Teraz jest 24 września 2017, 04:16 - N

• Reklama

Ilość Psiknięć

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

gregoryfx

Re: Ilość Psiknięć

Post12 czerwca 2017, 09:41 - Pn

Ja stosuję 3 psiknięcia na szyje z przodu, lewo i prawo i 2 lub 3 na koszulkę (klatka piersiowa). Czasami stosuję krem bezzapachowy na szyję dla większej trwałości i faktycznie mniej trwałe, sportowe zapachy dłużej się utrzymują.

ELBE

Post15 czerwca 2017, 18:06 - Cz

Testuję moje nowo zakupione Azzaro Chrome.
Zrobiłem taki test:
Prysnąłem sobie 8 strzałów: 2x za uszami, 2x na szyję, 2x na zgięcia łokci [od strony wewnętrznej], 2x na nadgarstki.
Po kilku minutach wsiałem z trójką znajomych do auta i jechaliśmy parę godzin.
Od samego początku podróży wszyscy troje znajomi jadący ze mną razem w aucie stwierdzili, że czuć ode mnie Azzaro Chrome ale nie mocno.
Czy to normalne ? :)
Myślałem, że po ośmiu strzałach będzie w samochodzie czuć zapach na maksa a tutaj takie zdziwienie :)
Woda kupiona wysyłkowo w iperfumy.pl. Nie jest to tester.

M@r@s

Post16 czerwca 2017, 21:17 - Pt

13x Dior Homme Cologne. Projektował w słońcu przez około 3 godziny, po czym nagle znikł. Pojawiał się bliskoskórnie dopiero po intensywnych poszukiwaniach. Nie ukrywam, że jednak pozostawia to pewien niedosyt...

Piter_o

Forumowicz

Post16 czerwca 2017, 23:55 - Pt

M@r@s możliwe że sam się przyzwyczajasz a ogólnie w otoczeniu jest wyczuwalny ? :(
Osobiście naprawdę nie narzekam na trwałość DHC, a nawet jestem bardzo zadowolony ( rocznik 2014 ).
Jednak jak najbardziej rozumiem Twoją opinie, co potwierdza że głosy są bardzo podzielone i trwałość potrafi się skrajnie różnić w zależności od osoby.

... a może jednak była jakaś mała reformulacja :lol: ?

Breitling

Forumowicz

Post17 czerwca 2017, 12:11 - So

Dałem 8 psików Hermès Terre D'Hermes i szefowa w pracy powiedziała że przesadziłem
Bartek

Caruso

Bardzo aktywny forumowicz

Post17 czerwca 2017, 17:47 - So

Wcale jej się nie dziwię bo co najmniej o 4 przesadziłeś.
Zapraszam na mój straganik:
viewtopic.php?f=52&t=16493

M@r@s

Post18 czerwca 2017, 20:21 - N

Piter_o napisał(a):M@r@s możliwe że sam się przyzwyczajasz a ogólnie w otoczeniu jest wyczuwalny ? :(
Osobiście naprawdę nie narzekam na trwałość DHC, a nawet jestem bardzo zadowolony ( rocznik 2014 ).
Jednak jak najbardziej rozumiem Twoją opinie, co potwierdza że głosy są bardzo podzielone i trwałość potrafi się skrajnie różnić w zależności od osoby.

... a może jednak była jakaś mała reformulacja :lol: ?

Moja wersja pochodzi ze stycznia 2015. Ledwie wyczuwalna obecność zapachu po 2,5-3 godzinach od aplikacji potwierdzona przez otoczenie.Rozważam możliwość sprzedania flaszki, może ktoś będzie miał więcej szczęścia niz ja? Nie mniej jednak sam zapach uważam za obłędny i pomimo kiepskich parametrów na mnie ciężko byłoby mi się z nim chyba rozstać :)

disaster3

Super Perfumaniak

Post18 czerwca 2017, 20:28 - N

Miałem DHC rocznik 2014 teraz mam 2015 i niestety nie potwierdzam powyższych rewelacji. Zapach siedzi sobie równo 6h+ bez żadnej łaski.
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

Qidin

Post22 czerwca 2017, 11:56 - Cz

Zauważyłem, że z tą ilością psiknięć bywa różnie. Wystarczy nawet, że jest duża wilgotność powietrza w pomieszczeniu (np. pracy, szkoła) i już zapach zachowuje się inaczej. Raz można mocno przesadzić a za drugim razem trzeba dopsikiwać, żeby całkowicie zapach nie zniknął. W sumie to 3 psiki na szyję i po 1 na każdy z nadgarstków. Jeśli trzeba to jeszcze jedna chmurka na kark potem w formie uzupełnienia i to powinno wystarczyć do wieczora.

9452130

Forumowicz

Post22 czerwca 2017, 13:55 - Cz

Jako że zaczynają się cieplejsze dni na luzie leci po 15 psiknięć :D a po 3h znowu to samo bo nawet trąc nosem po skórze prędzej się otarć można nabawić niż poczuć któregoś świeżaka... Nie wiem co to za c****** trend ale bardzo słaba sprawa ze trzeba nosić zawsze flakon. Portfela nie noszę a perfumy mam nosić? XD Nie wiem co się dzieje ale jedynie jakieś flaszki co mają już swój wiek nadają się do użytku... Jeszcze kilka lat i nie będzie się używać perfum na siebie tylko nosić przyczepiony do czapki atomizer który będzie psika delikatnie cały czas. A ceny perfum nadal będą takie same lub większe...

Wymoderowano wulgaryzmy - Lucjan

Qidin

Post22 czerwca 2017, 14:23 - Cz

Zawsze można kupić sobie mały flakonik 10 ml i przepsikać do niego. Łatwiej nosić. Z tymi 15 psikami to trochę przypał.... jakich używasz na ciepłe dni?

GreyGucci

Aktywny forumowicz

Post22 czerwca 2017, 14:26 - Cz

Co rozumiecie pod pojęciem, że aplikujecie perfumy na barki? :? Czytam poprzednie strony i nie do końca ogarniam o co chodzi szczerze mówiąc.

9452130

Forumowicz

Post22 czerwca 2017, 14:47 - Cz

Qidin napisał(a):Zawsze można kupić sobie mały flakonik 10 ml i przepsikać do niego. Łatwiej nosić. Z tymi 15 psikami to trochę przypał.... jakich używasz na ciepłe dni?

Zara Midsummer Collection Orange Zest
Bentley Azure (ten jako tako daje radę)
Issey Miyake L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme
Ck one
4711 Acqua Colonia 4 różne
Moschino uomo?
Miałem jeszcze różnie próbki i wszytsko podobnie poza Fiorentina Sauvage. Ten działa jak trzeba :D

madmax88

Forumowicz

Post22 czerwca 2017, 17:01 - Cz

GreyGucci napisał(a):Co rozumiecie pod pojęciem, że aplikujecie perfumy na barki? :? Czytam poprzednie strony i nie do końca ogarniam o co chodzi szczerze mówiąc.

Może chodzi o to co polecał ten cały Jeremy czyli w miejscu gdzie się kończy obojczyk wtedy akurat większość kobiet jest na wysokości Twojego barku i lepiej czują zapach?

ps1986

Aktywny forumowicz

Post22 czerwca 2017, 19:03 - Cz

Ale tak serio, pytanie do tych, co utrzymują, że walą 3-4 psiki max - gdzie Wy to aplikujecie, że trzyma wam dłużej niż 1 godzinę?

Qidin

Post22 czerwca 2017, 19:17 - Cz

Z tej kolekcji posiadam Issey Miyake i naprawdę 5-6 to jest maks.... :D

9452130 napisał(a):
Qidin napisał(a):Zawsze można kupić sobie mały flakonik 10 ml i przepsikać do niego. Łatwiej nosić. Z tymi 15 psikami to trochę przypał.... jakich używasz na ciepłe dni?

Zara Midsummer Collection Orange Zest
Bentley Azure (ten jako tako daje radę)
Issey Miyake L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme
Ck one
4711 Acqua Colonia 4 różne
Moschino uomo?
Miałem jeszcze różnie próbki i wszytsko podobnie poza Fiorentina Sauvage. Ten działa jak trzeba :D

9452130

Forumowicz

Post22 czerwca 2017, 19:20 - Cz

A co do atomizera 10ml to mam 3-4 w plecaku i w jeansach jeden 5ml :D

M@r@s

Post22 czerwca 2017, 19:49 - Cz

ps1986 napisał(a):Ale tak serio, pytanie do tych, co utrzymują, że walą 3-4 psiki max - gdzie Wy to aplikujecie, że trzyma wam dłużej niż 1 godzinę?

Jeśli zapach jest na tyle intensywny ze wystarczają cztery psiki (np. Terre Hermesa), to strzelam 2 razy za każde ucho.

arek

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post22 czerwca 2017, 22:30 - Cz

Ja kazdej wody uzywam w postaci 3-4 psikow. Zapach ma byc zaleta o nie wadą(zabijanie otoczenia i samego siebie)
:)
...nie liczy się wygląd ...ważne co masz do powiedzenia i jak pachniesz !!!

GreyGucci

Aktywny forumowicz

Post23 czerwca 2017, 22:35 - Pt

madmax88 napisał(a):
GreyGucci napisał(a):Co rozumiecie pod pojęciem, że aplikujecie perfumy na barki? :? Czytam poprzednie strony i nie do końca ogarniam o co chodzi szczerze mówiąc.

Może chodzi o to co polecał ten cały Jeremy czyli w miejscu gdzie się kończy obojczyk wtedy akurat większość kobiet jest na wysokości Twojego barku i lepiej czują zapach?

To bardziej klata jednak, ale to co mówisz ma jak najbardziej sens, podziękował!

Co do ilości też oscyluję w okolicach 4 chmur. Z dziwactw własnych - nigdy nie pomijam nadgarstków. Bez chmury na nadgarstek to tak jakbym wcale nie założył na siebie perfum (może to kwestia żywej gestykulacji, dzięki temu zapach jest łatwiejszy do wychwycenia dla otoczenia).
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna