Teraz jest 16 października 2018, 13:58 - Wt

• Reklama

Damskie zapachy do 100zł

Dyskusja ogólna o perfumach dla kobiet.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

aiai

Forumowicz

Damskie zapachy do 100zł

Post05 grudnia 2017, 09:23 - Wt

Podawajcie tutaj swoje propozycje damskich, tanich zapachów, najlepiej do 100zł lub trochę powyżej. Akurat szukam odpowiednika Dior homme/DHI dla kobiet, może nawet w tym przedziale cenowym coś się znajdzie.
Sprzedam: Robert Piguet Casbah, Amouage Opus III, Interlude, Epic, Memoir, L'Artisan.. http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=10979

kubanczyk

Perfumaniak

Re: Damskie zapachy do 100zł

Post05 grudnia 2017, 10:26 - Wt

Lanvin Eclat D Aperge- jeden z moich ulubionych damskich świeżaków
Tommy Girl
Versace Red Jeans
Ferragamo Signorina wiele wersji
viewtopic.php?f=52&t=22431- Wiele ciekawych flakonów niszowych i mainstreamowych !

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post10 grudnia 2017, 11:45 - N

Aiai, wątpię czy znajdziesz odpowiednik DH lub DHI dla kobiet, szukałam dla kilku dziewczyn i nie znalazłam. Z innych zapachów bardzo podobał im się Shalimar Parfum Initial, ale jest wycofany i ceny nie są niskie.

Sam pomysł z zapachami do 100 zł jest dobry. W przerwach od pracy wypisywałam sobie takie perfumy, wraz z krótkim opisem - oczywiście to mój subiektywny odbiór, niektórych nie pamiętałam więc przepisałam to, co miałam w notatkach. Niektóre są trochę droższe, ale nie powinny przekraczać 120zł.

Perfumy kwiatowe, owocowe

Lanvin Eclat d'Arpege - delikatne kwiaty, świeżość, bez, wiosna
Oscar de la Renta Esprit d'Oscar - lekko pudrowe kwiaty (heliotrop, kwiat pomarańczy)
Burberry Weekend - kwiaty w ogrodzie w letni, słoneczny dzień
Nina Ricci Premier Jour - kwiatowe (groszek pachnący, gardenia), łagodne, słodkawe
Jessica Parker Lovely - piżmak, który może wybrzmiewać jak Narciso Rodriguez for Her, ale równie dobrze może uwydatnić się lawenda i zapach robi się chłodniejszy
Cerruti 1881 - kwiatowo-drzewne
Gabriela Sabatini Gabriela Sabatini - kwiaty, trochę aldehydów, dość eleganckie. Ugrzeczniony Joop Femme (bez cywetu, ogólnie mniej wszystkiego)
Perfumer's Workshop Tea Rose - dla wielbicielek róż, mocne
Balmain Eau d'Ivoire - delikatne, połączenie kwaskowatych cytrusów i czerwonej porzeczki z magnolią i stonowaną paczulą
Jean Charles Brosseau Ombre Rose - delikatna pudrowa róża, warto się zainteresować póki jest dostępny
Gres Lumiere Noire - delikatna różyczka z ambrą, słodkawe (paczuli nie wyczuwam)
S.T. Dupont Femme - elegancke, szyprowo-kwiatowe
Calvin Klein Beauty - stonowane białe kwiaty (około 110-120zl)
Madonna Truth or Dare - białokwiatowy killer, trio tuberoza-lilia-gardenia (z naciskiem na tuberozę) z posłodzoną wanilią w tle
Elizabeth Taylor White Diamonds - wytworny białokwiatowy killer (lilia, tuberoza, jaśmin)
Lalique Amethyst - leśne owoce na piżmowej kołderce
Burberry Women - owocowo-waniliowe z lekką drzewną nutką, łagodne, wyważone (około 105-120zl)
Kenneth Cole Black for women - duszne kwiaty rozsypane na zimnej, marmurowej płycie ;) (około 120zł)
Britney Spears Believe - kwaskowato-słodki sok z egzotycznych owoców, z dodającą charakterku paczulą
Agent Provocateur Maitresse - piżmowo-kwiatowo-zamszowe, na nieco fizjologicznym, "brudnym" tle (około 110zl)

Perfumy świeże

Moschino Funny - schłodzona zielona herbata + gorzka pomarańcza (około 110-120zl)
Calvin Klein CK IN2U - cytrusy z wanilią plus trochę cedru
Klein Truth - świeżak z drzewną nutą, trawa, koniczyna, łąka po deszczu
Lanvin Oxygene - nietypowy świeżak, jak rześkie powietrze po burzy, mleczne, piżmowe
Iceberg Iceberg - chłodne, cytrusowo-ziołowo-kwiatowe
Issey Miyake A Scent - cytrusowe, zielone, z leciutkimi kwiatami w tle (około 110zl)
Balmain Vent Vert - mocno zielone, trawiaste, przestrzenne, w tle leciutko wyczuwalne kwiaty, przedwiośnie
Dali Laguna - egzotyczna świeżość, wodno-kwiatowe, nietypowe
Elizabeth Arden Green Tea - zielona herbata z cytryną
Calvin Klein Reveal - słono-słodkawe, suche, nietypowe (około 115-120zł)
Jacomo Silences - bardzo zielone, gorzkawe, niesłodkie, w typie Chanel no 19

Perfumy słodkie

Aquolina Pink Sugar - wata cukrowa z bitą śmietaną, ekstremalna słodycz
Aquolina Black Sugar - skarmelizowany cukier + dymek w tle
Rihanna Rogue - zamszowo-owocowo-waniliowe
Lolita Lempicka Lolita Lempicka - lukrecjowo-anyżowe, z wiśniową pralinką i tonką. Słodkie i wytrawne zarazem (około 120zł)
Chopard Casmir - deser waniliowo-śmietankowy ze szczyptą cynamonu
Aquolina Gold Sugar - karmelowo-waniliowe, z odrobiną cytrusów
Chopard Wish - karmel + wanilia + mleko skondensowane + trochę gruszki, bardzo słodkie
Jessica Simpson Fancy - karmel i migdały z gruszką w tle
Jessica Simpson Fancy Nights - słodka paczula w lesie
Lolita Lempicka Elle J'aime - waniliowo-kokosowe, sporo limonki, trochę ylangu

Perfumy orientalne, kwiatowo-orientalne

Calvin Klein Obsession - suche, przyprawowe
Calvin Klein Secret Obsession - korzenno-białokwiatowo-kadzidlane, sporo gałki muszkatołowej, (około 100-120zl)
Laura Biagiotti Venezia - lekki owocowy orient z dojrzałą, słodką śliwką
Lolita Lempicka Si Lolita - słodkie, żywiczne z pieprzem jako nutą przewodnią (około 110-120zł)
Joop Femme - kwiatowo-miodowe z lekko fizjologiczną nutką (cywet), killerowaty początek
Jesus del Pozo Ambar - cytrusowo-szałwiowo-przyprawowe, wbrew kolorowi flakonu raczej chłodne perfumy
Adam Levine Adam Levine for Women - ciepłe, głównie sandałowiec z przyprawami
Ungaro Desnuda - brzoskwinie i śliwki z przyprawami (kardamon, cynamon), bliskoskórne

Klasyki lub retro (najczęściej dwa w jednym. Odradzam zakup w ciemno)

Gres Cabochard - wytrawne, gorzkawe, tytoniowe, skórzane, trochę w stylu tak brzydkie że aż piękne ;)
Lanvin Arpege - eleganckie, aldehydy i kwiaty (sporo ylangu)
Ciara Revlon - lekki, kadzidlano-żywiczny orient
Gloria Vanderbilt Vanderbilt - kwiatowo-pudrowo-kremowe
Jean Couturier Coriandre - początek rześki, potem głównie kolendra z mchem, z mydełkiem w tle.
Gres Cabotine - soczysta zieleń + białe kwiaty + słodycz, mocne
Giorgio Beverly Hills Giorgio - amerykański klasyk, zawadiacki killer (tuberoza, ylang, gardenia, jaśmin)
Balenciaga Rumba - miodowo-owocowy szypr
Oscar de La Renta Volupte - kolorowy bukiet kwiatów, słodkie
Dana Tabu - korzenne, ciepłe, suche, dla wielu nie do zniesienia, przeważnie zakup w ciemno = fatalny pomysł :)
Ungaro Diva - elegancka, miodowa róża (plus aldehydy i jaśmin), harmonia między słodyczą a wytrawnością (105-120zł)
Ostatnio edytowano 10 grudnia 2017, 11:58 - N przez rennifer_lopez, łącznie edytowano 1 raz

Lucjan

Moderator

Post10 grudnia 2017, 11:55 - N

Dorotka - nie myślałaś o napisaniu poradnika :?: :shock:

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post10 grudnia 2017, 12:02 - N

Myślałam, ale tak do użytku prywatnego, miałby jednak ze trzy tomy :lol: bardzo trudno mi opisać zapach w kilku słowach, mam tendencje do rozpisywania się i uciekania w skojarzenia :)
Odbiór zapachów jest tak subiektywny, że poradniki niezbyt mają sens...z drugiej strony, samo wypisanie kilkudziesięciu pachnideł wydawało mi się zbyt bezosobowe, po prostu musiałam wtrącić swoje trzy grosze :D
No i musiałam edytować post, bo jakimś cudem Maitresse wskoczyła do świeżaków :)

Lucjan

Moderator

Post10 grudnia 2017, 12:06 - N

Jakby coś kiedyś to ja poproszę egzemplarz z dedykacją :mrgreen:

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post10 grudnia 2017, 12:12 - N

OK, dostaniesz wersję nieocenzurowaną :D trzeba jakoś uhonorować pierwszego potencjalnego czytelnika :)

• Reklama

Powrót do Perfumy damskie - dyskusja ogólna