Teraz jest 20 listopada 2017, 18:11 - Pn

• Reklama

Zapachy mocno... Inspirowane!

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Vizatrix

Zapachy mocno... Inspirowane!

Post08 sierpnia 2013, 11:17 - Cz

Witam,

Zastanawiam się jak duża jest skala podobieństwa zapachów dostępnych w sieciówkach, do oryginalnych, prawdziwie markowych zapachów, chociażby w Zarze, gdzie często zdarza mi się słyszeć, że klienci są w stanie powiedzieć do jakiego oryginalnego zapachu dany zamiennik jest podobny. Próbuję stworzyć swoistą listę informacyjną, ale mam problem z dobraniem podobnych zapachów, z tego względu, że jestem laikiem w tym temacie. Miał ktoś może styczność z tymi zapachami?

Zara for Him GOLD
Orientalno-przyprawowe. Perfumy zawierają takie składniki, jak grejpfrut, pieprz, cedr i lawenda.
Podobieństwa: Calvin Klein SHOCK, trochę jak męska wersja Dior HYPNOTIC POSION

Zara for Him SILVER
Aromatyczno-przyprawowe. Perfumy zawierają takie składniki, jak grejpfrut, czarny pieprz, lawenda, wanilia i piżmo.
Podobieństwa: -

Zara GOLD
Drzewno-przyprawowe. Nutę głowy stanowi cytryna; nutą serca jest cynamon; nutami bazy są heban, paczula i ambra.
Podobieństwa: Paco Rabanne BLACK XS, Rochas MAN, Creed Aventus, Paco Rabanne ONE MILLION

Zara SILVER
Cytrusowo - aromatyczne. Nutami głowy są lima i cytryna; nutą serca jest geranium; nutami bazy są wetyweria i piżmo.
Podobieństwa: Abercrombie FIERCE, Chanel PLATINUM EGOISTE, Loewe AGUA DE LOEWE EL

Zara LIMITED
Aromatyczne. Perfumy zawierają takie składniki, jak dzięgiel, tahitiańska gardenia, piżmo i ambra.
Podobieństwa: Sprite :), Boss PURE, Balmain MONSIEUR

Zara UOMO
Orientalno - przyprawowe. Perfumy zawierają takie składniki, jak mandarynka, pieprz, gałka muszkatołowa i ambra.
Podobieństwa: Paco Rabanne ONE MILLION, Carolina Herrera 212 VIP MEN, Antonio Banderas THE GOLDEN SECRET

Zara CEDARWOOD
Drzewno-kwiatowy. Cytrusy, pieprz, geranium, cedr i drzewo sandałowe.
Podobieństwa: Nike GREEN STORM, Chopard NOBLE CEDAR, Gucci RUSH(?), L'Occitane CEDRE

Zara MAN
Drzewno-kwiatowy. Ostra bergamotka, liście fiołka, lawendy, cedru i geranium.
Podobieństwa: - Chopard NOBLE CEDAR

Zara AROMATIC FOUGERE
Drzewno-kwiatowy, orientalny. Cytryna, mandarynka, fiołek, paczula, piżmo.

Zara AMBER WOOD
Drzewno-kwiatowy, orientalny. Bergamotka, lawenda, białe kwiaty, wanilia i migdały.

Zara COLLECTION
Aromatyczno - fougere. Nutami głowy są lima i cytryna; nutami serca są nuty przyprawowe i geranium; nutami bazy są pieprz i mech.
Podobieństwa: Abercrombie & Fitch FIERCE(?), Dunhil LONDON(?), Bvlgari SOIR(?), Davidoff COOL WATER (88 Classic)(?)

Zara SPORT
Wodno-drzewne. Bergamotka, melon, jabłko, mech i piżmo.

Zara HOMME:
Aromatyczno - przyprawowe. Nutę głowy stanowi grejpfrut; nutami serca są cynamon i kmin; nutami bazy są piżmo i cedr.
Podobieństwa: Givenchy PI, Rochas MAN

Zara HOMME NIGHT:
Orientalno – przyprawowe. Nutami głowy są bergamotka i cytryna; nutami serca są jaśmin i pieprz; nutami bazy są ambra i wanilia.
Ostatnio edytowano 08 sierpnia 2013, 22:35 - Cz przez Vizatrix, łącznie edytowano 1 raz

karoluss91

Aktywny forumowicz

Re: Zapachy mocno... Inspirowane!

Post08 sierpnia 2013, 21:00 - Cz

Bardzo fajny tekst o zapachach Zary :) Na początku tygodnia przy okazji zakupów w tym sklepie zwróciłem uwagę na te wszystkie pachnidła. Na plus na pewno przemawia cena: Za 75ml zary gold,uomo,silver zapłacimy niecałe ok.45zł. 30ml kosztuje 30zł. Dodatkowo mają teraz promocje - 2 buteleczki 30ml za 35,90 (zara gold i silver) lub 2 flakony 100ml za 100zł (zara sport i man). Zachęcony ceną i namową Pani ekspedientki nabyłem dwupak gold&silver w promocji. Co mogę powiedzieć? Silver to Abercrombie FIERCE w wersji bardzo bardzo light, natomiast gold to odpowiednik Paco Rabanne BLACK XS. Gdyby nie trwałość sięgającą u mnie 4h,przy aplikacji 8-10 chmurek może skusiłbym się na więcej.
Rano użyłem dzisiaj 8 -10 chmurek silvera, idąc do pracy i przechodząc przez centrum handlowe psiknąłem na rękę 2 strzały anteusa. Anteusa czuję do teraz, zary nie było jeszcze przed wyjściem pracy. Chyba jednak wolę oryginały ... :)

IrekFF

Aktywny forumowicz

Post08 sierpnia 2013, 22:15 - Cz

któryś z nich już wycfofany podobno pachniał jak gph2
a poza tym był podobny temat
http://www.fragrantica.com/member/275893/#

Vizatrix

Post08 sierpnia 2013, 22:34 - Cz

Widziałem podobne tematy, jednak nie znalazłem takiego w którym wszystko jest zebrane do kupy, stąd ten właśnie wątek, gdzie staram się wszystko spasować.

drlumpy

Forumowicz

Post08 sierpnia 2013, 22:41 - Cz

Mam Zara Man Silver (czarny prostokątny flakonik), który kupiłem kiedyś na wyprzedaży dawno temu, używam go jako olejek do kominka zapachowego :)
Pachnie identycznie jak gucci by gucci made by gucci :)

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post09 sierpnia 2013, 12:05 - Pt

Był (a może jest wciąż jeszcze jest) ZARA Sport w czarnym flakonie w kształcie walca z zatyczką = "grzybkiem". Pachniał podobnie jak Fierce i był bardzo trwały (ponad 10 godzin).
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com/ ...because sent matters...

kubanczyk

Perfumaniak

Post15 września 2013, 23:06 - N

Ja posiadam zara gold. już mój drugi flakonik tego zapachu, poprzedni dostała moja dziewczyna z niewielką ilością, bo zawsze dostawałem od niej komplementy za ten zapach.
Bardzo go lubie. Nie wiem czemu jak dla mnie to czuje tu ananas.

Faktycznie okropnie podobny do paco xs
viewtopic.php?f=52&t=12271 - Wiele ciekawych flakonów !

Arkadius

Post12 stycznia 2016, 09:36 - Wt

Te zapachy mają naprawdę zaskakującą trwałość jak za swoją cenę. Mam 2 flakony i pewnie w przyszłości skuszę się jeszcze nie raz. Mogliby robić więcej wytrawnych zapachów bo póki co, to dominują prawie same słodziaki.

supermariobros

Super Perfumaniak

Post12 stycznia 2016, 10:20 - Wt

Ten dwupak gold&silver jest ciekawy.
W każdym sklepie jest dostępny?
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Arkadius

Post12 stycznia 2016, 10:29 - Wt

Nie wiem, ale warto zapytać o konkretny zestaw bo często mają pochowane.

ps1986

Aktywny forumowicz

Post05 października 2016, 19:46 - Śr

W sumie ten wątek wydaje mi się najodpowiedniejszy. Co możecie polecić od Zary poza 9.0? Jestem w szoku po testowaniu tego dzisiaj, zarówno jeśli chodzi o kompozycję jak i parametry (wrażeniami podzieliłem się w wątku Valentino Uomo :) ).

flypaw

Forumowicz

Post06 października 2016, 09:02 - Cz

Ja mogę Ci polecić 7.0, Tobacco Collection Intense Dark Exclusive, Black (taki czarny okrągły flakonik). Na mnie wszystkie mają genialną trwałość i projekcję. Kompozycyjnie rzeczywiście "mocno inspirowane" aczkolwiek nie wiem do czego można przypisać te z Tobacco Collection..

BlueJeans

Hiper Perfumaniak

Post06 października 2016, 09:21 - Cz

ps1986 napisał(a):W sumie ten wątek wydaje mi się najodpowiedniejszy. Co możecie polecić od Zary poza 9.0? Jestem w szoku po testowaniu tego dzisiaj, zarówno jeśli chodzi o kompozycję jak i parametry (wrażeniami podzieliłem się w wątku Valentino Uomo :) ).

Jest cos w nim faktycznie podobnego z Valentino lub Diora homme, jednak takie odpowiedniki to nie moja bajka :).

adique

Post06 października 2016, 22:38 - Cz

Zara Vibrant Leather - bardzo podobny do Creed Aventus. Cena 89 zł za 100 ml.

pierwszy post wiec witam ;)

jns-jns@wp.pl

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post09 października 2016, 23:01 - N

Zara Vibrant Leather całkiem niezły ale nie testowałem tego globalnie.
Ostatnio edytowano 17 lutego 2017, 12:41 - Pt przez jns-jns@wp.pl, łącznie edytowano 2 razy

sebekel

Forumowicz

Post10 października 2016, 12:29 - Pn

Zara 9.0 jest jeszcze do powąchania w sklepach?

flypaw

Forumowicz

Post10 października 2016, 12:40 - Pn

jak najbardziej @sebekel

Xellu

Forumowicz

Post19 października 2016, 06:56 - Śr

W Silesii powącham 9.0 ?
Ktoś się orientuje?

Krzysztof M.

Bardzo aktywny forumowicz

Post13 listopada 2016, 13:52 - N

BlueJeans napisał(a):
ps1986 napisał(a):W sumie ten wątek wydaje mi się najodpowiedniejszy. Co możecie polecić od Zary poza 9.0? Jestem w szoku po testowaniu tego dzisiaj, zarówno jeśli chodzi o kompozycję jak i parametry (wrażeniami podzieliłem się w wątku Valentino Uomo :) ).

Jest cos w nim faktycznie podobnego z Valentino lub Diora homme, jednak takie odpowiedniki to nie moja bajka :).

Kolega ps1986 ma całkowitą rację. Zająłem się 9.0 wczoraj. Bardzo fajne pachnidło o wyśmienitej trwałości, jeszcze rano delikatnie trwał na przedramieniu po 12h po aplikacji. Dlatego mimo, że mam DH, a 9.0 kosztuje 59zł, a nie 359 to sobie sprawię, bo jest dobry i żadnej zapachowej ligi stosować nie będę.
Mam znajomego, któremu dziwnym zbiegiem okoliczności podobają się te najdroższe, tyle, że nawet nie potrafi ich scharakteryzować jak sobie sprawi butlę raz w roku za 480 zeta. Widzi cenę i wie, że będzie to najlepszy zapach jaki mógłby sobie sprawić facet. Ba nawet woli zapłacić w sieciówce niż zakupić w necie za 250.

jns-jns@wp.pl

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post13 listopada 2016, 18:36 - N

Hmmm i jak to rozumieć? imitacje od Zary są "Ok" ale jak Kowalski czy Nowak kupi FM ,lane czy co tam jeszcze to "Fe" ? :lol:
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna