzo zblizony do aventusa,zapach bardoz mi sie spodobal lecz na mojej skorze parametry ponizej sredniej natomiast na koszulce siedzi juz 2 dzien :shock: ale warto sie jeszcze blizej zainteresowac zwlaszcza ze cena nie jest zla.lecz moim zdaniej wciaz najblizej jest al haramain poza otwarciem :P

wolly89

Post16 marca 2017, 09:09 - Cz

To vibrant leather jest nadal w sprzedaży? Bo jak byłem ostatnio w zara to widziałem tylko Rich leather które ma mocno ananasowe otwarcie. W sumie ja kupiłem aromatic future, całkiem podobne do diora. Jak za dwupak z aquatic minds za 60 zł to dobra cena.

bmatt

Forumowicz

Post17 marca 2017, 17:40 - Pt

Vibrant Leather widziałem dzisiaj, więc jak najbardziej jest w sprzedaży. Faktycznie wierna kopia Aventusa, jest owocowo, chociaż to głównie słodkawe cytrusy, tej lekkiej kwaskowatości porzeczki z Aviego nie wyczuwam. Mimo to, jak dla mnie, to czując go w powietrzu od kogoś innego praktycznie nie do odróżnienia od oryginału. To znaczy biorąc pod uwagę, że "oryginał" pachnie inaczej w zależności od miesiąca produkcji, to zapewne ta Zara jest identyczna z którymś batchem Aventusa :D

Aa, parametry oczywiście słabsze, ale tragedii też nie ma.

EDIT: W sumie z nadgarstka jeszcze go czuję, a na półce mam Creeda i z takich zauważalnych różnic to jeszcze nie jest tak brzozowy. Choć to pewnie też kwestia partii, nigdy nie miałem jakiegoś skrajnie owocowego batcha.

9452130

Forumowicz

Post18 marca 2017, 04:20 - So

Są aktualnie jakieś promocje 2x100ml? Jeśli tak w jakich cenach?

Waszek

Forumowicz

Post18 marca 2017, 23:01 - So

Według mnie Zara Vibrant leather - podobny do Armafa Club de nuit intense ale z gorszymi parametrami i mniej owocowy. Muszę przetestować Rich Leather bo mam zamiar kupić 100ml Armafa, ale jeśli Rich Leather będzie miało dobre parametry to się nad tym zastanowie :) Testowałem Unique Leather i zapach był ok, nie mam jeszcze skojarzenia do czego jest podobny, musze powtórzyć testy. Naprawdę w Zarze często można znaleźć dobre perfumy. Wiem że to nie są oryginalne kompozycję, ale nieraz mi się zdarzyło że zapach z Zary za 40zł (8.0) bije na głowe parametrami odpowiedniki z mainstreamu. Więc warto nieraz zajrzeć do Zary i zobaczyć co mają, bo nosimy zapach a nie projektanta.

jns-jns@wp.pl

Forumowicz

Post20 marca 2017, 16:15 - Pn

Mam już Vibrant Leather i muszę przyznać,że jest to taki przyjemniaczek na co dzień.Początek owocowy, pózniej robi się nieco bliskoskórny.Na mnie siedzi ok. 6h .Taki krótki romans,drugiej flachy nie będzie.

9452130

Forumowicz

Post24 marca 2017, 02:10 - Pt

Man silver nowe na 2017 na mnie projekcja ok godziny tylko. Póki co po 4h czuć na nadgarstku coś lekko ale żeby ktoś poczuł trzeba by mu rękę do twarzy przestawić xD
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna