Teraz jest 24 maja 2017, 07:04 - Śr

• Reklama

Składniki, których nie lubię

Dyskusja nt. perfumowych ingrediencji. Występowanie, pozyskiwanie, opinie, mity.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Asura

Forumowicz

Re: Składniki, których nie lubię

Post16 sierpnia 2016, 11:11 - Wt

Wszystko co jest mega słodkie z wanilią na czele...

Władimir

Forumowicz

Post15 października 2016, 23:38 - So

1. Kadzidło
2. Sandałowiec
3. Paczula
4. Nuty morskie a'la zgniłe bajoro
5. Pieprz w nadmiarze
6. Irys
TOP 3
1. Tom Ford Grey Vetiver
2. Dior Homme
3. Azzaro Pour Homme

Podlasiak

Forumowicz

Post05 stycznia 2017, 12:09 - Cz

Piżmo - jeżeli perfumy są przeładowane tym składnikiem, występuje bardzo nieprzyjemny efekt "pudrowości", co najwierniej oddaje chyba Moschino Uomo? oraz Burberry Touch.

Fasola tonka - Zbyt duże natężenie tego specyfiku powoduje charakterystyczną "ulepkowatość" zapachu, zabija inne składniki i dominuje kompozycję swoją słodyczą.
Bez wiary potykamy się o źdźbło słomy, z wiarą przenosimy góry.

Kacper Kafel

Post18 lutego 2017, 13:44 - So

Każdy perfumeryjny składnik lubię, jedne tylko lubię inne kocham, nie lubię natomiast pewnych połączeń.
Najbardziej chyba nuty współczesnego mydła, bagna w lesie, stęchłej wody po kwiatach nieświeżego oddechu i nieumytej lodówki. Taki efekt najczęściej daje położenie na salicylanowo-wodnej podstawie nut animalicznych kwiatów ( jaśminu i ylangu albo narcyza czy lilii najczęściej), brzoskwiń i akordów fiołkowych liści ( sunflowers EA i stożek Isey Miyake)i czasami pewnego rodzaju kwaskowatego kiszonkowego koperkowatego kokosa które często podjeżdżają ogórkiem ( crystal noir, bright crystal, eros pour femme versace wszystko) Mam wtedy odruchy wymiotne i mam wrażenie że kompozycja się wali, bo. np są pewne połączenia które dają efekt tragiczny ale o nich nawet nie wspomnę bo każdy perfumiarz stara się ich unikać. Nie przepadam też za nutami anyżowo-miętowymi i kokosowymi lub metaliczno różanymi jednocześnie daje to efekt który ja nazywam zgniłe mandarynki posypane curry ( mitsouko Guerlain po reformie)
Bardzo ciężkie do strawienia jest przedawkowanie laktonu brzoskwiniowego co daje dusicielski efekt np w Słoniu Kenzo.
Nie lubię też połączeń słodyczy mchu i pewnych piżm typu habanolide o nucie kurzu na rozgrzanej żarówce bo daje to efekt przypudrowanego nieumytego ciała, co daję nawet czasem nadmiar mchu salicylanów i ambroxanów w perfumach dobry przykład Brutal Classic, Sauvage Dior i Drakkar Noir oraz z Damskich Kobako i Hypnotic Poison.

Tower

Post21 lutego 2017, 12:40 - Wt

Ja nielubie składnikó które mnie uczulają :]

Artplum

Hiper Perfumaniak

Post21 lutego 2017, 17:20 - Wt

Tower napisał(a):Ja nielubie składnikó które mnie uczulają :]

Geniusz :P
Artur

tomciosad

Forumowicz

Post24 lutego 2017, 09:35 - Pt

Nie polubiłem się z cywetem, kastoreum i lawendą :twisted:

Fabrice

Post15 maja 2017, 23:59 - Pn

Skóra, zamsz vetiver, cytrusy (bez mandarynki), odzwierzęce z castoreum na czele, nuty morskie, czarna porzeczka, irys, tuberoza (to akurat chyba typowo damski kwiat? Ale bardzo mnie denerwuje w kompozycjach)

rennifer_lopez

Forumowicz

Post16 maja 2017, 14:25 - Wt

Nie przepadam - na sobie - za oudem, większością składników zaliczanych do nut gourmand, melonem, ogórkiem, bambusem, migdałami, gruszką, wiśnią, nadmiarem brzoskwini, rumem, wódką, whisky.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Składniki