Teraz jest 20 września 2017, 19:09 - Śr

• Reklama

Jaśmin

Dyskusja nt. perfumowych ingrediencji. Występowanie, pozyskiwanie, opinie, mity.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Bezguscie

Forumowicz

Re: Jaśmin

Post09 kwietnia 2015, 00:50 - Cz

Zdradzę wam moje niedawne odkrycie. Jeśli lubicie jaśmin, taki naturalny. Średnio słodki i lekko gorzki. Coś w stronę neroli,rumianku FdM, Custo Barcelona Man, to koniecznie obadajcie Jasmine Full od Montale. Koniecznie!
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/7407/
“The world you desire can be won, it exists, it is real, it is possible, it is yours.”

frostbitten

Forumowicz

Post09 kwietnia 2015, 09:03 - Cz

Creed Jasmal - wąchałem z próbki i dla mnie to jeden jaśmin, nawet bardziej niż Alien.

Jack34

Forumowicz

Post28 lutego 2016, 10:20 - N

Zapach jaśminu jest dla mnie genialny. Jaśmin jest narodowym kwiatem Tunezji. Olejek jaśminowy nazywany jest „królem olejków”. Szybko wnika przez skórę do układu krążenia, wywołując reakcję miejscową i ogólną . Doskonały afrodyzjak. Jako ciekawostkę dodam, że olejek jaśminowy podobno przyspiesza i łagodzi poród.

Jaśmin obecny jest również w five avenue elizabeth arden, sunflowers elizabeth arden, kenzo flower. Wyczuwalny jest podczas upałów w zielonej herbacie ardenki.

Edit.
Jest taki film “Zabójcy” z jaśminem w roli głównej.
Miguel (A. Banderas) na cmentarzu w Puerto Rico, podczas pościgu Electry wącha jaśmin. Zapach jaśminu "ratuje życie" Robertowi(S. Stallone) w końcowej scenie filmu.

Asura

Forumowicz

Post16 sierpnia 2016, 21:30 - Wt

Killian - Imperial Tea - jaśmin a właściwie woda z wazonu po kwiatach.

piotrek78a

Forumowicz

Post03 lutego 2017, 10:55 - Pt

Czy jaśmin, jeśli występuje rzeczywiście w perfumach, musi być wyszczególniony na opakowaniu (na liście składników)?

Często widzę "jasminum officinale flower extract" w spisie składników mydeł jaśminowych - także tych tanich, ale na opakowaniach wód toaletowych jeszcze go nie spotkałem. Trochę mnie to zastanawia...

BlueJeans

Hiper Perfumaniak

Post03 lutego 2017, 11:17 - Pt

Trochę odgrzany wątek ale od siebie mogę dodać Amouage Opus IX, bardzo jaśminowy. Wiem, jednak, że to nie będzie kompozycja dla mnie.

aleksander

Super Perfumaniak

Post03 lutego 2017, 11:37 - Pt

piotrek78a napisał(a):Czy jaśmin, jeśli występuje rzeczywiście w perfumach, musi być wyszczególniony na opakowaniu (na liście składników)?
Raczej nie musi.
piotrek78a napisał(a):Często widzę "jasminum officinale flower extract" w spisie składników mydeł jaśminowych - także tych tanich, ale na opakowaniach wód toaletowych jeszcze go nie spotkałem. Trochę mnie to zastanawia...
Producenci perfum nie mają obowiązku podawania składników perfum (tych nieuczulających).
Poza tym, naturalny jaśmin rzadko jest dodawany do perfum.

Joop! Homme ma dużo jaśminu.

Kacper Kafel

Post18 lutego 2017, 13:30 - So

Aleksander to właśnie jest inaczej jaśmin obok cytrusów i żywic jest jedną z najczęściej używanych naturalnych ingrediencji ze względu na unikalny charakter praktycznie nie do podrobienia syntetykami.
Jaśmin prawdziwy jest używany gdzieś w 80% procentach zapachów kierowanych dla pań, a może i nawet więcej niż 80% i nie zawsze wymieniany w nazwie. W męskiej perfumerii sprawa z jaśminem wygląda niestety blado, często wystarcza tam hedione który jest pozbawiony nuty chińskiego obuwia która występuje w prawdziwym jaśminie.
Popularność jaśminu polega na tym że potrafi unieść kompozycje, działa jak antygrawitacja, nadaje powietrza i wilgoci oraz elegancji perfumom, jego zapach można nazwać kwintesencją białej kwiatowości, wiosenności i czegoś co nazywam mokrą poranną rosą oraz bialą satynową apaszką zawiązaną wokół szyi pięknej kobiety.
Jaśmin często wspierany jest ze względu na wysoką cenę olejkiem eterycznym ylang-ylang ze względu na jego białokwiatowy aromat jednak dużo mniej przyjemny i nie unoszący kompozycji jak jaśmin, ponadto posiada silne nuty animalne i mydlane które mogą zgrzytać w kompozycji, jednak ja lubię np ylang bo daję killerowatą nutę głowy, ostre wejście jak gwałtowny zgrzyt smyczek i wiolonczeli.

Artisan

Forumowicz

Post05 lipca 2017, 23:37 - Śr

Jeśli chodzi o Jaśmin to zwróciłem na niego dopiero uwagę przy kompozycji Amouage opus IX ,fakt Jaśmin z zwierzem ale to ujęcie jest świetne...

Marrr

Forumowicz

Post30 lipca 2017, 21:28 - N

Bardzo dużo jaśminu jest w nowym zapachu Puredistance Warszawa.

gabriel@dag.pl

Aktywny forumowicz

Post31 lipca 2017, 07:22 - Pn

podoba mi się jaśmin w Darjeeling Tea Jo Malone London
pasuje dla pań i panów
i całe szczęście nie ma nic wspólnego
earl grey-em
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Składniki