Teraz jest 22 września 2018, 17:35 - So

• Reklama

Czym pachnie "ulica"?

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

SOP3L

Forumowicz

Re: Czym pachnie "ulica"?

Post05 lipca 2018, 13:00 - Cz

Dzisiaj, 30*C za oknem, na poczekalni od jednego z kandydatów do pracy - V&R Spicebomb

pe3lwroc

Forumowicz

Post11 lipca 2018, 19:53 - Śr

Kolega w pracy Sauvage.Czeka mnie 10h face to face z Diorem..

Edit:co czuje wsiadając do tramwaju po 10 godzinach pracy spędzonych w towarzystwie kolegi z Sauvage ? Nie zgadniecie ... :lol: :roll:
Ostatnio edytowano 12 lipca 2018, 05:43 - Cz przez pe3lwroc, łącznie edytowano 1 raz

Bear Nose

Forumowicz

Post11 lipca 2018, 20:00 - Śr

"Schabowy klasyk" czyli ;) na imprezie plenerowej : 1 mln i dzikus .

LeChiffre

Bardzo aktywny forumowicz

Post12 lipca 2018, 09:36 - Cz

Ja najczęściej wyczuwam na ulicy (niezależnie od aury - czy to temperatura ujemna, czy to trzydziestostopniowe upały):

- nic
- pot (w chłodniejszych porach roku również, choć dużo rzadziej niż podczas wiosny i lata)
- Dior Sauvage i Mugler A*men
- La vie est belle, jego flankery oraz ulepkowate klony

Odnoszę wrażenie, że dla przeciętnego użytkownika perfum liczy się ich "inwazyjność", czyli trwałość i projekcja (nacisk na projekcję), natomiast sama kompozycja jest drugo-, czy trzeciorzędna.
Smutne to, echhhhhhhhh...
Mianownik - te perfumy / Dopełniacz - tych perfum / Celownik - tym perfumom / Biernik - te perfumy / Narzędnik - tymi perfumami / Miejscownik - o tych perfumach / Wołacz - perfumy!

supermariobros

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post12 lipca 2018, 09:47 - Cz

Myślę bardzo podobnie i też naczęściej nic nie czuję albo czuję nieprzyjemne zapachy. Rzadko potrafie rozpoznać coś innego.
Strzelam, że 80% ludzi którzy kupują sobie perfumy najpierw sprawdzają, czy długo je czuć.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

siwy

Aktywny forumowicz

Post12 lipca 2018, 22:56 - Cz

To logiczne, zakładając, że przeciętny nabywca perfum nie ma kilkudziesięciu flakonów.
Jeśli już wydaje, to chce coś, co będzie długo wyczuwalne.

p2501

Forumowicz

Post13 lipca 2018, 09:58 - Pt

Aż przypomniała mi się sytuacja gdy z grzeczności zapytałem miłych pań w biurze czy coś z targu przynieść bo się wybieram. Jednej zakupić miałem kalafiora. Wybrałem pięknego, zdrowego, przyniosłem, po czym dowiedziałem się że w biedrze są pięćdziesiąt groszy tańsze i przy okazji większe. Mieć jak najwięcej za jak najmniej to takie bogactwo ;)

PachnącyMariusz

Forumowicz

Post13 lipca 2018, 12:07 - Pt

pe3lwroc napisał(a):Kolega w pracy Sauvage.Czeka mnie 10h face to face z Diorem..

Edit:co czuje wsiadając do tramwaju po 10 godzinach pracy spędzonych w towarzystwie kolegi z Sauvage ? Nie zgadniecie ... :lol: :roll:

Również Sauvage? XD

rabarbary

Super Perfumaniak

Post13 lipca 2018, 12:54 - Pt

LeChiffre napisał(a):Ja najczęściej wyczuwam na ulicy (niezależnie od aury - czy to temperatura ujemna, czy to trzydziestostopniowe upały):
- nic
- pot (w chłodniejszych porach roku również, choć dużo rzadziej niż podczas wiosny i lata)
- Dior Sauvage i Mugler A*men
- La vie est belle, jego flankery oraz ulepkowate klony

To prawda.
Ale dzisiaj w pracy po schodach szłam w cudownej chmurze Platynowego Egoisty, specjalnie wolniej, niż zwykle :)

LeChiffre

Post13 lipca 2018, 13:15 - Pt

Szczęściara :D
Mnie się czasem zdarza poczuć coś innego niż napisałem wyżej (wcześniej), ale to naprawdę incydentalne przypadki.
Kawał dobrego pachnidła (Christian Dior Fahrenheit), które warto odnotować, poczułem od pięćdziesięciolatka w Leroy Merlin. Dodam, że było to jakieś pół roku temu. Mizerna statystyka, biorąc pod uwagę fakt, iż mieszkam w Warszawie i nie prowadzę pustelniczego trybu życia.

PS. Przez chwilę myślałem, że to kolega disaster3 (nienaganna fryzura w typie por. Theo Kojaka) - On jednak jest zdecydowanie młodszy (w sensie Bartek) i z tego co pamiętam, chyba nie lubi tego Diora. ;)
Mianownik - te perfumy / Dopełniacz - tych perfum / Celownik - tym perfumom / Biernik - te perfumy / Narzędnik - tymi perfumami / Miejscownik - o tych perfumach / Wołacz - perfumy!

Immortal

Forumowicz

Post13 lipca 2018, 15:23 - Pt

Dziś jak przechodził brat cioteczny poczułem ładną woń od niego, moja reakcja była "omg co to jest?! Świetny zapach" chwilę mi zajęło przypomnieć sobie co to ale udało się - Prada L'homme, ogon miał na 4 metry więc pewnie niedawno się psiukał. Był zakoczony jak dałem mu komplement że wiedziałem co to :D

WiesiuWojnar

Forumowicz

Post14 lipca 2018, 18:17 - So

Chanel Coco Mademoiselle od koleżanki. Przyjemna woń.

Kamil

Forumowicz

Post17 lipca 2018, 06:14 - Wt

Sauvage jest wszechobecny, dlatego sobie go nie kupię. Tym nie mniej uważam, że to świetne perfumy

rabarbary

Super Perfumaniak

Post17 lipca 2018, 07:42 - Wt

W moim mieście otworzyli elegancką wersję Lidla.
Wizytowali go chyba jacyś szefowie z centrali, kilku elegancko ubranych facetów, jedna pani, wszyscy z poważnymi minami, pięknie pachniało.
Usiłowałam wyłowić poszczególne perfumy, trudno było, bo stali wszyscy blisko siebie.

Na pewno był Intrlude albo jego podróba z Bytomia, reszty niestety nie udało mi się odgadnąć.

Chodziłam wokół nich jak pies licząc, że rozszyfruję, albo że się rozdzielą, żeby mi ułatwić zadanie, niestety trzymali się jak posklejani ze sobą, a jeden zaczął mi się podejrzliwie przyglądać, więc musiałam zakończyć śledztwo :)

mariousz

Post17 lipca 2018, 07:45 - Wt

Przed chwilą szary Boss, charakterystyczna woń :)

cygnus74

Forumowicz

Post20 lipca 2018, 16:48 - Pt

rabarbary napisał(a): pięknie pachniało.
Usiłowałam wyłowić poszczególne perfumy, trudno było, bo stali wszyscy blisko siebie.

Chodziłam wokół nich jak pies licząc, że rozszyfruję, albo że się rozdzielą, żeby mi ułatwić zadanie, niestety trzymali się jak posklejani ze sobą, a jeden zaczął mi się podejrzliwie przyglądać, więc musiałam zakończyć śledztwo :)

Przypomniała mi się sytuacja, kiedy to bardzo ładnie zawiało mi od kogoś. Również próbowałem ustalić nosiciela i po prostu go zapytać, czym tak ładnie pachnie.
Ponieważ było to podczas zaduszek bluesowych i wszyscy siedzieli ściśnięci przy stolikach, zacząłem się wyginać na boki, pochylać i wychylać. Musiało to wyglądać komicznie. Do tego stopnia usiłowałem namierzyć chłopa, że przestałem skupiać się na muzyce.
Pod koniec nie wytrzymałem i zapytałem wytypowanego gościa, czym do diabła tak ładnie pachnie, na co on mi odparował:
"Panie, ode mnie to może jechać najwyżej czarną łomżą."

Piotr.

Forumowicz

Post20 lipca 2018, 18:36 - Pt

Znaczy się pudło :lol: :lol: :lol:

ironiczny

Post20 lipca 2018, 20:13 - Pt

cygnus74 napisał(a):
rabarbary napisał(a): pięknie pachniało.

Przypomniała mi się sytuacja, kiedy to bardzo ładnie zawiało mi od kogoś. Również próbowałem ustalić nosiciela i po prostu go zapytać, czym tak ładnie pachnie.
Ponieważ było to podczas zaduszek bluesowych i wszyscy siedzieli ściśnięci przy stolikach, zacząłem się wyginać na boki, pochylać i wychylać. Musiało to wyglądać komicznie. Do tego stopnia usiłowałem namierzyć chłopa, że przestałem skupiać się na muzyce.
Pod koniec nie wytrzymałem i zapytałem wytypowanego gościa, czym do diabła tak ładnie pachnie, na co on mi odparował:
"Panie, ode mnie to może jechać najwyżej czarną łomżą."

Spróbujesz opisać, jak to pachniało?

pe3lwroc

Forumowicz

Post20 lipca 2018, 21:46 - Pt

Wyczułem wczoraj od znajomego bardzo ładne ,świeże perfumy . Od razu zapytałem co to ? Odpowiedział aqua di gio :shock: Zdziwiłem się bo znam dobrze Armaniego. Kiedy spytałem o flakon ,odpowiedział „czarny z napisami”. Profumo! :shock: Super pachnidło!Musze ponowić testy!

horaks

Forumowicz

Post20 lipca 2018, 22:12 - Pt

A tak ! Profumo potrafi sprawić furorę , będę szczery , ja jako stały mieszkaniec wsi, będąc nie dawno na jednym z wioskowych festynów tymże zapachem sprawiłem, że jedna z dam nie odciągała nosa od mojej szyji :lol:
Wracając do tematu jakiś czas temu biznesmen w garniturze Dolce Gabbana Pour Homme (!)
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna