Teraz jest 20 września 2017, 11:54 - Śr

• Reklama

Irys

Dyskusja nt. perfumowych ingrediencji. Występowanie, pozyskiwanie, opinie, mity.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

marialisa

Forumowicz

Re: Irys

Post01 maja 2014, 21:10 - Cz

Najlepszy wg mnie irys to Iris Silver Mist SL - można go powąchać w m.in. Douglasach, w kt. sa Lutki oraz w perfumeriach niszowych, naprz. Galilu czy Mood Scent Bar w Warszawie. Uwaga - to limitowanka tegoroczna, koncept jest taki, że co roku 2 aromaty Z serii pałacowej maja byc sprzedawane razem ze zwykłymi zapachami w czarnym flakonie z wkładem, razem 60 ml. W tym roku widziałam Fourre Noir i Irysa właśnie.
Oprócz tego wypróbowałam Iris Poudre Malle'a, Bas de Soie SL, Equistius i Cuir Ottoman Parfum d'Empire oraz Hiris od Hermes - pierwszy bardzo pudrowy, cichy, zmieszany z jakimś innym kwieciem. Bas de Soie to irys i hiacynty, Equistrius zbyt słodko-czekoladowy, Cuir Ottoman - lubię, piękny zamszowy aromat, z dość ładnym irysem. Hiris od Hermes więcej w sobie ma neroli, niż irysa.
Ostatnio edytowano 01 maja 2014, 21:40 - Cz przez marialisa, łącznie edytowano 1 raz

Meister

Super Perfumaniak

Post01 maja 2014, 21:27 - Cz

W krakowskim D. z Lutensami niestety go nie widziałem, a szkoda. Muszę się tam znów wybrać i sprawdzić, czy mi gdzieś nie umknął. Póki co najlepszy dla mnie, choć niewiele poznałem, jest Iris de Nuit Heeley'a.

marialisa

Forumowicz

Post05 maja 2014, 18:47 - Pn

Chłodny irys jest w Chanel 19 - w wersji ekstraktu, czyli czystych perfum.

R90

Forumowicz

Post20 grudnia 2014, 13:03 - So

Mam pytanko.
Czy w DH za tę nutę 'szminki, odpowiada irys?
Nie ukrywam, że bardzo spodobał mi się ten zapach, generalnie kojarzy mi się to z zapachem wnętrza torebki atrakcyjnej i bardzo zadbanej kobiety, tak jak kiedyś ktoś tak wspomniał.
Poluje własnie na ten akord, tylko w różnych wariacjach. Coś ktoś poleci?

Argentum

Bardzo aktywny forumowicz

Post20 grudnia 2014, 13:25 - So

Irys wychodzi u mnie przed szereg. Rok temu była faza na kadzidła, potem krótka faza na ambry, trwa faza na róże, czuję, że nadchodzi faza na paczulę i irysa.
----
Prada Infusion d'Homme - czysty zapach prania podszyty mydlanym irysem.

Bas de Soie SL - jadowicie zielona kompozycja, w której króluje galbanum, hiacynt i irys. Specyficzna, dziwna, trzeba ją trochę ponosić, z czasem nieco kobiecy wydźwięk się zaciera. Jedna z najlepiej wyłożonych "zieleni" w perfumach.

Iris Silver Mist SL - rzeczywiście jeden z najlepszych irysów (ale wg, mnie nie najlepszy) na rynku. W otwarciu marchewkowy, ale już po chwili wybrzmiewa w pełnej, luksusowej krasie. Nie szminkowy, ale właśnie zielono-kłączowy. Bardzo elegancki zapach, jak zresztą większość irysowców.

Cuir Ottoman - skóra i irys, ale to irys marchewkowy, trudny, choć pięknie komponujący się ze skórzanym akordem.

Warto też sięgnąć po serię Infusion d'Iris Prady, podobne do Infusion d'Homme, jednak ze złotą nutą kłączy. Są to jednak bardziej kobiece interpretacje tej rośliny.

Ktoś wspominał o Iris Noir - mnie nie porwał, płasko-mdławy. Ktoś mówił też o Ferre for Men, testowałem, na mnie nie zrobił wrażenia, chociaż pierwsza minuta zapowiadała się naprawdę dobrze... Irys jest, ale to irys dla ubogich.

Najlepszy irys, jakiego znam, to Iris Nazarena Aedes de Venustas. Jeśli ktoś kocha irysa, to musi poznać to pachnidło, jest niesamowite i wbrew pozorom, bardzo męskie. Dla mnie, to irysowy majstersztyk.

Hadrien

Forumowicz

Post29 grudnia 2014, 08:37 - Pn

Miałem okazję mieć przed nosem Cuir Ottoman, bardzo udany.
Moje odlewki na sprzedaż
Jeśli masz jakieś pytania, to proszę o PW

buckley

Forumowicz

Post07 sierpnia 2017, 10:04 - Pn

Mój ulubiony irys, to Iris Nazarena od Aedes de Venustas. Oszczędny, zamszowy, dość uniwersalny. Prędzej, czy pózniej bedzie flakon.

gabriel@dag.pl

Aktywny forumowicz

Post07 sierpnia 2017, 14:34 - Pn

a mój jak narazie nic odkrywczego -DHI

Fabrice

Forumowicz

Post08 sierpnia 2017, 00:08 - Wt

Eisenberg Diabolique
Propozycja od Prady musiała paść w temacie, jednak w kontrowersyjnym klonie od Eisenberga ten składnik faktycznie czuć samodzielnie i wybrzmiewa chłodniej wg. mnie. Ponadto tutejszy irys jest trochę bardziej "brudny", ziemisto-pylisty, niż jego mydlany odpowiednik. Dobrze współpracuje z innymi składnikami na liście.
To nie jest mój ulubiony, to bardziej propozycja w odpowiedzi na zapytanie autora tematu
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Składniki