Teraz jest 21 listopada 2017, 18:42 - Wt

• Reklama

Dzisiaj pachnę ...

Dyskusja ogólna o perfumach dla kobiet.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

rennifer_lopez

Forumowicz

Re: Dzisiaj pachnę ...

Post01 sierpnia 2017, 12:45 - Wt

Mariolu, widzę że wzięło Cię na jesienne zapachy :) YR z opisu brzmi jak coś dla mnie. Dzisiaj - dzięki Emerce - testuję starą wersję Ma Griffe. Trochę ryzykownie używać coś nowego globalnie w taki upał, ale strasznie mnie kusiło i na razie nie żałuję :)

Extravagance d'Amarige są łatwo dostępne, tyle że w nowej wersji, w kolekcji Les Parfums Mythiques, widziałam je w Superpharmie. Mam tę nową, przypadła mi do gustu na tyle że kupiłam flakon a w tym roku rzadko mi się to zdarza. Stara wersja jest kwiatowa, spokojna i bliskoskórna, według mnie nie nadaje się na upały. Nowa jest zielono-kwiatowa, podczas wysokich temperatur na mnie wychodzą głównie zielone nuty i zapach jest przyjemnie odświeżający. Perfumy zadziwiająco trwałe, tutaj stara wersja nie ma najmniejszych szans.

gabriel@dag.pl - czy według Ciebie w Darcy słodycz dominuje, czy paczula ją równoważy?

gabriel@dag.pl

Bardzo aktywny forumowicz

Post01 sierpnia 2017, 13:26 - Wt

wg mnie równoważy, ale jest lekko słodka/ dla mojej żony nie jest słodka/
na pewno bardziej paczulowy niż słodki
i całe szczęście róża jest w tle
jak nie flakon, to a pewno warto przetestować

rennifer_lopez

Forumowicz

Post01 sierpnia 2017, 13:42 - Wt

Dzięki, w takim razie super że o nim wspomniałeś :) Lubię paczulę i różę w perfumach, mimo że to popularne połączenie to i tak chętnie sprawdzam. I wolę je tak jak opisałeś Darcy, róża w tle, wyraźniejsza paczula. Przetestuję :)

gabriel@dag.pl

Bardzo aktywny forumowicz

Post01 sierpnia 2017, 14:11 - Wt

jak byś mieszkała po sąsiedzku to sampelka bym ci dał

mariolawiki1

Forumowicz

Post02 sierpnia 2017, 07:16 - Śr

Widzisz Dorotko, nową wersję znam i mam, myślałam, że używasz starej, której nie miałam, nie wąchałam...
Jesienne perfumy? Może i tak, choć dziwi mnie to, że zapachy orientalne są używane przez nas w zimne dni, a sam orient przecież kojarzy się raczej z ciepłymi temperaturowo krajami :mrgreen:
Inne nuty dochodzą do głosu wtedy po prostu.

EDIT: Napiszesz coś o Ma Griffe?

Wczoraj i tak wszystko ze mnie spływało, na wieczór psiknęłam odrobinę Coco edp, też popłynęła po kilku godzinach :D (ważne, że miłość nadal jest wielka). 8-)

Paczula i róża, moje ukochane nuty. Zwłaszcza z dominacją ziemistej i mrocznej paczuli...

Dzisiaj nie mam pomysłu... :(

rennifer_lopez

Forumowicz

Post02 sierpnia 2017, 16:00 - Śr

gabriel@dag.pl napisał(a):jak byś mieszkała po sąsiedzku to sampelka bym ci dał

To miłe :) nie mieszkamy po sąsiedzku, ale jak widzę, sampelka można bez problemu zamówić.

Mariolu, czyli nie zrozumiałyśmy się co do Extravagance d'Amarige. Stara wersja jest ładna, ale na pewno nie warta cen, jakie osiąga na allegro - widziałam ją nawet za ponad 700 zł :)
Orientale fajnie rozgrzewają w zimie :) chyba większość osób woli się dodatkowo nie dogrzewać latem, a poza tym wydaje mi się że tego typu perfumy są mało popularne, na pewno daleko w tyle po świeżakach i gourmandowcach.

O Ma Griffe trudno mi na razie pisać, bo upalne dni to nie jest przeznaczenie tych perfum. Podobają mi się, są zielono-ziołowe, dość długo gorzkawe zanim pojawi się delikatna kwiatowa słodycz. Myślę że będą pięknie pachnieć wiosną albo w chłodne letnie dni :)

Dzisiaj nie miałam ochoty na żadne perfumy, ale z kolei bez nich czuję się niekompletnie ubrana, poszłam więc na kompromis używając Karleidoscope. Wypachniłam się, a czuć je było przez godzinę :D

mariolawiki1

Forumowicz

Post03 sierpnia 2017, 07:29 - Cz

Mnie nic nie rozgrzewa przez moją dietę 8-) :mrgreen: , a spociłam się dwa dni temu, gdyż córa z domu na w miarę stałe mi wyfrunęła i dźwigałam do samochodu paczki i paczuszki w pełnym słońcu... Ogólnie raczej mi jest chłodno i mam kłopoty z termoregulacją obecnie...
Wiem, że takie zapachy rozgrzewają w chłodne dni, dają poczucie otulenia, ale latem również pięknie wybrzmiewają, o ile stosowane są z umiarem :)

Wczoraj również nie miałam ochoty na perfumy, rano sobie zapodałam mgiełkę Ziai, w późniejszym terminie zaś Exotic Essence Davida Yurmana - dość ciekawy zapach, trwały, z mocno wyczuwalnymi elementami drzewnymi, owoce tworzą jedynie jego tło. Minus - dość tłusty film na skórze po apilkacji, trzeba uważać, aby nie popaprać sobie ubrań. Bardzo dobrze sprawdza się w wysokich temperaturach otoczenia.

Dzisiaj O de Lancome. :)

rennifer_lopez

Forumowicz

Post03 sierpnia 2017, 13:35 - Cz

A ja dziś znowu Karleidoscope. I znowu pachniały sobie godzinkę :D

mariolawiki1

Forumowicz

Post04 sierpnia 2017, 11:01 - Pt

rennifer_lopez napisał(a):A ja dziś znowu Karleidoscope. I znowu pachniały sobie godzinkę :D

Zawsze pachną tak krótko, czy tylko w upały są aż tak nietrwałe?
Satysfakcjonuje Cię taki zapach? 8-)

Wczorajsze O de Lancome trwało na mnie z 5 h, co i tak uważam za sukces, gdyż z powodu diety miałam kolejny kryzys i pociłam się naprzemiennie z dreszczami niemal cały dzień.

Po kąpieli klasycznie maleńki psik Fauna do snu. :mrgreen: :oops: Uzależniłam się na amen!!!

Dzisiaj Alien Eau Extraordinaire globalnie, a na nadgarstki dosłownie kropla klasycznego Aliena, którego kocham miłością nieprzerwaną i namiętną :)

rennifer_lopez

Forumowicz

Post04 sierpnia 2017, 11:53 - Pt

Na mnie zawsze. Chyba nie spotkałam jeszcze osoby, na ktorej Karleidoscope długo pachnie, ale może ktoś się odezwie w tym wątku :) I tak, zapach mnie satysfakcjonował, bo była to identyczna sytuacja jak dzień wcześniej - nie miałam ochoty na żaden zapach, ale gdybym nie użyła perfum, czułabym się niekomfortowo.
Dziś problem sam się rozwiązał, obudziłam się z katarem i bólem głowy :)

mariolawiki1

Forumowicz

Post04 sierpnia 2017, 22:32 - Pt

Oj, strasznie mi przykro, że się źle czujesz. :( To zdrowiej, Dorotko!

rennifer_lopez

Forumowicz

Post05 sierpnia 2017, 08:22 - So

To na szczęście była tylko reakcja alergiczna na rośliny, które dzień wcześniej przyniosłam i zostawiłam do suszenia. Po południu już było w porządku :) Dziś Eau des Merveilles Bleue Hermesa.

mariolawiki1

Forumowicz

Post06 sierpnia 2017, 09:29 - N

O, to dobrze :). Czasami właśnie w upały, z przegrzania, zdarzają się infekcje.

Wczoraj nadal płynęłam na fali Aliena, tym razem klasycznego. Niestety moja skóra go obecnie dobrze nie toleruje, miałam wrażenie, że mnie parzy i piecze w miejscu aplikacji. Muszę poczekać na to aż wyjdę z oczyszczania. Smutno mi, gdyż zapach uwielbiam...

Dzisiaj, zachęcona Twoimi słowami Dorotko, wygrzebałam (wyciągając po drodze kilkadziesiąt flakonów, które stały przed :D) Extravagance d'Amarige.
Na razie jestem zachwycona, zobaczę, co będzie za kilka godzin :)

rennifer_lopez

Forumowicz

Post06 sierpnia 2017, 14:56 - N

No fajne, fajne są :) Dla mnie plusem - poza tym że dobrze sprawdzają się w upały - jest ich beztroski charakter :) Taki radosny, ale jednocześnie nie infantylny zwyklaczek :)

U mnie teraz Yardley Iris a wieczorem będzie Dana Tabu.

mariolawiki1

Forumowicz

Post08 sierpnia 2017, 07:49 - Wt

Właśnie, brakowało mi tego określenia - beztroska, poprawiają nastrój, są pełne radości i świeżości... :)

Wczoraj Fusion Sacrée Clair - troszkę się rozczarowałam, spodziewałam się czegoś więcej. Same składniki dobrej jakości, trwałość także dość dobra, choć po 2-3 h zapach staje się raczej bardzo blisko-skórny. Nuty zapachowe dokładnie w moim stylu, na mojej skórze jednak czuję przede wszystkim przyprawy i słodycz, brak kawy, pozostałych komponent. Ciekawe głównie w mocnym otwarciu, które rekompensuje wszystkie późniejsze niedociągnięcia. Na pewno warto wypróbować.... Ogólnie cieszę się, że je mam. :)

Dzisiaj Roma :)

rennifer_lopez

Forumowicz

Post08 sierpnia 2017, 22:22 - Wt

A ja dziś Marbert Woman.

Mam duży sentyment do Romy :)

mariolawiki1

Forumowicz

Post09 sierpnia 2017, 07:22 - Śr

I jaki jest ten Marbet?
Miałam kiedyś go kupić, ale potem zniknął z ofert jednej z perfumerii i nie kupiłam.

Wczoraj na noc Ivoire Balmain (edp) - kocham, nawet nie przyznam się ile buteleczek mam w zapasie :D :lol:

Dzisiaj jestem w domku, więc Armani Si . :) Nikogo nie będę straszyć znanym zapachem przynajmniej... :mrgreen:

rennifer_lopez

Forumowicz

Post09 sierpnia 2017, 10:56 - Śr

A tam straszyć...jak ktoś taki strachliwy to niech sam w domu siedzi :mrgreen:

Marbert Woman jest na mnie kwiatowo-kremowy z naciskiem na kremowy. Im dłużej zapach siedzi na skórze, tym ładniej pachnie, pod koniec sporo niezbyt słodkiej wanilii i leciuteńki dymek :)
Muszę się przyjrzeć tym Marbertom bliżej, męski Gentleman jest super, może mają jeszcze coś fajnego.

Dzisiaj Moschino Couture! w ramach wykańczania resztek.

mariolawiki1

Forumowicz

Post10 sierpnia 2017, 09:10 - Cz

Marberty ogólnie są w moim stylu, więc kiedyś.... :D

Rozumiem, że Moschino starszą niedostępną już wersję? Nawet nie miałam okazji powąchać... :(

Dzisiaj Jopp Femme w ilościach hurtowych, nic mi tak nie poprawia nastroju, no może Faun, ale ostatnio go nadużywałam i dałam sobie czas na odpoczynek.
W ramach rekompensaty za 30 dni niemal bez jedzenia (jeszcze 10 zostało :(), na porcjach iście głodowych, kupiłam sobie La Fille de Berlin. Marzyłam o nich od dawna i wreszcie znalazłam w rozsądnej cenie. Mam tylko nadzieję, że nuty się nie zmieniły... gdyż jakieś dziwne składniki ostatnio widziałam na fragrantice. :roll: ;)

rennifer_lopez

Forumowicz

Post10 sierpnia 2017, 22:48 - Cz

Gratuluję nowych perfum do kolekcji :)

Nie wiem czy Moschino Couture jest produkowany, według basenotes tak, ale z drugiej strony jest trudno dostępny więc być może jednak wycofany. Zapach przyjemny, z gatunku zwyklaków - najpierw wesołe cytruski, potem kwiatowe, eleganckie mydełko i wreszcie dużo cedru a w tle kwiatowa poświata. Lekko słodkie. Niestety szybko oklapł, zdecydowanie lepiej sprawuje się jesienią.

Dzisiaj Sir Avebury Oriflame, był używany przez panów w moim otoczeniu, pierwszy raz sama się nim wypachniłam :) Im się już pokończyły, ale udało mi się go kupić po znośnej cenie kilka tygodni temu. Nie zamierzam się dzielić, podoba mi się ten zapach więc zostaje u mnie, będę sobie wąchać od czasu do czasu :)
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy damskie - dyskusja ogólna