Teraz jest 29 marca 2017, 10:07 - Śr

• Reklama
perfumeria euforia

Najpiękniejsze cytrusy

Dyskusja nt. perfumowych ingrediencji. Występowanie, pozyskiwanie, opinie, mity.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Bach_rules!

Perfumaniak

Najpiękniejsze cytrusy

Post26 marca 2013, 22:45 - Wt

Był temat o cytrusach, ale chodziło wtedy o najtrwalsze, obecne aż po bazę.

Zawsze lubiłem cytrusy, a ostatnio urzeczony jestem tymi z ES Diora.
Piękne są też w Vetiverze od Guerlaina, jak wiecie, moim ukochanym zapachu.
Ostatnio zamówiłem kilka próbek Azzaro Pure Cedrat,
ale tam cytrusy wydają mi się pochodzić z tanich odświeżaczy,
jakieś chemiczne są...

A ponieważ zbliża się wiosna i lato, podzielcie się, proszę, najlepszymi, Waszym zdaniem, cytrusami.
Gdzie ich szukać?
Nie chodzi mi o "świeżaczki", ale o zapachy jednak z pewną klasą
i o niebanalnym ciężarze gatunkowym (jak te wymienione wyżej).

lukesho

Hiper Perfumaniak

Re: Najpiękniejsze cytrusy

Post26 marca 2013, 22:59 - Wt

Bardzo odpowiadają mi cytrusy z Dior Eau Sauvage Extreme, Guerlain Habit Rouge, a z tych lżejszych - Dior Homme Cologne 2013, Chanel Allure Edition Blanche oraz Lalique White.

Marciu

Post26 marca 2013, 23:09 - Wt

Najpiekniejsze cytrusy jakie do tej pory poznalem sa w mojej ocenie w Dior Homme Sport (2008) - sprzed reformulacji. Nie jest to zapach - swiezak tak do konca - dla mnie, posiada spora nute elegancji.

Zaraz po nim jest Chanel Allure Cologne Sport - cytrusy juz bardziej na sportowo, ale tez elegancko - ja czuje blizej nieokreslone mi przyprawy dodane do cytrusow.

Trzecie miejsce na "pudle" zajmuje najlzejszy z calej trojki - Dior Homme Cologne 2013 - tutaj do cytrusow zostal wpleciony element kwiatowy - naprawde czuje kwiaty w nim(choc cytrusy sa elementem zdecydowanie dominujacym). Bardzo udany zapach, choc bardzo mlody.
Ostatnio edytowano 26 marca 2013, 23:35 - Wt przez Marciu, łącznie edytowano 1 raz

lukesho

Hiper Perfumaniak

Post26 marca 2013, 23:21 - Wt

Marciu napisał(a):Dior Homme Cologne 2013 - tutaj do cytrusow zostal wpleciony element kwiatowy - naprawde czuje kwiat(!) grejpfruta.

Gdzie można powąchać naturalny kwiat grejfruta? Też chciałbym go wyłapywać w kompozycjach :>

ironiczny

Bardzo aktywny forumowicz

Post26 marca 2013, 23:24 - Wt

Marciu napisał(a):Najpiekniejsze cytrusy jakie do tej pory poznalem sa w mojej ocenie w Dior Homme Sport (2008) - sprzed reformulacji. Nie jest to zapach - swiezak tak do konca - dla mnie, posiada spora nute elegancji.

Zaraz po nim jest Chanel Allure Cologne Sport - cytrusy juz bardziej na sportowo, ale tez elegancko - ja czuje blizej nieokreslone mi przyprawy dodane do cytrusow.

Trzecie miejsce na "pudle" zajmuje najlzejszy z calej trojki - Dior Homme Cologne 2013 - tutaj do cytrusow zostal wpleciony element kwiatowy - naprawde czuje kwiat(!) grejpfruta. Bardzo udany zapach, choc bardzo mlody.

Jak pachnie kwiat grejpfruta?
Żeby nie było offtopa, moim typem jest Allure EB, ale tego już, Generale, znasz.

gilbert

Perfumaniak

Post26 marca 2013, 23:27 - Wt

Nie jestem wielkim fanem cytrusów w perfumach, ale na pewno mogę wymienić wspomnianego już Habit Rouge.
Miło wspominam również YSL Pour Homme, warto go sprawdzić, tym bardziej, jeżeli lubisz klasykę.

Marciu

Post26 marca 2013, 23:38 - Wt

@lukesho i ironiczny:

Oczywiscie. Macie racje. Nigdy nie widzialem na oczy drzewka grejpfruta, a co dopiero w stanie zakwitniecia. Nie wiem, jak pachnie kwiat grejpfruta. Sugerowanie sie skladem jest nie najmadrzejsze i powoli sie od tego odzwyczajam :oops:

Wyedytowalem posta tak, zeby bylo dobrze.

lukesho

Hiper Perfumaniak

Post26 marca 2013, 23:47 - Wt

Marciu napisał(a):Oczywiscie. Macie racje. Nigdy nie widzialem na oczy drzewka grejpfruta, a co dopiero w stanie zakwitniecia. Nie wiem, jak pachnie kwiat grejpfruta. Sugerowanie sie skladem jest nie najmadrzejsze i powoli sie od tego odzwyczajam :oops:

Ale Ty przecież nigdy się nie sugerowałeś składem podanym na jakichkolwiek stronach, sam tak pisałeś :) Teraz to wygląda tak, jakbyś pisał wszystkie swoje opinie w oparciu o nuty podane na fragrantice w kolejności od najbardziej wyczuwalnych do tych najmniej. Tak tylko przechodziłem...

pknbgr

Hiper Perfumaniak

Post26 marca 2013, 23:48 - Wt

Lalique White i dłuuugo dłuuugo nic.
Na drugim miejscu (może) Dior Eau Sauvage. Tego już niestety pamiętam jak przez mgłę.

Rzecz jasna na trzecim miejscu Dior Homme Cologne 2013, w którym zmiażdżył mnie zapach kwiatu grejpfruta.

pknbgr

Hiper Perfumaniak

Post26 marca 2013, 23:49 - Wt

lukesho napisał(a):
Marciu napisał(a):Oczywiscie. Macie racje. Nigdy nie widzialem na oczy drzewka grejpfruta, a co dopiero w stanie zakwitniecia. Nie wiem, jak pachnie kwiat grejpfruta. Sugerowanie sie skladem jest nie najmadrzejsze i powoli sie od tego odzwyczajam :oops:

Ale Ty przecież nigdy się nie sugerowałeś składem podanym na jakichkolwiek stronach, sam tak pisałeś :)

Czepiasz się. Zaraz dostaniesz ban i zobaczymy, czy jesteś taki kozak. O!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

lukesho

Hiper Perfumaniak

Post26 marca 2013, 23:51 - Wt

pknbgr napisał(a):Rzecz jasna na trzecim miejscu Dior Homme Cologne 2013, w którym zmiażdżył mnie zapach kwiatu grejpfruta.

O, to może Ty mi powiesz, jak pachnie kwiat grejfruta? Widzę, że wszyscy go wąchali oprócz mnie i ironicznego :cry:

pknbgr napisał(a):Zaraz dostaniesz ban

Dawaj, czekam :mrgreen:

pknbgr

Hiper Perfumaniak

Post26 marca 2013, 23:55 - Wt

lukesho napisał(a):
pknbgr napisał(a):Rzecz jasna na trzecim miejscu Dior Homme Cologne 2013, w którym zmiażdżył mnie zapach kwiatu grejpfruta.

O, to może Ty mi powiesz, jak pachnie kwiat grejfruta? Widzę, że wszyscy go wąchali oprócz mnie i ironicznego :cry:

Chodzi mi o to, że czytałem jak pachnie i chyba go wychwyciłem. Albo to pani w Sephorze mi mówiła. Czepiasz się, noooooo... :roll:

lukesho napisał(a):
pknbgr napisał(a):Zaraz dostaniesz ban

Dawaj, czekam :mrgreen:

Jeszcze troszkę :mrgreen:

Marciu

Post27 marca 2013, 00:00 - Śr

To niesprawiedliwe. Jak lukesho ma dostac bana, to ja pierwszy poprosze, wszyscy na tym skorzystacie ;)

Tak w temacie - ja w Lalique White czuje nie cytrusy, ani wanilie, tylko opatrunek antyseptyczny zaraz po otwarciu. Tego na Fragrantice zadnej nie ma ;P

Z kolei cytrusy w wydaniu retro bardzo mi sie podobaja w Chanel Pour Monsieur. Ale juz nie za bardzo go pamietam, musze koniecznie ponowic testy :oops:

Bach_rules!

Perfumaniak

Post27 marca 2013, 00:06 - Śr

Lalique White obok cytrynki miał nutę świeżego prania, z tego co pamiętam, więc raczej nie...
Alllury mnie nie przekonują swą jednorodnością, tzn. zmieszaniem składników niemal idealnym, rzekłbym "amalgamatowym" - EB wyróżnia się pozytywnie właśnie przez cytrynę, intensywnie obecną długi czas i przełamującą ten kremowy monolit.
Zgadzam się, że w HR Guerlaina są jeszcze świetne cytrusy.
Piękne, bardzo naturalnie brzmiące cytrusy są w Acqua Viva Pro Fvmvm Roma.
YSL PH nie znam, postaram się gdzieś go złowić...
No i będę musiał wreszcie kopnąć się do S. lub D. powąchać to cudo pt. Dior Homme Cologne.

Dzięki za sugestie i czekam na następne, zwłaszcza od etatowych znawców cytrusów w perfumach :)
Ostatnio edytowano 27 marca 2013, 00:21 - Śr przez Bach_rules!, łącznie edytowano 1 raz

Marciu

Post27 marca 2013, 00:20 - Śr

Ach, bym zapomnial. Od razu podkresle, ze to moja wlasna, subiektywna i odmienna od wiekszosci uzytkownikow tego forum opinia.

Jedne z najlepszych cytrusow odnajduje w nielubianym(moze nawet znienawidzonym) przez wiekszosc uzytkownikow tego szacownego forum Davidoffie Champion. Cytrusy z nutka ziol. Dla mnie - bardzo dobrze podane cytrusy, jak na wspolczesne czasy...

@ lukesho i pknbgr - czytam Wasze posty i zapadam sie ze wstydu pod ziemie :oops:

mathu

Aktywny forumowicz

Post27 marca 2013, 00:32 - Śr

Mnie się bardzo podoba lemoniada w L'eau Par Kenzo 1.

siwy49

Aktywny forumowicz

Post27 marca 2013, 08:49 - Śr

Wg mnie - Hugh Parsons - For Men.

Marciu

Post27 marca 2013, 09:11 - Śr

Kolonskie cytrusy, ktore coraz bardziej mnie urzekaja:

Clarins - Eau Dynamisante

Meister

Super Perfumaniak

Post27 marca 2013, 19:57 - Śr

Podpisuję się pod YSL Pour Homme. Znam co prawda tylko wersję La Collection (świetny cytrynowy klasyk), ale myślę, że dostępna też za przystępną cenę wersja standardowa będzie co najmniej równie dobra.
No i może to banał - ale przepiękne cytrusy są przecież w "czerwonym wetywerze" od Montale.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post27 marca 2013, 23:58 - Śr

Poznałem dziś YSL Pour Homme z serii La Collection. Te cytrusy są niemal identyczne jak w Eau Sauvage Diora. Chociaż te diorowskie moim zdanie są "żywsze", musujące. W YSL PH za to wzbogacone o miętę, a przez to chłodniejsze. Tak czy inaczej podobieństwo tak duże, że nie widzę sensu podwajania tych cytrusów przez nabycie flakonu YSL PH.

Dior Homme Cologne, podobnie zresztą jak Dior Homme Sport charakteryzują się cytrusem zmiękczonym i zaokrąglonym, kremowo słodkawym rzekłbym (to pewnie przez piżmo i sandał) - nie moje klimaty.
Następna strona

Powrót do Składniki