Teraz jest 22 września 2018, 18:08 - So

• Reklama

Jak przyjmujecie komplementy?

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

slawekwch

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: Jak przyjmujecie komplementy?

Post22 stycznia 2018, 21:28 - Pn

Ja zawsze dziękuję, ale czasami mam opory przed podawaniem nazwy zapachu. Od kiedy znajoma kupiła swojemu ojcu hermesa w dużej mierze opierając decyzję na tym, że znała mnie noszącego go na co dzień to w mojej świadomości stał się to zapach dla 2x starszych ludzi niż ja i już go pewnie więcej nie kupię. Sam staram się unikać zapachów noszonych przez znajomych z którymi często się widuję i nie przepadam za sytuacją gdzie komuś podaję nazwę, a przy kolejnej wizycie u tej osoby widzę nowy flakon dokładnie tego zapachu na półce, albo co gorsza czuję, że pachnie tym samym co ja.
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?p=539073 - Stragan - Odlewki Invictus Aqua, Prada L'Homme, Ultra Male, Ultra Zest i inny mainstream - Chanel, Dior, itp.

pe3lwroc

Forumowicz

Post22 stycznia 2018, 21:44 - Pn

Mam podobnie jak kolega powyżej. Grzecznie dziękuje za komplement,staram się za bardzo nie okazywać swojej radości.Pytany o nazwę perfum ,staram się zmienić temat ,aby wymigać się od odpowiedzi :lol: Jeśli pytająca osobą jest ktoś świeżo poznany i bardzo nalega żebym podał nazwę ,to podaje „czegoś podobnego .. :lol: W razie gdyby temat powrócił ,zawsze mogę powiedzieć ,ze mi się pomyliło ,bo codziennie używam innych perfum :twisted:

Ps.calkiem ciekawy temat :twisted:

ayy

Forumowicz

Post22 stycznia 2018, 21:57 - Pn

Trochę dziwi mnie obawa przed tym że ktoś sobie kupi to samo bo osobiście nie znam osoby która wydałaby więcej niż 100 zł na perfumy. Przynajmniej tak mi się wydaje, bo od facetów prawie nigdy nic nie czuję. Prędzej bym się obawiał że po sprawdzeniu ceny w internecie przez pytającą osobę zostanę uznany za wariata który wydaje tyle kasy na perfumy. :) Ale komplementów nie dostaję więc tylko teoretyzuję.

Shagrath

Forumowicz

Post22 stycznia 2018, 22:22 - Pn

Ja się nie dziwię, niektórzy są znani że używają szczególnie tych jednych, często nietypowych zapachów i w sumie słabo gdyby nagle w pracy ktoś zaczął używać tego samego :p co do osób wydających więcej lub mniej niż 100 zł to bym rozdzielił na 50% ja raczej staram się nie używać tego samego co osoby które widzę na codzień :D

byluś

Forumowicz

Post23 stycznia 2018, 06:50 - Wt

Standardowo: dziękuję i jeśli ktoś chce to podaję nazwę.
Natomiast jeśli zapyta jakaś nieznajoma, to mówię że nie pamiętam nazwy i niech poda numer telefonu, a jak będę w domu to sprawdzę i jej napiszę 8-)

mnrdov

Post23 stycznia 2018, 09:53 - Wt

Jak każde komplementy dotyczące czegokolwiek - przyjmuję z radością, bo to znaczy że mój gust na kimś robi wrażenie. Ale nie wyrywam się sam z nazwą perfum, dopóki ktoś nie zapyta, zalatuje mi to trochę niepotrzebnym chwaleniem się.
I dopóki komplement nie ma kontekstu podrywowego to w sumie nie ma dla mnie znaczenia czy leci od faceta czy od kobiety.

Altetende Skaper

Forumowicz

Post05 lutego 2018, 00:08 - Pn

Jeśli osoba komplementująca posiada dziwne narośla na klatce piersiowej to zaraz węszę podstęp po którym następuje nagły odwrót taktyczny w celu zaaplikowania dużej dawki casbaha
jeśli dalej prawi komplementy to mam 100% pewność że czegoś chce :?

Artplum

Mega Perfumaniak

Post05 lutego 2018, 00:25 - Pn

Nie lubisz tych narośli? Ja uwielbiam! Perfumy schodzą na dalszy plan, jeśli narośla są odpowiednio wyeksponowane ;)
Artur

Altetende Skaper

Forumowicz

Post05 lutego 2018, 01:54 - Pn

To narzędzia szatana :!: a casbah działa lepiej niż wodza święcona zaraz przegania sukkuby i inne nieczyste istoty :!:

Artplum

Mega Perfumaniak

Post05 lutego 2018, 07:59 - Pn

Jesteś waginosceptyczny? :P
Artur

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post05 lutego 2018, 11:35 - Pn

On nigdzie nie napisał, że osoba z naroślami jednocześnie posiada waginę :lol:

nic nie czuje

Forumowicz

Post11 lutego 2018, 18:51 - N

Zapewne jak już miałbym uzbieraną fajną kolekcję to bez oporu podawałbym nawet obcym czym pachnę. Obecnie staram się tego unikać, ponieważ dużo czasu spędzam czytając o danych zapachach, ich odpowiednikach innych marek, różnicach między nimi etc. Do tego kupuję odlewki by poznać różne zapachy i sprawdzić co mi się podoba a co nie. Poświęcam swój czas i pieniądze na to małe hobby, w którym nikt poza społecznością tego forum mi nie pomaga. Skoro ja mogłem tu trafić t o ktoś inny też może ;) a co do komplementów to są one rzadkie. Jak już się zdarzą to ładnie dziękuję i informuję, że cieszy mnie to że się komuś podoba jak pachnę. Czyli chyba mam zdrowy i naturalny odruch :)

marcin_c89

Forumowicz

Post27 czerwca 2018, 13:57 - Śr

Nastał ten historyczny dzień w którym dostałem komplement za perfumy!!! Sprawcą RASASI Rumz Al Rasasi Zebra Pour Lui albo w skrócie po prostu Rasasi Zebra. Komplement od koleżanki z pracy i brzmiał on tak "co za zniewalające perfumy używam, bo aż jej miękną nogi", jako że był to chyba mój pierwszy aż tak dosadny komplement to trochę mnie zamurowało ale podziękowałem i trochę w żartach odpowiedziałem że tajemnica;p Teraz trochę się zastanawiam czy przy ewentualnym ponowieniu pytania odp Rasasi Zebra czy uwolnić moje polskie cebulactwo i odpowiedzieć Creed Aventus :lol:

Lucjan

Moderator

Post27 czerwca 2018, 15:56 - Śr

Wszystko odbyło się " na szybko i na stojaka " :lol: :lol: - farmaceutka z apteki zapytała co to za piękne perfumy... rzuciłem przez ramię : " jakaś Prada za 400 złotych " - obłęd w Jej oczach nie do opisania :shock: , od tamtej pory raczej nie chcę się tam pokazywać skropionym czymś od CC lub Roja :P

rabarbary

Super Perfumaniak

Post27 czerwca 2018, 16:08 - Śr

No mam z tym problem.
Szczególnie, że np. w pracy większość to są panie, które używają perfum od święta i to jakichś Avonów, więc wiem, że nazwa im nic nie powie, a cena przerazi.
Na dodatek nie wszystkie wiem jak wymawiać ;)

szok

Post27 czerwca 2018, 17:19 - Śr

Ja nigdy nie miałem problemu z tym, żeby komuś podać nazwę tego, co używam. Ba, wręcz przeciwnie, czuję się bardzo w porządku, kiedy od moich znajomych ulatnia się zapach, który im poleciłem. Szanuję, że każdy normalny człowiek chce pachnieć ładnie, ale nie każdy chodzi co dwa dni rozszerzać swój arsenał zapachowy.
Chyba, że kogoś nie lubię do granic, wtedy jak pachnę l'aventure, a on pyta co to, to mówię mu: encre noire.

Z przyjmowaniem komplementów różnie: kiedy pytają wprost mnie, to dziękuję grzecznie, natomiast kiedy w towarzystwie pada hasło: ale od kogoś ładnie pachnie, to tylko patrzę jak koledzy opuszczają głowy, ale siedzę cicho ;)

jarosword

Aktywny forumowicz

Post28 czerwca 2018, 08:54 - Cz

Zazwyczaj po prostu dziękuję.
W większości przypadków, zwłaszcza gdy komplementodawczyni jest urodziwa, staram się pociągnąć rozmowę, bo zwyczajnie ciekawi mnie czy osoba dająca komplement przypadkiem również jest kolekcjonerem perfum :)

Tracershy

Forumowicz

Post28 czerwca 2018, 09:26 - Cz

A ja mam często takie sytuacje, że nie czuję od siebie już po jakimś czasie zapachu i wydaje mi się że go już nie czuć, skoro ja nic nie czuję i jestem zły że parametry jakieś słabe a potem nagle ktoś mi rzuca komplement i pyta czym pachnę. I to niestety zdarza się dosyć często, mimo że codziennie pachnę inaczej, więc nos się raczej nie przyzwyczaja :|

Meltphace

Forumowicz

Post12 lipca 2018, 17:17 - Cz

Najlepiej jest chyba uprzejmie podziękować, tym bardziej że nie każdy jest w stanie zebrać się na komplement. Osobiście staram się unikać kontynuowania rozmów o takich rzeczach jak perfumy, zwłaszcza gdy znajoma komplementuje mój zapach, a potem dodaje że jej chłopak ma Invictusa którego uwielbia, pyta czy znam i zaczyna mi go polecać.

- "Nie, nie znam, muszę wypróbować!"

:D
Everything is in it's right place

https://www.fragrantica.com/member/830737/

wasylz

Forumowicz

Post19 lipca 2018, 21:11 - Cz

Dziękuję - jak chyba każdy, no i podaję nazwę jak ktoś pyta. Też mogę stwierdzić, że najfajniej się ich słyszy od dzieci - wtedy wiem że reakcje są szczere)
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna