Teraz jest 18 listopada 2018, 00:20 - N

• Reklama

Czym pachnie "ulica"?

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

flanker

Forumowicz

Re: Czym pachnie "ulica"?

Post01 sierpnia 2017, 12:43 - Wt

Tylko nie rozumiem co jest złego w uogólnieniach? To po co są robione jakieś ankiety, badania, statystyki? W taki sposób można każde z nich obalić, że było robione tylko na jakiejś tam grupie ludzi w danym mieście i nijak się ma do całego kraju czy świata. Takie uogólnienie w jakimś stopniu się sprawdzi, bo to widać chociażby po tych najbardziej popularnych, męskich zapachach jakie wymieniamy na forum. No i przede wszystkim padają takie odpowiedzi jak Sauvage, Milion, Invictus, szary Boss, czerwona Lacoste itd. Też jest to uogólnienie, ale faktycznie ma ono swoje odniesienie w rzeczywistości, bo jeśli przejdę się choćby przez jakąś galerię handlową czy rynek, to te zapachy co jakiś czas wyłapuję na różnych osobnikach. Myślę, że jesteście przewrażliwieni na uogólnianie, a nie ma w tym nic strasznego ;) To jak ze stereotypami, np. że Polak to złodziej i cwaniak, że Niemki są brzydkie, że panie z urzędów źle traktują petentów itd. Stereotypy, uogólnienia, dla wielu dość krzywdzące, a co najmniej irytujące, ale przecież one z kosmosu się nie wzięły, a z ludzkich doświadczeń i obserwacji pojedynczych jednostek zachowań społeczeństwa, prawda? ;)

Więcej luzu ludziska, nie chodziło tutaj przecież o to by dokopać dziewczynom czy coś w tym stylu ;)

Salvin jasne zgadzam się, bo mam podobne obserwacje co Ty. Słusznie zauważyłeś, że słodkie i mocne zapachy to głównie domena damskiego sektora zapachów i tego co jest im oferowane. Co do tego co lepiej czuć to to jest wręcz sprawa oczywista, że lepszy zapach przedawkowanych perfum niż smród brudu, potu, niemytego ciała i brudnej odzieży. Latem w trakcie upałów to się najbardziej daje odczuć w nieklimatyzowanych pojazdach komunikacji miejskiej i na ulicy, niestety...

supermariobros

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post01 sierpnia 2017, 13:01 - Wt

Stereotypy bywają krzywdzące, jestem raczej przeciwko traktowaniu spraw/ludzi stereotypowo (w negatywnym wymiarze, bo stereotypy mogą być również przecież pozytywne).
Sam piszesz, że Polak może być traktowany stereotypowo (jak złodziej i cwaniak- btw, nie wiem skąd Ci się to wzięło) więc chyba nie czułbyś się przyjemnie jakbyś wyjechał do innego kraju i byłbyś tak traktowany?
Dlatego nie zawsze dobrze jest wrzucać wszystko do jednego worka.

Nikt się nie spina flanker, są wakacje, jest ciepło, wszyscy mają luz :)

A ja czuję mało na ulicach, od znajomych rzadko wyczuwam perfumy, od dwóch znajomych czasami zaleci Tomem Fordem, Montale, czy innym Lalique Encre :P
Ostatnio czułem kilka razy Lanvina Eclat pour homme.

A tak naprawdę, w otoczeniu znajomych czuję najczęściej te zapachy, które sam im polecam :lol:
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post01 sierpnia 2017, 13:18 - Wt

flanker napisał(a):No jak małe dziecko, byle czym prędzej się odgryźć i tupnąć nóżką :) Jakież to zabawne ;) Wystarczyło przeczytać całość ze zrozumieniem

Przeczytałam całość i zacytowałam kawałek, do którego się odnoszę, ale Ty pomijasz go i cytujesz coś innego. Oczywiście dlatego, że dziwnym trafem w tym zacytowanym przeze mnie fragmencie nie ma nic o większości, czy o kobietach z Twojego otoczenia czy miejsc gdzie przebywasz. Piszesz wyraźnie i ogólnie o kobietach i perfumowym savoir vivre. W moim stwierdzeniu użyłam określenia "większość mężczyzn śmierdzi" a przecież mogłam napisać podobnie do Ciebie, czyli "mężczyźni śmierdzą". Cały czas piszę nadal o moim cytacie.
I nie mam problemu z generalizowaniem, tak długo jak pozwolisz innym - w tym mnie również generalizować. A na razie okazuje się, że gdy ja to robię to jest problem bo:
1. nie umiem czytać (przypominam - to Ty posiłkujesz się innym cytatem niż ten, który przywołałam)
2. stwierdzasz że zachowuję się jak dziecko (dziwne, przecież sam piszesz że nie ma nic złego w generalizowaniu)
3. Ty nie czujesz żeby mężczyźni pachnieli mocno. (I to, że Ty nie czujesz, załatwia sprawę? Super. Ci wszyscy faceci w przepoconych koszulach rano w tramwaju najwyraźniej mi się przyśnili)

:D

Supermariobros - powiedzmy, że to był drugi powód. Pierwszy to sprawdzenie, na ile to generalizowanie jest OK, gdy uogólnia druga strona na naszą niekorzyść. Zwykle zwolennicy tego typu wrzucania wszystkich do jednego worka, są tym zachwyceni tylko w kiedy jest to zgodne z ich zdaniem. I tak jest i w tym przypadku, gdy ja generalizuję jestem dzieckiem, które nie umie zrozumieć tekstu pisanego :D

Flanker - w moim wyuczonym zawodzie generalizowanie to chleb powszedni :) i naprawdę nie mam nic przeciwko Twojemu generalizowaniu - tak długo, jak długo ja mogę wpisać na podstawie swoich obserwacji choćby najgłupsze uogólnienia :)

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post01 sierpnia 2017, 13:40 - Wt

na ulicy najczęściej czuje ck1 i2 i Fahrenheit, kenzo
panie troszkę przesadzają- dark cristal czy slonia
może nie przyzwyczajone do lżejszego letniego kalibru
ale z drugiej strony lepszy rydz niż nic :D

flanker

Forumowicz

Post01 sierpnia 2017, 15:39 - Wt

Nie wiem czemu mój post zniknął, więc napiszę mniej więcej to samo jeszcze raz.

supermariobros napisał(a):Sam piszesz, że Polak może być traktowany stereotypowo (jak złodziej i cwaniak- btw, nie wiem skąd Ci się to wzięło) więc chyba nie czułbyś się przyjemnie jakbyś wyjechał do innego kraju i byłbyś tak traktowany?

Nigdy wcześniej nie spotkałeś się z tym powiedzeniem, że polak za granicą to złodziej i cwaniak? :shock: W sumie to chyba najpopularniejszy stereotyp o Polakach za granicą. Niezbyt przyjemny, ale znikąd się nie wziął. Niestety ale sporo naszych rodaków zapracowało na taką opinię np. w Niemczech czy w Czechach.

rennifer_lopez napisał(a):Przeczytałam całość i zacytowałam kawałek, do którego się odnoszę, ale Ty pomijasz go i cytujesz coś innego. Oczywiście dlatego, że dziwnym trafem w tym zacytowanym przeze mnie fragmencie nie ma nic o większości, czy o kobietach z Twojego otoczenia czy miejsc gdzie przebywasz.

No i tu jest pies pogrzebany. Wyrwałaś kawałek mojej wypowiedzi z kontekstu i się tego przyczepiłaś zamiast odnieść się do całej wypowiedzi ;) Mój post był jako jedna całość, a tuż po fragmencie przez Ciebie cytowanym pisałem, że to się odnosi do większości kobiet ( choć jak Mario słusznie zauważył mogłem dodać, że większości spotykanych przeze mnie kobiet by była jasność). Co do tupania nóżką to ten Twój post tak właśnie wyglądał - napisałem coś co Cię chyba jakoś ubodło, więc od razu odbiłaś piłeczkę :) Tyle ode mnie co do tej sprawy :)

GreyGucci

Aktywny forumowicz

Post01 sierpnia 2017, 19:24 - Wt

Dzisiaj w końcu wyczułem w pracy coś od jednego ze współpracowników - Sauvage 2015. Jak na temperaturę powyżej 35 stopni kiepski wybór, a i z aplikacją trochę przesadził.

jns-jns@wp.pl

Forumowicz

Post03 sierpnia 2017, 11:22 - Cz

GreyGucci napisał(a):Dzisiaj w końcu wyczułem w pracy coś od jednego ze współpracowników - Sauvage 2015. Jak na temperaturę powyżej 35 stopni kiepski wybór, a i z aplikacją trochę przesadził.

A tam...ważne,że jest modnie :lol:

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post03 sierpnia 2017, 15:47 - Cz

ważne że używa :D

arek

Perfumaniak

Post03 sierpnia 2017, 15:55 - Cz

Rano w sklepie damskie armani code
Ostatnio edytowano 04 sierpnia 2017, 00:08 - Pt przez arek, łącznie edytowano 1 raz
...nie liczy się wygląd ...ważne co masz do powiedzenia i jak pachniesz !!!

MHW

Bardzo aktywny forumowicz

Post03 sierpnia 2017, 15:58 - Cz

Na siłowni poczułem Londyńczyka.
Dziwnie tak w środku lata, dawało na przynajmniej 3 metry. Kompletnie nie pasowało do miejsca, okazji, pory roku i do osoby chyba też.
http://www.perfumoholik.pl
Mój blog poświęcony perfumom, a na nim recenzje, szybkie testy i autorskie zdjęcia.
Zapraszam!

Pierwsza polska recenzja Laura Biagiotti Romamor Uomo

mateuszolech

Forumowicz

Post04 sierpnia 2017, 22:09 - Pt

MHW napisał(a):Na siłowni poczułem Londyńczyka.
Dziwnie tak w środku lata, dawało na przynajmniej 3 metry. Kompletnie nie pasowało do miejsca, okazji, pory roku i do osoby chyba też.

Ja poczułem dzisiaj i powiem, że sam też go lubię jesienią i zimą, tak teraz jego ogon zrobił na mnie bardzo przyjemne wrażenie :D

Prusinho

Forumowicz

Post05 sierpnia 2017, 09:35 - So

Dzisiaj w pracy.
Armani - AdG
Zielony Str8 - chyba pół flakonu wylał gość na siebie.

flypaw

Forumowicz

Post05 sierpnia 2017, 10:42 - So

dzisiaj w sklepie coś w stylu Fierce podobnym w dość duszącej ilości

icu

Aktywny forumowicz

Post05 sierpnia 2017, 19:14 - So

@flanker ożywił dyskusję i w sumie miałem kiedyś podobne odczucia ;)

Jednak po głębszej analizie stwierdzam, że:

1. Wybór co do pory roku, ciężkości zapachu, wpływu na otoczenia (zwłaszcza jak 7 dni w tyg., zima, lato - non stop "La Vie Est Belle" = reformulacja) itp. ma bardzo mała grupa użytkowników/czek, jak dla mnie to w większości są użytkownicy/czytelnicy takich for, fragry itp.
2. Z racji, że płeć piękna w 90% zawsze jest czymś spryskana, a płeć "nie piękna" ;) często jest liźnięta potem, smarem, alkoholem i innymi "męskimi" zapachami z rachunku prawdopodobieństwa wynika, że częściej spotkamy na swojej drodze kobietę ze zbyt ciężkim zapachem, niż mężczyznę. Tak wiem, zaraz odezwie się mario i inni, że jedną miarą mierzę...

Wspomniano również o siłowni i spryskanie się "podróbą". Znowu użyję słowa "większość", mianowicie dla niej nie ma znaczenia czy to Armani, Amrani, Armain i inne wynalazki, ważne, że otoczenia czuje (gwarantuje, że "znowu większość" na tej siłce nawet tego nie rozpozna) że ktoś pachnie...
⭐ MAINSTREAM & NISZA - FLAKONY / MILILITRY / DEKANTY ⭐ ---> viewtopic.php?f=52&t=22456

Mr. rabbit

Forumowicz

Post05 sierpnia 2017, 19:52 - So

Wczoraj od starszego gościa w kolejce do kasy w Tesco zalatywało delikatnie Brutalem... w sumie nawet nie było to takie złe.
Już lepiej niech ktoś pachnie Brutalem niż żeby waliło od niego w te upały niemytym człowiekiem :lol: ;)

ayy

Forumowicz

Post05 sierpnia 2017, 19:55 - So

Jeszcze całkiem do niedawna używałem Brutala, powinienem się wstydzić? :D

Mr. rabbit

Forumowicz

Post05 sierpnia 2017, 19:58 - So

W żadnym wypadku, co kto lubi i sam być może kupię w celach kolekcjonerskich :D

GreyGucci

Aktywny forumowicz

Post06 sierpnia 2017, 13:07 - N

Wczoraj dwukrotnie na koncercie Sauvage, ten zapach mnie prześladuje...

Dudi

Post06 sierpnia 2017, 18:40 - N

Sytuacja na ulicach w UK wyglada nastepujaco:

1. Dior Sauvage.
Dlugo, dlugo nic.
2. PR Invictus.
Dlugi, dlugo nic.
3. Creed Aventus lub jego kopie.

9452130

Forumowicz

Post07 sierpnia 2017, 00:10 - Pn

Nadal nie wie gdzie w to wszytsko wyczuwacie ale albo dawno straciłem węch albo w Łodzi ludzie perfum nie używają. Pracuję w kilku miejscach w ciągu miesiąca i z tysięcy osób nie czułem chyba nigdy żadnych perfum. Raz u kierownika działu jakości jednego z zakładów coś bardzo popularnego. I od znajomego z pracy szarego bossa w olbrzymiej ilości. I poszczególne razy gdy jakaś znajoma czegoś użyła ale to rzadko. Komunikacji miejskiej raczej nie używam, a jak używam to czuć zazwyczaj starość lub pot. Czasami zdarzy się kobieta z jakimiś killerem zimowym gdzie jest 40stopni w pojeździe :D Jedynie w piątki/soboty wieczorem kiedy ludzie jadą w kierunku centrum można wyczuć jakieś zapachy. Ale wtedy też szału nie ma i zazwyczaj to nie jest nic z zapachów za 200+ jak większość tu sugeruje tylko znacznie tańsza półka.

A co do tego z kobiety gorzej dobierają perfumy to mogę to potwierdzić patrząc na większość przypadków jakie spotkałem. Tylko to już nie o same perfumy chodzi tylko o jakąkolwiek świadomość konsumencką. Większość kobiet jakie znam/widzę/słyszałem lub czytałem o nich, idzie do sklepu kupuje coś na czym się nie zna i tyle. Facet głupia mikrofalówkę jak ma kupić to najpierw sprawdzi na jakimś forum o sprzęcie agd czy nic lepszego nie ma w tej cenie a potem zamówi przez internet zamiast zapalić 50% większą cenę i jeszcze samemu coś dostarczać do domu. Oczywiście po obu stronach są wyjątki.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna