Teraz jest 26 marca 2017, 18:03 - N

• Reklama
perfumeria euforia

Ulubione składniki

Dyskusja nt. perfumowych ingrediencji. Występowanie, pozyskiwanie, opinie, mity.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Asura

Forumowicz

Re: Ulubione składniki

Post11 sierpnia 2016, 12:29 - Cz

MIĘTA szkoda tylko że tak niewiele zapachów ą posiada a do tego jest mega nietrwała...

Machiavelli

Forumowicz

Post11 sierpnia 2016, 15:13 - Cz

Wiele zależy od formy podania, ale generalnie przepadam za pieprzem, olibanum, mirrą, cedrem, piżmem, tytoniem, skórą, elemi i wetywerią.

Dochodzi irys, styraks i cywet.
Ostatnio edytowano 05 stycznia 2017, 19:35 - Cz przez Machiavelli, łącznie edytowano 1 raz
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Achilles

Forumowicz

Post27 sierpnia 2016, 09:07 - So

Wanilia, tytoń, czarna porzeczka, ananas.
Ostatnio edytowano 16 października 2016, 10:12 - N przez Achilles, łącznie edytowano 1 raz

Meister

Super Perfumaniak

Post29 sierpnia 2016, 14:13 - Pn

Meister napisał(a):
Meister napisał(a):Nieśmiertelnik, zioła, tytoń, nuty drzewne i alkoholowe, przyprawy.
Do tego dorzucę jeszcze neroli, figę i mirt oraz nuty słodkie-pudrowe, coś a' la Sunshine Man od Amouage.

Coraz mniej u mnie uwielbienia do ziół, coraz więcej do tytoniu i miodu oraz kadzidła a także niespodziewanie zaczynam lubić skórę i powoli przepraszam się z różą ...

Władimir

Forumowicz

Post15 października 2016, 23:51 - So

Bergamotka, neroli, cyprys, jałowiec, szałwia, lawenda, tymianek, rozmaryn, róża, sosna, wetiwer, tytoń, mech dębowy, wanilia, tonka.
TOP 3
1. Tom Ford Grey Vetiver
2. Dior Homme
3. Azzaro Pour Homme

Scarlatti

Forumowicz

Post18 października 2016, 16:28 - Wt

Nie potrafię powiedzieć które naprawdę lubię i admiruje najbardziej, jak napisał Makaveli - to zależy.
Brzoza wydaje mi się zapachem pięknym samym w sobie - syropy, suche drewno, lubię też drzewa iglaste, kwiaty, róże, konwalie itd. Nic nie jest tak oczywiste w składnikach na spisie.

maniek69

Aktywny forumowicz

Post22 października 2016, 09:41 - So

Kadzidło, oud, kmin, cytryna, paczula, pieprz.

kyloe

Aktywny forumowicz

Post22 października 2016, 09:52 - So

Paczula, oud, skóra, kadzidło, irys, labdanum, cywet, kastoreum, cypriol, mirra, labdanum, vetiver, brzoza, róża, nieśmiertelnik, jałowiec

supermariobros

Perfumaniak

Post24 października 2016, 07:01 - Pn

Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Raw

Aktywny forumowicz

Post26 listopada 2016, 13:27 - So

Lubię drewno różane.
Mam taki olejek. Jak dla mnie pachnie on jak mocna, czarna herbata.
Czasem dozuję kilka kropel do podstawki wypełnionej wodą, którą stawiam na kaloryfer.
Wówczas w całym pokoju pięknie pachnie właśnie tą czarną herbatą.

foxdojcz

Forumowicz

Post18 lutego 2017, 21:23 - So

Mam takie wstydliwe pytanie. W jaki sposób uczycie się składników? Chodzi mi o te nietypowe, niecodzienne, których nie można poznać w sposób naturalny. Skąd wiecie, jak pachnie neroli, ambra, różne rodzaje skóry, kadzidła, itp.? Czy są dostępne w internecie jakieś próbki zapachów z jednym składnikiem, przeznaczone dla uczących się?

rennifer_lopez

Forumowicz

Post19 lutego 2017, 22:08 - N

Foxdojcz, ja akurat miałam trochę łatwiej, bo nim wciągnęły mnie perfumy interesowałam się aromaterapią, sporo zapachów znałam z olejków eterycznych. Olejek olejkowi nierówny, ale dało mi to ogólne pojęcie. Inne składniki (np. gwajak) poznawałam zdobywając próbki perfum, w których dominuje ten składnik, najlepiej oparte tylko na tej nucie lub niewielu innych. Tonkę i kadzidła kupiłam na allegro, tu na forum widziałam że był polecany sklep Prema. O kadzidłach możesz poczytać w wątku "Pachnący dom".

A żeby było w temacie to większość składników lubię, ale najbardziej ylang-ylang, tuberozę, różę, jaśmin, ambrę, paczulę, sosnę, gwajak, sandałowiec, wanilię, śliwkę, styraks, olibanum, galbanum, liść czarnej porzeczki i mech dębowy :)

grzegorz01

Super Perfumaniak

Post19 lutego 2017, 22:12 - N

Zdecydowanie najbardziej mnie ujmuje połączenie olejkow petitgrain z neroli a także imbiru z cytusami np.z bergamotka... W poszukiwaniu idealnej świeżości ;)

Kacper Kafel

Post20 lutego 2017, 10:41 - Pn

Realistyczne kwiaty: jaśmin, róża, konwalia, narcyz, lilia, hiacynt, ylang-ylang, kwiat pomarańczy/neroli, gardenia, czeremcha, lawenda, tawuła, robinia akacjowa, mirabelki, dziewanna, gożdziki, maciejka, szafran, irys.
Inne: aldehydy, miód, cybet, cytrusy, galbanum, nuty zielone, kadzidło, kamfora, siano suche, sandałowiec kremowy ( typu javanol) nuty korzennych przypraw czy czarną herbatę która pachnie nieco podobnie do liści fiołka.
Czyli jak widzicie największą sympatią darze wszystko praktycznie. Bo ważne są też połączenia między składnikowe.
Lubie np:
konwalia+ambroxan, jaśmin+ambroxan, jaśmin+sandał, jaśmin+wanilia+pomarańcza
kwiat pomarańczy+cytryna+lawenda
narcyz+czarna porzeczka narcyz+konwalia+liście fiołka.
wszystko z jaśminem.
Lubie też:
róża+czarna porzeczka róża+jabłko dzikie ylang ylang+śliwka węgierka lilia+liście fiołka
cytryna+liście fiołka+jaśmin+róża+gożdzik= czarna herbata
jaśmin+liście fiołka+goździk+miód= lilia
Poprzednia strona

Powrót do Składniki