Teraz jest 20 listopada 2018, 20:22 - Wt

• Reklama

Montale - hit czy kit !

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

Montale Paris

HIT
34
52%
KIT
32
48%

Liczba głosów : 66

• Autor
  • Wiadomość

bejo82

Aktywny forumowicz

Re: Montale - hit czy kit !

Post30 maja 2018, 10:01 - Śr

Przy ostatniej wizycie w stacjonarce IP poznałem Red Vetyver - moja dziewczyna się zakochała, kupiłem flakon na forum. Mi też bardzo się podoba .
Przypomniał mi się też letni Soleil de Capri. Chyba zbyt pochopnie zagłosowałem na KIT. W końcu tak to jest z perfumami, że tylko ułamek poznanych kompozycji nas zniewala. Po Red Vetyver zmieniam na HIT, tylko dla wytrwałych :)

Muzzer27

Aktywny forumowicz

Post30 maja 2018, 13:14 - Śr

Mimo ogromnej ilości propozycji, fakt że tyle tłoczą jest na plus. Przynajmniej jest w czym wybierać. Więkoszśc z tych, które próbowałem mi się podobało, do jakości zapachu zastrzeżeń mieć nie można najmniejszych. Trwałością w zdecydowanej większości biją na głowę nawet zacne niszowe towarzystwo, a już popularne marki slektywne to już na bank. Dla mnie zdecydowanie hit pod warunkiem, że cena za flakon 100ml nie przekroczy 300 PLN.

yoongeew

Forumowicz

Post21 czerwca 2018, 19:51 - Cz

Montale kit? Czy perfumy to nie jest trochę szoł biznes? Hit zdecydowanie. Chociażby fakt, że ten post powstał znaczy że zawojowali kawałek świata ;) Pewnie, że trochę to łopatologiczne zapachy, ale są charakterystyczne, mają moc, ceny spoko, a czasem się można zachwycić. I za to "czasem" mają u mnie plusa. Bo osobiście nie rozumiem zachwytów nad Red Vetyver, Blue Amber, Full Incense czy Intense Pepper, o tyle kiwam jakoś głową ze zrozumieniem przy turbo gourmand Chocolate Greedy, technicznym Greyland, letnim Vetiver Des Sables, garniturowym Starry Nights, słodkich "udach" Oudmazing czy Black Aoud, no a zachwyt mam przy Kabul Aoud (jeszcze do dorwania niedawno był z Omanu na ebay), Honey Aoud (bo miodowe), Dark Aoud (oud bez słodyczy za to z drewnem), Patchouli Leaves (tak pachniało u babci w stuletnim wilgotnym domu gdy piekła ciacha z wanilią, albo raczej waniliną), no i Jasmin Full (ten kto był w Indiach gdy kwitł jaśmin ten zrozumie, to jest dokładnie TEN zapach)... Jak ktoś poświęci trochę energii, czyli forsy i czasu na ten arabski stragan, to coś znajdzie dla siebie co go uwiedzie. Trochę to plebejskie, ale zabawa bywa przednia, a i jest co nosić potem. Czekam na Intense So Iris, Golden Sand, Nepal Aoud i kilka innych :)

stryjek

Forumowicz

Post21 czerwca 2018, 23:56 - Cz

Kit, to jest Creed i Lutens. Mozna to uzasadnic albo krótko, albo na 17 stronach maszynopisu. Wszystko jedno, na to samo wychodzi.

Scarlatti

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post23 czerwca 2018, 10:02 - So

Stryjek chyba przeforsowujesz opinie.

stryjek

Forumowicz

Post23 czerwca 2018, 21:31 - So

Raczej wypowiadam zbyt mocno, a jeżeli kogos tym uraziłem, to zakładam worek pokutny na głowe, sypie popiołem po łepetynie i przepraszam. Ale nie forsuje, bo to opinie subiektywne (innych byc nie może), takie tam, moje... Nikt nie przeforsuje moich, ja i nie przeforsuję czyichś, bo musiałbym albo umiec dobrze i spektakularnie bić po miękkich miejscach, albo dawać walizki wypchane gotówką :)
Chociaz, inna rzecz, że ludzie sa coraz bardziej podatni na byle pisaninę z Internetu.

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post23 czerwca 2018, 21:52 - So

Nie że kogoś uraziłeś, co najwyżej uraziłeś perfumy, także uważaj bo jak kiedyś jakiegoś Creeda weźmiesz to ich/jego cząsteczki molekularne mogą ci skórę poparzyć albo jakieś uczulenie spowodować w akcie zemsty =D

stryjek

Forumowicz

Post23 czerwca 2018, 22:04 - So

AAa, to racja.
Creedy miałem wszystkie po próbeczce i powiem, że mam mocno mieszane uczucia. Jak dla mnie firma nie odstaje specjalnie niczym od debrego mainsteramu.
Połowa, to zapachy przecietne, a nawet słabe. Ćwiartka z reszty - dobre. No i jest ta ćwiartka z Aventusem, Himalaja, i kilkoma innymi (palców jednej reki prawie wystarczy). Kompozycje bardzo dobre, ale parametry? Nie lepsze, niż u Diora, a nawet YSL. A juz najbardziej wkurza to, że - im lepsza kompozycja, bardziej wyjątkowa, tym paramertry podlejsze.

Lutensa może lepiej, żebym nie podsumowywał.

Lopez

Forumowicz

Post24 czerwca 2018, 12:37 - N

Zgadzam sie stryjek z toba 100%
Perfumy to moj nalog

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post24 czerwca 2018, 13:08 - N

stryjek napisał(a):Połowa, to zapachy przecietne, a nawet słabe. Ćwiartka z reszty - dobre. No i jest ta ćwiartka z Aventusem, Himalaja, i kilkoma innymi (palców jednej reki prawie wystarczy). Kompozycje bardzo dobre, ale parametry? Nie lepsze, niż u Diora, a nawet YSL. A juz najbardziej wkurza to, że - im lepsza kompozycja, bardziej wyjątkowa, tym paramertry podlejsze.

A to racja! Nie patrzyłem na to nigdy z tej strony ale muszę przyznać, że trafne spostrzeżenie!
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

stryjek

Forumowicz

Post26 czerwca 2018, 00:29 - Wt

bejo82 napisał(a):Przy ostatniej wizycie w stacjonarce IP poznałem Red Vetyver - moja dziewczyna się zakochała, kupiłem flakon na forum. Mi też bardzo się podoba .
Przypomniał mi się też letni Soleil de Capri. Chyba zbyt pochopnie zagłosowałem na KIT. W końcu tak to jest z perfumami, że tylko ułamek poznanych kompozycji nas zniewala. Po Red Vetyver zmieniam na HIT, tylko dla wytrwałych :)

Mi tez bardzo podszedł. Ale, jeżeli chcesz tańsza alternatywe, to... Issey Miyake L’Eau Pour Homme Fraiche. Kiedy minie otwarcie to prawie dokładnie ten sam zapach. Montale ma, oczywiście, lepsze parametry. Spróbuj na dwóch nadgarstkach :)

Generalnie, HIT nalezy sie własnie za parametry, a zaraz potem za różnorodność oferty. Nie dość, że kompozycje sa różne (wypada powiedzieć nawet: bardzo, a czasem - biegunowo odmienne), to widać wysiłek "kompozytora", który nie siega po proste srodki, ale konstruuje każdy zapach od bazy na innych składnikach. Inaczej więc pachną, rozwijaja się, gasną... A niemal wszystkie maja świetne parametry, czego chyba nalezy oczekiwać od marki, która chce sie lokować wyżej od tego, co lezy na półkach sieciowych perfumerii.

A niech tam, przykleje Lutensowi etykietkę. Wszystkie, ale to wszystkie lutensy siedza na takiej samej podstawie, jak kiedys Ziemia na wielkim żółwiu. Na początku pachną, hmm, przewaznie dziwnie. Nawet obrzydliwie. Albo nieakceptowalnie, choc czasem i obiektywnie pieknie, jak choćby La Religieuse. Ale potem zapach sie rozwija, aby w końcu trafic do tej samej szufladki. Bo wszystkie lutensy, kiedy juz mina dwie-trzy godzinki pachna tak samo. To ta sama baza, z ewentualnym nalotem tego, co bylo wczesniej, a teraz emituje ostatnie cząsteczki. Owszem, to baza w pewnym sensie niepowtarzalna i faktycznie przyciagająca jak magnes, ale tak naprawdę "kolekcję" mozna ograniczyć do jednej flaszki. No, dla koneserów - dwóch, a dla fanów marki - trzech. To juz rozrzutność.

Tymczasem montali mozna mieć i 7. Bo i czekolada niepowtarzalna, gruszka intryguje, Golden Sand uniwersalny, podobnie Day Dreams. A tego jasminu, to musze spróbowac koniecznie!

mam katar

Perfumaniak

Post27 czerwca 2018, 12:40 - Śr

stryjek napisał(a):jeżeli chcesz tańsza alternatywe, to... Issey Miyake L’Eau Pour Homme Fraiche. Kiedy minie otwarcie to prawie dokładnie ten sam zapach.

:shock: :shock: :shock:

Nie znam tego Montalaka, ale jeśli jest on, jak powszechna opinia głosi, podobny do Terre D'Hermes, to jak on może być podobny do Isseya Fraiche? I jak to się stało, że ten zapach, podobny do L'eau D'Issey PH w 85% i popularny, nie został odkryty póki co przez nikogo jako podobny do Montale Red Vetyver, oprócz Ciebie stryjku?
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów, noży
i przykazań Bożych

stryjek

Forumowicz

Post27 czerwca 2018, 14:59 - Śr

No to ja juz sam nie wiem...
W ostatnich dniach miałem do czynienia ze wszystkimi trzema i jakoś bliżej mi do Montala od Issey, niż Hermesa.

Mam prosbę. Jeżeli możesz spróbować, to napisz co o tym sadzisz.
Tylko daj obu zapachom pół godzinki-godzinkę na rozwinięcie. Nie oceniaj po otwarciu, a juz koniecznie po tym, jak wyparuje spirytus :)

mam katar

Perfumaniak

Post27 czerwca 2018, 21:26 - Śr

Chętnie spełnię Twoją prośbę stryjku, jak tylko fundusze pozwolą. Na razie na stanie mam Isseye L'Eau D'.. Fraiche i jest piękny, ale (jak również klasyczna wersja Isseya równie piękna) z kulejącymi parametrami... więc jeśli Red Vetyver jest podobny do Fraiche tylko trwalszy i lepiej projektujący, to ja chcę go mieć! :twisted:
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów, noży
i przykazań Bożych

icu

Aktywny forumowicz

Post27 czerwca 2018, 22:29 - Śr

Oj, co prawda dość dawno miałem RV ale nie przypominam sobie aby był podobny do wymienionych Issey'a/ów. Zdecydowanie jest podobieństwo do Terre wg mnie.
⭐ MAINSTREAM & NISZA - FLAKONY / MILILITRY / DEKANTY ⭐ ---> viewtopic.php?f=52&t=22456

stryjek

Forumowicz

Post28 czerwca 2018, 13:40 - Cz

Tylko do Fraiche. Wyłącznie.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post28 czerwca 2018, 15:46 - Cz

Muzzer27 napisał(a):do jakości zapachu zastrzeżeń mieć nie można najmniejszych.

Można.
Większość z tych, które poznałem jest takiej sobie jakości.
Artur

stryjek

Forumowicz

Post07 lipca 2018, 20:03 - So

Jestem po porównaniu trzech zapachów i...
Zakładam worek pokutny na głowe, macie rację.

Owszem, Montale jest podobny do Isseya, bo w obu jest zielony badyl, ale jednak Terre d'Hermes i Red Vetyver to kompozycje prawie bliźniacze, znacznie sobie blizsze. Od początku do końca. Pisze na gorąco, za kilka godzin dodam to, co mam na końcu języka, musze sie upewnić.
Jedno jest pewne: obserwowanie rozwoju Terre i Red, to kawałek dobrej zabawy, a wnioski sa intrygująće!

maxwell

Forumowicz

Post10 lipca 2018, 09:54 - Wt

Dla mnie kitem jest ilość produktów, ja się gubię, nie ogarniam, nie pamiętam co próbowałem a co nie. Kitem jest też wygląd flakonów, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę ilość zapachów.

Natomiast jeśli ma być hit, to fakt, że wśród 150 zapachów każdy znajdzie przynajmniej jeden który mu się spodoba.

PS. Zgadzam się co do Creeda, mocno przereklamowana marka.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post10 lipca 2018, 10:00 - Wt

I tym oto sposobem, mamy remis, 31:31 :mrgreen:
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna