Teraz jest 11 grudnia 2018, 18:38 - Wt

• Reklama

Czym pachnie "ulica"?

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

MHW

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: Czym pachnie "ulica"?

Post12 stycznia 2017, 23:56 - Cz

Argentum napisał(a):Nie rozpatruje perfum pod kątem "podoba mi się/nie podoba mi się". Jeśli kompozycja jest dobra, to jest dobra (to człowiek ocenia na podstawie swojej dotychczasowej wiedzy - za 5 lat mogę powiedzieć, że Lancome to pachnący śmieć) i moje odczucia estetyczne nie mają znaczenia przy opinii.

Dla mnie lveb jest śmieciem już dziś, choć moja wiedza perfumowa jest jeszcze zapewne daleka od absolutnej.
Nazywam to bowiem gustem, a jako, jestem jedynie człowiekiem, a człowiek nie może kierować się w życiu jedynie logiką, czy wyuczonymi regułkami. Kieruję się więc gustem i emocjami.
http://www.perfumoholik.pl
Mój blog poświęcony perfumom, a na nim recenzje, szybkie testy i autorskie zdjęcia.
Zapraszam!

kod rabatowy do perfumeria-euforia.pl

Muzzer27

Aktywny forumowicz

Post13 stycznia 2017, 13:40 - Pt

Aventus i jego niezliczone klony. Głownie to czuję, ew. jakieś oldschoolowe zapachy na starszych panach, których w ogóle nie umiem zidentyfikować.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post13 stycznia 2017, 14:53 - Pt

Przeliczyłem na szybko podane przez nas męskie najpopularniejsze zapachy i pierwsza piątka wygląda tak:
1. PR 1 milion
2. PR Invictus
3. Armani AdG
4, Azzaro Chrome / Hermes Terre
5. Boss Bottled/ Dior Fahrenheit / Dior Sauvage

Panowie, jeżeli używacie tych zapachów, to wiedziecie, ze nie jesteście unikalni.
Ostatnio edytowano 13 stycznia 2017, 14:59 - Pt przez grzegorz01, łącznie edytowano 1 raz

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post13 stycznia 2017, 14:59 - Pt

Mam tylko jeden z wymienionych, więc jestem troszkę "unikalny" :lol:
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Marrr

Forumowicz

Post13 stycznia 2017, 21:53 - Pt

W zasadzie "ulica" dla mnie nie pachnie.Od mężczyzn rzadko wyczuwam zapach, a jeśli już, to coś massmarketowego. Częściej pachną kobiety. Najczęściej są to zapachy reklamowane w prasie i tv, a więc La vie est belle, Tresor la nuit, Si itp.

Krzysztoff

Forumowicz

Post13 stycznia 2017, 22:40 - Pt

W pracy Terre, Le Male i Fafarafa.

Gustaw1

Aktywny forumowicz

Post14 stycznia 2017, 10:32 - So

To ciekawie masz :-)

Ernest84

Forumowicz

Post14 stycznia 2017, 20:45 - So

Po krótkich 3 stronach widać że Hermes nie jest wymieniany przez przypadek...

Pilecki

Perfumaniak

Post14 stycznia 2017, 22:43 - So

Najczesciej czuje jakiegos slodkiego Versace, ale nie pamietam ktory to. Poza tym: CH 212, AdG, Sauvage, Fahrenheit, Blue Jeans, jakis " Aventus". Ogolnie to od facetow raczej nic nie czuje. Czesciej od kobiet. W pracy mam 5 pan i trzy uzywaja perfum. Jedna z pozostalej dwojki tak cuchnie zawsze potem, ze mam juz tego po dziurki w nosie :D Dramat. Moze to jakas choroba? :)

Back

Aktywny forumowicz

Post15 stycznia 2017, 14:31 - N

Invictus, Sauvage i rzadko bo rzadko, ale zdarza się Eros od Versace (może o niego Ci Pilecki chodziło?)
W przypadku kobiet - LVEB. Wszędzie.

Lucjan

Moderator

Post15 stycznia 2017, 15:10 - N

navigare napisał(a):W zasadzie to niczym. Ale czy to oznacza, że ,,moje" ulice są bezwonne? Wiadomo, dużo zależy od środowiska/miasta w którym się obracamy, częstotliwości kontaktu z innymi ludźmi. Wydaje mi się, że znaczenie ma też nasz odbiór zapachu. To, co nam się spodoba, to zauważymy i zapamiętamy. Podobnie jak to co znamy. Nic szczególnego - przejdziemy obok/ puścimy w niepamięć.
W ostatnim półroczu, (pomijając rodzinę) na palcach 1 ręki mógłbym policzyć sytuacje, gdy czułem od kogoś jakiś zapach. A może gdy go po prostu rozpoznałem?
2x 1 M , 1x Aventus, Givenchy PH.
Dlaczego?
a) nie używają perfum
b) słaba projekcja/trwałość
c) nie zwracamy uwagi

I to w zasadzie jest uderzeniem w dzwon - im mniejsze miasto , tym czasem uboższe społeczeństwo a co za tym idzie inny kaliber pachnideł - dla ludzi , którzy używają tego dodatku do codziennej toalety i egzystencji od wielkiego wydarzenia - już La Rive z Biedronki jest kalibrem , jakimkolwiek , BI-ES z zapaszkami w opakowaniach imitujących Lancome'a ( tego rzygającego :lol: , pozdrawiam MHW ) to coś na co się odkłada pieniądze i tak dalej... Jeśli chodzi o coś , co na naszym forum jest opisywane to zauważyłem że nacisk jest na reklamę tv - albo bezpośrednio producentów albo IPerfumy , rezultatem tego jest Boss , Paco Rabanne , Lancome itd.... Mam jedną znajomą pacjentkę przychodzącą do mojego gabinetu , która jest bardzo ogarnięta w temacie , samo to , że stoi przed szafką i myśli 20 minut , czego by tu dzisiaj użyć - o ilości próbek z Quality czy IP nie wspominam :lol: - w mojej okolicy jednak to co na półkach z Auchan, Carrefour , LeClerc , Biedronka i Tesco

Gajusz Petroniusz

Post17 stycznia 2017, 21:28 - Wt

Rzadko wyczuwam zapachy na ulicy. Ostatnio wyłapałem Chanel Platinum Egoiste, ale może dlatego zwróciłem na niego uwagę, że znam i lubię ten zapach.

Mr. rabbit

Forumowicz

Post17 stycznia 2017, 21:59 - Wt

Testowałem sobie ostatnio globalnie Versace Blue Jeans i będąc w kinie obok dosiadł się gościu z dziewczyną i co od niego wyczułem?
Jak nic to był Versace Blue Jeans, tylko zaaplikowane dużo mocniej niż moje :lol: :D
Pierwsze globalne użycie i od razu takie combo, a wcześniej od nikogo tego nie czułem :)

Konrad00

Forumowicz

Post17 stycznia 2017, 22:41 - Wt

To był znak żebyś nie kupował

icu

Aktywny forumowicz

Post18 stycznia 2017, 18:26 - Śr

Jeśli chodzi o moją okolice i męskie zapachy (mainstream) to zdecydowanie najwięcej "na ulicy" jest 1 Million, zaraz za nim AdG i czerwona Lacoste.
⭐ MAINSTREAM & NISZA - FLAKONY / MILILITRY / DEKANTY ⭐ ---> viewtopic.php?f=52&t=22456

Argentum

Bardzo aktywny forumowicz

Post18 stycznia 2017, 18:45 - Śr

Ostatnio często czuję jabłuszko DKNY. Doprawdy, idealna zimowa kompozycja xD

srG

Perfumaniak

Post19 stycznia 2017, 01:27 - Cz

icu napisał(a):Jeśli chodzi o moją okolice i męskie zapachy (mainstream) to zdecydowanie najwięcej "na ulicy" jest 1 Million, zaraz za nim AdG i czerwona Lacoste.

Ugh, dokładnie. Ta trójka, ze szczególnym wskazaniem na 1 million. Do tego jeszcze bym dodał Givenchy PH i kilkukrotnie zdarzyło mi się też wyczuć Terre (w tamtym momencie zauważyłem, że na innych osobach ten zapach mi się całkiem podoba :?)
Co ciekawe zdarzyło mi się też poczuć Lyrica, Interlude i Afgano, a w tramwaju siedziałem za panią, która pachniała Atramental. Ciekawe, czy to był faktycznie on, czy też istnieje jakiś zamiennik.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post19 stycznia 2017, 22:14 - Cz

srG napisał(a): kilkukrotnie zdarzyło mi się też wyczuć Terre (w tamtym momencie zauważyłem, że na innych osobach ten zapach mi się całkiem podoba :?)

Terre często można wyczuć od mężczyzn na lotniskach. Bardzo popularny zapach wśród ludzi pod krawatem. I faktycznie, na innych czuję dużo pomarańczy, ładnej wetiwery i tej "krzemistości". Na mnie niestety aż tak ciekawe się nie robią, ale i tak Terre lubię. :)

archie.m90

Super Perfumaniak

Post20 stycznia 2017, 06:16 - Pt

Dubel
Ostatnio edytowano 15 lutego 2017, 10:31 - Śr przez archie.m90, łącznie edytowano 1 raz

archie.m90

Super Perfumaniak

Post20 stycznia 2017, 06:17 - Pt

w moim świecie zdecydowanie Invictus i 1million, nieco rzadziej Acqua di gio
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna