Teraz jest 19 listopada 2018, 19:38 - Pn

• Reklama

Dzisiaj pachnę ...

Dyskusja ogólna o perfumach dla kobiet.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

mariolawiki1

Forumowicz

Re: Dzisiaj pachnę ...

Post05 listopada 2018, 11:15 - Pn

Wczoraj wieczorem testowałam (jedynie na nadgarstki) próbkę Boule de Gomme i spotkało mnie miłe zaskoczenie. Ogólnie cytrusy to nie moja bajka (z pewnymi wyjątkami), a na pewno nie o tej porze roku i w przypadku dość nieciekawej, pochmurnej, chłodnej i deszczowej pogody. Perfumy te mnie jednak zauroczyły, owszem otwarcie jest dość mocno cytrusowe, ale bardzo szybko do głosu dochodzi lawenda i zaczyna się coś, co nazywam tańcem, czyli wzajemnym górowaniem raz cytrusów raz lawendy, ta faza także dość szybko przemija na mojej skórze i pojawia się przepiękna słodycz, która góruje, choć nie przyćmiewa całości. :) Dzięki temu zapach delikatnie otula noszącego :)
Mam jeszcze wystarczająco próbki na globalne testy, wtedy mogę coś więcej powiedzieć o trwałości i ewoluowaniu (zasnęłam :P).... :)

Dzisiaj na razie saute...

Wracając do Bois Lumiere, to wydawałoby się, że przy takiej ilości miodu i wosku dobrze wyczuwalnego perfumy będą ciężkie do udźwignięcia, a one są leciutkie i pięknie wyważone. Kunszt twórcy jest ogromny! :)

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post05 listopada 2018, 13:09 - Pn

Mirx napisał(a):Jakie to szczęście, że dziewczyny zaczęły zeznawać na temat używanych pachnideł. Dobrze, że opisujecie wrażenia.

Dziękujemy Ci SC Johnson. :-)

:D
Cieszę się że Mariola wróciła :) nie jestem zdyscyplinowana jeśli chodzi o robienie perfumowych zapisków, ten wątek to dla mnie - poza fajną wymianą wrażeń - dodatkowy perfumowy notatnik.
Mam nadzieję że pozostałe dziewczyny dołączą choćby od czasu do czasu :)

Mariola lubię połączenie cytrusów z lawendą, choć najczęściej podoba mi się ono w męskich starszych pachnidłach. Ciekawa jestem czy Boule de Gomme robi się mydlany, daj znać gdy przetestujesz dokładnie :)

mariolawiki1

Forumowicz

Post05 listopada 2018, 16:13 - Pn

Hehe :P

Ja też mam nadzieję, że będzie tutaj gwarno i radośnie :)

Dzisiaj Green Street sobie noszę i się upajam :)

Lawendę kocham w perfumach... Pięknie podana, odpowiednio zmieszana czyni cuda.... :)

rabarbary

Super Perfumaniak

Post05 listopada 2018, 18:23 - Pn

Po tych Waszych opisach miałam ochotę na czekoladę w Cocoonie, ale w ostatniej chwili ręka mi drgnęła i sięgnęłam po Battito d'Ali.
Mam resztkę, ale raz się żyje, boski zapach, już drugi dzień w nim chodzę :)

mariolawiki1

Forumowicz

Post05 listopada 2018, 19:23 - Pn

Ja właśnie szukam Rabarbary pięknie podanej czekolady, ale moja skóra jest dziwna, zjada pewne zapachy i niestety jak dotąd mi się to nie udało. Najlepiej, żeby była głęboko gorzka, lekko słodkawa tylko i może być przyprawiona.... ach, rozmarzyłam się :). Taką czekoladę chętnie zjadam, taką czekoladę chciałabym nosić, ale też nie chciałabym, aby była całkowicie jadalna jako zapach.

(właściwie, to szukam konkretnie doskonałej jakości kakao w perfumach, podobnie jak i doskonałej jakości kawy)

Mam próbkę Carthusia Terra Mia, może tu znajdę to, czego szukam, czyli w tym przypadku kawę. Czeka w kolejce na testy... :)

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post06 listopada 2018, 10:54 - Wt

Bardzo podoba mi się Battito d'Ali, cena wprost przeciwnie :(

Dziś ELdO True Lust.

mariolawiki1

Forumowicz

Post06 listopada 2018, 14:23 - Wt

Koncentracja tych perfum jest ogromna, pewnie stąd taka cena :?

Dzisiaj Rose Supreme A. Visconti - piękna, gęsta, mocna róża... :)

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post07 listopada 2018, 12:33 - Śr

U mnie dziś Bandit i dwa komplementy za niego :)

lekw

Post07 listopada 2018, 13:46 - Śr

U mnie dzisiaj Azarro Chrome. czyli standardowo :)

mariolawiki1

Forumowicz

Post07 listopada 2018, 15:27 - Śr

Epine Mortelle LM...

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post07 listopada 2018, 21:30 - Śr

Fajna nazwa i ciekawe nuty, jak to pachnie? :)

rabarbary

Super Perfumaniak

Post07 listopada 2018, 21:49 - Śr

rennifer_lopez napisał(a):Bardzo podoba mi się Battito d'Ali, cena wprost przeciwnie :(

Cena jest przerażająca, ale kiedyś byłam na etapie "muszę, bo się uduszę", kupiłam flakon i rozebrałam, zostawiając sobie 20 ml.
I jakoś mi przeszło.
A teraz znowu mam fazę, od kilku dni codziennie noszę, błogo mi z nimi, są takie rozczulające :)
Niestety nie znalazłam nic podobnego w znośnej cenie...

mariolawiki1

Forumowicz

Post08 listopada 2018, 07:37 - Cz

rennifer_lopez napisał(a):Fajna nazwa i ciekawe nuty, jak to pachnie? :)

Są Dorotko kapryśne, czasami (jak wczoraj :P) wręcz nieznośne. Piękne, gdy rozwijają się w całości, wszystkie fazy po kolei lub jednocześnie, ale jednak czuć pieprz, przyprawy, kwiaty, owoce, drewienka, piżmo. Na moim mężu pachną obłędnie, ostro i słodkawo jednocześnie :)
Wczoraj czułam przede wszystkim puder, mnóstwo pudru, który mnie dusił swą suchością, miałam wrażenie, że się wręcz wsypuje mi przez nos do środka. :o
Pomimo wszystko nie było to niemiłe, perfumy te w jakiś sposób mnie przyciągają na tyle mocno, że nie potrafię się z nimi rozstać... choć nie są z powodu kapryśności moim ulubieńcem.
Córka je czuła już przed drzwiami mieszkania....

Z ciekawostek, wieczorem u znajomej spryskałam się od stóp do głów Rodriguezem for her edp. Po kilku minutach nic nie czułam, kompletnie nic! Ja jego perfum po prostu na sobie w ogóle nie czuję, nie wiem czemu, pamiętam jak pisałaś pięknie Dorotko o nich, o ich intymności. Dla mnie są jak woda z lekkim dodatkiem mydła. Tak bardzo chciałabym poczuć całe ich bogactwo, ale niestety to nie dla mnie...
Miałam na liście chciejstw i edp i edt, ale nie kupię czegoś, czego nie czuję... (L'absolu też na mnie nie pachnie niemal w ogóle, używam, gdy chcę odpocząć od zapachów)
Bardzo żałuję :(

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post08 listopada 2018, 12:09 - Cz

rabarbary napisał(a):A teraz znowu mam fazę, od kilku dni codziennie noszę, błogo mi z nimi, są takie rozczulające :)

Ja je odbieram jako radośnie rozleniwiające :) Zwykle mam wyrzuty sumienia gdy nic mi się nie chce robić, ale przy Battito d'Ali to był uśmiech na twarzy i decyzja - a, poobijam się :D

Mariola dzięki za opis, wyobraziłam sobie ten puder, suchy, wręcz pylisty...co do Rodrigueza, sporo osób nie wyczuwa w nim nut, ja z kolei nie czuję tych perfum podczas aplikacji, kilkanaście psików i dalej nic :) Wyczuwam dopiero po chwili...przyznam że mi się znudził, po tym jak kupiłam (i zdążyłam zużyć) Lovely S.J.Parker. Niby bardzo podobne, ale Lovely ciekawszy. Myślę że zawsze będę mieć mały sentyment do Rodrigueza po tym, jak odkryłam że na samym końcu, ledwie wyczuwalna baza pachnie dokładnie jak moja skóra :) a w takim razie, przynajmniej ta baza musi być piękna :lol:
Przedwczoraj odkryłam że mam próbkę Narciso Rodriguez Narciso Poudree, nie mam pojęcia skąd się wzięła (żeby inne, fajniejsze się tak znikąd pojawiały :mrgreen: ), spodziewałam się duszącego, suchego pudru jaki wyczułaś w Epine Mortelle, ale powiedziałabym że jest mniej pudrowy od wersji podstawowej. Początek jest kremowy, jak całkiem fajny kwiatowy balsam nakładany na skórę zaraz po kąpieli, delikatny puderek pojawia się później a równie delikatne kwiatki zostają do końca. Może przetestuj tego? Ja sobie zorganizuję jeszcze jedną próbkę, jest całkiem, całkiem, pasowałby mi na codzienny zapach kiedy nie wiem czym pachnieć.

Dzisiaj Hascish Femme Veejaga.

mariolawiki1

Forumowicz

Post08 listopada 2018, 13:29 - Cz

Może Dorotko zdecyduję się na testy kiedyś... Na razie się zniechęciłam nieco....

Nie znam tego Twojego zapachu jakim dzisiaj pachniesz, napiszesz słów kilka, proszę :)

Napisałabym, że chciałabym znajdować próbki, ale na razie sobie z tymi co mam nie radzę, gdyż albo będę zużywać moje obszerne (nawet zbyt obszerne) zasoby, albo będę próbować i coś mi się znów spodoba i.... i.... nici wyjdą z mojego nickupowaniaprzezjakiśczas!!!!! A tego bym nie chciała, tym bardziej, że kolejka chciejstw jest długa, długa... 8-) :lol:

Dzisiaj lekko, zmysłowo i delikatnie, czyli Vespers RBR. :)
Je przynajmniej czuję :P 8-)

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post09 listopada 2018, 09:30 - Pt

Ja nawet nie wiedziałam że są jakieś Hascishe, dopóki mar79 nie wstawił swojego flakonu w wątku o nabytkach :) A potem przysłał mi sampla, zapach ciekawy więc kupiłam miniaturkę damskiej wersji. Hascish jest kwiatowo-orientalny, na początku wyczuwalna retronutka, da się zauważyć że to starszy zapach. Pachnie mieszanką kwiatów i lekko pikantnych owoców, trochę słodkiego cynamonu (mogłoby być więcej) w późniejszej fazie dochodzi słodkawy dymek. Zapach coś mi przypomina, widziałam w recenzjach skojarzenia ze starym Opium, ale to chyba sugestie nazwą...to już prędzej gdyby złagodzić Tabu (pozbawić cywetu i goździków) mogłoby wyjść coś na kształt Hascish. Podoba mi się, fajnie gdyby miał trochę lepsza trwałość.

A ja na razie pachnę bardzo intensywnie proszkiem do prania, ale mam nadzieję że potem będzie lepiej :D Eau de Givenchy (2018).

mariolawiki1

Forumowicz

Post09 listopada 2018, 11:14 - Pt

Rany, a ja kiedyś strasznie się zauroczyłam tym właśnie Givenchy w perfumerii, jednak nie używałam globalnie... :?
Mam nadzieję, że proszek do prania to stan przejściowy. :)

U mnie Eutopie 1 i też początkowa faza u mnie jest typowo na przeczekanie, gdyż pachnie na mojej skórze jak najtańsze, najzwyklejsze męskie pachnidło z kiosku ruchu :D :mrgreen:
Dopiero po jakimś czasie łagodnieje, delikatnieje i staje się noszalne.
Dzisiaj sobie mogę pozwolić na fazę przejściową, mam wolne :)

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post09 listopada 2018, 22:05 - Pt

Tak, proszek to był stan przejściowy, po godzinie miałam już inne wrażenia, ale jednak w tym czasie troszkę mnie zmęczył. Na mojej skórze neroli za bardzo zdominowało pozostałe składniki, stąd ten efekt, już mi niestety znany z innych perfum :D potem zapach robi się przyjemnie koloński, świeży, delikatny...jest trochę wtórny (mam wrażenie że wąchałam przynajmniej kilka bardzo podobnych męskich wód kolońskich) ale myślę że to dobry zapach na lato. Znikł po czterech godzinach i teraz siedzę sobie w chmurce Sensuous Noir, ten mnie szybko nie opuści :D

mariolawiki1

Forumowicz

Post10 listopada 2018, 13:48 - So

Dzisiaj sobie testuję Love Tuberose Amouage. Miłości raczej nie będzie, są po prostu ładne, z pięknie podaną tuberozą w otoczeniu pozostałych kwiatków, nieco waniliowej słodyczy pojawia się w późniejszym stadium, bitej śmietany w nich jest jak na lekarstwo, nie jest to dla mnie w ogóle gourmand... Skąd taki pomysł w ogóle w ich opisie??? :o Na plus jakość składników, na minus - brak oryginalności, mała trwałość, wysoka cena. Ogólnie - to zwyczajne białokwiatowe perfumy. Należy uważać przy aplikacji, zbyt duża może podduszać :D
Nie kupię, ale jakby mi ktoś je podarował, nosiłabym od czasu do czasu... :)
Znacznie, znacznie bardziej mi się podoba tuberoza chociażby w Nuit de Tubereuse czy w Twilly.

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post10 listopada 2018, 19:10 - So

Nie testowałam jeszcze Love Tuberose, ale po Twoim opisie wiem mniej więcej jak to będzie pachnieć, namnożyło się tego typu białokwiatowców...u mnie z kolei zwyczajny słodziak, Kilian I Don't Need a Prince By My Side To Be a Princess :)
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy damskie - dyskusja ogólna