Teraz jest 23 lipca 2018, 01:00 - Pn

• Reklama

Czym pachnie "ulica"?

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Psotu

Re: Czym pachnie "ulica"?

Post15 września 2017, 09:15 - Pt

Głownie ciągnie żulem, potem, fajkami i szczochem ;) zwłaszcza w komunikacji miejskiej. Ale jeżeli już na coś trafiam to u kobiet głównie ciężki kaliber pokroju LVEB, Black Opium i inne mniej lub bardziej podobne zamienniki/odpowiedniki/podróbki, wylewane na siebie w ilościach hurtowych. Od mężczyzn głównie perfumy pokroju Mexxa/BB/Puma, rzadko pod nos mi "podchodzi" nawet sławetny 1M. Może chodzę nie po tych ulicach co trzeba ;) Z ciekawszych rzeczy wczoraj w tramwaju usiadła obok mnie kobieta od której bardzo sympatycznie zawiewało Ultravioletem, a jakiś czas później w sklepie minęła mnie kobieta za którą subtelnie ciągnął się Jil Sander EVE.

arek

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 2

Post16 września 2017, 07:26 - So

Wczoraj na meczu Lech Poznań-Korona gigantyczna fala Sauvage Dior!
I tutaj sie zastanawiam. Po premierze bardzo duzo ludzi narzekało na ten wypust. Teraz bardzo duzo ludzi ich uzywa,a nawet zlewa. Czemu ? :(
...nie liczy się wygląd ...ważne co masz do powiedzenia i jak pachniesz !!!

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post16 września 2017, 09:28 - So

Arek, zależy gdzie widziałeś te narzekania :) Jeśli na forach, to widać tamci użytkownicy na nich nie przesiadują ;) albo istnieje jakaś dobra, trwała podróbka.

Pilsner

Forumowicz

Post16 września 2017, 13:02 - So

arek napisał(a):Wczoraj na meczu Lech Poznań-Korona gigantyczna fala Sauvage Dior!
I tutaj sie zastanawiam. Po premierze bardzo duzo ludzi narzekało na ten wypust. Teraz bardzo duzo ludzi ich uzywa,a nawet zlewa. Czemu ? :(

Ja sam byłem hejterem Sauvage'a przez dobrych kilka miesięcy (można sprawdzić moje stare wpisy), zarzekałem się że nigdy nie kupię bo mnie mdli od niego i muszę zmywać z siebie, co było prawdą. Natomiast dzięki zachowanej 2ml próbce powoli się do niego przekonywałem i nauczyłem aplikować tak żeby mnie nie drażnił.

"...teraz sam jestem dziadkiem..." ;)

No i kupilem na wakacje 60ml Sauvage i całkiem dobrze mi się go nosi pod warunkiem, że nie zaaplikuję za dużo na szyję.

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post20 września 2017, 19:59 - Śr

Dzisiaj wsiadłem do busa, przywitał mnie dość narzucający się Sauvage. Myślałem, że to od kierowcy. Po kupieniu biletu przeszedłem na sam koniec i tam dalej go czułem (a nie był to mały bus). Ktoś zaszalał :D
Obadwa z jednej zapialiście nuty,
Boście obadwa koguty. -
Kiedy głupstwo jeden powie,
Głupstwo drugi mu odpowie;
Potem płacą życiem, zdrowiem.
Co rzec na to? Wiem - nie powiem.

arek

Perfumaniak

Post21 września 2017, 16:30 - Cz

Dziś w banku,pan który mnie obsłuzyl :D oczywiscie jako klienta banku :D niezle dawał czadu avenrusem lub jakims jego klonem.

Greg

Aktywny forumowicz

Post21 września 2017, 17:08 - Cz

Ja miło się zaskoczyłem na niedawnym koncercie The Sisters of Mercy - wyczułem 2 x Encre Noire oraz Nasomatto Duro lub jakiś klon tego zapachu.

Nephilim

Post26 września 2017, 13:34 - Wt

Allure Sport, Kenzo pour Homme, czarny Adidas, Terre D'Hermes, rzadziej niż kiedyś AdG. Drakkar parokrotnie, Interlude ze dwa razy, Idole Lubin raz. Fahrenheity się zdarzają, tak jak Joop Homme. Nuit i Libre od YSL, wyniuchałem razy parę.

1M i Invictusy można w klubach wyłapać.

Vetiver Guerlain bywa, a ostatnio też facet zostawił za sobą kilkumetrową smugę Vetiver Extreme(przerwa obiadowa, a wcale nie zazdroszczę tym którzy siedzieli z nim wcześniej w biurze). Wcale nie rzadko mam też do czynienia z Encre Noir.

Kobiety niestety często w Lacostach, Pumach. La vie est belle, CK One, CH212 itd. Zdarza się czarne Opium, Allure, TM Alien. Jakiś czas temu Kenzo Jungle Elephant(fajnie chociaż nie przepadam) i TF Black Orchid.

Oczywiście na każdy oryginał przypadają dwie podróbki, w tym często prawdziwe koszmarki - nastolatki uwędzone jak... Brakuje mi słowa. Oraz nieśmiertelne emerytki z kilkumetrową projekcją jakiegoś słodkiego pudru, który podchodzi pod broń chemiczną.

Jako bonus kilka spostrzeżeń na temat kleru. Ksiądz na pogrzebie - Zino. Młodziutki księżulo w autobusie - Kenzo Air. Ksiądz po kolędzie - Profumum Roma(bardzo dobrze zaaplikowane). Purpurat w kurii - C2g Zagorsk.

gabriel@dag.pl

Bardzo aktywny forumowicz

Post27 września 2017, 13:43 - Śr

pierwsze Gabrielle się pokazują
będzie pewnie hit marketingowy
bo ja dla mnie
nie olifaktoryczny :)

Moody

Forumowicz

Post28 września 2017, 22:15 - Cz

Kolega w pracy chyba zakupił cos bottegi. Bo tak mnie ten zapach irytuje w pracy. Zbyt agresywny jak dla mnie. A mozliwe ze psiknął tego sporo. Masakra.

NGL7

Post28 września 2017, 22:52 - Cz

Greg napisał(a):Ja miło się zaskoczyłem na niedawnym koncercie The Sisters of Mercy - wyczułem 2 x Encre Noire oraz Nasomatto Duro lub jakiś klon tego zapachu.

Czyli takie trochę Black Planet? :mrgreen: Gdańsk czy Warszawa?

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post28 września 2017, 23:16 - Cz

Kompletnie nie wiem czym ludzie pachną, zapach na kimś kompletnie mnie gubi. Jak mi ktoś nie powie jeszcze zanim powącham czym pachnie, i jak powącham, i dłuższą chwilę zastanowię się czy to rzeczywiście to - wtedy mogę rozpoznać, a i u mnie nawet bywa że przy jakiejś refleksji, rozkojarzeniu, sam zapominam czym pachnę jeśli nie jest to wybitnie charakterystyczne.

MHW

• Ostrzeżenia: 1

Post29 września 2017, 17:40 - Pt

Wyraźnie czuję Lalique Amethyst od dziewczyny siedzącej kilka siedzeń ode mnie w autobusie. I cudnie, wreszcie młoda dziewczyna która nie pachnie Lancome.
"Tobie się chyba w dupie popierdoliło (...) idź się leczyć (...) Jako gej. Żałosny jesteś."

Autor: jeden z użytkowników forum.

Greg

Aktywny forumowicz

Post29 września 2017, 18:05 - Pt

NGL7 napisał(a):
Greg napisał(a):Ja miło się zaskoczyłem na niedawnym koncercie The Sisters of Mercy - wyczułem 2 x Encre Noire oraz Nasomatto Duro lub jakiś klon tego zapachu.

Czyli takie trochę Black Planet? :mrgreen: Gdańsk czy Warszawa?

Takie przyjazne Black Planet ;). Byłem w Warszawie.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post29 września 2017, 18:32 - Pt

Zaskoczenie. Będąc w Castoramie, od jednego z pracowników, wyczułem Versace Man. Wielki kciuk w górę.

NGL7

Post29 września 2017, 19:07 - Pt

Greg napisał(a):
Takie przyjazne Black Planet ;). Byłem w Warszawie.

ja też :mrgreen: ...no dla tych co nie wiedzieli na co się piszą to mogło być dość surrealistyczne przeżycie :mrgreen:

arek

Perfumaniak

Post30 września 2017, 13:33 - So

wczoraj w tesco od jednego goscia po 40tce niezle zalatywało Platinum Egoiste ;)

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post30 września 2017, 15:06 - So

Wczoraj w teatrze "mignęło" mi coś podobnego do Aventusa. To nie pierwszy raz, gdy wyczuwam ładne pachnidła w teatrach i operach... nie ukrywam, że to jeden z powodów, dla których tak często tam chadzam. :D
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na TheEleganceof.pl

xgn

Forumowicz

Post30 września 2017, 22:31 - So

Kiedy zacząłem się interesować perfumami (wiosna 2014), bardzo często czułem 1 Million i Chrome. Teraz popularność tych zapachów chyba już przygasła. Był też czas, że dość często spotykałem się z Terre d'Hermes, ostatnio rzadziej i raczej ze strony obcokrajowców. Kilka razy wyczułem Dior Homme i Chanel Platinum Egoiste.

Jednorazowo zdarzało mi się wyczuć przeróżne zapachy m.in. A*Men, Polo Green, Givenchy Gentelman Only, Cartier Declaration, Guerlain L'instant, Lalique White, La Nuit, raz Aventusa i -największe zaskoczenie- Tuscan Leather.

Ostatnio oczywiście dominuje Sauvage.

Morał jest taki - mężczyzni używający perfum to zdecydowana mniejszość. Ci, którzy używają czegoś innego niż te aktualnie promowane w S i D zapachy to już naprawdę wyjątki.

Natomiast, jeżeli chodzi o kobiety, to z każdej strony i o każdej porze roku prześladuje mnie najbardziej wulgarny i prymitywny zapach jaki znam, czyli Lancome La Vie Est Belle. Te perfumy to podsumowanie stosunku większości kobiet do tematu perfum - nie ważne jak, ważne, żeby pachniało mocno i żeby czuli wszyscy w promieniu kilku metró (co tłumaczy popularność i komplementogenność niektórych męskich pachnideł). Często czuję też Acqua di Gioia i Chanel Mademoiselle, i zawsze są to miłe doświadczenia.
Ostatnio edytowano 30 września 2017, 22:37 - So przez xgn, łącznie edytowano 1 raz

ayy

Forumowicz

Post30 września 2017, 22:33 - So

Czy też często czujecie od ludzi coś w stylu... ogórka? Od lat zastanawiam się czy to jakiś wspólny składnik antyperspirantów, czy jakaś nuta w popularnych perfumach bo to chyba najczęściej wyczuwany przeze mnie na ludziach zapach.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna