Teraz jest 21 listopada 2017, 18:41 - Wt

• Reklama

Dzisiaj pachnę ...

Dyskusja ogólna o perfumach dla kobiet.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

NGL7

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Dzisiaj pachnę ...

Post10 sierpnia 2017, 23:11 - Cz

rennifer_lopez napisał(a):Muszę się przyjrzeć tym Marbertom bliżej, męski Gentleman jest super, może mają jeszcze coś fajnego.

Gentelmana znasz, to polecam Man i Man Classic :mrgreen:
Obrazek
to tak jakby pomocnicy tego kolesia :lol:

rennifer_lopez

Forumowicz

Post10 sierpnia 2017, 23:27 - Cz

Zdjęcie super :lol:
Któregoś z tych dwóch miałam próbkę, ale mam niedokładnie zapisane w notatkach, więc pewnie kiedyś sprawdzę obydwa :)

mariolawiki1

Forumowicz

Post12 sierpnia 2017, 06:36 - So

Wczoraj, pomimo żaru lejącego się z nieba, musiałam, no musiałam, inaczej bym się udusiła chyba z niepohamowania, La Fille de Berlin. :D Niewiele na ten moment napiszę, ale takiej, a właściwie TAKIEJ róży to ja w swojej kolekcji jeszcze nie miałam i nie sądzę, aby ktoś ją w najbliższym czasie przebił....

Dzisiaj Oscar de la Renta Volupte. Na poprawę nastroju :)

Nie wiem jak to się stało, ale z YR znam mnóstwo zapachów, Avonu również, a Oriflame (jeśli chodzi o perfumy) to dla mnie temat całkowicie dziewiczy :? :oops:

rennifer_lopez

Forumowicz

Post12 sierpnia 2017, 21:15 - So

U mnie z kolei La Fille de Berlin daleko za innymi różami (chociażby Bitter Rose, Broken Spear, Une Rose i Portrait of the Lady F. Malle).
Znam bardzo mało zapachów z YR, Avonu i Oriflame'u, ale chciałabym poznać stare Avony, sporo starych perfum tej marki wygląda obiecująco :)

Dzisiaj Tubereuse Trianon Le Jardin Retrouve, ylangowo-tuberozowy zapach. Ciekawe czy mi się kiedyś znudzi to połączenie :)

mariolawiki1

Forumowicz

Post14 sierpnia 2017, 06:12 - Pn

Dorotko, ja nie napisałam, że ona jest najlepsza (róża), tylko, że TAKIEJ nie miałam (i nie znałam dotąd - w domyśle), jest tak charakterystyczna, tak inna, że trudno przejść koło niej obojętnie i nie zachwycać się nią...

Nie wszystkie zapachy, o których napisałaś znam, ale zdaję sobie sprawę, że z reguły wraz ze wzrostem ceny perfum, rośnie także jakość składników, co znacząco przekłada się na odbiór. :)

Na razie przystopowałam z kupowaniem z prozaicznych powodów, ilość moich flakonów dobiła do ogromnej liczby, muszę coś zdenkować (ewentualnie sprzedać/oddać), aby coś kupić, a to nie będzie takie proste w przypadku dużych pojemności 8-)

Do końca roku kupię 3-4 zapachy, które miałam i tak nabyć i to wszystko, potem pozostaje mi denkowanie.

Wczoraj Obsession. :)

rennifer_lopez

Forumowicz

Post15 sierpnia 2017, 10:05 - Wt

No tak, moja nadinterpretacja, wywnioskowałam z Twojej wypowiedzi że jest to jedna z najlepszych róż jakie poznałaś :)
Cena składników jest tylko ułamkiem końcowej ceny perfum, myślę że ich jakość nie ma dużego wpływu na cenę w większości przypadków (pomijając malutkie niszowe firmy produkujące niewiele flakonów i inne skrajne przypadki). Taka Tea Rose od Perfumer's Workshop jest dla mnie o wiele lepsza od większości drogich różanych zapachów, a jaka tania :)

Wczoraj pachniałam Magie Noire, dzisiaj Cuir de Russie Le Jardin Retrouve.

mariolawiki1

Forumowicz

Post15 sierpnia 2017, 21:03 - Wt

Zaczynam się Ciebie bać, Dorotko, szukam ukrytej kamery w moich szafkach z perfumami... :lol: :mrgreen:
Wczoraj właśnie używałam Tea Rose. :lol: :lol: :lol:
Owszem, piękna róża to jest, ale początkowo jest na mnie tak ostra i nienaturalna, że gdyby nie późniejsze ewoluowanie zapachu, nie byłabym w stanie go używać.

Napisałam, że zazwyczaj za ceną idzie jakość, ale oczywiście nie w każdym przypadku tak jest. Jak zwykle popyt i podaż (i ich wzajemne korelacje) wpływają na końcową cenę.

Dzisiaj perełka z zamierzchłych lat, za grosze, Parfums Regine Regine's - nieco przypominają mi Joop Femme, zamiast cywetu ostry, świdrujący wosk pszczeli. Ciepłe, miodowe, dość trwałe, o pięknej barwie. Zapomniane, chyba, stąd niziutka cena.

Na noc - L'amor fou edp. :)

rennifer_lopez

Forumowicz

Post16 sierpnia 2017, 10:55 - Śr

Nieźle z tą Tea Rose :D Niestety nie mam kamerki w Twojej szafce z perfumami...jeszcze 8-) ;) :lol:

Kilka miesięcy temu zastanawiałam się nad zakupem perfum, którymi dzisiaj pachniesz. Zainteresowała mnie recenzja na fragrantice, w której opisano ten zapach jako taki pomiędzy Joop Femme a starym Poison. Teoretycznie coś dla mnie, ale patrząc na nuty stwierdziłam że aż tak dobrze nie będzie i odpuściłam. Mam koleżankę której nie pasuje cywet w Femme, jak myślisz, spodobałyby jej się Regine's?

Dzisiaj Patchouli Precieux Les Nereides, czyli na mnie paczula w stylu świeżo rozkopana ziemia, leciutko wysładzająca się pod koniec :)

mariolawiki1

Forumowicz

Post17 sierpnia 2017, 07:24 - Cz

Recenzji na fragrantice nie czytałam, ale nadrobię.
W Regine's jedyne co może przeszkadzać, to gorzkawy, szczypiący początek z woskiem pszczelim (w dzieciństwie jadłam masę preparatów na bazie wosku i propolisu, traumy nie mam 8-) ). Myślę, że to jest najtrudniejsza faza perfum i jeśli wtedy noszący się nie zniechęci, to później może być tylko lepiej :)
Perfumy są słodkawe, nieco ciężkie i gęste, o mniejszej projekcji i trwałości niż Femme wg mnie, ale na mnie killery padają czasami, więc może tym aspektem nie ma się co sugerować. Na mojej skórze nie jest wyczuwalna malina, trochę żałuję :) Śliwki również jest niewiele, tylko gdzieś się tam przewija w tle. To przede wszystkim miód, ale taki nieoczywisty, balsamiczny, żywiczy, przyprawiony. Czuć w nich ducha przeszłości w najlepszym wydaniu. Piękne są!
Na pewno są warte przynajmniej testów, albo nawet zakupu w ciemno. :)

Dzisiaj Lacoste pour Femme. :)

rennifer_lopez

Forumowicz

Post17 sierpnia 2017, 09:53 - Cz

Kurcze, kuszący opis, ten nieoczywisty miód do mnie przemawia....może jednak sama je kupię :D Dzięki za przybliżenie zapachu :)

Dzisiaj L'Artisan L'Ete en Douce.

mariolawiki1

Forumowicz

Post18 sierpnia 2017, 23:38 - Pt

Dzisiaj nosiłam Burberry Women.
Dopsikałam na wieczór nieco Cuir Molinarda, bardzo je lubię, choć znacznie częściej używany jest przez mojego męża. Perfumy przechylają się mocno w stronę męską, nie zawsze mam ochotę czy okazję nosić taki zapach. :)

rennifer_lopez

Forumowicz

Post19 sierpnia 2017, 12:40 - So

Miałam Burberry, fajnie się je nosiło. Dzisiaj Ysatis :)

mariolawiki1

Forumowicz

Post20 sierpnia 2017, 06:36 - N

A z tym akurat Burberry zawsze mi było niezbyt po drodze, a ostatnio mnie pozytywnie zaskoczył. :) Jest w nim coś drażniącego mnie, jakaś sucha (okropnie wręcz) komponenta, która sprawia, że ciężko mi się go nosiło i nie dochodziły do głosu żadne pozostałe nuty. Ostatnio jednak wybijały się właśnie wszystkie pozostałe składniki. Nie wiem, od czego to zależy?
Na pewno dieta zmieniła moje pH, oczyściła zatoki, inaczej wiele zapachów odbieram, ale ponieważ nie używam żadnych balsamów, nie nawilżam skóry, stała się ona jeszcze bardziej sucha, więc z trwałością powinno być gorzej, z odbiorem też, a jest zupełnie na odwrót. :lol:

Wczoraj Narciso Rodriguez For Her L´Absolu. Tu niewiele się zmieniło w moim postrzeganiu, powiedziałabym, że zapach stał się całkowicie ulotny i nietrwały na mnie, choć podoba mi się jego bliskoskórność i intymność, czuję się kobietą w każdym calu nosząc go :). Szkoda, że ma tak małą trwałość, 3-4 godziny tylko. Nie wiem, czy powinnam spróbować z innymi zapachami NR, czy dać sobie spokój? :(

Dzisiaj Valentino Valentina Assoluto. :)

rennifer_lopez

Forumowicz

Post20 sierpnia 2017, 11:08 - N

O, zaskoczyłaś mnie Burberry :) Na mnie to był taki przytulny, okrąglutki zapach, był jednym z tych, które używałam gdy dzień wcześniej zmęczył mnie jakiś testowany zapach, albo gdy nie wiedziałam, czym chcę pachnieć. Dostałam w prezencie i tak mam je zaszufladkowane, jako bezpieczne, pasujące do wielu okazji perfumy na prezent.

Co do Rodrigueza, to zależy czy bardzo lubisz piżmo :) Ta marka jest - dla mnie - zafiksowana na punkcie piżma, więc jeśli podobają Ci się "piżmaki" to testuj dalej :) Ja odpuściłam, na dłuższą metę wolę jak coś więcej dzieje się w zapachach.

Dzisiaj Passion Elizabeth Taylor. Czekałam na zmianę pogody, żeby zobaczyć czy pokażą się jakiekolwiek kwiatki, które są w nutach. Nie pokazały się i fajnie :) Kadzidło i skóra podszyte zwierzakiem, w pewnym momencie Passion pachnie jak przesiąknięte dymem suche drewno...czuć też że to nie tegoroczna premiera :) Niestety tylko starsza wersja tak pachnie, nowa jest taka sobie, brak jej dramatyzmu i głębi :( Dam jej jeszcze szansę, bo testowałam w wysokich temperaturach, ale czarno to widzę.

mariolawiki1

Forumowicz

Post21 sierpnia 2017, 07:34 - Pn

Lubię bardzo piżmo, może coś jeszcze znajdę w ofercie NR. :)

Dzisiaj, z ogromną przyjemnością i pewną dozą miłości - Nohiba E. Coudray :)

Do Passion przymierzałam się, może kiedyś??? :)

rennifer_lopez

Forumowicz

Post21 sierpnia 2017, 08:27 - Pn

Ja będę się rozglądać za Passion w starym flakonie (uroczym, takim trochę staroświeckim), ale raczej przy okazji. Jak nie znajdę to nic nie szkodzi bo jest dużo perfum w podobnym stylu, choć te są fajne o tyle, że wywołują dużo skojarzeń :) Wiele zapachów noszę, myślę "fajne, fajne, ale to już było" i nie mam żadnych wizji z nimi związanych :)

Dzisiaj Citron Boboli Le Jardin Retrouve.

narcyza987

Post21 sierpnia 2017, 09:42 - Pn

CK Euphoria ;)

rennifer_lopez

Forumowicz

Post22 sierpnia 2017, 19:54 - Wt

Cacharel LouLou Blue :)

mariolawiki1

Forumowicz

Post23 sierpnia 2017, 11:18 - Śr

Wczoraj nic z powodu choróbska grypopodobnego.
Dzisiaj delikatny na mojej skórze, kwiatowy, przyskórny, o doskonałej jakości komponent - Alexander McQueen edp.

rennifer_lopez

Forumowicz

Post23 sierpnia 2017, 14:37 - Śr

I jak się dziś czujesz, lepiej?

U mnie L'Heure Bleue.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy damskie - dyskusja ogólna