Teraz jest 23 października 2018, 04:52 - Wt

• Reklama

Perfumy do szkoły średniej

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Mirx

Aktywny forumowicz

Re: Perfumy do szkoły średniej

Post20 sierpnia 2018, 22:43 - Pn

Ja już się wczoraj zorientowałem, że Kacperek zadaje pytania i nie słucha odpowiedzi. Szkoda naszego czasu. Pięć stron wątku kompletnie bez sensu.

Możesz się zdziwić, kolego.

kacprk

Post20 sierpnia 2018, 22:50 - Pn

Nie w ogóle nie słucham, założyłem temat żeby popatrzeć na to, co polecacie. Widze, że zakładasz od razu że powinienem słuchać się cibie, wybrać perfumy jakie lubicie, jakie nosiliście. Myślę, że gdyby nie wy, nie szukałabym tak głęboko i nie znalazłbym perfum.

ale chop

Perfumaniak

Post20 sierpnia 2018, 22:57 - Pn

Ja w szkole średniej byłem już zboczony na punkcie perfum... atakowałem otoczenie starym Kourosem, Gucci pour Homme (to jeszcze za czasów jak był produkowany i wisiał w perfumeriach po 180zł/100ml produktu), czy starym Fahrenheitem... no co? .. każdy wiek ma swoje prawa :mrgreen:

Teraz masakrowałbym towarzystwo głęboko nawiedzoną niszą :twisted:
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

kubanczyk

Perfumaniak

Post20 sierpnia 2018, 23:19 - Pn

Chopie, bo Ty to wyjątek... :lol:

Szczerze, no wybrałeś dwa słodziaki. Ale to dobre zapachy. Szkoda, że nie wybrałeś zestawu świeże/słodkie.
Co nie zmienia faktu, że będziesz pachniał bardzo dobrze, a dziewczynom w Twoim wieku będzie się podobało jak pachniesz - a jak zaznaczysz, że pachniesz Versaczim to już w ogole:) Owocnego wyrywania ! 8-) :lol:

Zaopatrz się na forum w jakieś odlewki czegoś świeżego
viewtopic.php?f=52&t=22431- Wiele ciekawych flakonów niszowych i mainstreamowych !

kacprk

Post20 sierpnia 2018, 23:21 - Pn

Postaram się, dzięki za cierpliwość :)

Artplum

Mega Perfumaniak

Post21 sierpnia 2018, 00:16 - Wt

kacprk napisał(a):A odnośnie mojego pytania ze statusem na elnino? Mógłby się ktoś wypowiedziec, kupuję tu pierwszy raz i nie wiem jak to jest.

A co mówi o tym Jeremy? :P
Artur

KrzysiekPL

Forumowicz

Post21 sierpnia 2018, 01:45 - Wt

kacprk napisał(a):Postaram się, dzięki za cierpliwość :)

Kacper chyba nie rozumie jakie faux pas popełnił z tym Jeremym.
Z mojego krótkiego rozeznania wynika że użytkownicy tego forum nie mają o nim zbyt dobrego zdania.
Kacper, wyobraź sobie że idziesz do lekarza. 10 lekarzy specjalistów długo radzi co ci dolega i przygotowuje plan najlepszego dla Ciebie leczenie. Ale ty im nie dowierzasz i idziesz po poradę do Wróżbity Macieja. A potem jeszcze wracasz do tych specjalistów żeby spytać gdzie kupić leki homeopatyczne i strukturyzator wody.

archie.m90

Super Perfumaniak

Post21 sierpnia 2018, 05:00 - Wt

Artplum napisał(a):
kacprk napisał(a):A odnośnie mojego pytania ze statusem na elnino? Mógłby się ktoś wypowiedziec, kupuję tu pierwszy raz i nie wiem jak to jest.

A co mówi o tym Jeremy? :P

:mrgreen: Heheh

hurrdurr

Post16 września 2018, 14:44 - N

Cześć wszystkim, to mój pierwszy post i też myślę nad pierwszym świadomym zakupem perfum, więc od razu zajrzałem do takiego tematu. Pozwolę sobie kontynuować tutaj, bo wątek dość popularny i generalnie tłumaczy o co mi chodzi, wydaje mi się że to nie jest niepotrzebne wskrzeszanie- perfumy do szkoły średniej, na zbliżającą się jesień (i zimę), niekoniecznie do bluzy i dżinsów, jestem bardziej wannabe retro :lol: i chciałbym mieć jakiś unikalny wśród korytarzy wypełnionych 1 Million ale też wyczuwalny dla otoczenia zapach. Klasyczny dylemat między wyrażaniem siebie, a potrzebą otrzymywania komplementów i spojrzeń.
Do rzeczy, zrobiłem wobec tego selekcję polecanych tutaj flakonów, przejrzałem wątki na forum (dla zebry niestety nie ma w katalogu) i waham się między paroma wymienionymi perfumami.

1
Rasasi- Daarej
Carolina Herrera- 212 VIP Men
JOOP! Homme

2
Montblanc- Individuel
Al Haramain- L'Aventure
Rasasi Rumz Al Rasasi Zebra Pour Lui

Zrobiłem ten podział bo wyszedłem z założenia że przydadzą mi się silniejsze i bardziej agresywne perfumy na wieczór, do klubów i na imprezy oraz bardziej dyskretne na co dzień do szkoły. Garnitur, choć lubię, zakładam od święta, więc nie biorę tego pod uwagę. Budżet powiedziałbym około 200-300 zł więc zakup takiej Caroliny Herrery byłby bardzo bezpieczny, ale też mocno mainstreamowy i byłbym prawdopodobnie na nią skazany przez cały dzień przez całą jesień, bo cena. Z drugiej strony komplementowanych Daarej albo Zebry zwyczajnie nie idzie nigdzie wywąchać, są aż za oryginalne najwyraźniej XD
Wywącham co się da oczywiście i podejmę decyzję na tej podstawie, ale gdyby ktoś sugerował jakieś konkretne połączenie tych perfum w uniwersalne pary ''jedna do szkoły, druga na imprezę'', miał wyraźne zastrzeżenia, coś innego do polecenia albo chciał powiedzieć ''kupuj w ciemno arabskie X'' to będę wdzięczny za każde doprecyzowanie. Podobnie jak każdy licealista-amator, który tu jeszcze trafi.

aligator

Forumowicz

Post17 września 2018, 10:04 - Pn

Ze swojej strony proponuję (z tych zapachów,które wymieniłeś)
Al Haramain L'Aventure 100 ml, będzie dobry do szkoły,początek jest trochę jak guma balonowa,ale przez kolejne godziny jest ok.

Carolina Herrera 212 vip 50 ml ,na wieczone wyjścia,zostawia ogon,zwraca uwagę.

Łącznie będzie 150 ml zapachów,za 300 zł+wysyłka .Ewentualnie można zamówić 212vip w małym flakoniku 20ml (za 70-80 zł)

supermariobros

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post17 września 2018, 10:22 - Pn

hurrdurr, za 300 zł polecam kupić:
Al Haramain- L'Aventure- wiosna/jesień
Rasasi- Daarej- jesień/zima
Swiss Arabian Mytamayez- jesień/zima

Na lato sobie odłożysz i kupusz coś lżejszego.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

turbosnail

Hiper Perfumaniak

Post17 września 2018, 11:02 - Pn

guerlain ideal l'homme cologne - szkoła
prada l'homme intense - imprezy

przede wszystkim postawiłbym na rozpoznawalne marki - jak młoda dziewczyna zapyta czym tak ładnie pachniesz i podasz nazwę araba albo mało znanej marki to pomyśli, że masz jakiś tani szajs z biedy/lidla. niestety w tym wieku lans liczy się bardzo. takie życie.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post17 września 2018, 11:20 - Pn

turbosnail, jak się ma na sobie L'Aventure, zawsze można powiedzieć, że się pachnie Aventusem :lol:
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

turbosnail

Hiper Perfumaniak

Post17 września 2018, 11:21 - Pn

a tak, racja :D

myślałem o nim jak najbardziej (do szkoły), tylko że liczyłem na prawdomówność i odpadł :P

ayy

Forumowicz

Post17 września 2018, 17:49 - Pn

turbosnail napisał(a):guerlain ideal l'homme cologne - szkoła
prada l'homme intense - imprezy

przede wszystkim postawiłbym na rozpoznawalne marki - jak młoda dziewczyna zapyta czym tak ładnie pachniesz i podasz nazwę araba albo mało znanej marki to pomyśli, że masz jakiś tani szajs z biedy/lidla. niestety w tym wieku lans liczy się bardzo. takie życie.

To prawda ale przeciętna loszka z liceum raczej nie wie co to Guerlain i największe wrażenie zrobi Calvin Klein i Hugo Boss. No chyba że to prywatna szkoła dla bananów.

dawit123

Post18 września 2018, 11:52 - Wt

Nie czytałem całego wątku ale mam brata teoretycznie w wieku szkoły śreniej. Jemu zasugerowałem pewniaki typu,
Dylan Blue, Sauvage (2015), A&F Fierce i Coach ewentualnie Eros który dla mnie jest własnie zapachem dla młodszych przebojowych facetów.
Moim zdaniem można te zapachy z powodzeniem używać w szkole jak i na imprezie.

Edit:
Jeżeli budżet jest priorytetem celowałbym właśnie w marke Versace. Cenowo dość przystępne a zapachy są naprawde niezłe.

hurrdurr

Post21 września 2018, 18:54 - Pt

Dam sobie jeszcze kilka dni na sprawdzenie kilku perfum, ale prawdopodobnie zdecyduję się na Pradę L'Homme Intense na wieczór, jako przyjemny i zachowawczy wybór do zbudowania bazy. Podeszła mi znacznie lepiej niż Carolina Herrera, nie orientuję się co to za główna nuta jest wyczuwalna w 212 VIP Men i odpowiedzialna za słodkość, ale wiem już, że mój nos źle ją znosi XD, robi się dobrze po kilku godzinach. Jeśli chodzi o Daarej na pewno wypróbuję, ale poczekam z tym na zimniejsze temperatury i też, jak wspomniałem, zachowawczość wygra, jak będę miał jakąś bazę to te 70 zł mnie nie zaboli gdyby mi nie podszedł ten flakon.
Eros bardzo mi się podoba, ale wrócę do niego (na pewno!) jak będę szukał czegoś na wiosnę.
A co do L'Aventure to wchodzę w to, chociaż obok flakonu zamówię 1ml próbki w ramach asekuranctwa.

Czego bym nie wybrał, dzięki wszystkim za rady bo na pewno bardzo pomogły, jeśli teraz brzmię na niezdecydowanego to bez nich byłbym sto razy bardziej. Z góry podziękuję też za opinie w sprawie Lagerfield Classic, Jean Paul Gaultier Le Male i Xeryus Rouge na zimę gdyby ktoś takie miał.

A jeśli chodzi o lans to jestem przekonany że odpowiednia intonacja dająca do zrozumienia że jesteśmy oblatani w temacie i odpowiednia niewiedza rozmówcy sprawi że arabski ekwiwalent Aventusa będzie brzmiał jak jego cenowy odpowiednik :P

stahu

Post07 października 2018, 22:27 - N

Wychodzę z założenia że jesteś młody a więc adekwatnych zapachów szukaj chociażby nawet ze względu na pecyficzną i młodą grupę potencjalnych odbiorcóe...spróbuj np GIVENCHY PI NEO , Jean Paul Gaultier Le Male Eau Fraîche Superman, Nautica Voyage...powodzenia

beziex

Forumowicz

Post07 października 2018, 23:05 - N

Co do Xeryus Rouge to nie jestem pewien, czy to zapach dla licealisty :roll: Ja w liceum chyba bym się nie odważył :? Zapach sam w sobie jest świetny, uwielbiam go nosić w chłodne zimowe wieczory, ale mimo wszystko nie poleciłbym go osobie przed 20tką. Przy 4-5 strzałach ciągnie się za mną niezły ogon przez kilka pierwszych godzin. Pamiętaj, że to tylko moja subiektywna ocena ;)

Co do JPG Le Male to uważam, że to bardzo bezpieczny wybór, myślę, że większości Twoich rówieśników będzie się podobał. Zapach jest bardzo przyjemny.

Przed zakupami radziłbym się przejść do S. lub D. i zrobić sobie test nadgarstkowy obu zapachów, żebyś wiedział jak się będą rozwijać na Twojej skórze i czy ci podejdą. Oba w/w zapachy są zupełnie inne, tylko w bazie są podobne.
Perfumy to nie nałóg, to styl życia

STRAGAN
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=22941

kio

Forumowicz

Post10 października 2018, 00:51 - Śr

beziex napisał(a):Co do JPG Le Male to uważam, że to bardzo bezpieczny wybór, myślę, że większości Twoich rówieśników będzie się podobał. Zapach jest bardzo przyjemny.

Tylko z naciskiem na wersję Eau Fraîche - w przeciwnym razie szkoła średnia zmieni się w szkołę przetrwania.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna