Teraz jest 22 września 2018, 06:15 - So

• Reklama

Czym pachnie "ulica"?

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Psotu

Re: Czym pachnie "ulica"?

Post15 września 2017, 09:15 - Pt

Głownie ciągnie żulem, potem, fajkami i szczochem ;) zwłaszcza w komunikacji miejskiej. Ale jeżeli już na coś trafiam to u kobiet głównie ciężki kaliber pokroju LVEB, Black Opium i inne mniej lub bardziej podobne zamienniki/odpowiedniki/podróbki, wylewane na siebie w ilościach hurtowych. Od mężczyzn głównie perfumy pokroju Mexxa/BB/Puma, rzadko pod nos mi "podchodzi" nawet sławetny 1M. Może chodzę nie po tych ulicach co trzeba ;) Z ciekawszych rzeczy wczoraj w tramwaju usiadła obok mnie kobieta od której bardzo sympatycznie zawiewało Ultravioletem, a jakiś czas później w sklepie minęła mnie kobieta za którą subtelnie ciągnął się Jil Sander EVE.

arek

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post16 września 2017, 07:26 - So

Wczoraj na meczu Lech Poznań-Korona gigantyczna fala Sauvage Dior!
I tutaj sie zastanawiam. Po premierze bardzo duzo ludzi narzekało na ten wypust. Teraz bardzo duzo ludzi ich uzywa,a nawet zlewa. Czemu ? :(
...nie liczy się wygląd ...ważne co masz do powiedzenia i jak pachniesz !!!

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post16 września 2017, 09:28 - So

Arek, zależy gdzie widziałeś te narzekania :) Jeśli na forach, to widać tamci użytkownicy na nich nie przesiadują ;) albo istnieje jakaś dobra, trwała podróbka.

Pilsner

Forumowicz

Post16 września 2017, 13:02 - So

arek napisał(a):Wczoraj na meczu Lech Poznań-Korona gigantyczna fala Sauvage Dior!
I tutaj sie zastanawiam. Po premierze bardzo duzo ludzi narzekało na ten wypust. Teraz bardzo duzo ludzi ich uzywa,a nawet zlewa. Czemu ? :(

Ja sam byłem hejterem Sauvage'a przez dobrych kilka miesięcy (można sprawdzić moje stare wpisy), zarzekałem się że nigdy nie kupię bo mnie mdli od niego i muszę zmywać z siebie, co było prawdą. Natomiast dzięki zachowanej 2ml próbce powoli się do niego przekonywałem i nauczyłem aplikować tak żeby mnie nie drażnił.

"...teraz sam jestem dziadkiem..." ;)

No i kupilem na wakacje 60ml Sauvage i całkiem dobrze mi się go nosi pod warunkiem, że nie zaaplikuję za dużo na szyję.

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post20 września 2017, 19:59 - Śr

Dzisiaj wsiadłem do busa, przywitał mnie dość narzucający się Sauvage. Myślałem, że to od kierowcy. Po kupieniu biletu przeszedłem na sam koniec i tam dalej go czułem (a nie był to mały bus). Ktoś zaszalał :D
Obadwa z jednej zapialiście nuty,
Boście obadwa koguty. -
Kiedy głupstwo jeden powie,
Głupstwo drugi mu odpowie;
Potem płacą życiem, zdrowiem.
Co rzec na to? Wiem - nie powiem.

arek

Perfumaniak

Post21 września 2017, 16:30 - Cz

Dziś w banku,pan który mnie obsłuzyl :D oczywiscie jako klienta banku :D niezle dawał czadu avenrusem lub jakims jego klonem.

Greg

Aktywny forumowicz

Post21 września 2017, 17:08 - Cz

Ja miło się zaskoczyłem na niedawnym koncercie The Sisters of Mercy - wyczułem 2 x Encre Noire oraz Nasomatto Duro lub jakiś klon tego zapachu.

Nephilim

Post26 września 2017, 13:34 - Wt

Allure Sport, Kenzo pour Homme, czarny Adidas, Terre D'Hermes, rzadziej niż kiedyś AdG. Drakkar parokrotnie, Interlude ze dwa razy, Idole Lubin raz. Fahrenheity się zdarzają, tak jak Joop Homme. Nuit i Libre od YSL, wyniuchałem razy parę.

1M i Invictusy można w klubach wyłapać.

Vetiver Guerlain bywa, a ostatnio też facet zostawił za sobą kilkumetrową smugę Vetiver Extreme(przerwa obiadowa, a wcale nie zazdroszczę tym którzy siedzieli z nim wcześniej w biurze). Wcale nie rzadko mam też do czynienia z Encre Noir.

Kobiety niestety często w Lacostach, Pumach. La vie est belle, CK One, CH212 itd. Zdarza się czarne Opium, Allure, TM Alien. Jakiś czas temu Kenzo Jungle Elephant(fajnie chociaż nie przepadam) i TF Black Orchid.

Oczywiście na każdy oryginał przypadają dwie podróbki, w tym często prawdziwe koszmarki - nastolatki uwędzone jak... Brakuje mi słowa. Oraz nieśmiertelne emerytki z kilkumetrową projekcją jakiegoś słodkiego pudru, który podchodzi pod broń chemiczną.

Jako bonus kilka spostrzeżeń na temat kleru. Ksiądz na pogrzebie - Zino. Młodziutki księżulo w autobusie - Kenzo Air. Ksiądz po kolędzie - Profumum Roma(bardzo dobrze zaaplikowane). Purpurat w kurii - C2g Zagorsk.

gabriel@dag.pl

Bardzo aktywny forumowicz

Post27 września 2017, 13:43 - Śr

pierwsze Gabrielle się pokazują
będzie pewnie hit marketingowy
bo ja dla mnie
nie olifaktoryczny :)

Moody

Forumowicz

Post28 września 2017, 22:15 - Cz

Kolega w pracy chyba zakupił cos bottegi. Bo tak mnie ten zapach irytuje w pracy. Zbyt agresywny jak dla mnie. A mozliwe ze psiknął tego sporo. Masakra.

NGL7

Post28 września 2017, 22:52 - Cz

Greg napisał(a):Ja miło się zaskoczyłem na niedawnym koncercie The Sisters of Mercy - wyczułem 2 x Encre Noire oraz Nasomatto Duro lub jakiś klon tego zapachu.

Czyli takie trochę Black Planet? :mrgreen: Gdańsk czy Warszawa?

Scarlatti

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post28 września 2017, 23:16 - Cz

Kompletnie nie wiem czym ludzie pachną, zapach na kimś kompletnie mnie gubi. Jak mi ktoś nie powie jeszcze zanim powącham czym pachnie, i jak powącham, i dłuższą chwilę zastanowię się czy to rzeczywiście to - wtedy mogę rozpoznać, a i u mnie nawet bywa że przy jakiejś refleksji, rozkojarzeniu, sam zapominam czym pachnę jeśli nie jest to wybitnie charakterystyczne.
50 tysięcy galaktyk przy odległym świecie, do odległego świata jednak nie można dolecieć.

MHW

Post29 września 2017, 17:40 - Pt

Wyraźnie czuję Lalique Amethyst od dziewczyny siedzącej kilka siedzeń ode mnie w autobusie. I cudnie, wreszcie młoda dziewczyna która nie pachnie Lancome.

Greg

Aktywny forumowicz

Post29 września 2017, 18:05 - Pt

NGL7 napisał(a):
Greg napisał(a):Ja miło się zaskoczyłem na niedawnym koncercie The Sisters of Mercy - wyczułem 2 x Encre Noire oraz Nasomatto Duro lub jakiś klon tego zapachu.

Czyli takie trochę Black Planet? :mrgreen: Gdańsk czy Warszawa?

Takie przyjazne Black Planet ;). Byłem w Warszawie.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post29 września 2017, 18:32 - Pt

Zaskoczenie. Będąc w Castoramie, od jednego z pracowników, wyczułem Versace Man. Wielki kciuk w górę.

NGL7

Post29 września 2017, 19:07 - Pt

Greg napisał(a):
Takie przyjazne Black Planet ;). Byłem w Warszawie.

ja też :mrgreen: ...no dla tych co nie wiedzieli na co się piszą to mogło być dość surrealistyczne przeżycie :mrgreen:

arek

Perfumaniak

Post30 września 2017, 13:33 - So

wczoraj w tesco od jednego goscia po 40tce niezle zalatywało Platinum Egoiste ;)

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post30 września 2017, 15:06 - So

Wczoraj w teatrze "mignęło" mi coś podobnego do Aventusa. To nie pierwszy raz, gdy wyczuwam ładne pachnidła w teatrach i operach... nie ukrywam, że to jeden z powodów, dla których tak często tam chadzam. :D
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

xgn

Forumowicz

Post30 września 2017, 22:31 - So

Kiedy zacząłem się interesować perfumami (wiosna 2014), bardzo często czułem 1 Million i Chrome. Teraz popularność tych zapachów chyba już przygasła. Był też czas, że dość często spotykałem się z Terre d'Hermes, ostatnio rzadziej i raczej ze strony obcokrajowców. Kilka razy wyczułem Dior Homme i Chanel Platinum Egoiste.

Jednorazowo zdarzało mi się wyczuć przeróżne zapachy m.in. A*Men, Polo Green, Givenchy Gentelman Only, Cartier Declaration, Guerlain L'instant, Lalique White, La Nuit, raz Aventusa i -największe zaskoczenie- Tuscan Leather.

Ostatnio oczywiście dominuje Sauvage.

Morał jest taki - mężczyzni używający perfum to zdecydowana mniejszość. Ci, którzy używają czegoś innego niż te aktualnie promowane w S i D zapachy to już naprawdę wyjątki.

Natomiast, jeżeli chodzi o kobiety, to z każdej strony i o każdej porze roku prześladuje mnie najbardziej wulgarny i prymitywny zapach jaki znam, czyli Lancome La Vie Est Belle. Te perfumy to podsumowanie stosunku większości kobiet do tematu perfum - nie ważne jak, ważne, żeby pachniało mocno i żeby czuli wszyscy w promieniu kilku metró (co tłumaczy popularność i komplementogenność niektórych męskich pachnideł). Często czuję też Acqua di Gioia i Chanel Mademoiselle, i zawsze są to miłe doświadczenia.
Ostatnio edytowano 30 września 2017, 22:37 - So przez xgn, łącznie edytowano 1 raz

ayy

Forumowicz

Post30 września 2017, 22:33 - So

Czy też często czujecie od ludzi coś w stylu... ogórka? Od lat zastanawiam się czy to jakiś wspólny składnik antyperspirantów, czy jakaś nuta w popularnych perfumach bo to chyba najczęściej wyczuwany przeze mnie na ludziach zapach.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna