Teraz jest 18 września 2018, 18:41 - Wt

• Reklama

Perfumy dla dziewczyny - 23 lata

Dyskusja ogólna o perfumach dla kobiet.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Waszek

Forumowicz

Post03 sierpnia 2018, 22:24 - Pt

Hej, szukam perfum dla dziewczyny. Mam kilka typów ale może podpowiecie mi coś mniej znanego co się nada :)

Do tej pory jej ulubione to :

- Aqua allegoria pera granita
- Armani Acqua di Gioia
- L'Imperatrice DG
- Chanel Chance eau fraiche
- Balmain eau Ivoire

Szukam czegoś cytrusowego, nietypowego. Myślałem o czymś z serii Bvlgari Omnia, albo pójdę na łatwiznę i będzie to Armani Aqua di Gioia. Chociaż wolałbym coś bardziej kreatywnego. Budżet to 150zł (50-100ml).

Czekam na wszelkie propozycje cytrusków. Może polecacie jakąś Allegorie? Podrzućcie pomysły bo mam wrażenie że już wszystko znam ...

rabarbary

Super Perfumaniak

Re: Perfumy dla dziewczyny - 23 lata

Post04 sierpnia 2018, 17:38 - So

A odlewkę któregoś cytrusa Atelier Cologne?

Agua de Loewe ma ładne cytrusy.

Eau de Rochas damski - cytrusy szyprowe, męski też fajne cytrusy uniseks.

Mirx

Aktywny forumowicz

Post04 sierpnia 2018, 18:51 - So

Sprawdź linię środziemnomorską (niebieską) Acqua di Parma - szczególnie Fico di Amalfi oraz Arancia di Capri. Jadę już na drugich odlewkach i coraz bardziej mi się te perfumy podobają, szczególnie na mojej żonie. Cena flakonu nieco przekracza wskazany budżet, ale jest w nim 150 ml soku. Trudno o bardziej naturalne cytrusy.

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post06 sierpnia 2018, 11:23 - Pn

Jeśli myślisz o Bvlgari Omnia, to chyba najbardziej pasuje Omnia Pink Sapphire (ale nie wiem czy mieści się w tej cenie), ewentualnie Coral.

Moje propozycje:
Versace Versense
Trussardi Donna Trussardi 2011
Moschino Funny
Klein CKIN2U
Yellow Diamond Versace
Mugler Alien Eau Extraordinaire
Versace Eros Pour Femme

Nie powiedziałabym, że są to zapachy nietypowe, ale patrząc na skład wymienionych przez Ciebie perfum, coś z tego może się spodobać.
Bardziej nietypowe, ciekawe są Kenzo Le Monde est Beau (znajdziesz na niższych półkach w Sephorze. W nutach nie ma cytrusów, ale na mnie mocno wyczuwalny grejpfrut i mandarynka) oraz DKNY Donna Karan (podaję linka bo samej mi się mylą zapachy DK https://www.fragrantica.pl/perfumy/Donn ... Y-504.html), nie jestem jednak przekonana czy któryś z nich się spodoba.
Możesz sprawdzić Boucheron Quattre i Givenchy Dahlia Noir L'Eau (ale w obydwu jest róża, a w żadnym wymienionym przez Ciebie jej nie ma).
Fajny jest Annick Goutal Eau d'Hadrien.
Bardzo fajna jest wymieniona przez rabarbary Agua de Loewe.

Waszek

Forumowicz

Post06 sierpnia 2018, 13:34 - Pn

Myslalem o Omni Pink Saphire :)

Jej wymarzone perfumy to Chanel Chance fraiche ale niestety nie sa w moim budzecie.

Moschino funny sa super, ale wg mnie kuleje trwalosc i projekcja. CK odpada tez ze wzgledu na parametry (wg mnie wszystko co jest od CK ma slabe parametry :D )

Sprawdzę Donne od Trussardi i dam druga szanse yellow diamond od Versace.

Ładne są też niektóre DKNY ale tez czesto kuleja parametry.

Dzieki za propozycje, jak ktos ma jeszcze jakies to chetnie poczytam!

kubanczyk

Perfumaniak

Post06 sierpnia 2018, 13:36 - Pn

Donna jest świetna. A ja będę chyba zawsze już polecał Lanvin Eclat d Aperge
viewtopic.php?f=52&t=21024- Wiele ciekawych flakonów !

kreconairuda

Post07 sierpnia 2018, 08:52 - Wt

Na mnie te perfumy czuć max 2 godziny...

kubanczyk

Perfumaniak

Post07 sierpnia 2018, 08:59 - Wt

To nie jest zapach z tytanicznymi parametrami, ale jest bardzo dobrze. Na mojej ukochanej pachną cudownie i na pewno nie krótko
viewtopic.php?f=52&t=21024- Wiele ciekawych flakonów !

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post07 sierpnia 2018, 18:30 - Wt

Na mnie też Eclat d'Arpege pachnie bardzo krótko, a szkoda. Myślę że w wielu przypadkach ten zapach jest dobry na prezent, ale patrząc na nuty perfum które podał Waszek, brakuje wyraźnych cytrusów. Gdyby ta dziewczyna była moją znajomą i wybierałabym jej prezent, raczej poruszałabym się wśród perfum, które mają cytrynę, różowy pieprz, cedr, jaśmin oraz piżmo/białe piżmo, starałabym się unikać róży.

Waszek na angielskiej fragrze podają że do tej wymarzonej Chanelki podobny jest Versace Versense, więc może pomyśl nad nim :) Nie pamiętam tego Fraiche więc ich nie porównam. Albo kup Omnię Pink Sapphire :)

kowal72

Forumowicz

Post07 sierpnia 2018, 18:40 - Wt

Dior Poison Girl

Lucjan

Moderator

Post07 sierpnia 2018, 18:55 - Wt

W obecnych czasach to bardzo dobra propozycja - ewntulanie jakaś wersja małej czarnej Guerlain'a

grembi

Bardzo aktywny forumowicz

Post07 sierpnia 2018, 19:02 - Wt

Waszek napisał(a):
Jej wymarzone perfumy to Chanel Chance fraiche ale niestety nie sa w moim budzecie.

Może warto spełnić marzenie?
Przynajmniej będziesz miał pewność że dziewczyna będzie zadowolona.

marg-o123

Forumowicz

Post09 sierpnia 2018, 11:12 - Cz

Mirx napisał(a):Sprawdź linię środziemnomorską (niebieską) Acqua di Parma - szczególnie Fico di Amalfi oraz Arancia di Capri. Jadę już na drugich odlewkach i coraz bardziej mi się te perfumy podobają, szczególnie na mojej żonie. Cena flakonu nieco przekracza wskazany budżet, ale jest w nim 150 ml soku. Trudno o bardziej naturalne cytrusy.

Tak, tak, tak!! Acqua di Parma seria Blu jest fenomenalna... Potwierdzam :) Jedne z najlepszych cytrusów na rynku :)
"Zapach jest językiem, który nie potrzebuje słów" - Jacques Polge.

Lucjan

Moderator

Post09 sierpnia 2018, 19:32 - Cz

Mirx napisał(a):Trudno o bardziej naturalne cytrusy.

Nie tak trudno - trzeba zajrzeć do Atelier Cologne 8-)

Waszek

Forumowicz

Post12 sierpnia 2018, 08:58 - N

Dzieki za propozycje!

Sluchajcie, co do dolozenia do prezentu to slabo, perfumy sa jednym ze skladnikow prezentu, sa glowna atrakcja ale jeszcze do tego kupuje pare innych rzeczy. Budzet to okol 150zl, wiadome ze pare zl moge nagiac ale chanel chance fraiche przekracza budzet ponad dwukrotnie. Versace versense sa podobne, ale mojej dziewczynie sie srednio podobaja. Ona ma bardzo mainstreamowy gust, fajne, lekkie cytrusy to jest to czego szukam. Moze byc lekka wariacja cytrusow z bialymi kwiatami albo innymi skladnikami. Narazie mam troche czasu zeby poszukac wiec nie zamykam sie na zadne propozycje.

Kubanczyk, podsunalem dziewczynie probke Donny z 2011r. Zapach jej sie podoba, zatwierdzila ze moze byc na prezent i ze bedzie zadowolona. Zapach wedlug mnie jak i mojej dziewczyny nalezy do troszke powazniejszych, ale jest ladny.

Dior Poison Girl wedlug mnie moze byc za slodki.

Co do Atelier Cologne to testowalismy kiedys Pomelo Paradis i jeszcze jakis stricte cytrusowy zapach i to nie jest to czego szukam.

Acqua di Parma musze gdzies potestowac, narazie znam ich zapachy jedynie przelotnie.

Faworytami sa narazie :

L Imperatrice
Acqua di Gioia
Bvlgari Pink Sapphire

Mysle tez nad jakims Moschino, one wszystkie sa na jedno kopyto, typowe cytrusowe odswiezacze :D

Mam jeszcze chwile wiec moze zna ktos z was jakis fajny cytrusowy zapach Molinard z serii les elements? Mi bardzo po nutach spodobal sie vanilla fruite, ale to juz byl by zapach na zime, slodki ...

Chyba ze zmienie koncepcje i kupie zapach na zime :D bo poprzedni prezent Dior Hypnotic Poison juz jest na wykonczeniu... Wiec w sumie jesli znacie cos godnego polecenia to tez dawajcie znac :D

W sumie mozecie mi podsunac ulubione zapachy waszych wybranek albo po prostu co lubicie na kobietach, tylko z moja dziewczyna jest taki problem ze ona nie lubi zapachow np Dior Homme, Encre Noire a w damskich np Chanel No 5 czy innych, ktore sa retro lub bardzo powazne.

Jesli bedzie ladny flakon to tez duzy plus, wiecie, dla kobiet to wazne :D

Dzieki za dotychczasowe propozycje!

Pozdrawiam

turbosnail

Hiper Perfumaniak

Post12 sierpnia 2018, 09:57 - N

proszę a podziękujesz później ;)
https://allegro.pl/org-woda-t-lancome-l ... 53540.html
a tutaj zagadaj na zakup poza allegro (-8% prowizji):
https://allegro.pl/org-woda-t-giorgio-a ... 98741.html

byluś

Forumowicz

Post14 sierpnia 2018, 06:27 - Wt

A myślałeś może na Issey Miyake L'eau D'Issey EDT? Co prawda cytrusów nie ma, ale za to ogrom kwiatów.

marg-o123

Forumowicz

Post17 sierpnia 2018, 10:13 - Pt

rennifer_lopez napisał(a):Na mnie też Eclat d'Arpege pachnie bardzo krótko, a szkoda. Myślę że w wielu przypadkach ten zapach jest dobry na prezent, ale patrząc na nuty perfum które podał Waszek, brakuje wyraźnych cytrusów. Gdyby ta dziewczyna była moją znajomą i wybierałabym jej prezent, raczej poruszałabym się wśród perfum, które mają cytrynę, różowy pieprz, cedr, jaśmin oraz piżmo/białe piżmo, starałabym się unikać róży.

Waszek na angielskiej fragrze podają że do tej wymarzonej Chanelki podobny jest Versace Versense, więc może pomyśl nad nim :) Nie pamiętam tego Fraiche więc ich nie porównam. Albo kup Omnię Pink Sapphire :)

Versace Versense faktycznie może odrobinę przypomina Chanel Chance Eau Fraiche... Poza tym ma dobre parametry i o niebo lepszą cenę :) Ja osobiście polecam :)
"Zapach jest językiem, który nie potrzebuje słów" - Jacques Polge.

cleo

Post30 sierpnia 2018, 07:50 - Cz

Też wybralabym Versense, powinno sie spodobać.

• Reklama

Powrót do Perfumy damskie - dyskusja ogólna