Teraz jest 20 listopada 2017, 16:19 - Pn

• Reklama

Najlepsze perfumy na randkę

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Pilsner

Forumowicz

Re: Najlepsze perfumy na randkę

Post11 września 2017, 17:07 - Pn

To co otrzymujesz poza męskością i świeżością to właśnie reakcje kobiet :) Jeśli ktoś akurat tego szuka to nic w tym złego. Nieprzypadkowo AdG, Bleu czy 1 Million to top sprzedaży wszechczasów. A i na same zapachy ciężko powiedzieć złe slowo, stały się klasykami.

Ja na randkę brałbym Equusa, The One EDP lub Chanel Allure. Wiem, że te trzy bardzo się podobają kobietom i na niedużą odległość tworzą ciepłą aurę, nie dusząc przy tym. AdG i Bleu kojarzą mi się bardziej z biurem, a 1M z dyskoteką ;)

Michal45

Post11 września 2017, 21:00 - Pn

najlepsze to takie, które nosisz na co dzień i Ci się podobają :)

anthony5

Post11 września 2017, 21:59 - Pn

Michal45, zgadzam się, tyle tylko, że ja jestem niesamowicie opóźniony w tej dziedzinie, bo w ogóle nie przywiązywałem żadnej wagi do zapachów, wód, itd :-( - niestety, więc właśnie dopiero teraz szukam takich zapachów, które mi się spodobają.

Natomiast jeśli chodzi o 1M to faktycznie zgodzę się, że to zapach do dyskoteki i chyba raczej dla nastolatka, a nie dla faceta po 30.

Kurczę, przepraszam Was bardzo, bo może Was urażę, ale naprawdę chyba nie o czymś takim myślałem - przepraszam też, bo sugeruję się opisami, a nawet nie mam pewności, czy dobrze rozszyfrowałem skróty:

The One edp to Dolce & Gabbana - The One for Men Eau de Parfum?
Bleu to Chanel - Bleu de Chanel Eau de Parfum?
AdG to Giorgio Armani - Acqua di Gio?

jeśli dobrze rozszyfrowałem, to wąchałem tylko AdG oprócz 1M.
Panowie, naprawdę jakoś nie wyobrażam sobie, że dla kobiet w tych zapachach jest coś intrygującego (oczywiście przepraszam za śmiałą opinię, bo przecież nie mam zbyt wielkiego pojęcia).

Jak rozpatrujemy takie zapachy, to co sądzilibyście w kontekście naszego wątku o zapachach "aventusopodobnych"?

I proszę powiedzcie...
A czy są jakieś zapachy trochę bardziej złożone niż 1M - może trochę w stylu tego wspomnianego equusa, ale zawierające takie nuty zapachowe jak ...np... no, nie wiem... koniak, czy jakiś alkohol z dobrej półki, taki zapach charakterystyczny dla luksusowej skóry, ogólnie mówiąc coś wytwornego, co nie szczypałoby w oczy, tylko od czasu do czasu gdzieś zalatywało, w taki sposób, żeby "odbiorca" wyczuł w tym zapachu klasę i elegancję.
Te składniki zapachowe podałem tylko tak przykładowo, żeby w jakiś sposób zobrazować o co mi chodzi. Bo może taka kompozycja to byłby niesłychany kicz? Albo geriatria;-) ?
Co o tym myślicie?

Pilsner

Forumowicz

Post11 września 2017, 23:41 - Pn

Po pierwsze, rzeczywiście już po kilku miesiącach na forum ludzie (w tym ja) zaczynają używać skrótów najpopularniejszych perfum. Wszystkie zgadłeś, więc widać że skrótowce są intuicyjne :)

Ani AdG ani Bleu de Chanel nie są moim zdaniem intrygujące, ale są bardzo bezpieczne i o ile nie wywołują efektu WOW to robią robotę.

Z ładnych perfum z akordem alkoholowym polecam do testu Dior Fahrenheit Parfum lub Bentley Man Intese (rum), bardziej bad-boy'owe będą A*Men Pure Malt z akordem whisky. Może spodoba Ci się też Baldessarini Ambré z akordem dębowej whisky i skóry - bardzo nienachalna pozycja.

Epyon

Forumowicz

Post12 września 2017, 03:06 - Wt

Mi bardzo pasują Tom Daxon - V.S.O.P., jeśli chodzi o perfumy z nutami alkoholowymi. Ale podobno trwałość jest bardzo słaba, a tego niestety nie mogę w żaden sposób potwierdzić, bo wąchałem jedynie z blottera w perfumerii.

artuss811

• Ostrzeżenia: 1

Post12 września 2017, 04:01 - Wt

anthony5 napisał(a):Oryginalnego 1 Miliona nie próbowałem- ale ktoś mi podsunął podróbkę 1M jakiegoś producenta... chyba la rive.
Taki sobie zapaszek - nic ciekawego - ni to intrygujące, ni to męskie.. .
Dziwi Mnie, że to miałoby się szczególnie podobać kobietom na mężczyźnie.
Z Tego, co przeczytałem tutaj na forum to jest to zapach liniowy - nie przechodzi w jakieś inne odcienie...
Ogólnie mówiąc: :-(

Co co Invictusa to muszę spróbować: -) Ale jak to miałoby być coś jak ten 1M to trochę nie bardzo.

Ale artuss811 - dzięki za propozycje!
Może jeszcze coś warto byłoby przetestować?
Pozdrawiam!

artuss811, poczytałem o tym Invictusie i wyczuwam sarkazm w Twoich propozycjach. ;-)
Tak poważnie mówiąc, dzięki Wam niedawno skusilem się na lalique equus, który mi się spodobał i przyciąga uwagę "otoczenia".
I liczyłem na takie propozycje - jak equus, ale raczej nie takie jak 1M. W sensie: coś męskiego, coś ewoluujacego, intrygujacego...

Tak, przepraszam ale było tu z mojej strony trochę sarkazmu. A to dlatego ze niestety to co podoba się kobietą to zazwyczaj tu na forum te perfumy są nisko oceniane. Dlatego tez dla przykładu podałem tego 1M czy invictus. Tez jestem nowy na forum, uczę się tego wszystkiego i nauczyłem się jednego... Perfumy musisz dobrać do samego siebie, musisz się w nim dobrze czuć i jeśli one na tobie i dla ciebie wywołają efekt wow to na pewno spodoba się kobiecie. Chyba nie masz zamiaru nosić na sobie perfumy tylko dlatego ze podoba się kobietą. I na koniec mała anegdota która ma na celu pokazać to co pisałem wcześniej, że perfumy to wisienka na torcie i musi podobać się tobie, a nie tylko kobiecie. Jakiś czas temu tak jak ty szukałem zapachu idealnego. Wyszukałem wszystkich uznawanych tu za majstersztyk zapachów i w do perfumerii na testy. Okazało się ze większość z niech jest dla mnie odrzucająca, ale trafiło się też kilka które wyjątkowo przykuły moja uwagę. Ale niestety mojej pni nie przypadły do gustu, były to DHI i D&BPH. Oczywiście nie doszło do zakupu, ale zapachy tak przykuły moja uwagę ze nie mogłem o nich zapomnieć. Wróciłem do perfumerii zakupiłem wymienione perfumy. I co się okazało podczas pierwszego globalnego testu DHI słyszę od swojej pani "Jak ślicznie pachniesz" gdzie chce przypomnieć zapach jej się nie podobał podczas testu w perfumerii. Dlatego uważam, ze zapach musi być dobrany do ciebie, twojego stylu bycia itp. Tak jak z ubraniami, coś co ładnie wygląda na wieszaku lub manekinie nie koniecznie musi dobrze leżeć na tobie, czy się podobać

rennifer_lopez

Forumowicz

Post12 września 2017, 07:01 - Wt

jacgues napisał(a):1 milion, Invictus, Dior Sauvage czy Bleu podobają się praktycznie wszystkim kobietom - to są pewniaki.
Podobnie dobrze oceniane są przez nie takie Acqua Di Gio.
Sęk w tym, że poza męskością i świeżością, te zapachy niewiele mają sobą do zaprezentowania, a stosunek tego co utrzymujemy do ich ceny również nie zachwyca.

Dobrze wiedzieć :D Męskość w 1Milion czy Invictus? :roll:

supermariobros

Super Perfumaniak

Post12 września 2017, 07:06 - Wt

Ja bym powiedział, że więcej to one mają w sobie zbuntowanego młodzieńca niż mężczyznę ;)
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

rennifer_lopez

Forumowicz

Post12 września 2017, 07:19 - Wt

Supermariobros, tzn. Invictus i 1Milion to zbuntowany młodzieniec? :o Dla mnie to imprezowicz :D Młody buntownik nie używa perfum (i ich podrób) które są tak popularne ;)

supermariobros

Super Perfumaniak

Post12 września 2017, 07:38 - Wt

W sumie to masz rację, buntownik to by prędzej używał Kourosa :twisted:
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

freeshooter

Post12 września 2017, 11:51 - Wt

Przetestuj sobie La Nuit de L'Homme L'Intense marki Yves Saint Laurent. Do prawdy nie ma tam nut alkoholowych ale na mojej skórze układa się dosyć ciekawie bo czuć woń rumu zmieszaną z pieprzem. :geek:

jacgues

Forumowicz

Post13 września 2017, 00:12 - Śr

Do tej listy oklepanych, drogich i dla mnie nudnych pewniaków dopisałbym Chanel Allure / Sport.

Moim zdaniem Valentino Umono Intense świetnie pasuje na jesienną randkę, szczególnie wieczorem.
Przy otwarciu moja wybranka nie piała z zachwytu, ale później bardzo jej się podobał.
Projekcja, kompozycja, a nawet trwałość są bardzo okay. Moim zdaniem to taki znacznie bezpieczniejsza, bardziej męska alternatywa takiego DHP czy DHI. Kobieta opisała go jako zapach luksusu, pachnie bogactwem.
Moim zdaniem na pewno czuć od niego klasę, ale nie jestem przekonany czy kasę także ;)

anthony5

Post13 września 2017, 08:23 - Śr

Panowie, bardzo Wam dziękuję!

Chciał em jeszcze zapytać, czy warto eksperymentować -w kontekście naszego wątku- z avantusem (jego zamiennikami)? Czy macie jakieś doswiadczenia?

Powiedzie, gdzie najlepiej kupić jakieś próbki, tak, żeby były pewne i najlepiej, żeby w jednym miejscu te kilka czy kilkanaście zapachów od razu sprawdzić?
Bo chyba jednak tak na szybko to jednak nie pójdę drogą jacgues'a ;-) w sensie zakupu w ciemno 40 flakonow w 13 dni ;-) ...

Pozdrawiam!

Ha, ha - super, tylko czy nie boisz się, że Cię jakieś zbiry będą chciały obrabować?

freeshooter

Post13 września 2017, 09:04 - Śr

Zawsze możesz kupić kilka ml aventusa od kogoś z forum. Ciekawym rozwiązaniem jest też kupienie Al Haramain L´Aventure - zamiennik naprawdę godny uwagi. Chyba najwięcej próbek dostaniesz na iperfumy.

Jarson

Forumowicz

Post13 września 2017, 10:19 - Śr

Najlepsze perfumy na randkę ?

Nuta głowy: Jednolita dopasowana koszula, klasyczne oxfordy bądź monki.
Nuta serca: Spontaniczność, Optymizm, Poczucie humoru, Pewność siebie.
Nuta głebi: Poczucie Bezpieczeństwa

Zapach to tylko dopełnienie :)

jacgues

Forumowicz

Post13 września 2017, 10:33 - Śr

Al Haramain L´Aventure

Ten jak i wersję Blanche mam na sprzedaż. Bez dosłownie 1 psiknięcia - PW.

Nuta głowy: Jednolita dopasowana koszula, klasyczne oxfordy bądź monki.
Nuta serca: Spontaniczność, Optymizm, Poczucie humoru, Pewność siebie.
Nuta głebi: Poczucie Bezpieczeństwa

Dlaczego od razu jednolita? ja tam lubię w paski, drobne wzory, takie biznesowe z minimalną nutką casualu.
Zamiast oxfordów noszę skórzane, zadbane trampki Converse i robią dobrą robotę :)
Do tego wszystkiego dodałbym schludność, higienę i kulturę. Zapach perfum jest ich dopełnieniem i powinien pasować do okoliczności i stylizacji.

Np. Ostatnio na 1 randkę założyłem czarne, skórzane trampki, skórzaną kurtkę Ramoneskę (grubą i potężną) i czarne, krótkie spodnie, a pod spód V-shirt. Takie zestawienie dobrze się ze mną komponuje, a dopełniłem je Hermesem, które moja partnerka uznała za świetny wybór względem mojej persony i ubioru (8/10) oraz bardzo dobry wybór ogólnie (7/10).

Gustaw1

Aktywny forumowicz

Post13 września 2017, 11:23 - Śr

To wy się tak oceniacie na randkach w skali od 1-10? A Ty na ile ją oceniłeś?

jacgues

Forumowicz

Post13 września 2017, 11:37 - Śr

Ja często pytam przypadkowe kobiety, koleżanki, osoby w pracy o ocenę różnych zapachów.
Tym razem trafiłem na laskę, która też interesuje się perfumami (przechodziła nawet jakieś szkolenia ze sztuki perfumeryjnej i ma całkiem okazałą kolekcję), więc tym bardziej się nie krępowałem.

Ona nie prosiła mnie o ocenę, o ile dobrze pamiętam, ale dałbym jej koło 7.

Takie podejście nie tylko daje mi większe rozeznanie w preferencjach płci pięknej, ale także często jest świetnym powodem do rozpoczęcia konwersacji z jej przedstawicielką. Umiejętność rozmowy z nimi i brak skrępowania, pewność siebie, do pewne cechy, które warto sobie wykształcić.

Gustaw1

Aktywny forumowicz

Post13 września 2017, 11:44 - Śr

Rozumiem. Jasne. Po prostu tak nieromantycznie to zabrzmiało :)

Konrad00

Forumowicz

Post15 września 2017, 21:36 - Pt

Signature scent i bez podchodów ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna