Teraz jest 16 lipca 2018, 00:21 - Pn

• Reklama

Ilość Psiknięć

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Re: Ilość Psiknięć

Post23 czerwca 2017, 22:42 - Pt

u mnie najlepiej zapach projektuje jak jest na nieosłoniętych częściach ciała np. za uszami, kark. Na ręce, nadgarstki aplikuję kiedy sam od czasu do czasu chcę go poczuć. I niestety prawie z żadnym nie jestem się stanie zmieścić w mniej niż 6 psików. Na szczęście 9/10 zapachów trzyma się mnie bardzo blisko i mam wrażenie że mało co projektują, tworząc bardziej rodzaj aury wokół mnie. Ostatnimi czasy zaczęło mi to bardzo odpowiadać.

wersus

Post28 czerwca 2017, 13:24 - Śr

Zawsze 2-3 psiki bo inaczej bałbym się wyjść odrazu z domu. Chodzi o zbyt dużą intensywność na poczatku. Oczywiście w przypadku jakiś słabych - o małej projekcji- wód toaletowych pewnie więcej psików.
Najlepsze miejsca kark z dwóch stron z tyłu i starczy.....ale tak czytam Wasze pomysły i niektóre są ciekawe..

eduardo

Aktywny forumowicz

Post28 czerwca 2017, 13:42 - Śr

Mam skórę, która lubi zabijać zapachy. Dzisiaj mam na sobie GITa Creed. Zapodałem rano z 6 - 7 psiknięć. Nikogo nie duszę, a nawet wyłapałem komplement.
Co prawda psiki z butelki 20 ml - nie wiem jak ona się ma do dozownika w butelce standardowej wielkości.

kris85

Post05 sierpnia 2017, 14:02 - So

U mnie wygląda to tak, że stosuję od 2 do 6 psiknięć. Dla przykładu:
Rundholz 03.apr.1968 - 2 psiknięcia (czasami i tak zapach wydaje mi się za mocny)
Dior Homme Parfum, Robert Piguet (Casbah i Oud), Montale Black Aoud - zawsze po 2 psiknięcia
Serge Lutens (Ambre Sultan, Fille en aiguilles), Montale Dark Aoud - 4 strzały z atomizera
Lalique Equus czy Versace Eau Fraiche - 6

rk

Forumowicz

Post01 września 2017, 10:47 - Pt

Większość 2-3 psiki i zawsze starcza by dostać komplement (lub wręcz odwrotnie ;) ) ... no ale ja nie oczekuje by podeszłą do mnie obca dziewczyna z drugiej strony ulicy i stwierdziła, że ładnie pachnę ... :lol:

Riv

Post01 września 2017, 11:10 - Pt

Zależy od zapachu, ale jak już gdzieś wychodzę i chcę mieć fajną "aurę" to strzał na klatę, dwa z obu stron szyi i nadgarstki. Czasem też barki tak jak pisaliście wcześniej, od święta włosy (przy słabszych zapachach).

drEvil

Forumowicz

Post02 września 2017, 08:48 - So

Rive Gauche Intense- strzeliłem 2, miałem 3 ale na szczęście opatrzność czuwała, bo bym się udusił (i osoby w pobliżu przy okazji). Wystarczyło spokojnie od godz. 7 do 17.
CK in2u- minimum 5, żeby jakiś efekt uzyskać.
troll
Deutsche&Kabana, Japador, Boos, Versage

pe3lwroc

Forumowicz

Post11 września 2017, 06:27 - Pn

Dior Sauvage 2015 tester - 4 chmury :oops: Dwie na szyje i po jednej na zgiecia lokci,pierwsze 2-4h mistrzostwo projekcji :D

GUAPO

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post26 listopada 2017, 04:49 - N

Z reguły od 5 (za uszami + szyja przód + włosy + kark) do 7 (dodatkowo na oba boki szyi) lub 8 (plus klata)

DespicableMe

Forumowicz

Ilość Psiknięć a wielkość atomizera

Post03 stycznia 2018, 11:19 - Śr

W pewnym wątku na forum przeczytałem taką oto informację:
marcinklin napisał(a):Dekant daje mniejszą chmurkę. Zależy też jaki. 5 i 10 globe są okay, 2 ml plastik daje malutkie chmurki, z kolei 10 ml szkalne wysokie dają taką solidną mgiełkę.

Może ten wątek nie jest idealny do tego, ale jednak jest powiązany.
Rozumiem, że dekanty, jak wszystko na tym świecie są w jakiś sposób ustandaryzowane. Jasne jest też, że wielkość aplikatora/średnica rurki, którym wydobywają się perfumy jest różna w zależności od wielkości dekantów. I tu moje pytanie: czy podczas TESTOWANIA nowych perfum bierzecie pod uwagę wielkość atomizera? Czy ktoś liczył ile mniej więcej zawartości ubywa zależnie od wielkości dekanta?
W końcu sami przyznajecie, że ilość zmienia parametry, więc teoretycznie może być tak, że kupując próbkę uznamy perfumy za nietrwałe, podczas gdy po prostu "próba" była za mała.
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."

supermariobros

Hiper Perfumaniak

Post03 stycznia 2018, 12:56 - Śr

Małego sampelka 2ml to ja mam na dwa użycia globalne :twisted:
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Mirx

Forumowicz

Ilość Psiknięć

Post04 stycznia 2018, 09:04 - Cz

Atomizery są różne - to chyba nie jest zaskoczenie. Dlatego deklarowanie ilości psików ma niewielki sens, jeśli się nie wie co one oznaczają. Ja od czasu do czasu psikam na zużycie w gramach. Potrzebna jest do tego waga do 500 g, z dokładnością 0,01. Można ją kupić za kilkadziesiąt złotych na Allegro i oczywiście taniej w Chinach. Wystarczy wytarować wagę z flakonem i sprawdzać ubytek w trakcie aplikacji. Psiknięcie to średnio 0,08 g, ale mam i perfumy, w których atomizer daje 0,14. Dawka zależy oczywiście od perfum. Gdy używam TF Tobacco Vanille potrzebuję zaledwie 0,4 g, Creed Aventus 0,6, Bentley Intense 0,8, Davida Beckhama Intimately potrzeba aż 1 g, a i tak nie będzie dużej projekcji. No ale wiadomo w końcu nazwa Intimately z czegoś się wzięła. Są też takie perfumy, że nawet gdyby aplikować z gwinta, dużej trwałości się nie osiągnie. Kolońskie, cytrusowe perfumy takie są - choćby Mäurer & Wirtz 4711.

Kobalt

Post04 stycznia 2018, 14:13 - Cz

W większości przypadków jeden psik jest aż nadto. Są jednak na tyle intensywne zapachy, że nawet jeden to dla mnie za dużo i gdybym mógł, używałbym połówek.
Czasami przy 2ml dekantach stosuję dwa psiki.

supermariobros

Hiper Perfumaniak

Post06 stycznia 2018, 17:22 - So

Foliowy Ranger

Bazyli

Aktywny forumowicz

Odp: Ilość Psiknięć

Post06 stycznia 2018, 18:17 - So

Filozofia, co do ilości psików na odpowiednią okazję, całkiem słuszna, ale z laniem na odzież chyba trochę gościa poniosło :lol:. Jak t-shirt po noszeniu trafi do prania, tak kurtka będzie pachnieć do kilkunastu dni i nie bardzo wyobrażam sobie spryskiwania jej co dzień/dwa innym zapachem :P.

baszurek nadaje mobilnie...
"Drogie Panie, mężczyzna nigdy nie zapamięta waszej torebki. Perfumy zostaną w jego pamięci na zawsze." Olivier Creed

supermariobros

Hiper Perfumaniak

Post06 stycznia 2018, 19:13 - So

Też tak uważam, z psikaniem na ubrania jest taki problem, że musiałbyś tydzień używać tych samych perfum, albo i dłużej, żeby się nie gryzły z tymi na kurtce. O ile koszulkę można sobie zmieniać codziennie to kurtki raczej nie zmieniasz 5 razy w tygodniu ;)
Ale fajny podział, z innym aplikowaniem na różne okazje.
Foliowy Ranger

panpoker

Forumowicz

Post06 stycznia 2018, 21:08 - So

Jeremiasz na każdym filmiku ma inną marynarkę więc pewnie kurtek też ma z 50 i dla niego to nie problem :)

Marlon

Post06 stycznia 2018, 21:31 - So

Podziwiam tegoż Pana. Można śmiało powiedzieć, że filmowo jest dość płodny, przy czym regularnie publikuje materiały. Odnoszę jednak wrażenie, że każdy filmik jest dosłownie taki sam. Ma za sobą potężną kolekcję flakonów a cała jego twórczość obraca się wokół kilku (często sponsorowanych) zapachów. Lejdis dżast looow IT! Cztery psiknięcia to dla mnie potęga. Za uszy, szyja, kark. Jeszcze tylko wciągnąć brzuch i można wyjść na miasto.

Jester

Perfumaniak

Post06 stycznia 2018, 21:44 - So

.... i najważniejsze, żeby dziewczyny poczuły ;)

Marlon

Post06 stycznia 2018, 22:23 - So

Myślałem, że o tym już nie muszę wspominać ;)
Po co bym w ogóle perfumy miał kupować jeśli nie dla komplementów?
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna