Teraz jest 21 września 2017, 13:28 - Cz

• Reklama

Ilość Psiknięć

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Southpaw

Aktywny forumowicz

Re: Ilość Psiknięć

Post14 maja 2017, 12:29 - N

Salvin napisał(a):
Southpaw napisał(a):
pknbgr napisał(a):Trwałość zapachu nie zależy przecież od ilości psików.

Dokładnie. Pisałem to kilka razy. Jedyny efekt to mocniejsza projekcja a co za tym idzie szybsze przyzwyczajenie nosa do woni

I tak i nie. Przy minimalnej aplikacji powierzchnia perfumowana jest bardzo niewielka. Poperfumuj przykładowo 1cm2 a 10cm2. Gdzie szybciej przestaniesz czuć? Trwałość ta sama, ale mniejsza powierzchnia sprawi, że projekcja będzie zbyt słaba, żeby wyczuć perfumy. 1-2 psiki to jest zbyt mała aplikacja, żebym ja był w ogóle w stanie ją wyczuć już po 2-3 godzinach, a co dopiero otoczenie i to jeszcze po kilkunastu godzinach. Stąd też nie wierzę w tego typu historie, że na kimś perfumy projektują 15 godzin po 1 psiku. Mogę to jeszcze zrozumieć w przypadku ekstraktów perfum, ale nie przy wodzie toaletowej.

Pisałem to kiedyś na przykładzie CH mena który za tytana trwałości nigdy nie był uważany. Z tą powierzchnią psikanej skóry nie fo końca podzielam Twoją opinię. Używając 2 psiki CH mena czułem go wyraźnie dłużej niż zlewając się nim w ilości 7-8 chmur. I to za każdym razem. Dopiero gdy właśnie zacząłem używać go skromniej odkryłem że są naprawdę trwałe. Ja to tłumacze tym że skromniejsza aplikacja nie przyzwyczaja nas tak szybko do zapachu. A otoczenie tak samo wyczuwało go po 8h niezależnie od ilości psiknięć.

Salvin

Forumowicz

Post15 maja 2017, 09:30 - Pn

Dopiero gdy właśnie zacząłem używać go skromniej odkryłem że są naprawdę trwałe.

Z kolei ja się nie zgodzę tutaj. Sprawdzałem to wiele razy na różnych zapachach. Bo inaczej jak nie widać różnicy to po co przepłacać ;) Ale niestety zawsze się potwierdzało to, że przy mniejszej aplikacji szybciej przestaję czuć. Skoro przykładowo takiego DHP po 1-2 psikach przestaję czuć po kilku godzinach, a po 6 jestem go jeszcze w stanie bez problemu wyczuć na drugi dzień to chyba robi różnicę.

ELBE

Post29 maja 2017, 21:19 - Pn

Cześć !
Jestem początkujacy z perfumami :)
Czytam forum i się dokształcam. Kupiłem sobie na początek, jako pierwszy świadomy zakup, wodę toaletową Azzaro Chrome.
Powiedzcie mi, jeśli możecie, ile psiknięć stosować:
a] do pracy w biurze
b] na randkę
c] na dzień wolny /sobota, niedziela/

9452130

Forumowicz

Post29 maja 2017, 22:45 - Pn

Ile Ci się podoba :D na każdej skórze wszystko pachnie inaczej. Masz różne miejsca w które się psika perfumy. Poczytaj gdzie i im mocniej chcesz pachnieć tym więcej miejsc po 1 chmurce :D

ELBE

Post30 maja 2017, 07:23 - Wt

Dzięki za odpowiedź :)
Ale pewnie są jakieś mniej więcej zalecane ilości strzałów Azzaro Chrome aby dobrze pachniał na człowieku i żeby nie przegiąć ?

kubanczyk

Perfumaniak

Post30 maja 2017, 07:27 - Wt

nie ma
viewtopic.php?f=52&t=12271 - Wiele ciekawych flakonów !

ELBE

Post30 maja 2017, 07:48 - Wt

W takim razie zacznę od takiego systemu:

a] do pracy w biurze: 6 strzałów
b] na randkę: 10 strzałów
c] na dzień wolny /sobota, niedziela/: 8 strzałów

Dobra idea ?

Jester

Bardzo aktywny forumowicz

Post30 maja 2017, 10:05 - Wt

kubanczyk napisał(a):nie ma

Ja rozumiem, że taka informacja może nie znajdować się na dekancie, ale żeby nie było jej na oryginalnym opakowaniu to już skandal :D

thermomax

Forumowicz

Post30 maja 2017, 10:29 - Wt

To wszystko zależy od tego - jakiego zapachu chcemy użyć. Osobiście nie używam więcej niż 4 chmurek, niezależnie od tego czym się psikam. Według mnie 10 strzałów nawet "słabego" zapachu potrafi zmęczyć, szczególnie w taką pogodę 8-)

Salvin

Forumowicz

Post30 maja 2017, 22:29 - Wt

WTF, żeby się pytać o "instrukcję" dot. ilości psiknięć? Oczywiście nikogo nie mam zamiaru urazić, ale to jakiś absurd. Tylko zobaczyć jak ktoś zapyta "pod jakim kątem i z jakiej odległości używać atomizera".

9452130

Forumowicz

Post30 maja 2017, 23:33 - Wt

ELBE napisał(a):W takim razie zacznę od takiego systemu:

a] do pracy w biurze: 6 strzałów
b] na randkę: 10 strzałów
c] na dzień wolny /sobota, niedziela/: 8 strzałów

Dobra idea ?

Jeśli to jest randka gdzie będziesz bliżej kogoś niż po drugiej stronie stolika to za duża projekcja może męczyć po jakimś czasie :D nie ma gotowych zasad jak i ile używać perfum. :p

Breitling

Forumowicz

Post31 maja 2017, 14:14 - Śr

Na randkę nie ma co za dużo psikać bo dziewczynę zamęczysz. Skromniej trochę.
Bartek

kio

Forumowicz

Post31 maja 2017, 14:37 - Śr

Niech ją męczy sobie, byle by nie zapachem. Zapach powinien przyciągać uwagę i skłaniać do tego, by partnerka się zbliżyła (odległością), a nie żeby uciekała w popłochu.

3-4 zapachy na randkę będą bardzo w porządku z Azzaro Chrome.

ELBE

Post03 czerwca 2017, 00:41 - So

Moje pytanie wynika z tego, że nie mam obecnie możliwości podpytania ludzi otaczających mnie jak pachnie zapach na mnie.
Dlatego też pytam o mniej więcej ilość strzałów aby nie perfumować się przypadkiem za mocno.

Salvin

Forumowicz

Post03 czerwca 2017, 01:58 - So

Rzecz w tym, że nikt ci nie poda dokładnej ilości. Kwestia wyczucia i tyle. Jeżeli ktoś ci zwróci uwagę to wiesz, że przesadziłeś i już masz jakiś punkt odniesienia. Co ci po tym, że ktoś napisze "3 psiki trzymają cały dzień". Wiesz ile ja się naczytałem o cudownych właściwościach takiego np. Interlude? Ludzie pisali, że max 2 psiki bo inaczej zadusisz otoczenie. Ja używałem po 5-7 i jakoś tragedii nie było, nawet powiem że niedomagał. Jak widać to kwestia czysto subiektywna i nie ma co się kierować jakimiś formułkami tylko testować. To wszystko.

Zwierz

Forumowicz

Post04 czerwca 2017, 12:49 - N

Na każdym zapach układa się inaczej i każdy ma inną skóre.Moim zdaniem nie da się odpowiedzieć na pytanie "ile strzałów".Ja np.potrzebuje 4 a kto inny 7. ;) Kwestia indywidualne...

Jarson

Forumowicz

Post07 czerwca 2017, 11:04 - Śr

Ja stosuje mniej więcej od 6 do 8 psiknięć (3x szyja 2x barki 1x klatka i czasami zdarzy się na zgięciu łokci)

Myślę, że podstawowym pytaniem jest czy mówimy o niszy czy o mainstreamie.
W zamkniętych pomieszczeniach 4 psiki potrafią zabić otoczenie :)

SOP3L

Forumowicz

Post07 czerwca 2017, 11:50 - Śr

Ja stosuje tak jak chyba większość 6-8 psików: za każe ucho, lewy/prawy bark i oba zgięcia łokci. Czasami wjedzie jeszcze strzał na włosy jak chce żeby zapach dłużej trzymał i rzadko ale jednak raz na prawy nadgarstek (tam gdzie nie mam zegarka :D )

9452130

Forumowicz

Post07 czerwca 2017, 15:13 - Śr

Jarson napisał(a):Myślę, że podstawowym pytaniem jest czy mówimy o niszy czy o mainstreamie.
W zamkniętych pomieszczeniach 4 psiki potrafią zabić otoczenie :)

No jak 39 stopni w cieniu jest no to stary joop homme czy jakiś bentley Intense to nawet 4 nie trzeba :D

jarekao

Forumowicz

Post07 czerwca 2017, 15:34 - Śr

Najczęściej u mnie wygląda to tak: 1 - szyja przód, 2 - szyja za uszami, 1 - klata. Dodatkowo po jakichś 4h 2 psiknięcia na zgięcia w łokciu.
Od 2 dni używam wazeliny do nawilżenia miejsca za uszami. Pierwsze testy: Terre D'Hermes był wyczuwalny przez cały dzień w pracy. Drugi dzień testów Versace Eau Fraiche - też długo trzymał. Czyli jednak nawilżenie daje duże efekty. Jutro muszę spróbować na moim ulubionym Gucci PH2, jak da radę cały dzień to więcej do szczęścia nie potrzeba.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna