Teraz jest 23 października 2018, 05:10 - Wt

• Reklama

Alergia na perfumy?

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

ayylmao

Forumowicz

Alergia na perfumy?

Post09 października 2018, 19:52 - Wt

Witam serdecznie,

Mam pewien problem z niektórymi zapachami. Otóż po aplikacji perfum na szyje, wiele zapachów sprawia, że zaczynają łzawić mi oczy i czuję specyficzne ciepło na twarzy i na powiekach. Czy ktoś z was spotkał się z podobnym zjawiskiem? Oto lista perfum, z którymi mam problem w kolejności od tych, które są dla mnie najbardziej kłopotliwe pod tym względem, do tych, które tylko w pewnym stopniu dostarczają mi wyżej wymienionych objawów:
- Paco Rabane 1 Million Intense
- Dolce&Gabbana The One
- YSL L'Homme La Nuit
- YSL L'Homme
- Carolina Herrera CH Men

Jest to dla mnie kłopotliwe, bo trzy ostatnie pozycje należą do moich top5 perfum. Próbowałem aplikować perfumy w inny sposób, np. na tył szyi, tors, tył głowy (włosy), ale niestety rezultat był podobny. Wszystkie perfumy które wymieniłem (no może poza 1m Intense) cechuje to, że są zapachami przyjemnymi i "ciepłymi" samymi w sobie. Zastanawiam się co konkretnie może być w tych perfumach, które może wywoływać taką reakcję.

beziex

Forumowicz

Re: Alergia na perfumy?

Post09 października 2018, 23:31 - Wt

Ja bym zaczął od spojrzenia na skład w/w perfum i poszukał wspólnych mianowników - składników, które się w nich powtarzają :roll:
Perfumy to nie nałóg, to styl życia

STRAGAN
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=22941

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post10 października 2018, 05:18 - Śr

^ To jest dobry trop. Na opakowaniach perfum masz wypisane substancje potencjalnie alergenne. Podejrzewam tylko, że w przypadku powyższych zapachów, wiele składników będzie się powtarzać. Tych popularnych substancji alergennych w perfumach nie jest aż tak dużo (26 często uczulających i niecałe 50 które mogą uczulać), a pojawiają się w znakomitej większości perfum. Niemniej, pomoże Ci to zawęzić obszar poszukiwania.

Tu masz listę składników, które mogą wywoływać alergię (prawdopodobnie któryś z tej listy jest odpowiedzialny za Twoje objawy):
http://ec.europa.eu/health/scientific_c ... e-13-3.htm
http://ec.europa.eu/health/scientific_c ... e-13-4.htm
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Scarlatti

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post10 października 2018, 06:35 - Śr

Mi ostatnio Montale wypiekało skórę na zgięciu przedramienia ale i tak z niego nie zrezygnuję, także nie maż się.

Piotrhb

Forumowicz

Post10 października 2018, 07:11 - Śr

Dokładnie tak jak koledzy wyżej - patrz na skład. Jestem alergikiem stale przyjmującym leki i wiem jak to jest. Nie łam się, bo chyba mam gorzej, ponieważ nie wolno mi spożywać za wiele piwa :lol: Tzn. mogę wypić max 2 -3. Powyżej tej ilości zatyka mi się nos, łzawią mi oczy i pojawiają się problemy z oddychaniem. Jestem silnie uczulony na jęczmień i nie wiedziałem o co chodzi dopóki nie zrobiłem testów. Tak więc od tego zacznij - analiza składu i testy alergiczne. Wtedy będziesz wiedział na czym stoisz ;)

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post10 października 2018, 07:28 - Śr

Przede wszystkim testy wtedy będziesz wiedział na czym stoisz,potem rozmowa ze specjalistą a na końcu studiować sklad

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post10 października 2018, 10:57 - Śr

Scarlatti napisał(a):Mi ostatnio Montale wypiekało skórę na zgięciu przedramienia ale i tak z niego nie zrezygnuję, także nie maż się.

Reakcje autoimmunologiczne mogą mieć różne nasilenie. Zanim coś napiszesz, pomyśl dwa razy.
Obadwa z jednej zapialiście nuty,
Boście obadwa koguty. -
Kiedy głupstwo jeden powie,
Głupstwo drugi mu odpowie;
Potem płacą życiem, zdrowiem.
Co rzec na to? Wiem - nie powiem.

Piotrhb

Forumowicz

Post10 października 2018, 11:10 - Śr

Belial Lord napisał(a):Przede wszystkim testy wtedy będziesz wiedział na czym stoisz,potem rozmowa ze specjalistą a na końcu studiować sklad

z tym specjalistą to może być różnie... Który specjalista podejdzie z powagą do tematu uczulenia na perfumy? Moim zdaniem, tak jak pisałem, testy - skład - ewentualnie specjalista (wyłącznie prywatnie)

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post10 października 2018, 13:39 - Śr

A czego ma mieć takie podejście? Problem jak każdy inny,jesteś miłośnikiem perfum który ma taki a nie inny problem!skoro chcesz pójść prywatnie to zajmie się Tobą jak trzeba

Piotrhb

Forumowicz

Post10 października 2018, 14:23 - Śr

Powiem, na podstawie swojego doświadczenia, że prywatnie może i tak, zależy na kogo się trafi, ale "na nfz" nie ma szans...

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post10 października 2018, 18:54 - Śr

Test alergiczny byłby najbardziej profesjonalnym podejściem, ale podejrzewam, że również drogim. Oczywiście testy alergiczne są refundowane, ale one nie są uniwersalne - mają różne panele. Standardem w większości ośrodków jest chyba Polska i Europejska Seria Podstawowa.
Podejrzewam, że znalezienie ośrodka z kontraktem, który wykonuje testy z panelu substancji zapachowych (np. F-1000 lub C-1000 od Chemotechnique), może być kłopotliwe. No i jeszcze kwestia tego, czy w panelu będą wszystkie substancje wykorzystywane w perfumach, które są potencjalnie alergenne?
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

1901

Forumowicz

Post10 października 2018, 22:44 - Śr

Na NFZ otrzymasz zalecenie: odstaw Pan perfumy.

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna