Teraz jest 17 listopada 2018, 07:57 - So

• Reklama

Gdzie trzymacie perfumy?

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

honoris causa

Bardzo aktywny forumowicz

Gdzie trzymacie perfumy?

Post23 października 2011, 13:18 - N

Na poprzednim forum mógł się zdarzyć taki temat, ale pewien nie jestem.

Zatem - gdzie trzymacie? Czasem u znajomych widzę, że trzymają w łazience. Moim zdaniem głupota, bo przecież w łazience temperatura nieraz sięga 30 stopni, a ze względu na wilgotność szybko nagrzewa się flakonik. Niektórzy na półce przy drzwiach wyjściowych z domu. Inni jeszcze w sypialni. Ja w szufladzie biurka :D
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

Simon

Re: Gdzie trzymacie perfumy?

Post23 października 2011, 13:33 - N

Szafeczka, w której po zamknięciu drzwi jest ciemno jak nie wiem gdzie. Z dala od jakichkolwiek grzejników. I to by było na tyle. Mnie zawsze fascynują ludzie z basenotes na ten przykład, którzy mają olbrzymie kolekcje i trzymają je w lodóweczkach :) Gdybym miał około 20 flakoników (po 100ml), to kupiłbym dla nich lodówkę do wina ;) prezentowałoby się zacnie :D A takie małe lodóweczki można wyrwać za wcale nieduże pieniąse.

pirath

Super Perfumaniak

Post23 października 2011, 13:36 - N

ja bym nie mógł aplikować na siebie lodowatych perfum... brrrr no i ciekawe jak by się potem układały na skórze...

p.s. swoje też trzymam za radą licha na półeczce, z dala od okna i grzejnika... zastanawiam się czy nie zaciemnić folią dodatkowo szyby...

Simon

Post23 października 2011, 13:42 - N

pirath napisał(a):ja bym nie mógł aplikować na siebie lodowatych perfum... brrrr no i ciekawe jak by się potem układały na skórze...

p.s. swoje też trzymam za radą licha na półeczce, z dala od okna i grzejnika... zastanawiam się czy nie zaciemnić folią dodatkowo szyby...

Nie mówimy o lodowatych, pamiętajmy, że temperatura która jest ponoć optymalna dla perfum to nie jest temperatura zwykłej lodówki! Choć ja widziałem dużo zdjęć na zagranicznych forach, jak ludzie zapachy trzymają w zwykłych lodówkach, aż całe oszronione :D Na skórze podejrzewam, że taki zapach o temp. 14 stopni układałby się normalnie. Ale nie sprawdzałem nigdy. Muszę to zmienić :twisted:

Don Raul de Lucho

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post23 października 2011, 13:44 - N

Ja trzymam w dwóch szufladach i szafce, już ledwo się mieszczą :cry:
Mój stragan

Buena suerte, porque yo me voy a California.

lolek

Post23 października 2011, 22:46 - N

równiez półka w szafce w pokoju lub szuflada:) oczywiście zamykana

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post24 października 2011, 11:00 - Pn

jedne w pudełkach na półce,
inne, te częściej używane w gablotce,
M7(brunatne) trzymałem w zwykłej lodówce,
teraz wytoczyłem bo juz zimno i używać będę częściej,
nie tak dawno rozmawiałem przez tel z lichem o tym
i zastanawiam się nad wytaszczeniem części nieużywanej
do piwnicy, gdzie jest nie za zimno i nie za ciepło i praktycznie światła nie ma...

belor

Post24 października 2011, 13:57 - Pn

Szafka w kuchni - stare drewno. Mieszkam w kamienicy w lecie jest w niej chłodno i ciemno, w zimie temperatura jeszcze niższa (w okolicach 5-10C).

krzysiekk

Aktywny forumowicz

Post24 października 2011, 14:05 - Pn

Zamykana półka w szafce

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post24 października 2011, 14:10 - Pn

Zamykana komoda w moim pokoju; ciemność i optymalna temperatura. Niektóre egzemplarze mają już po trzy lata i więcej, i pachną tak samo dobrze, jak w dniu zakupu.

lukesho

Moderator

Post24 października 2011, 19:23 - Pn

Ja trzymam w szafce, oczywiście zamkniętej. Temperatura pokojowa, czyli koło 20 st.

Simon

Post24 października 2011, 21:52 - Pn

Ja w temacie dodam pytanie odnośnie przechowywania próbek i jakichś mniejszych dekancików. Bo tak jakoś mnie naszło i szukam czegoś zgrabnego żeby to wszystko ogarnąć i uporządkować (póki co wala mi się to w półce). Macie jakieś ciekawe pomysły i rozwiązania? Ja póki co wymyśliłem, że dobrym rozwiązaniem byłoby coś w stylu takiego pudełeczka-szkatułki z kilkoma przegródkami.

Obrazek

hanka

Post24 października 2011, 21:58 - Pn

Simon napisał(a):Ja w temacie dodam pytanie odnośnie przechowywania próbek i jakichś mniejszych dekancików. Bo tak jakoś mnie naszło i szukam czegoś zgrabnego żeby to wszystko ogarnąć i uporządkować (póki co wala mi się to w półce). Macie jakieś ciekawe pomysły i rozwiązania? Ja póki co wymyśliłem, że dobrym rozwiązaniem byłoby coś w stylu takiego pudełeczka-szkatułki z kilkoma przegródkami.

Obrazek

Od niedawna właśnie w podobnym pudełku trzymam próbki i małe odlewki . Wreszcie jaki taki porządek. :)
Pozostań w pokoju a ruchy miej roztropne , aby uderzając się w łokieć nie trafić w to miejsce które czyni prąd.

Mam ciało osiemnastolatki.( Trzymam je w tapczanie).

Simon

Post24 października 2011, 22:23 - Pn

hanka napisał(a):Od niedawna właśnie w podobnym pudełku trzymam próbki i małe odlewki . Wreszcie jaki taki porządek. :)

No to muszę się porządnie rozejrzeć na allegro :)

pirath

Super Perfumaniak

Post25 października 2011, 08:58 - Wt

trzymam w czymś podobnym, ale plastikowym... w marketach budowlanych można kupić takie organizery w formie płaskiej walizeczki z pierdylionem przegródek (często możliwych do re-konfiguracji)... ostatnio sobie taki sprawiłem za 13 zł i wreszcie mam względny porządek w próbkach...
patrol.jpg
patrol.jpg (9.53 KiB) Przeglądane 6776 razy

Simon

Post25 października 2011, 10:52 - Wt

pirath napisał(a):trzymam w czymś podobnym, ale plastikowym... w marketach budowlanych można kupić takie organizery w formie płaskiej walizeczki z pierdylionem przegródek (często możliwych do re-konfiguracji)... ostatnio sobie taki sprawiłem za 13 zł i wreszcie mam względny porządek w próbkach...

Też fajne, możliwość przestawiania przegródek to dodatkowy plus :)

aleksander

Super Perfumaniak

Post25 października 2011, 11:07 - Wt

Gdyby ktoś nie chciał się rozstawać z próbkami,
wędkarze mają fantastyczne pudełka z przegródkami w wersji przenośnej.

RoQ

Super Perfumaniak

Post25 października 2011, 12:13 - Wt

A ja jestem chyba normalny, bo trzymam na półkach w pokoju.
Kiedyś miałem ogromną łazienkę i sześciometrową półkę w ścianie, ale to było w PL.
nie obrażajcie się, ale nie po to, często wybitni projektanci wymyślali flakony, żeby miał to trzymać w pudełkach po spławikach :mrgreen:
Ochrona przed niekorzystnymi czynnikami? Ok. Jakoś tak się latami utarło, że miejscem gdzie zapach występuje najczęściej, jest właśnie łazienka, a trzymanie ich w lodówkach, pudełkach itp. przypomina mi pilota do TV opakowanego w folię, "żeby się nie zniszczył" :mrgreen:
Wiem, że właśnie nieźle Was wnerwiam, ale jestem zdania, że przedmioty codziennego użytku służą mi, a nie ja im.
W końcu, to tylko dobra konsumpcyjne, a nie figurka Matki Boskiej ;)

Simon

Post25 października 2011, 13:22 - Wt

RoQ napisał(a):nie po to, często wybitni projektanci wymyślali flakony, żeby miał to trzymać w pudełkach po spławikach

Jeśli chodzi o pudełka, to rozmawiamy tutaj o przechowywaniu próbek, a nie całych flakoników. Chyba nikt normalny nie pakowałby flakonów do różnego rodzaju pudełeczek z przegródkami ;P

RoQ napisał(a):Ochrona przed niekorzystnymi czynnikami? Ok. Jakoś tak się latami utarło, że miejscem gdzie zapach występuje najczęściej, jest właśnie łazienka, a trzymanie ich w lodówkach, pudełkach itp. przypomina mi pilota do TV opakowanego w folię, "żeby się nie zniszczył" :mrgreen:
Wiem, że właśnie nieźle Was wnerwiam, ale jestem zdania, że przedmioty codziennego użytku służą mi, a nie ja im.

Dziwię Ci się, mówiąc szczerze, bo pamiętając ilość zapachów w Twojej kolekcji nie jesteś w stanie zużyć ich w terminie przydatności, nie zważając na warunki przechowywania. Zapachy są dobrem codziennego użytku, który ma pewien termin ważności. I tyle na ten temat. Porównanie do pilota zawiniętego w folię według mnie nietrafione. Pilota używa się trzymając go w ręce i naciskając przyciski. Wtedy się zużywa. Przechowywanie raczej nie ma wpływu na jego trwałość, chyba że chowamy go do piekarnika... włączonego. Perfum natomiast używa się naciskając na atomizer. Ale tak naprawdę najważniejsze jest to, co znajduje się wewnątrz flakonu. Lepiej więc wypadłoby porównanie do przechowywania dobrych win rocznikowych. Uważasz, że trzymanie ich w odpowiednich warunkach to także jest poroniony pomysł?

Żeby nie było, to powiem, że wcale mnie nie wnerwiłeś :) Po prostu trochę się nie zgadzam z Twoim tokiem myślenia i jestem nieco zdziwiony :) Ja zresztą mam całkiem inne podejście do tematu - też uważam, że przedmioty są po to, żeby służyć mi, a nie na odwrót. Jeśli jednak o nie nie zadbamy, to długo nam nie posłużą. A ja najzwyczajniej w świecie szanuję swoje pieniądze, bo z nieba nie lecą ;)

RoQ

Super Perfumaniak

Post25 października 2011, 13:31 - Wt

Simon napisał(a):
RoQ napisał(a):nie po to, często wybitni projektanci wymyślali flakony, żeby miał to trzymać w pudełkach po spławikach

Jeśli chodzi o pudełka, to rozmawiamy tutaj o przechowywaniu próbek, a nie całych flakoników. Chyba nikt normalny nie pakowałby flakonów do różnego rodzaju pudełeczek z przegródkami ;P

RoQ napisał(a):Ochrona przed niekorzystnymi czynnikami? Ok. Jakoś tak się latami utarło, że miejscem gdzie zapach występuje najczęściej, jest właśnie łazienka, a trzymanie ich w lodówkach, pudełkach itp. przypomina mi pilota do TV opakowanego w folię, "żeby się nie zniszczył" :mrgreen:

Dziwię Ci się, mówiąc szczerze, bo pamiętając ilość zapachów w Twojej kolekcji nie jesteś w stanie zużyć ich w terminie przydatności, nie zważając na warunki przechowywania. Zapachy są dobrem codziennego użytku, który ma pewien termin ważności. I tyle na ten temat. Porównanie do pilota zawiniętego w folię według mnie nietrafione. Pilota używa się trzymając go w ręce i naciskając przyciski. Wtedy się zużywa. Przechowywanie raczej nie ma wpływu na jego trwałość, chyba że chowamy go do piekarnika... włączonego. Perfum natomiast używa się naciskając na atomizer. Ale tak naprawdę najważniejsze jest to, co znajduje się wewnątrz flakonu. Lepiej więc wypadłoby porównanie do przechowywania dobrych win rocznikowych. Uważasz, że trzymanie ich w odpowiednich warunkach to także jest poroniony pomysł?

Żeby nie było, to powiem, że wcale mnie nie wnerwiłeś :) Po prostu trochę się nie zgadzam z Twoim tokiem myślenia i jestem nieco zdziwiony :) Ja zresztą mam całkiem inne podejście do tematu - też uważam, że przedmioty są po to, żeby służyć mi, a nie na odwrót. Jeśli jednak o nie nie zadbamy, to długo nam nie posłużą. A ja najzwyczajniej w świecie szanuję swoje pieniądze, bo z nieba nie lecą ;)

Ja natomiast jestem przekonany, że zapachy w atomizerach się nie starzeją, więc porównanie zapachów z winami według mnie jest nietrafione. I nie dam się wciągnąć w to szaleństwo ;) Ale nie mam zamiaru zmieniać Waszych upodobań. Ja tylko wyraziłem swój pogląd. Tadamm!
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna