Teraz jest 24 września 2018, 02:51 - Pn

• Reklama

Irys

Dyskusja nt. perfumowych ingrediencji. Występowanie, pozyskiwanie, opinie, mity.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

tornado

Aktywny forumowicz

Re: Irys

Post17 lutego 2018, 11:25 - So

Dzisiaj porządkując szpargały perfumowe, przypomniałem sobie o dwóch - moim zdaniem ciekawych - pozycjach.

PG (Parfumerie Generale) 14 IRIS ORIENTAL - ciepły, drzewny, subtelnie przyprawowy (świeży kardamon na początku) irys. W otwarciu za dużo go nie ma, pojawia się trochę później. Zapach ciepły, otulający, jak dla mnie udany.

Ormond Jayne "Orris Noir" - każdy kto miał styczność z tą marką, a w szczególności z pozycjami Woman oraz Man, mniej więcej będzie wiedział o co chodzi. Oczywiście są różnice (jest irys tyle, że w żadnym stopniu nie dominuje kompozycji, raczej jest wycofany) , ale kolendrowo, ciepło korzenno-drzewna sygnatura jest obecna od początku do końca. Całość, jak na tą firmę przystało, kulturalnie poskładana, bez cienia kontrowersji. Bardzo grzecznie i subtelnie. Mi osobiście sygnatura Ormond Jayne odpowiada, więc "Orris Noir" także. Chociaż bliżej mi do "Ormond Man". Dodam, że na mojej skórze "Orris Noir" skręca w kobiecą stronę. :(

Brazzi

Post17 kwietnia 2018, 07:31 - Wt

Ermenegildo Zegna Aqua di iris. Ostrzejsza forma irysa, lekko żywiczna. zupełnie pozbawione mydła i pudru.

pblonski

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post11 sierpnia 2018, 19:01 - So

Jestem po testach Nettuno i potwierdzam, że Le Mat to również moim zdaniem
lepsze pachnidło, stwierdzę nawet, że zdecydowanie lepszy jest "Głupiec".

Nettuno widzę raczej na kobiecej skórze, są bardzo stonowane. Ale akord zamszu
czy skóry jest bardzo przyjemnie wpleciony. Gratka dla miłośniczek Black Saffron,
gdzie tytułowym graczem jest Irys zamiast szafranu. To porównanie wydaje się trafne,
ponieważ Irys w Nettuno nie jest pudrowy ani szminkowy i pasuje jako konkurent Byredo
w kategorii perfum skórzano-kwiatowych.

Ogólnie, w moich testach Nettuno mają dużo słabszą projekcję i trwałość od Le Mat,
ale wydaje mi się, że po prostu jest adresowany do innych osób.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Składniki