Teraz jest 17 lipca 2018, 18:42 - Wt

• Reklama

Zamienniki Mirage i Marcel oriflame i Neonatura Cocoon YR

Dyskusja ogólna o perfumach dla kobiet.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Tracershy

Forumowicz

Zamienniki Mirage i Marcel oriflame i Neonatura Cocoon YR

Post28 kwietnia 2018, 18:05 - So

Jak w temacie...to były ulubione zapachy mojej mamy w dodatku za niewielkie pieniądze - wszystkie już wycofane ze sprzedaży. Oczywiście można je jeszcze kupić na aukcjach ale ceny sięgają kilkuset złotych. Za takie kwoty to już można porządne pachnidła mieć. Choć mama szukała i w tych górnopółkowych, ale nic ją tak nie rozkochało jak Mirage czy Marcel. Możecie polecić jakieś zapachy które są zbliżone do nich? Pomijając niszę za połowę kwoty najniższej krajowej

rabarbary

Super Perfumaniak

Re: Zamienniki Mirage i Marcel oriflame i Neonatura Cocoon Y

Post28 kwietnia 2018, 18:21 - So

Mirage nie znam, ale Marcel i Cocoon to zapachy, których raczej nie znajdziesz we współczesnym mainstreemie.
Do Marcela podobny jest znacznie droższy Incense Rose Tauer, do Cocoona dość podobny jest Coromandel, chociaż jego paczula nie jest tak czekoladowa.
Z tańszych spróbowałabym Perfume Calligraphy Rose Aramis, też ciekawa róża, a co do Cocoona, to trzeba zdecydować, czy szukać bardziej czekolady czy ciekawej paczuli.
Fragraniki twierdzą, że do Coccona podobna jest Laetitia Millesime Rance 1795, niestety nie znam, więc nie potwierdzę.
Sprawdź też Perles De Lalique , może się Mamie spodobać :)

Tracershy

Forumowicz

Post28 kwietnia 2018, 19:18 - So

Sprawdzę zwłaszcza te podobne do Marcela.
A co do Mirage to chyba się rzucę i wydam te 200zł i kupię go mamie. Ma ostatnią butelkę i oszczędza ją jak się da.
Zapach jest naprawdę dziwny i raczej ciężko go do czegoś porównać, mi się kojarzy z jakimś ciastem piernikowym.
W każdym razie mama zbiera wielkie komplementy za niego. A moc ma wielką, trwałość i projekcja olbrzymie.
Ostatnio w Biedronce w kolejce do kasy kobiety stojące kilka metrów od mamy dumały co to za zapach.
Jak po sznurku doszły do niej i się wydało czyj zapach sklep wypełnia. Aż dziwne że coś takiego wypuściło oriflame. Na fragrantice czytałem, że ciężko coś zbliżonego znaleźć.

rabarbary

Super Perfumaniak

Post28 kwietnia 2018, 19:22 - So

Jak ciasto piernikowe, to sprawdź Chocolate Greedy Montale, coś między tym ciastem a Cocoonem :)

Tracershy

Forumowicz

Post28 kwietnia 2018, 19:34 - So

Ten zapach mimo tych jakby piernikowych przypraw nie ma w sobie słodyczy.
Jest cierpki i żywiczny... ciężko mi go opisać, bo to jedna z najdziwniejszych woni jakie wąchałem.
Jak będę u mamy spróbuję w nim wyniuchać coś więcej.

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post28 kwietnia 2018, 22:30 - So

Niedawno testowałam (tylko nadgarstkowo) Mirage i uważam że to bardzo ciekawy zapach, nie jest podobny do niczego, co znam. Jeśli Twoja mama tak go lubi to myślę że dopóki jeszcze jest dostępny, warto go kupić.
Mnie się nie kojarzy z piernikiem, tylko z szarlotką :D a dokładniej nadzieniem do niej, z rozprażonymi kwaskowatymi jabłkami z cynamonem. Do tego trochę skórki z cytrusów, specyficzna zieleń (jakby las po deszczu w parny dzień) i taka nutka jakby rozwodnionego eukaliptusa :) Dziwadełko, ale bardzo ciekawe :)

Tracershy

Forumowicz

Post29 kwietnia 2018, 13:45 - N

Moja mama lubi takie dziwadełka. Kupię jej to, pomimo że chodzi po 2 stówy to jednak na plus przemawiają bardzo dobre parametry użytkowe, zupełnie niespotykane obecnie w oriflejmowskich zapachach.
Z taką dobrą trwałością to tylko im się kilka razy udało -oprócz Mirage i Marcela to jeszcze Espionage męski i stare Giordani Gold pachniały zabójczo długo.
Przez ten Giordani to mnie głowa w dzieciństwie bolała bo cała chata tym pachniała.

Tracershy

Forumowicz

Post04 maja 2018, 07:08 - Pt

Możecie mi jeszcze polecić zapachy o podobnych nutach do tych niżej. Pewnie w górnopółkowych da się znaleźć coś podobnego ale pachnącego szlachetniej.
Pierwszy to białe kwiaty z których wybija się jaśmin, białokwiatowy akcent przełamany kwiatem mandarynki i paczulą, perfumy szyprowe, mocne, ciężkie, nawet duszne, ale pożądane :|
Drugi to również trochę szyprowa kompozycja. Czuć głównie różę - jest nieco słodka, irysa i paczulę, w tle jakiś kadzidlany aromat.
Nie jest to jakiś wyszukany zapach, ale ma mroczny, pociągający klimat.

https://www.fragrantica.pl/perfumy/Orif ... -2350.html
https://www.fragrantica.pl/perfumy/Orif ... -1637.html

• Reklama

Powrót do Perfumy damskie - dyskusja ogólna